تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 35

نام تاپيک: [آموزش] ترجمه بازي هاي ميكرو

2. 2 کاربر از Squall Leonhart بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال AC_POP's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    اروميه

پيش فرض

ممنون ولی عکس های این قسمت رو نمیگم ، اینجاهاشو خودم بلدم . مشکل من جاییه که باید حروف رو برعکس کنی ( مشکل فارسی نویسی ) اونجا مثلا گفتی با ماشین حساب ویندوز مثل شکل زیر عملیات انجام میدیم ولی عکسی نیست و عکس حذف شده . فقط مال اون پستت رو میخوام مرسی

آخر فروم باز Squall Leonhart's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    اروميه

پيش فرض

ممنون ولی عکس های این قسمت رو نمیگم ، اینجاهاشو خودم بلدم . مشکل من جاییه که باید حروف رو برعکس کنی ( مشکل فارسی نویسی ) اونجا مثلا گفتی با ماشین حساب ویندوز مثل شکل زیر عملیات انجام میدیم ولی عکسی نیست و عکس حذف شده . فقط مال اون پستت رو میخوام مرسی
    والا این عکس ها رو فکر نمیکنم نگه داشته باشم تا دوباره آپلود بکنم چون ماله خیلی وقت پیش هست. برای عکس ها باید دوباره مراحل رو تکرار بکنم ببینم چی کار کردم. اصلا خودم هم یادم نمیاد!

حالا روی کدوم بازی کاری میکنی؟ میخوایی بده من یه نگاهی بهنش بندازم.

5. 2 کاربر از Squall Leonhart بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال AC_POP's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    اروميه

پيش فرض

والا این عکس ها رو فکر نمیکنم نگه داشته باشم تا دوباره آپلود بکنم چون ماله خیلی وقت پیش هست. برای عکس ها باید دوباره مراحل رو تکرار بکنم ببینم چی کار کردم. اصلا خودم هم یادم نمیاد!

حالا روی کدوم بازی کاری میکنی؟ میخوایی بده من یه نگاهی بهنش بندازم.
    اگه بتونی که واقعا خیلی خوب میشه
    من روی بازی کاپیتان سوباسا ورژن 2

پروفشنال AC_POP's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    اروميه

پيش فرض

اینم لینک دانلودش که طرف سال 2007 مثل روشی که شما اینجا نوشتینش به انگلیسی ترجمه ش کرده

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در آغاز فعالیت yahiko's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

سلام كسي براي فوتباليستهاي 2 ميكرو
    كد هاي بازيكنان تاپ رو داره كه بشه تو چيت كد نوشت و به تيم خودمون اضافه كرد ؟
    خيلي دنبالش گشتم ولي پيدا نشد!!!

من فقط كد بازيكنان تيم مقابل رو ميخوام البته يكسري كد خودم دارم ولي براي بازيكنان نيست مثلا كد :

0300-01-21 براي دروازبان واكي هست كه با زدن آن در چيت واكي به تيم ما اضافه ميشه ولي بقيه كدها رو ميخواستم.......

کد جالبی بود ایول
    Last edited by yahiko; 11-05-2013 at 13:08.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

ببخشید لینک فارسی ناروتو هیلتره میشه یک لینک سالم بدید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

بعضي از بازي هاي ميكرو هستن كه زبونشون ژاپني هست. از اونجايي كه بيشتر بجه ها ژاپني بلد نيستن، قدر اين بازي ها رو نميدونن و نميتونن از حداكثر امكانات بازي استفاده بكنن. چند تا بازي ميكرو هست كه من ميخوام از ژاپني به فارسي ترجمشون بكنم و مادام العمر زنده نگهشون دارم. چون شاهكار هستن و حيف هست كه از ياد برن.

و اما در مورد ترجمه بازي ها : ترجمه يه بازي ميكرو كار خيلي خيلي ساده اي هست (چون من قراره يادتون بدم) فقط مشكلي كه داره اينه كه وقت آدم رو خيلي زياد مي‌گيره! در ادامه به طور گام به گام و با ارائه يك مثال نحوه كار رو آموزش خواهم داد.

ابزار لازم :

1. بازي Goal 3 :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2. برنامه Tile Layer Pro :

کد:

3. شبيه ساز NESticle :

کد:

4. شبيه ساز FCEUX :

کد:

5. يه مغز دودويي و يه كامپيوتر

کد:
    مراحل كار :

ابتدا بهتره كه يه بك آپ از فايل اصلي بازي يه جاي ديگه نگه دارين. از فايل Goal 3 يه كپي بگيريد و مثلا اسمش رو بزارين Work.

1. تزریق فونت فارسی :
    برنامه Tile Layer Pro را اجرا كنيد سپس فايل Work.nes را با آن باز نماييد. همان طور كه ملاحضه مي‌كنيد از حروف فارسي خبري نيست. ولي نگران نباشيد ما خودمان، خودمان را مطرح خواهيم كرد! با استفاده از اين برنامه مي‌توانيد حروف ژاپني و در صورت لزوم حروف انگليسي را ويرايش كنيد و به جاي آنها حروف فارسي را جايگزين و سپس از اين حروف فارسي استفاده كنيد. ويرايش و ساخت حروف با آنكه به نظر بچه گانه مي‌آيد ولي كار بسيار حساسي هست و نياز به ابتكار عمل و مهارت زيادي دارد.

همان طور كه مي‌بينيد من در شكل زير چند حرف ژاپني را ويرايش كرده‌ام و كلمات "پنالتي" و "مقابل هم" را ساخته‌ام. پس از ويرايش حتما بايستي سيو كنيد.

2. پیدا کردن مقدار هگزادسیمال حروف ژاپنی
    شبيه ساز NESticle را اجرا كنيد سپس فایل Goal 3.nes را با آن لود نماييد. با زدن كليد F2 پنجره‌اي مطابق شكل زير ظاهر مي‌شود. در اين پنجره مي‌توانيد حروف به كار رفته در بازي را ببينيد. براي ثابت شدن محل حروف مي‌توانيد به جايي از بازي برويد كه تصوير ثابتي دارد.

مي‌خواهيم عبارت را ويرايش كنيم و تبديل كنيم به "پنالتي" براي اين منظور بايد مقادير هر يك از حروف را كه در مبناي هگزادسيمال هستند را پيدا كنيم و سپس عمل جايگزيني را انجام دهيم.

براي پيدا كردن مقدار هگزادسيمال يك حرف، آن را در جدول Pattern tables جستجو ميكنيم. (پيدا كردن يك حرف نياز به دقت زيادي دارد) سپس بر روي آن كليك مي‌كنيم. پنجره كوچك ديگري باز مي‌شود كه در بالاي آن مقدار هگزادسيمال آن حرف نوشته شده است. دقت كنيد كه فاصله يا جاي خالي هم مقداري بر مبناي هگزادسيمال دارد! مقدار هگزادسيمال عبارت برابر است با 9D 9F AF CF 02 BD CB A3

3. پیدا کردن مقدار هگزادسیمال حروف فارسی
    شبيه ساز NESticle را اجرا كنيد سپس فايل Work.nes را لود نماييد. اگر دقت كنيد بعضي از حروف ژاپني به هم ريخته‌اند. (خودتان حدس بزنيد چرا؟!) با زدن كليد F2 پنجره Pattern tables را ظاهر كنيد. مقادير هگزادسيمال حروفي را كه كلمه "پنالتي" را تشكيل مي‌دهند را پيدا كنيد. مقدار هگزادسيمال كلمه "پنالتي" برابر است با AD AE AF

4. جایگزینی مقادیر هگزادسیمال حروف ژاپنی با مقادیر هگزادسیمال حروف فارسی
    اكنون كافي است با استفاده از يك برنامه ويرايش هگزادسيمال مقدار 9D 9F AF CF 02 BD CB A3 را جستجو كرده و با مقدار AD AE AF 02 02 02 02 02 جايگزين كنيم. دقت كنيد كه در اين مثال 02 مقدار هگزادسيمال فاصله يا جاي خالي است كه در اينجا براي از بين بردن حروف اضافي عبارت مورد استفاده قرار خواهيم داد.

شبيه ساز FCEUX را اجرا نماييد و فايل Work.nes را لود كنيد. از منوي Debug گزينه Hex Editor را انتخاب كنيد. در پنجره باز شده از منوي View گزينه Rom File را تيك بزنيد. از منوي Edit گزينه Find را بزنيد. در پنجره باز شده مقدار 9D 9F AF CF 02 BD CB A3 را جستجو كنيد و سپس آن را با مقدار AD AE AF 02 02 02 02 02 جايگزين نماييد. از منوي File گزينه Save Rom را بزنيد. از شبيه ساز خارج شويد و دوباره بازي را لود كنيد و نتيجه كار خود را ببيند.

خب دوست عزیز همه ی لینکات خرابه
    اگه میشه تو سایت پیکوفایل یا پرشین گیگ آپلود کن تا خراب نشه
    ممنون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2014

پيش فرض

سلام
    لینکت عالی بود
    فقط
    برنامه Tile Layer Pro
    کدومه
    فکر کنم tlp11 بود درسته نه؟
    ممنون

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •