تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 62

نام تاپيک: سریال سال‌های مشروطه

پروفشنال farzad02's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

دوست عزیز شما رئیس صدا و سیما نیستید؟!!

زمانی رو ی این فیلم بحث میشه که فیلم کلا" تموم بشه ، حتی خیلی از فیلمها دروغ زیاد داره اما منتقد ها واسه اون فیلم ارزشی قائل نشدند که بشینند این فیلم رو نقد کنند اگر شما به فیلم توجه کرده باشید امیر کبیر را کرده اند خدا(استغفرالله)!!!!!و بقیه رو خائن !!طوری که امیر کبیر از زمان مرگش هم خبر داره!!!جالب تر از اون همه چیز رو می خواند بریزند سر انگلیس و روسیه البته اگر اسرائیل هم اومد زیاد تعجب نکنید!!!

کتابها وجود داره اما اگر خوانده باشید کاملا" متوجه گفته ها و دروغ فیلم می شوید !این فیلم خیلی چیزها رو تحریف کرده که بهتره خودتون در مورد اون تحقیق کنید!

کلا" هر چقدر نگاه این فیلم میکنم چرت بودن و دروغش بیشتر برام ثابت میشه!(این نطر من بود)
    فرض کن که من رئیس سازمان صدا و سیما . فرقش به حال شما چیست؟

دروغ در هر قسمتی گفته شود دروغ است.مثلا در مورد سریال یوسف بارها در قسمتهای میانی آن بعضی انتقادات بود.پس شما بهتر است به دروغی که دیدی بپردازی نه تکلیف روشن کردن برای منتقدان

در مورد امیرکبیر هم همین بس که بعد از گذشت سالیان دراز هنوز بین مردم آوازه خدمت و فداکاریش بین مردم مانده
    اما در مورد این شاهان جز ننگ و خیانت چیزی نشنیدیم

جای اون کتابها گفتنش اینجا نیست خواستی پ.خ بدید ...به هر حال شما که تاریخ رو بهتر میدونید خودتون اون کتابها را پیدا کنید ارزشش بیشتره و همچنین خیلی کتابها هست که تاریخ قاجار رو گفته...

اتفاقا" تنها شاهی که زیاد اجازه ی دخالت نمیداده همین ناصرالدین شاه بوده ...بنده نمیگم اصلا" دخالت نکردند اما مثل الان سفیر بودند واون زمان هم توسط اقاخان نوری کار می کردند ...این فیلم تمام هدف رو گذاشته رو این که چطور میتونه نشون بده که ناصرالدین شاه ادم خوبی بوده یا امیر کبیر خدا بوده و یا مادر شاه کارهاش از روی میل خودش نبوده!!!!برای مثال میشه شما یکی از اون دست بیگانه رو در زمان ناصرالدین شاه بگید؟!!

درسته در زمان مظفرالدین شاه و یا محمد رضا عملا" کشور توسط انگلیسی ها و روسیه و همچنین امریکا اداره میشده اما بحث روی قفط ناصرالدین شاهه نه کسی دیگه...
    الان مزاح و شوخی فرمودید؟

در تاریخ ایران 2 بار مردم بر ضد قراردهای ننگین به شدت عکس العمل نشون دادند که یکی رژی بود و دومی کاپیتولاسیون
    میزان وابستگی و وادادگی خشم مردم است نه تشخیص شما.
    برای اطلاع شما از تاریخ :

رهبريت قيام تنباكو در آغاز متشتّت و پراكنده بود. رفته رفته كه جريان حوادث به سير خود پرداخت اين رهبريت تمركز يافت و در شخص ميرزاي شيرازي متبلور شد. نخستين گام اعتراض را علماي شهرها با ياري عناصر ديگر جامعه (تجّار، كسبه و دست اندركاران تنباكو) برداشتند. از هر شهري فريادي برخاست. فريادها رفته رفته سطح مملكت را فرا گرفت. اين فريادهاي همه جانبه از هر گوشه‌اي به گوش ميرزاي شيرازي، مرجع تقليد شيعيان در سامرا رسيد. اين خروشها و خواهش‌ها در واقع تعيين موضوع براي ميرزا بود تا بر اساس آن فتواي خود را صادر كند.[8]
    حكم تحريم در عبارتي كوتاه و به شيوه‌اي مؤثر و محرك و حساب شده از سوي ميرزاي شيرازي به شرح زير صادر گرديد:
    «بسم الله الرحمن الرحيم . اليوم استعمال تنباكو و توتون بايّ نحوِ كان، در حكم محاربه با امام زمان (صلوات الله وسلام عليه) است. حرّره الاَقل محمد حسن الحسيني» [9]

قضيۀ تحريم دخانيات كه از ميرزا با همين چند كلمه صادر شده، از غرايب امور تاريخ است، كه علاوه براينكه هيچكس آن را در مخفي‌ترين محل استعمال نكرد، قلیانها و چندين بادگير طلا و نقره، توسط صاحبانشان شكسته شد. چنانكه ناصرالدين شاه روزي در حرمخانه خود ديد زنهايش به كنيزان خود امر میكردند كه آنها را در هاون نهاده و بشكنند! وي گفت: شما را چه مي‌شود كه اين طور مي‌كنيد؟ يكي از زنها گفت: آن كس كه ما را به تو حلال كرده، قليان را به ما حرام كرده! [10]
    سری به ویکی زدم:
    در روزگار ناصرالدین شاه مداخله‌های روس و انگلیس در ایران افزایش یافت و بسیار پیش می‌آمد که سران این دو دولت از شاه می‌خواستند که کسی را به مقامی بنشاند. برای نمونه یحیی خان مشیرالدوله در زمان امین‌السلطان برای دستیابی وزارت خارجه به وزیر مختاران روس و انگلیس متوصل شد و چون امین‌السلطان ناخرسند بود پس به شاه فشار آوردند و سرانجام یحیی خان با هزار التماس می‌پذیرد که دو وزارت عدلیه و تجارت را بگیرد و از وزارت خارجه چشم بپوشد.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مهمترین امتیازات به دول خارجی:
    1. امتیاز بانک شاهنشاهی
    2. امتیاز کشتیرانی در کارون
    3. واکنش ها به امتیاز رژی
    4. امتیازات روس ها در دوره ناصرالدین شاه
    5. واگذاری امتیاز خط آهن و شوسه به روس ها
    6. امتیاز نظامی روس ها در دوره ناصرالدین شاه
    کد:

پیشنهاد من اینست که حرف اصلیتون رو بیاید بزنید و بگید که کجا مشکل دارید.پشت کلمه دروغ و حرفهای کلی پنهان نشید

2. 3 کاربر از farzad02 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه hamed_bijari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    mash

پيش فرض

به نظر من تنها نقطه قوت سریال بازی فوق العاده ی آزیتا حاجیان بود که اونم بازیش دیگه تموم شد
    و الا دیگه سریال تاریخی ساختن هیچ فایده ای نداره !!!

4. این کاربر از hamed_bijari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

موضوع جالب اینکه پست من امروز عصر مصادف شد با همین قسمت تنباکو

به نظرم یکی از پیشرفتهای این سریال نسبت به گذشته آب نبستن به معنای کش دادن سکانسها و نداشتن محتوا هست.شاید همین باعث شده دوستان بگن سریال عجله داره

ولی توجه کنید امروزه در فیلمها و سریالها برای فریمها برنامه ریزی میکنن و سعی میکنن هر لحظه مفهوم و نکته ای داشته باشد و از گردش الکی دوربین پرهیز میکنند

6. این کاربر از farzad02 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال ardavan_2008's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

فرزاد جان

شما احیانا" دعوا دارید؟!!!چوب که نمی خواید بدم بهتون؟!!

فرض کن که من رئیس سازمان صدا و سیما . فرقش به حال شما چیست؟
    فرقش که خیلی زیاده...

در مورد امیرکبیر هم همین بس که بعد از گذشت سالیان دراز هنوز بین مردم آوازه خدمت و فداکاریش بین مردم مانده
    به خاطر تاسیس روزنامه و مدرسه و اینها مشهور شد وگرنه عین همه ی صدر اعظمها بود...

اما در مورد این شاهان جز ننگ و خیانت چیزی نشنیدیم
    ببخشید پس کوروش کبیر ،داریوش خشایار شاه؟!!!و 100ها شاه دیگه...اینها اسمشون موندگار نشده؟!!

با توجه به فرمایشات شما و نظریتون الان هم ا*یران زیر سلطه ی روسیه باید باشه چون مرکز هسته ای رو روسها می سازند!!!

پیشنهاد من اینست که حرف اصلیتون رو بیاید بزنید و بگید که کجا مشکل دارید.پشت کلمه دروغ و حرفهای کلی پنهان نشید
    اگر بخوایم دروغها و تحریفش رو بگیم که باید تا فردا صبح بشینیم در موردش بنویسیم...

اما چند تایی رو میگم :

صفحه ی قبل که گفت یکی از دوستان اینها رو هم اضافه کنه...

1-نحوه ی قتل با*ب
    2-کلا معنی فوج رو فهمیدیم که چی هست!(به هفت نفر ادم میگند فوج)
    3-خدا دونستن امیر کبیر!!!!!!
    4-از کجا میدونسته که مادر شاه در دلش پشیمونه؟!!
    5-نسبت دادن میرزا حسینع*لی نو*ری به انگلیسی ها !
    6-ناصرالدین شاه رو یک فرد دائم الخمر نشون داده..
    7-فرمان قتل امیر کبیر برای سومین بار بود مهر شد اما در فیلم اولی بار مهر شد ورفت!
    8-گیرنده ی فرمان قتل از ناصرالدین شاه فردی به نام امین اقدس بود که فکر میکنم در فیلم یک فرد(جیران) دیگر رو نمایش دادند!!!
    9-حتی مانکجی رو هم تحریف کردند و یک فردی در اورده اند که خلاف ان است!!
    کد:
    10-و...

که واسه نمونه گفتم واستون ...

من با یک سرچی که کردم جایی رو ندیدم که حرف از تحریف تاریخ توسط فیلم نزده باشه...

این ایرادات هم اون چیزایی بود که من میدونستم خیلی چیزهای دیگه هم هست ...
    Last edited by ardavan_2008; 11-02-2010 at 12:15.

8. این کاربر از ardavan_2008 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای mahdi7610's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    قـــــــم

پيش فرض

سلام دوستان

یه سوال فنی داشتم . هر چی فکر کردم به نتیجه نرسیدم
    نمیدونم شما هم یه این موضوع فکر کردید یا نه

چرا توی زن های شاه ، تنها امینه حامله شد ؟؟؟

یعنی همه زن های شاه ، نازا بودن

موفق باشید

10. این کاربر از mahdi7610 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

فرزاد جان

شما احیانا" دعوا دارید؟!!!چوب که نمی خواید بدم بهتون؟!!

فرقش که خیلی زیاده...

به خاطر تاسیس روزنامه و مدرسه و اینها مشهور شد وگرنه عین همه ی صدر اعظمها بود...

ببخشید پس کوروش کبیر ،داریوش خشایار شاه؟!!!و 100ها شاه دیگه...اینها اسمشون موندگار نشده؟!!

با توجه به فرمایشات شما و نظریتون الان هم ا*یران زیر سلطه ی روسیه باید باشه چون مرکز هسته ای رو روسها می سازند!!!

اگر بخوایم دروغها و تحریفش رو بگیم که باید تا فردا صبح بشینیم در موردش بنویسیم...

اما چند تایی رو میگم :

صفحه ی قبل که گفت یکی از دوستان اینها رو هم اضافه کنه...

1-نحوه ی قتل با*ب
    2-کلا معنی فوج رو فهمیدیم که چی هست!(به هفت نفر ادم میگند فوج)
    3-خدا دونستن امیر کبیر!!!!!!
    4-از کجا میدونسته که مادر شاه در دلش پشیمونه؟!!
    5-نسبت دادن میرزا حسینع*لی نو*ری به انگلیسی ها !
    6-ناصرالدین شاه رو یک فرد دائم الخمر نشون داده..
    7-فرمان قتل امیر کبیر برای سومین بار بود مهر شد اما در فیلم اولی بار مهر شد ورفت!
    8-گیرنده ی فرمان قتل از ناصرالدین شاه فردی به نام امین اقدس بود که فکر میکنم در فیلم یک فرد(جیران) دیگر رو نمایش دادند!!!
    9-حتی مانکجی رو هم تحریف کردند و یک فردی در اورده اند که خلاف ان است!!
    کد:
    10-و...

که واسه نمونه گفتم واستون ...

من با یک سرچی که کردم جایی رو ندیدم که حرف از تحریف تاریخ توسط فیلم نزده باشه...

این ایرادات هم اون چیزایی بود که من میدونستم خیلی چیزهای دیگه هم هست ...
    شما اول گفتی سراسر دروغ
    بعد در مورد کم شدن نفوذ استعمار گفتی و اینکه امیرکبیر انقدر بزرگ نبود

اولی که جوابش داده شد و دومی هم چیزی نیست که بشه براش دلیل آورد جز همین شناختی که مردم نسبت به این شخصیت دارند و از خیلی شخصیتهای تاریخی دیگه بی خبرند
    مثلا شما بخوای بگی ابن سینا چقدر شخصیت بزرگی هست از این نظر که علم الان از آن موقع خیلی پیشرفته تره ممکنه مورد توجه نباشه ولی به خاطر اینکه دانشمند بزرگ عصر خودش بوده محبوبیت و ارزش بالایی بین مردم داره
    امیرکبیر هم یکی از مقامات شاخص عصر خودش بوده که تن به ذلت نداده

بعد جالبه شما از چنین موضوعات مهمی که جوابش داده شده به یکسری جزئیات تاریخ پناه میبری که خیلی در اصل تاریخ حائز اهمیت نیست

اما نگرانی اصلی خودت رو الان آشکار کردی با بحث باب و بهاء

خیلی نمی خوام در مورد این موضوع حرفی بزنم چون میدونم آخرش کجاست ولی وقتی مقر اصلی بهائیت در اسرائیل است و خود اسرائیل به کمک انگلیس وارد فلسطین شد.بر آنکه بخواهد بداند واضح است ترتیبات بنا شدن بیت العدل و همین الان حامیان خودشان را از کسی مخفی نمی کنند

12. این کاربر از farzad02 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

الان هم میگم سراسر تحریفه !نه تنها من بلکه چند نفر دیگه هم براین حرف اعتقاد دارد...

با این تحریفها (حتی اگر هم جزئی باشه)به شعور بیینده توهین میشه...

بعد جالبه شما از چنین موضوعات مهمی که جوابش داده شده به یکسری جزئیات تاریخ پناه میبری که خیلی در اصل تاریخ حائز اهمیت نیست
    میشه بگید به کدوما جواب دادید؟!!ما که جوابی ندیدیم...

عجب!!جزئیات!!!

همین جزئیات هستش که موقعه ای که تحریف میشه رفته رفته اصلیها هم مبتلا میشند و تحریف میشند اونموقع نه کسی میتونه جلوی اون رو بگیره نه میشه گرفت!

به نظر شما جزئیات هستش اما برای مثال همین مانکجی که به خاطر اهداف سیاسیشون فرد خائنی نمایش ددنش مورد قبول و احترام چندین زرتشی هستش...

این بندهایی که بنده گفتم جزئیات نبود رکن اصلی بود که به شعور بیننده ها و اعتقاد هزاران نفر توهین کرده نه یکی دو نفر!

اما نگرانی اصلی خودت رو الان آشکار کردی با بحث باب و بهاء
    نگرانی؟!!چه نگرانی؟!!

شما اول موقعه بحث کردن کمی تاریخ بلد باشید و تاریخ رو بخونید بد نیست چون از قافله عقب هستید

مقر اصلی بهائیت در اسرائیل است
    در فلسطین اشغالی و 60سال قبل از تاسیس اسرائیل ساخته شده بود...این رو از تواریخ خوندم و شما هم بخونید بد نیست...

در مورد این حرفی داشتید ادامش رو در پیغام خصوصی می تونید بگید و اینجا بهتره ادامه ندید...

چرا توی زن های شاه ، تنها امینه حامله شد ؟؟؟
    این رو از اقا فرزاد میتونید بپرسید چون حتما" میگند که در جزئیات حساب میشه !
    Last edited by ardavan_2008; 11-02-2010 at 23:37.

14. این کاربر از ardavan_2008 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

الان هم میگم سراسر تحریفه !نه تنها من بلکه چند نفر دیگه هم براین حرف اعتقاد دارد...

با این تحریفها (حتی اگر هم جزئی باشه)به شعور بیینده توهین میشه...

میشه بگید به کدوما جواب دادید؟!!ما که جوابی ندیدیم...

عجب!!جزئیات!!!

همین جزئیات هستش که موقعه ای که تحریف میشه رفته رفته اصلیها هم مبتلا میشند و تحریف میشند اونموقع نه کسی میتونه جلوی اون رو بگیره نه میشه گرفت!

به نظر شما جزئیات هستش اما برای مثال همین مانکجی که به خاطر اهداف سیاسیشون فرد خائنی نمایش ددنش مورد قبول و احترام چندین زرتشی هستش...

این بندهایی که بنده گفتم جزئیات نبود رکن اصلی بود که به شعور بیننده ها و اعتقاد هزاران نفر توهین کرده نه یکی دو نفر!

نگرانی؟!!چه نگرانی؟!!

شما اول موقعه بحث کردن کمی تاریخ بلد باشید و تاریخ رو بخونید بد نیست چون از قافله عقب هستید

در فلسطین اشغالی و 60سال قبل از تاسیس اسرائیل ساخته شده بود...این رو از تواریخ خوندم و شما هم بخونید بد نیست...

در مورد این حرفی داشتید ادامش رو در پیغام خصوصی می تونید بگید و اینجا بهتره ادامه ندید...

این رو از اقا فرزاد میتونید بپرسید چون حتما" میگند که در جزئیات حساب میشه !
    جزئیاتی مثل اینکه حالا مادر پشیمون شده یا نشده یا تعداد مهر یا فرد گیرنده و اینها در اصل موضوعات رخ داده خللی ایجاد نمی کند
    اصرار شما بر اینها معلومه بدلیل نداشتن چیز دیگه ای هست.حالا حامله شدن یا نشدن در کجای تاریخ اشکال ایجاد کرده
    من نمیگم نباید دنبال اینها رفت و پیگیری کرد ولی کم نداریم از این جزئیاتی که بین سندها و مورخان اختلاف هست و در واقع اکثرا هم بی تاثیر هستن

اما در مورد باب و بهاء گفتم اگر بخوام بحث کنم احتمالا کار به جایی میکشه که زیاد جالب نیست
    مثلا برای بحث درا این مورد ابتدای باید مشخص بشه شما مذهبت چیه و یکسری مسائل دیگه که میدونید جاش توی این فروم نیست

بنده گفتم مرکز اصلی بهاییت را رژیم اسرائیل بنا کرده؟ یا گفتم در زمان اسرائیل بنا شده؟
    حرف بنده عینا:
    ولی وقتی مقر اصلی بهائیت در اسرائیل است و خود اسرائیل به کمک انگلیس وارد فلسطین شد.بر آنکه بخواهد بداند واضح است ترتیبات بنا شدن بیت العدل و همین الان حامیان خودشان را از کسی مخفی نمی کنند
    انگلیس آنجا را مستعمره و تحت اشغال خود در آورده و هر کاری خواسته آنجا انجام داده.اراده کرده یک دین ساختگی که هیچ جا مقبولیت لازم را ندارد در آنجا مقر ایجاد کند
    حتی مقر دیگر این دین ضاله در هندوستان است که باز آنجا هم مستعمره انگلیس بوده
    اراده کرده کسانی که در اروپا برایشان دردسر ساز هستند را به فلسطین بفرستد و در آنجا برای خود کشور بسازند
    اینها با هم تناقضی ندارد
    Last edited by farzad02; 12-02-2010 at 13:50.

تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

جزئیاتی مثل اینکه حالا مادر پشیمون شده یا نشده یا تعداد مهر یا فرد گیرنده و اینها در اصل موضوعات رخ داده خللی ایجاد نمی کند
    اصرار شما بر اینها معلومه بدلیل نداشتن چیز دیگه ای هست.حالا حامله شدن یا نشدن در کجای تاریخ اشکال ایجاد کرده
    من نمیگم نباید دنبال اینها رفت و پیگیری کرد ولی کم نداریم از این جزئیاتی که بین سندها و مورخان اختلاف هست و در واقع اکثرا هم بی تاثیر هستن
    پس از نظر شما فقط این وسط امیر کبیر مهم بوده که اون رو هم خدا رو شکر پیامبر و و یا حتی خود خدا (استغفرالله)کردند و رفت ...دیگر تخریب شخصیت و بقیه ی قسمتها ارزشی ندارد و به 1000نفر توهین می شود اشکالی ندارد فقط یکی دو نفر به خاطر اهداف سیاسی بچه خوب شده اند کافی است ان هزاران نفر به کنار...

بنده گفتم مرکز اصلی بهاییت را رژیم اسرائیل بنا کرده؟ یا گفتم در زمان اسرائیل بنا شده؟
    حرف بنده عینا:
    نقل قول:
    ولی وقتی مقر اصلی بهائیت در اسرائیل است و خود اسرائیل به کمک انگلیس وارد فلسطین شد.بر آنکه بخواهد بداند واضح است ترتیبات بنا شدن بیت العدل و همین الان حامیان خودشان را از کسی مخفی نمی کنند
    گفتم بحث رو اینجا ول کنید بهتره چون مشکل ساز میشه در پیغام خصوصی!

زمانی که اسرائیلی وجود نداشته این بنا ساخته شده و در ان زمان نیز فلسطین بوده و بعد از 80سال به اسرائیل تبدیل شد
    ...حالا جایی که ساخته شده را می توان انتقال داد ؟!!شما خانه تان در یک حکومت خوبی بنا شده بعد حکومت عوض شود شما هم خانه تان را عوض می کنید؟!!!

انگلیس آنجا را مستعمره و تحت اشغال خود در آورده و هر کاری خواسته آنجا انجام داده.
    اقای فرزاد گفتم که بروید تاریخ را ورق بزنید می بینید که پیامبرشان به دستور دولت عثمانی و به اجبار به عکا که بد اب و هوا ترین بخش ان قسمت بود تبعید شده ...چه ربطی به انگلیس و ...دارد اخر؟!!!

اراده کرده یک دین ساختگی که هیچ جا مقبولیت لازم را ندارد در آنجا مقر ایجاد کند
    همانطور که قبلا" خودتان هم گفتید شما نمی توانید این را بگوییدامار و تاریخ ثابت می کند ...

مثلا برای بحث درا این مورد ابتدای باید مشخص بشه شما مذهبت چیه و یکسری مسائل دیگه که میدونید جاش توی این فروم نیست
    چه کار دارید به دین؟!!!اصلا" بنده بی دین ،من می خواهم حقیقت را بدانم نه از روی تعصب و...یک دروغی را قبول کنم ...

حتی مقر دیگر این دین ضاله در هندوستان است که باز آنجا هم مستعمره انگلیس بوده
    این هم نشانه ای از همان عدم اطلاع از تاریخ است که شمامتاسفانه بدون توجه به تاریخ قبول نمیوده اید...تا انحایی که بنده می دانم در روسیه ،امریکا وکشورهای دیگر نیز معبد (یا بقولی مشرق الاذکار )دارند که هر کس با هر ائینی می تواند وارد انجا شود و دعا کند...

این هم مدرک:
    کد:
    شما اسمش را می گذارید مقعر؟!!!

موفق باشید!
    Last edited by ardavan_2008; 12-02-2010 at 15:55.

17. این کاربر از ardavan_2008 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه goldenm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

اشتباه های سريال "سال هاي مشروطه"

نگرشي دقيق بر سريال "سال هاي مشروطه "‌ نشان مي دهد كه اين سريال در عين ارزشمند بودن و واكاوي دقيق برخي ناگفته هاي تاريخي از غناي چنداني در استفاده از منابع و حتي فن درست و صحيح ديالوگ نويسي برخوردار نمي باشد.

به گزارش خبرنگار جهان، اين سريال در كنار نقل غير دقيق مكالمات و انتقال نا به جاي شخصيت و شانيت بزرگان و علماي آن زمان مانند ميرزاي شيرازي و شيخ فضل الله نوري و ميرزاي آشتياني از شواهد امر چنين پيداست كه كارگردان اين سريال كه از قضا نويسنده آن نيز به شمار مي رود مشورت درست و دقيقي با اصحاب علم و متخصصين مربوطه نداشته است.

از جمله اينكه در قسمت مربوط به فتواي تحريم تنباكو عبارت " باي نحوٍ كان" كه در فتواي ميرزا آمده است چندين مرتبه بدون تنوين كسره در آخر "نحو" از سوي بازيگر نقش ميرزاي آشتياني قرائت شد كه مشخص است كه چه اشتباه بزرگ و چه قلب عظيمي در معنا اتفاق مي افتد. همچنين در قسمت بعدي هنگام بر زبان آوردن نام صديقه طاهره، به جاي سلام الله عليها (به خاطر مونث بودن كلمه) سلام الله عليه گفته شد!

گفتني است كارگردان اين سريال كه در سابقه خود ساخت "عمارت فرنگي" و "پدرخوانده" را نيز دارد از جمله كساني است كه دغدغه خاصي براي ساخت سريال هاي تاريخي نشان داده است اما در هر پروژه نشان داده كه اعتقاد خاصي به مشورت با متخصصين فن ندارد.

19. این کاربر از goldenm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •