تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 7 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 62

نام تاپيک: سریال سال‌های مشروطه

پروفشنال ardavan_2008's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

قضیه ی دروغ اینه که :هر چیزی که به نفع شون نباشه و یا ضرر داشته باشه ادم بد میکنند برای مثال همین قضیه ی با*ب و بها*ء یا همین ناصرالدین شاه و مادرش...

2. 3 کاربر از ardavan_2008 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه madson's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    هر جا که کامپیوتر باشه

پيش فرض

تاریخ مکتوب و نسخ خطی در موردش زیاده
    اینکه دروغ باشه و اینهمه سایت و روزنامه نفهمن خیلی عجیبه.ولی بعضی شاید اون دوران رو برای خودشون و اهدافشون بهتر می بینن که میگن دروغه
    خوبه آدم یکم چشمشو به حقایق باز کنه ، این که چه دروغی رو چپوندن تو سریال جای گفتنش اینجا نیست ،
    ولی اینکه بعضی ها اون دوران رو برای اهدافش بهتر بدونن رو جدا هضم نکردم

4. این کاربر از madson بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

این سریال سال های مشروطست یا امیرکبیر 2؟
    البته امیرکبیر هم آدم بزرگی بوده همه قبولش دارن

6. 2 کاربر از Golbarg01 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه goldenm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

کارگردان "سال های مشروطه": دراماتیزه کردم ، نه تحریف

مهر: کارگردان مجموعه تلویزیونی "سال‌های مشروطه" اعتقاد دارد مخاطب امروز حوصله دیدن کارهای خشک تاریخی را ندارد.
    پخش مجموعه تلویزیونی "سال‌های مشروطه" به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا ورزی و تهیه‌کنندگی علی لدنی از چندی پیش از شبکه سه شروع شده است. این مجموعه از ابتدای سلطنت ناصرالدین شاه و زمان صدارت امیرکبیر تا انقلاب مشروطه را به تصویر می‌کشد و وقایع تاریخی را مورد بررسی قرار داده است.
    در مجموعه "سال‌های مشروطه" اکبر عبدی، محمد صادقی، آزیتا حاجیان، جمشید مشایخی، ایرج راد، محمد مطیع، رضا رویگری، زهیر یاری، شهرام عبدلی، داریوش کاردان، فرخ نعمتی، قاسم زارع، تینا پاکروان، یوسف صیادی، چنگیز وثوقی، ولی‌الله مومنی، مهری ودادیان، حسن کاخی، حسام نواب صفوی و محمدرضا شریفی‌نیا و ... بازی کردند.
    *مجموعه تلویزیونی "سال‌های مشروطه" صرفاً یک مجموعه تاریخی نیست و بیشتر دراماتیک است. در واقع احساس می‌شود شما بیشتر روی اتفاقات حاشیه‌ای تمرکز کرده‌اید تا تاریخ، تا بتوانید نظر مخاطب عام را جلب کنید و تنها به فکر جذب مخاطب خاص نبودید. چطور تصمیم گرفتید به این شکل به تاریخ بپردازید؟
    - محمدرضا ورزی، کارگردان: در حال حاضر نه در ایران، بلکه در همه دنیا حوصله مخاطب زود سر می‌رود، به همین دلیل ما فیلمسازان باید خودمان را بشکنیم و ساختارشکنی کنیم و بر اساس ذائقه امروز مخاطب اثری را خلق کنیم. این ذائقه لحظات خشک تاریخی را نمی‌پسندد و به آن علاقه‌ای ندارد. اگر ریتم کار کند باشد یا قصه برایش جا نیفتاد، مسلماً تلویزیون را بلافاصله خاموش می‌کند. به همین دلیل در مجموعه تلویزیونی "سال‌های مشروطه" تلاش کردم درام را در تاریخ تزریق کنم تا بتوانم پاسخگوی ذائقه مخاطب امروز باشد. در واقع از ابزار درام برای این مجموعه کمک گرفتم.
    *در مجموعه "سال‌های مشروطه" روی قصه امینه و اصلان خدمتکاران قصر بیش از حد تمرکز کردید، حتی هر چه قصه جلوتر پیش می‌رود، قصه زندگی آنها پررنگ‌تر می‌شود. چرا تصمیم گرفتید روی این قصه حاشیه‌ای بیش از اندازه تمرکز کنید؟
    -در مجموعه "سال‌های مشروطه" قرار بود 70 سال از تاریخ معاصر را روایت کنم، بنابراین باید حلقه‌های اتصال می‌داشتم، به همین دلیل قصه امینه و اصلان را قرار دادم. ما از سه سالگی تا 70 سالگی آنها را در قصه می‌بینیم. در واقع این دو نفر نقش حلقه‌های اتصال را ایفا می‌کنند ، وقایع تاریخی هم مورد بررسی قرار می‌گیرد. زندگی این دو نفر مستند تاریخی نیست، بلکه زاییده ذهن من است تا بتوانم به بخش دراماتیک کار هم اضافه کنم.
    *در مجموع چقدر در مجموعه "سال‌های مشروطه" وفادار به مستندات تاریخی بودید؟
    -همیشه در ساخت کارهای تاریخی سعی می‌کنم تا جایی که می‌توانم به مستندات تاریخی وفادار باشم، چرا که نمی‌توان به تاریخ خیانت کرد. مخالف تحریف تاریخ هستم. مسلماً وقتی اثر تاریخی قرار است خلق شود باید از درام استفاده کرد و من سعی کردم تاریخ را دراماتیزه کنم، نه تحریف.
    *شما 160 سال تاریخ ایران را در مجموعه‌های "پدر خوانده"، "عمارت فرنگی" و "سال‌های مشروطه" روایت کردید. چرا این پروسه را از زمان پهلوی دوم شروع کردید و بعد عقب‌گرد کردید؟
    -به هر حال این یک تریلوژی بود که قصد داشتم کار کنم. در ابتدا آمادگی ما برای مقطع پهلوی دوم بیشتر و شرایط مهیاتر بود. به همین دلیل در ابتدا آن دو مجموعه را کار کردم و در بخش سوم ابتدای سلطنت ناصرالدین شاه و زمان صدارت امیرکبیر تا انقلاب مشروطه را به تصویر کشیدم.
    *خودتان این سه مجموعه را چطور ارزیابی می‌کنید؟
    - مخاطبان از مجموعه‌های "پدرخوانده" و "عمارت فرنگی" استقبال زیادی کردند. فکر می‌کنم در اطلاع‌رسانی آن دوره از تاریخ موفق بودم. البته بخشی از موفقیت این مجموعه‌ها به خاطر جنجال‌سازی‌اش برمی‌گردد. باید پخش مجموعه "سال‌های مشروطه" هم به پایان برسد تا ببینم مخاطبان تا چه حد این مجموعه را پسندیدند.
    *نگارش فیلمنامه مجموعه "سال‌های مشروطه" چقدر طول کشید و از چه منابع تاریخ استفاده کردید؟
    - نگارش حدود پنج ماه و اندی طول کشید. البته قبل از شروع تصویربرداری فیلمنامه را کامل و بعد تولید را شروع کردم. من در کنار فیلمسازی کار پژوهش هم انجام دادم و در تاریخ معاصر غرق شدم. برای این پروژه هم از منابع تاریخی زیادی بهره بردم . مثلاً از کتاب "امیرکبیر و ایران" به نویسندگی فریدون آدمیت، کتاب امیرکبیر مرحوم حسین ملکی، کتاب مشروطه مشروعیت آیت‌الله شیخ فضل الله نوری، کتاب تاریخ بیداری ایرانیان و .... استفاده کردم . البته تعداد منابع مورد استفاده من به حدی زیادی بود که نتوانستم همه آن را در تیتراژ بیاورم.
    *درباره انتخاب بازیگران مجموعه "سال‌های مشروطه" بگویید. در این مجموعه از بازیگرانی بهره برده‌اید که در کارهای قبلی‌تان نیز حضور داشتند؟
    - من همیشه با گروه خودم کار می‌کنم. معمولاً تعداد خاصی از بازیگران هم در آثارم حضور دارند، چرا که همدیگر را می‌فهیم و در کار راحت‌تر هستیم. دکتر محمد صادقی علاوه بر اینکه فردی تحصیل کرده است، بازیگر خوبی هم هست. از بازی همه بازیگران پروژه خیلی راضی هستم. از سوی دیگر وقتی با گروه خودم کار می‌کنم آنها به شیوه کار من آشنا هستند و می‌دانند دقیقاً چه چیز را می‌خواهم.
    *درباره تیتراژ متفاوت این مجموعه بگویید که علاوه بر شنیدن موسیقی سنتی تصاویر مینیاتوری هم دیده می‌شود؟
    -تیتراژ این مجموعه را ساسان توکلی فارسانی ساخته که قبلاً هم تیتراژ مجموعه "عمارت فرنگی" را کار کرده بود. برای ساخت تیتراژ مجموعه "سال‌های مشروطه" از او خواستم تا سر لوکیشن بیاید. او هم از سرامیک‌ها و تابلوهای مینیاتوری در میراث فرهنگی عکسبرداری و بر اساس آن تیتراژ را طراحی کرد. البته در مجموع همه عوامل برای تهیه این پروژه زحمت زیادی کشیدند.

8. 2 کاربر از goldenm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

WorkHard / P!ayHard pcforlife's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    S t r e t f o r d   E n d

پيش فرض

به نظر من به غیر از بازیگران خوبش موردی برای جذب شدن نداره... کلا سریال های تاریخی که مضمون حکومتی و سیاسی دارند زیاد جذاب نیست، خصوصا اگه اون سریال تاریخی ما قرن معاصر باشه... چون اونقدر کتاب تاریخ پاس کردیم!! که دیگه کلیت همه قضایا رو مو به مو بلد شدیم...!

آخر فروم باز 4MaRyAm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

اگه يكبار گذرتون به حموم فين كاشون افتاد توصيه ميكنم حتما" برين عكساي مادرو خواهر ناصرالدين شاه رو ببينين...اونوقت خودتون قضاوت كنين كه امير كبير طفلكي چي كشيده...
    بنظر من اين سريال ديالوگاي با معني هم داره...يكيش همين كه "سياست از هر دري كه وارد ميشه ،عشق از در ديگه ميره بيرون"
    ملک جهان خانم

همسر محمد شاه و مادر ناصرالدین شاه

ملقب به نواب علیه و مهدِ عُلیا

عزت الدوله یا عزت ملک یا ملک نسا خانم ، دختر مهد علیا و همسر امیرکبیر

11. 4 کاربر از 4MaRyAm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال ardavan_2008's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

فکر میکنم اینجا رو اشتباه نوشتند:

مخالف تحریف تاریخ هستم
    باید می نوشتند موافق تحریف تاریخ هستم

پروفشنال farzad02's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

خوبه آدم یکم چشمشو به حقایق باز کنه ، این که چه دروغی رو چپوندن تو سریال جای گفتنش اینجا نیست ،
    ولی اینکه بعضی ها اون دوران رو برای اهدافش بهتر بدونن رو جدا هضم نکردم
    نیازی نیست شما بگی
    اینهمه تاریخدان هست . اینهمه سایت هست که طرف یه عدد رو اشتباه میگه 10 تا سایت مچش رو میگیرن
    آنوقت چطوری میشه اینها نفهمن و شما بفهمید؟

بعد هم توضیح دادم که تاریخ مخصوصا از نوع معاصرش چیزی نیست که قرار باشه سینه به سینه منتقل بشه و کدخدای یه ده یا شاهزاده یه سلسله تایید یا تکذیبش کنه
    اسناد مکتوب در مورد وقایع وجود دارد.بد نیست به موزه ها سری بزنید
    کتابهای تاریخ و تاریخ نویس در مورد تاریخ معاصر کم نیستند

شما با توجه به اسناد و کتب میتونی ثابت کنی که حرف یا فیلمی دروغ است.غیر از این مشخصه شما حرفت و هدفت به این مسائل ربطی نداره

14. این کاربر از farzad02 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

ملک جهان خانم

همسر محمد شاه و مادر ناصرالدین شاه

ملقب به نواب علیه و مهدِ عُلیا

عزت الدوله یا عزت ملک یا ملک نسا خانم ، دختر مهد علیا و همسر امیرکبیر

چقدر وحشتناکن
    اصلا شبیه اون چیزی که تو سریال نشون داده شدن نیستن

16. 3 کاربر از Golbarg01 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه madson's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    هر جا که کامپیوتر باشه

پيش فرض

نیازی نیست شما بگی
    اینهمه تاریخدان هست . اینهمه سایت هست که طرف یه عدد رو اشتباه میگه 10 تا سایت مچش رو میگیرن
    آنوقت چطوری میشه اینها نفهمن و شما بفهمید؟

بعد هم توضیح دادم که تاریخ مخصوصا از نوع معاصرش چیزی نیست که قرار باشه سینه به سینه منتقل بشه و کدخدای یه ده یا شاهزاده یه سلسله تایید یا تکذیبش کنه
    اسناد مکتوب در مورد وقایع وجود دارد.بد نیست به موزه ها سری بزنید
    کتابهای تاریخ و تاریخ نویس در مورد تاریخ معاصر کم نیستند

شما با توجه به اسناد و کتب میتونی ثابت کنی که حرف یا فیلمی دروغ است.غیر از این مشخصه شما حرفت و هدفت به این مسائل ربطی نداره
    باشه باشه ، شما با همین تاریخت و اون سایتایی که مچ می گیرن !!! خوش باش.
    امیدوارم یک روز متوجه بشی که تاریخ واقعی کشورت چی بوده

18. 3 کاربر از madson بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •