تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 62

نام تاپيک: سریال سال‌های مشروطه

آخر فروم باز بی باک بی بال's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

سریال خیلی خوبی هست
    حداقل از سریال های کره ای خیلی بهتر

2. این کاربر از بی باک بی بال بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال ardavan_2008's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

نیازی نیست شما بگی
    اینهمه تاریخدان هست . اینهمه سایت هست که طرف یه عدد رو اشتباه میگه 10 تا سایت مچش رو میگیرن
    آنوقت چطوری میشه اینها نفهمن و شما بفهمید؟

بعد هم توضیح دادم که تاریخ مخصوصا از نوع معاصرش چیزی نیست که قرار باشه سینه به سینه منتقل بشه و کدخدای یه ده یا شاهزاده یه سلسله تایید یا تکذیبش کنه
    اسناد مکتوب در مورد وقایع وجود دارد.بد نیست به موزه ها سری بزنید
    کتابهای تاریخ و تاریخ نویس در مورد تاریخ معاصر کم نیستند

شما با توجه به اسناد و کتب میتونی ثابت کنی که حرف یا فیلمی دروغ است.غیر از این مشخصه شما حرفت و هدفت به این مسائل ربطی نداره
    دوست عزیز شما رئیس صدا و سیما نیستید؟!!

زمانی رو ی این فیلم بحث میشه که فیلم کلا" تموم بشه ، حتی خیلی از فیلمها دروغ زیاد داره اما منتقد ها واسه اون فیلم ارزشی قائل نشدند که بشینند این فیلم رو نقد کنند اگر شما به فیلم توجه کرده باشید امیر کبیر را کرده اند خدا(استغفرالله)!!!!!و بقیه رو خائن !!طوری که امیر کبیر از زمان مرگش هم خبر داره!!!جالب تر از اون همه چیز رو می خواند بریزند سر انگلیس و روسیه البته اگر اسرائیل هم اومد زیاد تعجب نکنید!!!

کتابها وجود داره اما اگر خوانده باشید کاملا" متوجه گفته ها و دروغ فیلم می شوید !این فیلم خیلی چیزها رو تحریف کرده که بهتره خودتون در مورد اون تحقیق کنید!

کلا" هر چقدر نگاه این فیلم میکنم چرت بودن و دروغش بیشتر برام ثابت میشه!(این نطر من بود)
    Last edited by ardavan_2008; 09-02-2010 at 00:03.

4. 2 کاربر از ardavan_2008 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Inter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    برزخ بین بهشت و جهنم

پيش فرض

اولاً این سربال اصلاً ارزش بحث کردن و روش وقت گذاشتن نداره هر وقت که اتفاقی قسمتهایی از سریالو می دیدم اون یارو طلخکه داشت هر هر و کرکر می کرد( گند زدن به سریال تاریخی با اون شخصیت)

اصلاً نحوه حرف زدن هم باری به هرجهت هست، یکی به زبان محاوره ای امروز صحبت می کنه یکی به زبان اون دوران و یکی هم هردو

بازیگرا هم اصلاً خوب بازی نکردن ! (نمیگم بازیگر خوبی نیستن خوب بازی نکردن)

کلاً فقط بودجه رو با ساخت این سه سریال نسبتاً پرخرج به باد دادن با کارگردانی های محمدرضا ورزی ( این آخرین قسمت از سلسله سریالهای سه گانه شاهکارش! بود)

ثانیاً زیاد خیال پردازی کرده تو یه سریال تاریخی! بابا سریال تاریخی باید ابهت و باورپذیری داشته باشه آدم در چشم باد می بینه کیف می کنه (هر چند تو قسمت های اخیر اونم زیادی داره کش پیدا می کنه)

بعضیا هم انگار منابع تاریخی منحصر بفردی! دارن که اینقدر دارن قربون صدقه انگلیس و روس میرن بابا دیگه همه میدونن مملکت ما رو خباثت بیگانگان و بی عرضگی شاهان(عیاشان !) تجزیه کرد. اونقدر رو مسائل حساس شدین که دیگه حرف راست رو هم نمیتونین باور کنید (منظورم واقعیات کتمان ناپذیر تاریخیه نه برخی خیال پردازی های سریال)

تازه حرمسراها وضعشون خیلی بدتر و فاجعه بارتر از اینی بوده که دارن نشون میدن

طرف از کوچه رد میشده چشمش میافتاده به یک زن یا دختر فوراً دستور طلاق با شوهر و ازدواج با اعلیحضرت همایونی صادر می شد
    Last edited by Inter; 09-02-2010 at 02:49.

6. این کاربر از Inter بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز بی باک بی بال's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

کتابها وجود داره اما اگر خوانده باشید کاملا" متوجه گفته ها و دروغ فیلم می شوید !این فیلم خیلی چیزها رو تحریف کرده که بهتره خودتون در مورد اون تحقیق کنید!
    می شه اسم یه دونشون بگی

8. این کاربر از بی باک بی بال بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال ardavan_2008's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

جای اون کتابها گفتنش اینجا نیست خواستی پ.خ بدید ...به هر حال شما که تاریخ رو بهتر میدونید خودتون اون کتابها را پیدا کنید ارزشش بیشتره و همچنین خیلی کتابها هست که تاریخ قاجار رو گفته...

بعضیا هم انگار منابع تاریخی منحصر بفردی! دارن که اینقدر دارن قربون صدقه انگلیس و روس میرن بابا دیگه همه میدونن مملکت ما رو خباثت بیگانگان و بی عرضگی شاهان(عیاشان !) تجزیه کرد. اونقدر رو مسائل حساس شدین که دیگه حرف راست رو هم نمیتونین باور کنید (منظورم واقعیات کتمان ناپذیر تاریخیه نه برخی خیال پردازی های سریال)
    اتفاقا" تنها شاهی که زیاد اجازه ی دخالت نمیداده همین ناصرالدین شاه بوده ...بنده نمیگم اصلا" دخالت نکردند اما مثل الان سفیر بودند واون زمان هم توسط اقاخان نوری کار می کردند ...این فیلم تمام هدف رو گذاشته رو این که چطور میتونه نشون بده که ناصرالدین شاه ادم خوبی بوده یا امیر کبیر خدا بوده و یا مادر شاه کارهاش از روی میل خودش نبوده!!!!برای مثال میشه شما یکی از اون دست بیگانه رو در زمان ناصرالدین شاه بگید؟!!

درسته در زمان مظفرالدین شاه و یا محمد رضا عملا" کشور توسط انگلیسی ها و روسیه و همچنین امریکا اداره میشده اما بحث روی قفط ناصرالدین شاهه نه کسی دیگه...
    Last edited by ardavan_2008; 09-02-2010 at 12:19.

10. این کاربر از ardavan_2008 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه madson's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    هر جا که کامپیوتر باشه

1

سلام دوست عزیز ، با همه حرفات موافقم جز قسمتی رو که "نقل قول" کردم. درسته که ما می گیم این سریال پر از دروغه ولی ما کی قربون صدقه انگلیس رفتیم ؟ در اینکه روسیه و انگلیس به فکر منافع خودشون بودن شکی نیست و من هم این رو قبول دارم ولی مگه کل سریال فقط رو همین موضوعه؟ به نظر من که سریال اهداف سیاسی رو دنبال می کنه حالا هر کی هر چی می خواد بگه و خودش فکر کنه به هر نتیجه ای خواست برسه .

12. 2 کاربر از madson بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mohammadirani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    Iran..Rasht

پيش فرض

مطلب پایین از خودم نیست و کپی پیست هستش فقط گذاشتم برای دوستی که میگفت هیچ تحریفی صورت نگرفته.البته تا اینجا واقعا تحریف انچنانی صورت نگرفته ولی گاف زیاد دادند

یاد 40 سرباز افتادم که فردوسی بزرگ را عاشق عرب کرده بودند

دوستان جاتون خالی نشسته بودم داشتم سریال تاریخی عظیم سالهای مشروطه رو که بر خلاف اسم پرطمطراقش سریال پوچ و مبتذلیه نگاه میکردم . آقا ما پنج دقیقه از این سریال رو دیدم تو این 5 دقیقه پنجاه تا سهل انگاری یا سوتی عجیب رو توی این سریال به چشمون خورد. واقعا من موندم مگه صدا و سیما سک و صاحاب درست نداره که پول رو بی زبون رو به هرتازه به دوران رسیده ایی ندن تا بیاد سریال بسازه یا لااقل یه هیئت کارشناسی از تاریخشناسا نمیتونن تشکیل بدن تا بشینن و این گافهای تاریخی که سریالهایی میلیاردیشون داره رو تشخیص بدن و به کارگردان اطلاع بدن.ای خدا پول بی زبون این ملت خرج ساخت چه سریالهای مضخرفی میشه.

اینم چند تا از گافهایی که توی این سریال به اصطلاح تاریخی که من بیسواد که اطلاعات تاریخیم به اندازه همون یه درس سوم دبیرستان و دو واحد انقلاب اسلامی دوره دانشگاه هست متوجه شدم اما از چشم کارگردان سریال دور موند.
    البته لازم به توضیحه که این قسمتی که من امشب دیدم مربوط به لحظه ورود ناصرالدین شاه از فرنگ بود:

1-اولین گافی که دیدم مربوط میشه به بازیگر نقش کامران میرزا پسر سوم ناصرالدین شاه که به نظر میاد چنگیز وثوقی اجراش میکنه. خوبه بدونید که کامران میرزا در این برهه تاریخی که امشب نشون داد جوونی 33 ساله بوده اما بازیگری که من دیدم(چنگیز وثوقی) حد اقل 50 ساله نشون میداد.
    الان هم که سرچ کردم دیدم چنگیز وثوقی 62 سالست.

2-اون طوری که ما شنیدیم انیس الدوله زن سوگلی شاه توی اون ایام که زنی 46-47 ساله بوده و ایام تر گل ورگلی رو گذرونده چاق شده بوده اما تو این سریال یه دختر خوش اندام و خوش بر و روی سی و چند ساله نقش انیس الدوله رو اجرا میکنه

3-یه مورد دیگه هم مربوط به علی اصغر امین السلطانه که توی این بخش از سریال یه جوون 32-33 ساله و همسن کامران میرزا بوده که نقشش رو یه مرد چاقالوی میانسال 57-58 ساله با ریش و پشم جوگندمی اجرا میکرد در حالیکه این امین السلطان نه هیچ وقت به این چاقی بود نه اینکه عمرش به 57 سال قد داد و تو سن 50 سالگی و در اوایل حکومت ممدلی شاه ترور شد.

4- یه نکته دیگه باز مربوطه به همین امین السلطان این بنده خدا توی دوره مظفرالدین شاه به دلیل اقتداری که در اروم نگهداشتن اوضاع مملکت بعد از ترور ناصرالدین شاه از خودش بروز داد توسط شاه جدید عنوان اتابکی که یه عنوان ترکی بود و بعد از دوره امیر کبیر به هیچکس اعطا نشده بود بهش داده شد اما توی این سریال بدون هیچ دلیلی کارگردان 7 سال زودتر اتابکش میکنه بدون اینکه معنی اسم اتابک رو بدونه و به بی تناسب بودن اون با توجه به سن ناصرالدین شاه و امین السلطان توجه کنه.

5- تو یه بخش هم به دروغ نشون میداد که ناصرالدین شاه توی مجلس سلام عید نوروز نماینده های کمپانی رژی رو به حضور پذیرفته و با افتخار اونا رو به اهل مجلس معرفی میکنه و یه جوری میخواد بگه که ناصرالدین شاه از دادن این امتیاز به انگلیسیا احساس شادمانی و افتخار هم کرده در حالیکه خود شاه بعدها که قضیه بیخ پیدا کرد متوجه عواقب امضای این قرارداد که با دخالت امین السلطان به امضا رسید شد.
    این پنج تا مورد چند نمونه از سهل انگاری هایی و تحریف هایی بود که من تو 5 دقیقه از سریال دیدم. اما از اونجا که مطمئنم این سریال هم مثل نمونه های دیگری که توی دکون حاج عزت ساخته میشه هدف سوء داره و قصدش تحریف تاریخ و بهره برداری از حوادث تاریخی به نفع اخونده . میخوام منبعد بشینم و کامل ببینمش و گافها و دروغهایی که توش اورده میشه رو اینجا با ارائه سند و مدرک رو کنم تا لا اقل اون دوستانی که زرق و برق و تاریخی بودن این سریال جذبشون کرده ولی یه مقدار آگاهیشون نسبت به واقعیتهای تاریخی کمتره بخونن و یه وقت از این جور مجموعه های پر از مکر و نیرنگ صدا و سیمای اخوندی تاثیر نگیرن.

شاهپور

---------- Post added at 01:27 PM ---------- Previous post was at 01:23 PM ----------

Last edited by mohammadirani; 09-02-2010 at 13:32.

14. 7 کاربر از mohammadirani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

توی سریل بنوعی شتابزدگی دیده میشه انگار میخان سریال رو زودتر تموم کنن.

اگه نباشه جاش خالی می مونه Inter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    برزخ بین بهشت و جهنم

پيش فرض

توی سریل بنوعی شتابزدگی دیده میشه انگار میخان سریال رو زودتر تموم کنن.
    ای کاش فقط شتابزدگی بود

در آغاز فعالیت tara_st65's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    here in IRAN

پيش فرض

در اینکه سریال با اهداف سیاسی ساخته شده که هیچ شکی نیست، و وقتی تو قرن 21 میشه به این سادگی تاریخ رو تحریف کرد تحریف اون دوران که اصلاً کاری نداره، من یکی که با اتفقاتی که تو این چند وقت افتاده دیگه به هیچ کتاب تاریخی اعتماد ندارم، هر کسی تاریخ رو از دید خودش میبینه و نقل میکنه که هیچ کدومم هر چقدر هم با دید جامع و بی طرفانه و بدون ترس از حکومت باشه بازم همه ی حقیقت نیست واینکه واقعیت چی بوده رو فقط خود خدا میدونه!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •