تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: یک سوال ساده از اساتید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض یک سوال ساده از اساتید

یه سوالی که فکر کنم جز من بقیه بلد باشن
    میخوام برنامه داده ه های ورودی رو از یه فایل اکسس بخونه
    چجوری این کارو بکنم؟
    دستوراش چین؟

داره خودمونی میشه Rishter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض جواب

الان بهت میگم فکر کنم آنلاین هستی پس پست بعدی رو بخون .

تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض دیتا بیس اکسس

با سلام .

شما یاید چند مرحله طی کنید :

1- دیتابیس را ا خود برنامه ویژوال بیسیک ایجاد کنید.
    2- فیلدهایی در دیتابیس خود قراردهید وبرای هرکدام خاصیتی مثل : Text , Memo ,... را بگذارید .
    3- دیتابیس خود را برروی فرم قرار دهید.

همین که من هر چهار مورد رو بهت آموزش میدم .

1- چگونگی ایجاد دیتابیس با ویژوال بیسیک :

برای ایجاد دیتابیس با ویژوال بیسیک ابتدا برنامه ویژوال را اجرا کنید . سپس یک پروزه از نوع استاندارد ایجاد

کنید و بر بروی ADD-Ins کلیک کنید . مانند شکل زیر :

در منوی ADD-Ins بر روی . . .Visual Data manager کلیک کنید . صفحه Vis Data ظاهر خواهد شد . ابتدا بر

روی File کلیک کرده سپس بر روی ...New رفته و از لیست کشویی بر روی ... Mocrosoft Access رفته و از

لیست کشویی بر روی version 7.0 کلیک کنید . ( نرم افزار ویژوال بیسیک ورژن 2 را قبول نمیکند .)

دیتابیشس خود را در بخشی از هارد خود با نام دلخواه ذخیره کنید .

تا اینجارو داشته باش برگردم .

تاريخ عضويت
    Jan 2010

12 بقیه آموزش

خوب برگشتم .

2- ایجاد بانک اطلاعاتی :

بعد از ذخیره کردن دیتابیس خود این صفحه را مشاهده خواهید کرد :

در قسمتی از کادر database Windows راست کلیک کنید و بر روی New Tabel کلیک کنید . صفحه Tabel

Structrue را خواهید دید . دربخش Tabel name نام جدول خود را بنویسید مثلا : DB1 , Mydatabase , ... نام

دلخواه است . سپس برروی دکمه Add Field کلیک کنید . در صفحه باز شده Name نام فیلد شما ، مانند : (نام)

Type مربوط به فرمت فیلد شما است چند گزینه وجود دارد که حوصله توضیحشون رو ندارم فقط بگم که اگه

میخواهید یکی از فیلدهاتون به صورت Checkbox باشد در Type فیلد مورد نظر Boolean را انتخاب کنید . گزینه

های بعدی هم مربوط به کدنویسی و از این جور چیزاست که بهشون دست نزنید.

فیلدهای مورد نظرتون رو به همین روش وارد کنید .

بعد از به اتمام رسیدن ایجاد فیلدها بر روی دکمه Build The Tabel کلیک کنید میبیند که یک گزینه در صفحه

Database Window ایجاد خواهد شد . برروی آن دوبار کلیک کنید . میبیند که دیتابیس شما برای استفاده حاضر

است.

3 - نحوه گذاشتن دیتابیس خود برروی فرم :

خب اون از ایجاد دیتایس حالا چگونگی گذاشتن دیتابیس برروی فرم را توشیح میدم .

به صفحه اول ویژوال بیسیک برگردید بروی Add - Ins کلیک کنید سپس برروی Add-In Manager کلیک کنید

گزینه VB6 Data Form Wisard را یافته و تیک Loaded\Unloaded را بزنید . اگر میخواهید که این گزینه همیشه

در بخش Add-Ins قرارگیرد گزینه Load on startup را تیک بزنید. سپس OK را کلیک کنید . دوباره به Add-Ins

بروید یک گزینه با نام Data form Wizard اضافه شده است. برروی آن کلیک کنید . Next را بزنید Access انتخاب

کرده Next را بزنید ، برروی دککه Browse کلیک کنید و دیتابیس خود را بازکنید سپس Next را بزنید . در بخش

Form layout بر روی Single Records و در بخش Binding Type گزینه Class را انتخاب کنید. Next را بزنید.

در بخش Record Source جدول مورد نظر را انتخاب کنید . تمامی گزینه های بخش Availabel Field را به بخش

Selected Field اضافه کنید . Next را بزنید . و سرانجام دکمه Finish را بزنید . میبینید که فیلدهای جدول مورد

نظرتون بر روی یک فرم قرار گرفته است . حالا شما میتوانید تغییراتی در فرم خود دهید فقط TextBox ها را

حذف نکنید . همچنین میتوانید دکمه گذاشته و کدهایی برای دیتابیس خود بنویسید . من یک نمونه برای شما

ایجاد میکنم و براتون میذارم تا ببینید .

وای ... وای پدرم دراومد . برم دیگه استراحت کنم .

سوالاتون رو بپرسید اگه بلد بودم حتما جواب میدم .

5. این کاربر از Rishter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

ممنون از راهنماییت عزیز
    حالا 1 سوالی :
    اگه من فایل اکسس رو اماده داشته باشم که حجم زیادی از اطلاعات توش باشه
    و اصلا نخوام به کاربر اجازه بدم توی این فایل دست ببره
    یعنی فقط برنامه بره و یک سری اطلاعات رو از رکوردها یا سلولهای خاصی از اون فایل آماده رو بخونه و بیاره تو برنامه و ازشون استفاده کنه
    توی دلفی با چند تا دستور و دادن آدرس فایل میرفتیمو اطلاعاتشو میخوندیم اما توی ویژوال بیسیک نمیدونم چطور اینکارو میشه انجام داد؟؟؟؟

تاريخ عضويت
    Jan 2010

1

ممنون از راهنماییت عزیز
    حالا 1 سوالی :
    اگه من فایل اکسس رو اماده داشته باشم که حجم زیادی از اطلاعات توش باشه
    و اصلا نخوام به کاربر اجازه بدم توی این فایل دست ببره
    یعنی فقط برنامه بره و یک سری اطلاعات رو از رکوردها یا سلولهای خاصی از اون فایل آماده رو بخونه و بیاره تو برنامه و ازشون استفاده کنه
    توی دلفی با چند تا دستور و دادن آدرس فایل میرفتیمو اطلاعاتشو میخوندیم اما توی ویژوال بیسیک نمیدونم چطور اینکارو میشه انجام داد؟؟؟؟
    منظورت اینه که فقط قابل مشاهده باشه . . .

خب خیلی راحته

یه فرم ایجاد کن و به تعداد فیلدهایی که توی دیتابیست گذاشتی textbox بذار (اگه checkbox هم تو دیتابیست

داشتی checkbox بذار ) . یه دونه هم کنترل Data () رو فرمت بذار . سپس تو بخش پروپرتیز Data در

بخش Connect فرمت دیتابیس رو انتخاب کن سپس در بخش DatabaseName دیتابیس خود را باز کنید . در بخش

RecordsetType گزینه Tabel رو انتخاب کن دربخش RecordSource جدول مورد نظرتون رو انتخاب کنید . توجه

داشته باشید این مراحل رو پشت سرهم انجام دهید وگرنه یه اررور درست و حسابی نصیبتون میشه .

خب حالا بریم سراصل مطلب تا الان دیتابیس رو به برنامه فهموندیم حالا باید فیلدهارو با textbox های روی فرم

متصل کنیم .

بر روی Textbox موردنظر کلیک کنید (یک بار) سپس در بخش پروپرتیز Textbox و بخش DataSource باید کنترل

Data روی فرم رو بذار ( که به طور پیش فرض Data1 هست) سپس در بخش DataField فیلد موردنظر که در

دیتابیس خود دارید رو انتخاب کن . مثلا اگر نام کاربری (که توی دیتابیسی که طراحی کردید هست ) رو انتخاب

کنید Textbox مورد نظر اون رو نشون میده.

پایان

8. این کاربر از Rishter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

راستش نمیخوام کاربر حتی فایلمو ببینه
    در حقیقت نمیخوام دیتا بیس درست کنم فایل از قبل آماده هست
    میخوام بدون اینکه کاربر حتی بفهمه که برنامه از چه فایلی و ک جای کامپیوتر داره استفاده میکنه
    گمونم نیازی به ایجاد دیتا بیس نباشه فکر کنمفقط چند تا دستور برای باز کردن فایل اکسسی که روی سیستم هست وو خوندن اطلاعاتش کافی باشه

تاريخ عضويت
    Jan 2010

13 پاسخ

راستش نمیخوام کاربر حتی فایلمو ببینه
    در حقیقت نمیخوام دیتا بیس درست کنم فایل از قبل آماده هست
    میخوام بدون اینکه کاربر حتی بفهمه که برنامه از چه فایلی و ک جای کامپیوتر داره استفاده میکنه
    گمونم نیازی به ایجاد دیتا بیس نباشه فکر کنمفقط چند تا دستور برای باز کردن فایل اکسسی که روی سیستم هست وو خوندن اطلاعاتش کافی باشه

خب این راهی که بهتون گفتم همونه ولی اینجا به جای اینکه دیتابیس روش تغییراتی انجام بشه فقط نشون

میده و کنترل Data هست که دیتابیست رو فراخوانی میکنه و توی Textbox ها نشون میده . همون کاری که تو

میخوای با کدنویسی انجام بدی . بازم اگه کافی نبود بگو .

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض اگه بخوایم بخونیم نشون بدیم؟

تشکرات بسیار عرض مینماییم جواب داد
    حالا برای اینکه بخوایم از فایل txtیه چیزایی رو بخونیم و بیاریم تو برنامه بصورت table نشونشون بدیم باید چه کنیم؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •