تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: کم خونی تا کی ادامه داره؟

داره خودمونی میشه fariba000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

9 کم خونی تا کی ادامه داره؟

من یه عمره کم خونی دارم. هر دفعه آزمایش میدم کلی قرص و کپسول و آمپول آهن بهم میدن و میگن برو اینا رو استفاده کن. میرم استفاده میکنم تموم میشه دو ماه میگذره روز از نو روزی از نو.
    این کم خونی درمان پذیر نیست یعنی؟
    یه بار که دکتره گفت هموگلوبینت رو هفته. یه کم دیرتر اومده بودی بستریت کرده بودم فکر کردم تالاسمی داری اصلا!
    یه مدت آمپول داد زدم گفت خوبه شد 12.
    پسته میخورم. کاهو میخورم. گوشت میخورم. چیزی کم نیست. نمیدونم چرا این کم خونی علاج نمیشه.
    تازگیا همش خوابم میاد.
    دیگه حاضر نیستم دوباره 100 تا قرص دیگه بخورم.
    اصلا در قرصا رو هم وا نکردم.
    دیگه معده ام جواب نمیده که.
    تازه حالا قرصای کلسیم هم که هست.
    یه آزمایش جدید دادم. امروز باید برم اونو بگیرم.
    این خستگی مفرط لابد مال کم خونیه.
    یعنی جز خوردن این قرصا هیچ راهی نیست؟
    با تشکر فریبا

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

انشاا.... بهبود پيدا كنيد....

منم مادرم مثل شما بود.....ولي خوب شد....

خيلي جيگر مي خورد يادمه...بابام حسابي بهش مي رسيد تا خوب شد ديگه هيچ قرص آهن نمي خوره...

سعي كنيد به خودتون حسابي برسيد....جيگر....گوشت.....ميوه... ..ورزش....برقصيد.....

باز من از مادرم مي پرسم دقيقا چيكار كرد خوب شد ميام ميگم

آخر فروم باز mahdishata's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    آخر الزمان

پيش فرض

سلام
    علایم کم خونی چیه؟چه جوری بفهمم کم خونی دارم؟منم دچار خستگی دایم میشم.

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

سلام
    علایم کم خونی چیه؟چه جوری بفهمم کم خونی دارم؟منم دچار خستگی دایم میشم.

کم خونی اختلال خونی شایعی است که در آن گلبولهای قرمز سالم، به تعداد کافی، برای حمل اکسیژن به بافتهای بدن وجود ندارد و موجب می‌شود که احساس خستگی ایجاد شود.
    کم خونی انواع گوناگونی دارد که هر یک علت خاص خود را دارند. کم خونی می‌تواند موقتی و یا طولانی مدت بوده و از فرمهای خفیف تا شدید باشد. خطر ایجاد کم خونی در زنان و کسانی که بیماریهای مزمن دارند بیشتر است.

در صورت داشتن علائم کم خونی به پزشک مراجعه کنید.
    کم خونی ممکن است با مصرف مکملها و یا با درمانهای تخصصی تر درمان شود. با خوردن غذاهای متنوع و سالم ممکن است بتوانید از بروز برخی انواع کم خونی پیشگیری کنید.
    علائم کم خونی:
    مهمترین علامت کم خونی احساس خستگی و فرسودگی است. علائم دیگر شامل این موارد است:
    * ضعف
    * رنگ پریدگی پوست
    * ضربان نامنظم یا تند قلب
    * کوتاهی نفس
    * درد قفسه‌ی سینه
    * احساس سبکی در سر و یا سرگیجه خفیف
    * مشکلات شناختی
    * بی حسی، کرختی یا سردی انتهای اندامها
    * سردرد
    ممکن است در ابتدا کم خونی آنقدر خفیف باشد که متوجه علائم آن نشوید. اما شدت علائم با پیشرفت کم خونی افزایش می‌یابند.
    علل ایجاد کننده‌ی کم خونی کدامند؟
    خون از سلولهای خونی و مایعی به نام پلاسما تشکیل شده است. سه نوع سلول خونی در پلاسما شناور هستند.
    سلولهای خونی سفید (گلبولهای سفید): این سلولها با عفونتها مبارزه می‌کنند.
    پلاکتها: این سلولها به لخته شدن خون پس از ایجاد جراحتها کمک می‌کنند.
    سلولهای خونی قرمز (گلبولهای قرمز): این سلولها اکسیژن را از ریه ها به مغز، سایر ارگانهاو بافتها مختلف بدن حمل می‌کنند. بدن شما برای عملکردهای خود به خون حاوی اکسیژن احتیاج دارد.
    خون اکسیژن دار کمک می‌کند تا انرژی لازم برای بدن تامین شود و گرمی‌ و رنگ پوست سالم را ایجاد می‌کند. گلبولهای قرمز محتوی هموگلوبین هستند. هموگلوبین یک پروتین حاوی آهن است که عامل ایجاد رنگ قرمز خون است. این ماده عامل اصلی انتقال اکسیژن از ریه ها به سایر نقاط بدن است و دی اکسید کربن را نیز از بافتهای بدن به ریه ها منتقل می‌کند تا در ریه ها از طریق بازدم دفع شوند.
    بسیاری از سلولهای خونی از جمله گلبولهای قرمز به صورت مداوم در مغز استخوان تولید می‌شوند. مغز استخوان یک ماده‌ی اسفنجی شکل قرمز رنگ است که درون برخی از استخوانهای بدن وجود دارد.
    برای تولید گلبولهای قرمز و هموگلوبین، بدن شما به پروتئین، ویتامینها و آهن نیاز دارد. این مواد از غذایی که می‌خورید تامین می‌شوند.

کم خونی حالتی است که در آن تعداد گلبولهای قرمز و یا میزان هموگلوبین آنها کمتر از میزان طبیعی است. وقتی شما کم خونی دارید گلبولهای قرمز سریعتر از معمول تخریب می‌شوند و گلبولهای جدید نمی‌توانند با این سرعت جایگزین شوند.به همین دلیل خون شما گلبول قرمز کمتری خواهد داشت و در نتیجه میزان حمل اکسیژن به بافتهای بدن کاهش یافته و احساس خستگی ایجاد می‌شود
    منبع :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

5. 2 کاربر از winstonultra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه AAKOJ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

سلام
    دوست عزیز کم خونی عوامل پشت پرده بسیار زیادی داره و در واقع بیشتر اوقات به خاطر یک عامل دیگری است .
    من فکر می کنم انمی شما با توصیفات ، آنمی مزمنی است که ناشی از علل و عوامل مختلفی است که تا کنون توسط پزشک معالج به خوبی تشخیص داده نشده است .
    برای نمونه اگر آنمی شما ناشی از کم خونی اهن بود در عرض 2 ماه ، انمی شما باید کم کم به روال عادی باز می گشت اما به شما پیشنهاد می کنم که جواب آخرین آزمایشات را در اینجا مطرح کنید تا سایر دوستان هم نظرات خودشان را بگن :
    اندکیس های : MCV,MCH,MCHC,RBC Count ,TIBC,ferritin ,WBC Count, , تقریبا تمام اندیکس های تست هماتولوژی و هم چنین چند آزمایش دیگر :
    اگر هم آزمایش مدفوع داشته باشین اون هم لطف کنید .
    اگر در ادرار شما هم پروتئین یا rbc مثبت است
    اگر سایر آزمایشات میکروب شناسی و یا سرولوژی مانند هپاتیت را انجام داده اید

7. این کاربر از AAKOJ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه fariba000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

انشاا.... بهبود پيدا كنيد....

منم مادرم مثل شما بود.....ولي خوب شد....

خيلي جيگر مي خورد يادمه...بابام حسابي بهش مي رسيد تا خوب شد ديگه هيچ قرص آهن نمي خوره...

سعي كنيد به خودتون حسابي برسيد....جيگر....گوشت.....ميوه... ..ورزش....برقصيد.....

باز من از مادرم مي پرسم دقيقا چيكار كرد خوب شد ميام ميگم
    ممنونم عزیز
    برقصم؟! اینم موثره؟ نوعشم مهمه؟
    با تشکر فریبا

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

کم خونی انواع مختلف دارد
    شایع ترین آن در خانمها (اگر درست حدس زده باشم و شما خانم باشید ) فقر آهن می باشد . معمولا علت اصلی آن کمبود تغذیه ای آهن ودر کنار آن دفع خون از بدن می باشد . در مورد فقر آهنم های شدید درمان کمی طولانی می باشد ( حد اقل 6 ماه ) و پیگیری بعد از درمان هم نیاز است . در مورد کم خونی های مزمن و راجعه بررسی های تکمیلی حتما نیاز است که یکی از مهمترین های آن بررسی سیستم گوارش از نظر خونریزی های مخفی می باشد. بررسی های هورمونی و بیماری های مزمن نیز باید انجام شود . در نهایت می تواند یک پروسه طولانی و وقت گیر باشد ولی حتما این کار را انجام دهید و زود خسته نشوید.بعضی از خانمها بعلت کم خونی مادام العمر قرص اهن مصرف می کنند . و چاره ای جز این هم نمی باشد.

10. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •