تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 96 123451151 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 953

نام تاپيک: { سخت افزار } سوالات و اشکال های سخت افزاری ، نرم افزاری لپ تاپ های اپل

آخر فروم باز Microsoft24's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    تهران

10 { سخت افزار } سوالات و اشکال های سخت افزاری ، نرم افزاری لپ تاپ های اپل

با سلام خدمت دوستان و کاربران مکینتاش ،

به علت زیاد شدن ایمیل ها و پیغام های خصوصی دوستان و جهت جلو گیری از شلوغ شدن تاپیک " Apple Laptops اا گفت و گو و تبادل نظر"

این تاپیک برای دوستان عزیزی ست که مشکلات سخت افزاری و یا نرم افزاری پیرامون لپ تاب های اپل دارند!

مشاوره و راهنمایی برای خرید لپ تاپ های اپل :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    نرم افزارها ، درایور ها و مباحث فنی لپ تاپ های اپل :

کد:
    Last edited by Microsoft24; 19-06-2010 at 17:10.

2. 6 کاربر از Microsoft24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    So Far

پيش فرض

با سلام
    من هفته گذشته این مدل رو خریدم MC226ZP/A میخاستم نظر دوستان رو بدونم
    در ضمن یه سوال هم داشتم
    برای اسفاده از لپ تاپ بهتره همیشه تو شارز باشه یا هر وقت شارز تمام شد و کدوم حالت بهتره
    خیلی ممنون 

پروفشنال zerolight's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Apple California

پيش فرض

با سلام
    من هفته گذشته این مدل رو خریدم MC226ZP/A میخاستم نظر دوستان رو بدونم
    در ضمن یه سوال هم داشتم
    برای اسفاده از لپ تاپ بهتره همیشه تو شارز باشه یا هر وقت شارز تمام شد و کدوم حالت بهتره
    خیلی ممنون
    فکر می کنم بهترین منبع توضیح خود سایت اپل هست اونجا گفته بهتره هر وقت تموم شد بزاری تو شارژ
    کد:

پروفشنال r_22009's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    EsFaHaN

پيش فرض

می گم مشکلات لپتاپ های اپل با بقیه لپتاپ ها فرق داره که شما براش تاپیک زدی؟؟؟؟

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    تهران

10 RE

می گم مشکلات لپتاپ های اپل با بقیه لپتاپ ها فرق داره که شما براش تاپیک زدی؟؟؟؟
    نه ، اما برای جلوگیری از شلوغ شدن تاپیک قبلی این کار رو کردم!

شاید یکی یه مشکلی داشته باشه و برای یکی دیگه هم بعدا اتفاق بیافته! اینجوری به جای زدن تاپیک بیخودی ، از تجربیات دیگران تو این تاپیک استفاده میکنه!

اگه نباشه جاش خالی می مونه vahid.tipic's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض "نحوه ی خواندن NTFS توسط مک"

امید خان یه سوال داشتم من طبق معمول
    من وقتی‌ با مک کار می‌کنم نمیتونم از روی مک چیزی رو به داخل هارد external کپی‌ کنم یعنی‌ هارد external من فقط قابلیت read داره و چیزی داخلش کپی‌ نمی‌شه کرد البته فقط در مک اینجوریه و در ۷ می‌شه هر بلایی‌ سرش اورد من در مک حتا وقتی‌ به پوشهٔ شخصیم که در دسکتاپ ۷ قرار داره میرم نمیتونم اونو جا به جا کنم جریانش چیه تکرار می‌کنم فقط در مک اینجوریه و در ۷ هیچ مشکلی‌ با copy , paste ندارم ، یه سوال دیگه هم اینکه در مک چیزی به اسم کات (cut) نداره؟؟فقط move to trash هستو copy‌ من cut یا چیزی شبیه به این که همین عمل رو انجام بده نمی‌بینم.
    در حال حاضر مهم‌ترین مشکلم نحوهٔ paste کردن در هارد external در مک هست
    با تشکر فراوووون

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    تهران

10 نحوه ی فعال کردن Read /Write در پارتیشن هایی با فرمت NTFS در مک!

من وقتی‌ با مک کار می‌کنم نمیتونم از روی مک چیزی رو به داخل هارد external کپی‌ کنم یعنی‌ هارد external من فقط قابلیت read داره و چیزی داخلش کپی‌ نمی‌شه کرد البته فقط در مک اینجوریه و در ۷ می‌شه هر بلایی‌ سرش اورد من در مک حتا وقتی‌ به پوشهٔ شخصیم که در دسکتاپ ۷ قرار داره میرم نمیتونم اونو جا به جا کنم جریانش چیه تکرار می‌کنم فقط در مک اینجوریه و در ۷ هیچ مشکلی‌ با copy , paste ندارم ، یه سوال دیگه هم اینکه در مک چیزی به اسم کات (cut) نداره؟؟فقط move to trash هستو copy‌ من cut یا چیزی شبیه به این که همین عمل رو انجام بده نمی‌بینم.
    با تشکر فراوووون
    خب طبیعیه ، مک به طور طبیعی فرمت NTFS رو نمی خونه ! شما سه راه دارید :

یا باید فرمت درایو تون رو به HFS+ تبدیل کنید ، که در اینصورت تو ویندوز همین مشکل رو خواهید داشت!

یا باید فرمت درایوتون رو به FAT32 تبدیل کنید که در اینصورت هم مک و هم ویندوز می تونند read/write کنند!

یا باید کاری کنید که مک NTFS رو بخونه!

خب برای اینکار :
    1 - اگر از لئوپارد استفاده میکنید ، باید نرم افزار هایی مانند nTFS ، Mac Fuse , Paragon NTFS for Mac ,.... استفاده کنید!

2 - اما شما از اسنو لئوپارد (یا پلنگ برفی استفاده میکنید!) خب اپل در Snow Leopard این قابلیت رو بصورت مخفی قرار داده! و شما باید فعالش کنید:

خب ، برای اینکار ترمینال رو از مسیر Application -->Utilities --> Terminal باز کنید :

1 - دستور زیر رو تایپ کنید : (به دقت !)

diskutil info /Volumes/volume_name

دقت کنید که volume_name اسم درایو مورد نظر است ، در پایین volume_name یک عبارتی به نام Volume UUID نوشته ، این رو به دقت کپی کنید ! (منظورم همون عبارتی ست که در جلوی Volume UUID نوشته! )

2 - تو ترمینال دستور زیر رو وارد کنید :

sudo nano /etc/fstab

3 - یک Editor برای شما باز می شود ، در این Editor تایپ کنید :

UUID=xxx-xxx-xxx none ntfs rw

دقت کنید در محل xxx-xxx-xxx باید Volume UUID رو Paste کنید ، در ضمن بعد از Volume UUID یک فاصله وجود داره!

4 - اگر برای چند تا پارتیشن میخواهید ، این کار رو بکنید ، باید جداگانه مراحل 1 و 2 رو تکرار کنید !

5 - فایل رو در ادیتور save کنید برای این کار ، اول Control-X ، بعد Y و بعد Enter!

6 - حالا سیستم رو Reboot کنید ،

7 - بروی درایو NTFS مورد نظر رایت کلیک کنید ، Get info رو انتخاب کنید ، می بینید که به جای Read Only نوشته Read/Write !

تذکر : شما فکر می کنید ، چرا این قابلیت توسط اپل مخفی شده؟؟؟

خوب ببینید ، به هیچ وجه پارتیشنی که توش با بوت کمپ ویندوز ریختید رو به مک برای read / write معرفی نکنید ! این کار سیستم Boot camp رو بهم می ریزه! و شما دیگه نمی تونید ویندوزتون رو توسط بوت کمپ پاک کنید !!

پیشنهاد من برای کاربران پلنگ برفی (Snow Leopard) استفاده از آموزش فوق ه! با نصب نرم افزار هایی مثل ntfs 3g فقط مک رو بهم میریزید! (البته به مرور زمان!)

سئوالی بود بپرسید ،

Last edited by Microsoft24; 01-02-2010 at 14:44.

9. 3 کاربر از Microsoft24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال zerolight's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    Apple California

پيش فرض

با تشکر فراوووون
    واسه اینکه بتونی تو مک رو هاردت که فرمت ntfs هستش کپی و پیست کنی باسد نرم افزار ntfs3g رو نصب کنی.
    تو خوده سایت اپل هست خواستی بگو آپ کنم

---------- Post added at 02:03 PM ---------- Previous post was at 02:00 PM ----------

خب طبیعیه ، مک به طور طبیعی فرمت NTFS رو نمی خونه ! شما سه راه دارید :

یا باید فرمت درایو تون رو به HFS+ تبدیل کنید ، که در اینصورت تو ویندوز همین مشکل رو خواهید داشت!

یا باید فرمت درایوتون رو به FAT32 تبدیل کنید که در اینصورت هم مک و هم ویندوز می تونند read/write کنند!

یا باید کاری کنید که مک NTFS رو بخونه!

خب برای اینکار :
    1 - اگر از لئوپارد استفاده میکنید ، باید نرم افزار هایی مانند nTFS ، Mac Fuse , Paragon NTFS for Mac ,.... استفاده کنید!

2 - اما شما از اسنو لئوپارد (یا پلنگ برفی استفاده میکنید!) خب اپل در Snow Leopard این قابلیت رو بصورت مخفی قرار داده! و شما باید فعالش کنید:

هم زمان جواب دادیم! این راهی که تو اسنو لئوپارد هست رو میشه یه توضیحی بدی

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    تهران

10 RE

واسه اینکه بتونی تو مک رو هاردت که فرمت ntfs هستش کپی و پیست کنی باسد نرم افزار ntfs3g رو نصب کنی.
    تو خوده سایت اپل هست خواستی بگو آپ کنم

---------- Post added at 02:03 PM ---------- Previous post was at 02:00 PM ----------

هم زمان جواب دادیم! این راهی که تو اسنو لئوپارد هست رو میشه یه توضیحی بدی

اولا شما سعی کنید صبور باشید!!!

ثانیا ، پست بالایی رو بخون!

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    تهران

10 سئوالات یک دوست!

ba salame dobare agha man khodam khosoosi porsidam ke dige shoma javab ro dar topice makhsoos bediiin ke az post haye alaki va hajme ziyad jologirii beshe va loppe kalam dar topice asli gharar begiire
    agha man mikham bedoonam mac ham mesle windows 32 bit va 64 bit daree?
    man kheyli bala payin kardam dar hamoon system informatione khode apple ta befahmam mace man 32 bit hast ya 64 ama chizi nayaftaam
    va inke male man zade versione 10.6.2 va harfii aslan az inkee snow hast nazade man leopard mibinam va chizi be esme snow leopard nemibinam
    hala mikham bedoonam behtare ke man ertegha bedam be snow leopard ya naa?
    va tarigheye nasbe snow lepard ro ham begiin lotfan
    va bad inke bache ha migan vaghti mikhari in ro roosh ilife va in chiza nasbe ke male man nadare aslan va man khahesh mikonam vaghaan too topice makhsoos chan ta az barname haye karbordi dar hamiin zamine haye mokhtalef ro gharar bedin ya hade aghal moarefi konin (behtarin haro)va inke age beshe ye linke down loade motmaen ham bezariin ke alliiyee
    va hade aghal bedoonim masalan baraye baz kardan file haye pdf barname chi mikhay
    baraye extrcat kardane file haye rar che barnameyi lazeme
    behtarin player chie
    behtarin virayeshgare tasviir chiee
    va bad inke goftin windows seven oem nadashte bashe va hamchin chizayi farmoode boodin mikham bedoonam hala ye hamchiin windowsi ma az koja peyda konim va aslan chi hast iin?
    be che dardi mikhore va linke downloadi chizi ham bashe ke che aliii
    ghorboone shomaa
    خب ببینید ، دوست من

من این تاپیک رو برای همین کارها زدم دیگه ، خواهشا این پیام خصوصی رو بیخیال شید!

جوابتون رو اینجا میدم ،

خب حالا بریم سر اصل مطلب ، پس من این بهنویس رو برای کی معرفی کردم ؟؟؟ که شما دوباره فینگلیش نوشتی!!

حالا بیخیال ،

1 -

بله ، مک هم تا قبل از snow leopard دو ورژن 32 بیتی و 64 بیتی داشت!

اما ، snow leopard هم 32 بیتی و هم 64 بیتی ست!

شاید باورتون نشه ، اما شما اگر شما پلنگ برفی روی مک بوک های قدیمی با 2GB رم DDR2 نصب کنید ، بصوت 32 بیتی و اگر روی مک بوک پرو های جدید و با 4GB رم نصب کنید ، بصورت 64 بیتی نصب میشه!

خب ، منظور از این سئوال حتما اینه که پلنگ برفی من 32 بیتی است؟ یا 64 بیتی ؟

اصلا از کجا میشه تشخیص داد که پلنگ برفی رو سیستم من 32 بیتی نصب شده و یا 64 بیتی ؟؟؟؟

اگر یه خورده مثل من یونیکس کار باشید با دستور های ترمینال آشنایی دارید!

خب برای اینکار ترمینال رو از مسیر Application -->Utilities --> Terminal باز کنید !

دستور زیر رو تایپ کنید :

ioreg -l -p IODeviceTree | grep firmware-abi

اگر نوشت : <EFI32> یعنی پلنگ برفی رو مک بوک شما به صورت 32 بیتی نصب شده!

و اگر نوشت : <EFI64> یعنی پلنگ برفی رو مک بوک شما به صورت 64 بیتی نصب شده! !!

2 - دوست من ، از شما توقع این سئوال رو نداشتم!

Mac OS X Snow Leopard یعنی ورژن 10.6 مک! پس 10.6.2 اسنو لئوپارد یا همون پلنگ برفی دیگه! لئوپارد 10.5 ، و تایگر 10.4 بودند! یعنی شما اینم نمی دونستی!!!

3 - دوست من ، شما مگه نرم افزار هایی مثل iDVD ، iMovie ، iPhoto ،.... رو ندارین!؟؟؟؟؟

ilife که برنامه ی خاصی نیست! همیناست! هرچی اولش " i " داره به جز iTunes جزو ilife ه!

4 - خود مک همه ی این کار هایی که گفتین ، مثل باز کردن پی دی اف ویا زیپ و غیره رو انجام میده!

نه اینکه برنامه نیست ، چرا شما می تونید Adobe Acrobat Reader رو نصب کنین ، اما وقتی خودش می خونه ! فکر نمیکنین اضافیه؟؟؟

5 - ببین این ویندوز هایی که بصورت Preactivated کرک شدند رو تو بازار ویا حتی نت به اسم OEM می فروشند!

واگر نه ویندوز OEM موقع نصب سیستم رو شناسایی میکنه ، ومثلا اگر شما OEM دل رو اچ پی نصب کنین! دیگه نباید
    Preactivated باشه!!

این ویندوز ها از یک BOOT LOADER دیگه استفاده میکنند! که بایوس رو بهم میریزه ! وچون خوشبختانه اپل بایوس نداره! پس موقع بوت شدن 5 و یا 6 دقیقه الافی داره!

بهترین کرک برای ویندوز 7 ، 7Loader ه!

هر ویندوز به غیر از Preactivated و یا OEM های قلابی!

دیگه تهیه اش به عهده ی خودتونه!

Last edited by Microsoft24; 15-02-2010 at 13:20.

13. 4 کاربر از Microsoft24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 96 123451151 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •