تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: فرق Core i3 با core 2 duo چيه ؟؟؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض فرق Core i3 با core 2 duo چيه ؟؟؟

من ميخوام يه لپ تاپ جديد بخرم ميخوام بدونم فرق cor i3 با اين core 2 duo كه الان رو لپتاپم دارم چيه ؟
    كدوم بهتره ؟ يه كمي در موردش توضيح بدين ممنون ميشم

با تشكر از دوستان عزيز

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

Core i3 نسل جدید پردازنده های دو هسته ای اینتل هست. به دلیل استفاده از تکنولوژی جدیدتر محدودیت FSB پردازنده های Core2Duo رو ندارن و ضمنا به دلیل داشتن قابلیت HT هر کدام از هسته هاشون می تونن دو کار رو همزمان انجام بدن و اصطلاحا می گن این پردازنده ها 4 هسته مجازی دارن. پس مطمئنا از هر نظر بهتر از نسل قبلی هستند. (ضمنا GPU هم داخل خودشون دارن.) ولی لپتاپ های دارای Core i3 حتما گران تر هم هستند، پس باید به نسبت قیمت به کارایی توجه کنید.

این پرسش رو بهتره توی تالار لپتاپ بپرسید چون پردازند های لپتاپ ها با این که از نظر تکنولوژی کلی و نسل مشابه پردازنده های PC هستند ولی در مسائل جزئی تر تفاوت هایی با هم دارن. مثلا پردازنده های Core i3 معرفی شده برای لپتاپها، مدل های 330M و 350M هستند با فرکانس 2.13 و 2.26 ولی پردازنده های Core i3 برای PC ها مدل های 530 و 540 هستند با فرکانس های 2.93 و 3.06 ضمنا برای مقایسه نسبت قیمت به کارایی و تصمیم به خرید، لازمه که قیمت مدل لپتاپ ها و امکانات دیگرشون رو هم بدونید... پس بهتره به تاپیک مربوطه مراجعه کنید تا پاسخهای دقیق تری بگیرید.

3. 3 کاربر از 3jokes_x بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه hosseindk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

CPUهای جدید اینتل از هر نظر به صرفه ان. علاوه بر اینکه تکنولوژی بهتری دارن، بر خلاف این چیزی که دوستمون در بالا گفت، قیمت کمتری هم دارن. اگه شما قیمت سری جدید CW سونی رو (تولید شده با CPU های Core i3 و Core i5) با سری قدیم CW (تولید شده با CPU های Core 2 Duo) در سایت خود SONY مقایسه کنین، متوجه می شین که در دو لپ تاپی که همه مشخصاتشون یکی به جز CPU، لپ تاپ Core i3 یا Core i5 ارزون تر هم هستش. لینک قیمت همه ی مدل هاشم می ذارم اینجا
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    خود من می خواستم CW بگیرم. ولی گفتم یه ماه صبر کنم که سری جدیدش بیاد.

5. این کاربر از hosseindk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

ممنون از اطلاعات... ولی ادامه بحث در اینجا بی مورده. باید این تاپیک رو در بخش لپتاپ ها بزنید. چیزی که واضحه اینه که Core i3 و Core i5 از Core2Duo بهتر هستند. ولی هر سوال یا تحلیل دیگری رو بهتره در بخش مربوطه بنویسید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •