تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 69

نام تاپيک: كمك براي يه كار شايد بزرگ!!! ( منبع انرژي بي پايان)

آخر فروم باز hamidghoty's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    سیسیل

پيش فرض

In dastgah dar halate ta'adol che gashtavari dare?
    Fek nakonam dar hade kare ye mashin sankron bashe
    shayad dar hade on armicher va led

داره خودمونی میشه alitiger's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

In dastgah dar halate ta'adol che gashtavari dare?
    Fek nakonam dar hade kare ye mashin sankron bashe
    shayad dar hade on armicher va led
    اين دستگاه همانطوري كه قبلا گفتم با اين مقياس كوچك 6000 دور در دقيقه مي چرخه

آخر فروم باز starpars's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    C:\Program Files

پيش فرض

يه مثال :
    همين آرميچر معمولي ساختار دقيقشو نگاه كنيد چرا بهش برق وصل ميكنن تا بچرخه ?چرا اون مغزيش رو از آهنرباي داىمي نميسازن تا هميشه بدون مصرف انرژي به چرخشش ادامه بده?

پروفشنال shitan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    Hell

پيش فرض

يه مثال :
    همين آرميچر معمولي ساختار دقيقشو نگاه كنيد چرا بهش برق وصل ميكنن تا بچرخه ?چرا اون مغزيش رو از آهنرباي داىمي نميسازن تا هميشه بدون مصرف انرژي به چرخشش ادامه بده?
    چون ارمیچر در مواردی کاربرد داره که به طور دائم کار نمی کند و نمی توان حرکت دستگاه بالا را با قطع جریان متوقف کرد!!!
    rpm یک ارمیچر قابل کنترل است ولی این دستگاه با max rpm کار می کند
    و احتمالا برای رسیدن به سرعت مشابه ارمیچر باید سایز دستگاه را افزایش دهیم

5. این کاربر از shitan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال mohsen_sir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

نه علت اينكه از آهن رباي الكتريك استفاده مي كنن اينه كه بايد هر نيم دوري كه موتور مي چرخه جهت آهن رباي مركزي جابجا بشه اگه جا بجا نشه قطباي مخالف همديگرو جذب ميكنن واسه همين ديگه نميشه چرخوند اما وقتي قطباي مخالف به همديگه ميرسن هسته مركزي قطباش جابجا ميشه لذا قطباي نزديك با هم موافق ميشن بره همين از هم دور ميشن.و اين كار همينطوري تكرار ميشه درصورتي كه از آهن رباي عادي استفاده كنيم امكان معكوس كردن وجود نداره اگه متوجه نشدين كاملتر توضيح بدم.؟

7. 2 کاربر از mohsen_sir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

ممنون از توجه همه ي دوستان بحث اساسي خيلي از دوستان اينه كه ماشيني با راندمان 100 وجود نداره خب من هم كه در پست اول گفتم كه ماشين من صد در صد نيست به نظر من ما داريم از بحث اصلي مورد نظر من دور مي شيم فرض كنيد ماشين من فقط صد سال مي چرخه اما توضيح بيشتر در مورد ماشين:
    ماشين مورد نظر من اينطور عمل ميكنه كه دور بلبرينگ تعدادي اهنربا چسبانده شده حال يك يا تعدادي اهنربا با جهت موافق به اهنرباهاي روي بلبرينگ نزديك ميشن كه با اين كار نيروي دافعه باعث چرخيدن بلبرينگ مي شه اين طرح زياد پيچيده نيست و من از روي نمونه هايي كه ديديم اون رو ساختم ولي بحث اصلي اينه كه چه تغييراتي بديم كه اين دستگاه راندماني بالاتر و قدرتي بيشتر داشته باشه.راستش من يه فيلم از اين ماشين دارم كه از يوتيوب دانلود كردم ولي نمي دونم چه طوري روي سايت بذارم اگه راهنمايي كنيد مي تونه پاسخ به خيلي از سوالات باشه
    در مورد دستگاهتون بگم كه اگه از مغناطيس استفاده ميكنيد بايد برآيند همه مغناطيسارو روي بلبرينگ حساب كنيا!! يعني اگه دور بلبرينگت 3 تا اهنربا هستش توي مركز بلبرينگ نيروي مغناطيسي صفر خواهخد بود.اما در مورد آپلود مي توني از سايت رپيد شير (rapid share.com) استفاده كني اگه بتوني رو سايت بزاري ممنون ميشم.
    ضمناً يه سوال دارم شما آهن رباها رو از كجا تهيه كردي ؟بازارش توي تهران كجاست؟1

9. این کاربر از mohsen_sir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال shitan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    Hell

پيش فرض

نه علت اينكه از آهن رباي الكتريك استفاده مي كنن اينه كه بايد هر نيم دوري كه موتور مي چرخه جهت آهن رباي مركزي جابجا بشه اگه جا بجا نشه قطباي مخالف همديگرو جذب ميكنن واسه همين ديگه نميشه چرخوند اما وقتي قطباي مخالف به همديگه ميرسن هسته مركزي قطباش جابجا ميشه لذا قطباي نزديك با هم موافق ميشن بره همين از هم دور ميشن.و اين كار همينطوري تكرار ميشه درصورتي كه از آهن رباي عادي استفاده كنيم امكان معكوس كردن وجود نداره اگه متوجه نشدين كاملتر توضيح بدم.؟
    دقیقا صحبت شما درست است
    من با فرض تغییر ساختار ارمیچر پاسخ دادم
    مثلا 2 اهنربای دائم دور باید به 6 اهنربا با قطب بندی مخصوص تبدیل شود یا هسته از چند اهنربا تشکیل شود

11. این کاربر از shitan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز starpars's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    C:\Program Files

پيش فرض

يسري پرسشو پاسخ
    يه آهنربا ميتونه فقط يك نوع بار داشته باشه (مثبت يا منفي) ?
    به طور كلي اگه مغزي آرميچر بار منفي داشته باشه و 4 طرف اون 4 تا آهنرباي بار منفي هم باشه اين وسيله داعم الچرخش ميشه? نه چرا?
    در حالت عادي اگه بدنه آرميچر از پلاستيك باشه آزميچر كار ميكنه?
    جنس بلبرينگ اگه از آهن باشه باعث نميشه آهنربا ها نگهش دارن?

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

يسري پرسشو پاسخ
    يه آهنربا ميتونه فقط يك نوع بار داشته باشه (مثبت يا منفي) ?
    به طور كلي اگه مغزي آرميچر بار منفي داشته باشه و 4 طرف اون 4 تا آهنرباي بار منفي هم باشه اين وسيله داعم الچرخش ميشه? نه چرا?
    در حالت عادي اگه بدنه آرميچر از پلاستيك باشه آزميچر كار ميكنه?
    جنس بلبرينگ اگه از آهن باشه باعث نميشه آهنربا ها نگهش دارن?
    در مورد جواب سوالات شما:

1-آهن ربا از ملياردها آهنرباي كوچك تر تشكيل شده.هرچي اين آهنربا شكسته تر شه بازم يه ان و يه اس داره.

2-نه نميچرخه برآيند آهنرباها اجازه نميده اگه خواستي يه شكل بزار رو شكل بگم.هيچ محرك دائمي وجود نداره.
    3-جنس بدنه به چرخش آرمچر ربطي نداره.
    4-شما بايد برايند آهنربا رو حساب كني اگه همه آهنرباها بصورت زواياي برابر و اندازه هاي برابر دور بلبرينگ باشن برآيند انا ميشه صفر هيچ تاثيري نميزار اما اگه اينطور نباشه بايد بررسي بشه

14. این کاربر از mohsen_sir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه alitiger's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

در مورد دستگاهتون بگم كه اگه از مغناطيس استفاده ميكنيد بايد برآيند همه مغناطيسارو روي بلبرينگ حساب كنيا!! يعني اگه دور بلبرينگت 3 تا اهنربا هستش توي مركز بلبرينگ نيروي مغناطيسي صفر خواهخد بود.اما در مورد آپلود مي توني از سايت رپيد شير (rapid share.com) استفاده كني اگه بتوني رو سايت بزاري ممنون ميشم.
    ضمناً يه سوال دارم شما آهن رباها رو از كجا تهيه كردي ؟بازارش توي تهران كجاست؟1
    در مورد محاسبات و برايند نيروها چون من از روي نمونه مي سازم زياد مشكلي نيست.من خودم اهنرباها رو نگرفتم يعني از قبل تو خونه داشتم ولي فكر كنم تو لوازم التحريرها و جاهايي كه وسايل ازمايشگاهي دارند بتونيد پيدا كنيد.اينم از فيلم منتها فرمتش flv هستش.سوال اصلي من تقويت اين دستگاه هست.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

16. 2 کاربر از alitiger بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •