تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: قند خون

حـــــرفـه ای MrGee's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض قند خون

با عرض سلام خدمت پزشکان مملکت

من قند رو عمدا می خورم تا گولوگرز(املاش رو بلد نیستم)
    خونم بالا بره و انرژی بیشتری داشته باشم

می خواستم ببینم آیا این کار درست هست؟

ممنون

Banned kiarash3500's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    تو قلب خداي مهربون

پيش فرض

3. این کاربر از kiarash3500 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Alamate Soal's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اروميه

پيش فرض

انرژي بيشتر فقط مربوط يه قند خوراكي نيست و خوردن بيش از حدش براي كبد ( همون جيگر ) ضرر داره .

قند اصطلاحيه كه به همه كربوهيدرات ها ميگن ( التبه منظور از قند خون همون مقدار گلوكر هست )
    اون قندي كه شما صرف ميكنين ساكارز هست كه گلوكز يكي از مونوساكاريد هاي اون محسوب ميشه ولي منابع بهتر ديگري هم براي دريافت گلوكز وجود داره ، مانند نشاسته كه در سيب زميني موجود هست . همچنين لاکتوزكه قند موجود در شير هست و هيدروليزش در بدن مقدار زيادي گلوكز ايجاد ميكنه و همينطور قندهاي موجود در ميوه ها

5. این کاربر از Alamate Soal بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه AAKOJ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

سلام
    شما فقط یک طرف قضیه را در نظر میگیرد .
    شما به طور دستی هموستاز بدن خود را به هم میزنید . یعنی مقدار قندی که توسط رژیم غذایی شما به طور روزانه مصرف می شود را دست کاری می کنید در حالی که بدن شما همیشه مقدار قند موجود در غذا ها (نان - انواع کربوهیدرات ها -میوه - شیر و...) ا به طور دقیق کنترل می کند و هیچ گونه نیازی به مصرف گلوکز و یا ساکاروز و یا هر قند دیگری نیست به غیر از موارد خاص .
    باید دقت کنید که اگر میزان انرژی شما کمتر است این هیچ دلیلی نمی شود که گلوکز مصرف کنید چون همه انرژی بدن از گلوکز به دست نمیاد . فقط سلول های مغز و کبد و بعضی از سلول های خاص به طور انحصاری از گلوکر برای تامین انرژی استفاده می کنند و سایر سلول ها بدن می توانند از پروتئین ، اسید های چرب و یا سایر پلیمرها برای تامین انرژی استفاده کنند .
    شما در واقع میزان قند خون خود و در درجه بالاتر قند سلول ها را به طور اجباری افزایش می دهید در حالی که افزایش قند خون در صورت وجود مشکلات هورمونی و یا سایر مشکلات ممکن است مشکلات جبران ناپذیری را برای شما به پیش آورد . بنابراین من فکر می کنم که شما اصلا به طور خاص گلوکز مصرف نکنید چون اگر میزان انرژی بدن شما کاهش یابد بدن با استفاده از پروتئین و یا اسید های چرب انرژی را جبران می کند و اصلا شما هم هیچ احساس بی انرژی گی نمی کنید . در ضمن شما هر چه قدر هم گلوکز مصرف کنید مقدار در دسترس سلول ها و همچنین گلوکز خون در یک حد خواهد بود و میزان اضافی به سایر پلیمر ها تبدیل میشه (مانند چربی).
    در کل : همان مقداری قندی که توسط رژیم غذایی دریافت می کنید برای شما کیافیت می کند و لازم به چنین کارایی نیست . موفق باشین

7. این کاربر از AAKOJ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

همانطور که دوستان اشاره کردن مصرف بیش از حد هیچ ماده غذایی درست نیست فقط در مورد قند نکاتی بنظرم میرسه که خدمتتان عرض می کنم .
    قند های ساده مثل قند قندان این خاصیت را دارند که سریع جذب می شوند و سریعا سطح خونی گلوکز را کمی بالا می برند لذا سلول های بدن سریعا می توانند از این منبع انرژی استفاده کنند . بعضی از سلولها مثل سلول های مغز منحصرا از گلوکز تغذیه می کنند لذا مصرف قند تاثیر بیشتری روی آنها دارد . برای همین است که بعد از یک کار فکری شدید یک ماده غذایی شیرین احساس انرژی به انسان می دهد و خستگی مغز کمتر می شود . در موارد ضعف و بی حالی و خستگی نیز آب قند همین کار را می کند . (بر خلاف تصور عامه آب قند تاثیر زیادی روی فشار ندارد و این قند است که ضعف را کمتر می کند.) اضافه مصرف کردن قند نیز اگر بالاتر از نیاز بدن باشد باعث تبدیل آن به چربی و در نهایت اضافه وزن می شوند.
    بر خلاف نظر دوستمون عمو محسن این قند ها کمترین اثر را روی کبد دارند چون بدون نیاز به کبد هضم و جذب می شود . حتی در مورد بیماری های کبد مثل هپاتیت ها به بیماران توصیه میشود برای کاهش فشار روی کبد فقط از مواد غذایی شیرین استفاده کنند.

9. این کاربر از morsadr بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Alamate Soal's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اروميه

پيش فرض

بر خلاف نظر دوستمون عمو محسن این قند ها کمترین اثر را روی کبد دارند چون بدون نیاز به کبد هضم و جذب می شود . حتی در مورد بیماری های کبد مثل هپاتیت ها به بیماران توصیه میشود برای کاهش فشار روی کبد فقط از مواد غذایی شیرین استفاده کنند.
    مصرف بيش از حد قند بر روي كبد تاثير منفي داره . لطفا اول كمي مطالعه كنيد سپس نظر من رو رد كنيد .
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

انتقاد از نظر علمي من جايز نيست

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

مصرف بيش از حد قند بر روي كبد تاثير منفي داره . لطفا اول كمي مطالعه كنيد سپس نظر من رو رد كنيد .
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

انتقاد از نظر علمي من جايز نيست
    شما که مطالعه دارید لطفا تاثیر منفی آن را توضیح دهید . متشکر می شم از شما چیزی یاد بگیرم
    در ضمن بنده نگفتم مصرف زیاد قند بی ضرره گفتم کمترین اثر را دارد . بنده مثال واضح آن را نیز ذکر کردم شما خلاف آن را اثبات کنید.

مطلبی که ضمیمه فرمودید در مورد بیماری دیابت می باشد و نه مصرف قند در افراد طبیعی . در مورد تاثیر روی کبد نیز چیزی نداشت.
    Last edited by morsadr; 30-01-2010 at 15:33.

حـــــرفـه ای MrGee's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

دوستان دعوا نکنید لطفا

13. این کاربر از MrGee بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •