تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 8 اولاول 1234567 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 80

نام تاپيک: کمک برای خرید دوربین دیجیتال SLR like با فیلمبرداری HD

داره خودمونی میشه habib mahvare's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    ابهر

پيش فرض

ممنون habib mahvareh ... راستش من تمام پستهايي که قبلا فرستادید رو خوندم و خيلي دوست داشتم از شما نظر خواهي کنم چون هر دوشون رو تجربه کرديد ... ولي متاسفانه چون تازه شروع به فعاليت کردم امکان دسترسي و ارتباط برقرار کردن با شما وجود نداشت ... حالا خيلي خوشحالم که شما داوطلبانه ميخوايد من رو راهنمايي کنيد ... خوب بگذريم ...

اگه اشتباه نکنم شما چند وقت پيش ، توي پستاي اولتون گفته بوديد که با HX1 فيلم ميگيريد و بعد هم از فيلم گرفته شده عکس !!! خوب هر چند اين کار درستي نيست ولي نشون دهنده ي کيفيت فيلمه ... حالا با FZ35 اين کار رو ميتونيد انجام بديد ... يعني کيفيت فيلم در اين حد هست ؟ ... و بعد هم يادمه گفته بوديد که فيلم هاش "روي هندي كم سوني sr47 رو كم كرد " ... حالا فيلم FZ35 هم ميتونه چنين رقابتي با دوربين فيلمبرداري کنه ؟ (هر چند دوربين فيلمبرداري قابليت هايي داره که يه دوربين عکسبرداري هيچ وقت نميتونه داشته باشه ) ... و همین طور در مورد عکساش تو شب چطوره ؟ ... قابل تحمل هستن و در حدی هست که آزار دهنده نباشن ؟ ... مصرف باطریش موقع فیلمبرداری چطوره ؟ یکی از دوستان گفته بود موقع فیلمبرداری سریع خالی میکنه ؟ چنین چیزی صحت داره ؟ ...

راستی قیمت الان FZ35 چنده؟
    یه رم هم باید بگیرم ... یا 16 و یا 8 ... چه مدلی بگیرم خوبه (قیمتش خیلی زیاد نباشه ) ... اگه قیمت رو هم بدید که خیلی خوبه ...
    کیف چی ... باید بگیرم یا همون مال خودش خوبه ؟

شرمنده ... سوالاتم زیاده ... ممنون میشم جوابم رو بدید ...
    خوب اين قضيه تو هرجا به درد نميخوره مگه تو عروسي و جشنها كه سوژه زياد باشه خيلي خوبه چون ميشه فريم به فريم صحنه مورد نظر رو برسي كرد-گفتم كه فيلمبرداريش ار نظر كيفيت و رنگ فرقي نداره فقط اگه خواستي از فيلم عكس بگيري بيشتر از رزولوشن 1280 در 720 نميتوني انجام بدي ولي واسه سوني بالاتر ميشه و كيفيت عكسهات هم چيزي تو مايه هاي عكسهاي گرفته شده با موبايلهاي دو ربين دار با مگا پيكسل بالا ميشه -با دوربين فيلبرداري معمولي رقابت ميكنه كه هيچ بلكه سرتر از اون هم هست البته دوربينهاي درحد همون sr47 و sr67-از نظر باطري هم مطمئن باش سرتر از سونيه-lcd لوميكس هم بهتر از سونيه شفافتره و رنگها رو هم بهتر نشون ميده -رم هم براش دل به دريا بزن و 16 گولد مارك پاناسونيك كلاس 10بخر درسته گرونه (حدود 70 تومن) ولي ارزشش رو داره من 4 سيلور خريدم پشيمونم-با همين 4 سيلور من 56 دقيقه در روز عاشورا فيلم گرفتم اخر هم يك چراغ باطري از 3 چراغ باطري روشن مونده بود حالا راضي شدي-كيف خودش هم همون كيف ابي رنگه كه حرف نداره و رايگان روش ميدن-در مورد عكس شبهاش هم اگه با تنظيماتش عكس بگيري نتيجه بهتري خواهي داشت

آخر فروم باز noisymind's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

این هم چند نمونه عکس SX20 در کنار FZ35 , به نظر من که نویز FZ35 بیشتره ولی همین پردازشی که کنن برا کمتر شدن نویز انجام میده باعث میشه جزیات ریز کمی محو بشه

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Canon PowerShot SX20 IS
    Panasonic Lumix DMC-FZ38 / FZ35

f5.7, 80 ISO

f5.6 , 80 ISO

f5.7, 80 ISO

f5.6 , 80 ISO

f5.7, 80 ISO

f5.6 , 80 ISO

f5.7, 80 ISO

f5.6 , 80 ISO
    Last edited by noisymind; 22-01-2010 at 09:35.

3. این کاربر از noisymind بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز prowler88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Malaysia

پيش فرض

++ از بررسی تصاویر FZ35 اینا دستگیرم شد :
    _ تصاویرس به قول دوستمون شاداب و خوشگلن یعنی رنگها رو قویت شده نشون میده ... هر چند این ویژگی از نظر بعضی یه نقصه و باعث میشه تصاویر از حالت طبیعی خارج بشن ولی به نظر من در عمل و گذشته از این حرفا یه نقطه ی قوته ... چون اگه غیر از این باشه خودم ترجیح میدم با فتوشاپ رنگها رو تقویت کنم ...
    _ از لحاظ نویز هم تصاویر قابل قبول هستن و تقریبا میشه گفت از این نظر مشکلی نداره ...
    _ جزئیات رو هم خیلی خوب نشون میده حتی اگه در فاصله ی دوری باشن و ریزه کاری ها رو محو و تار نمی کنه ...
    _هر چند از روی یه تصویر نمی شه قضاوت کرد ... ولی بر خلاف تبلیغات وسیع منفی که در مورد عکسبرداری این دوربین در محیط های کم نور شده میتونم بگم از لحاظ هر چند نقص داره ولی اون قدری نیست که آدم دل زده بشه ...
    ( ولی یه نکته که همین جا یادم اومد اینه که به قول prowler88 نباید ایزو رو از 400 بالا برد ... چون غیر از این تصویر خوبی بدست نمیاد )
    _ رنگهای متضاد کنار هم رو خوب نشون میده و مثلا رنگ سفید روی رنگ سیاهی که در کنار اونه تاثیر نمیذاره ...
    _فقط یه مشکلی که بهش برخوردم : تو یکی از تصاویرش کناره های تصویر کشیده شده ... نمی دونه چرا این شکلی شده ... ولی هر چی هست فقط توی یک مورد اینو دیدم ...
    ==> در کل تصاویرش راضی کننده بودن ... مخصوصا توی محیط های باز که واقعا بی نقص بودن و میشه گفت این نقطه ی قوتشه .

++ از بررسی تصاویر SX20 اینا فهمیدم :
    _ رنگ بندی تصاویر یه خورده ضعیفه و رنگ ها رو بی قول noisymind بی روح و خشک نشون میده و یکم آدم دل زده میشه ...
    _ نویز تصاویر خوبه ولی به هیچ وجه به خوبی FZ35 نیست ... و میشه گفت با نظر noisymind مخالف هستم ...
    _ جزئیات تصاویر رو یکم محو میکنه و باز هم از این لحاظ به FZ35 نمیرسه ...
    _ ولی در مورد عکسبرداری در محیط های کم نور خوب عمل میکنه و خیلی بهتر از FZ35 هست ... توی محیط های کم نور رفتار نویزی بهتری داره ... ولی فکر کنم در ایزوهای بالا عملکرد FZ35 بهتر از SX20 باشه ... (مطمئن نیستم ... حتی اگر اینطور باشه خیلی تفاوت نمیکنه ... مگه خیلی زوم کنی تا متوجه بشی )
    ==> در کل تصاویرش خوب هستن و با اینکه این دوربین از لحاظ عکسبرداری نسبت به FZ35 ضغیفتره ولی عملکرد خوبی داره ... این رو هم اضافه میکنم که SX20 در محیط های کم نور ، بدون فلاش خیلی بهتر از FZ35 هست ...

noisymind جون ... گزینه های من FZ35 و HX1 بود ... چون من قبل از این هم پی برده بودم که SX20 از لحاظ عکس به FZ35 نمیرسه و از گزینه هام حذفش کرده بودم ... و حالا به خاطر فیلمبرداری قوی HX1 دچار تردید شدم که به لطف شما میخوام رفعش کنم ... اگه میشه چند تا Sample خوب و قابل بررسی از HX1 بهم نشون بدید ... لطفا ... تا ببینم چقدر از FZ35 پایین تره ... و بعد هم برم سراغ بررسی فیلم ها ...

تا اینجا من اینا رو فهمیدم ... و با اینکه تصاویر HX1 رو ندیدم خیلی نسبت به FZ35 امیدوار شدم ... ممنون ... بازم کمکم کنید ... لطفتون رو فراموش نمی کنم ...
    یه مساله ای که من الان متوجه شدم اینه که ظاهرا شما بین عکس های نور کم و عکس با حساسیت بالا فرق میذارین. در صورتی که وقتی گفته میشه عکس در نور کم منظور همون عکسی هست که با حساسیت بالا گرفته شده. از این نظر پاناسونیک نویزش کمتر هست.
    در مورد نمونه عکس هم همون لینکی که دوستمون داد خیلی خوبه. تو همون ریویو گفته که نویز HX1 روی حساسیت های بالا شدیده و عملا قابل استفاده نیست.

يادم نيست كه hx1 زوم ديجيتال داشت يا نه ولي زوم ديجيتال fz35 خيلي كارايي داره مثلا روي حالت تله بر روي كنتور گاز خونتون در حياط منزل پس از زوم 18 اپتيكال زوم ديجيتال به كارتون مياد و ميتونين ريز ترين عددها رو هم ثبت كنين بايد استفاده كنين تا بدونين من چي ميگم من تونسم مشخصات ال ان بي ديش همسايمونو چند خونه اون ورتر رو به كمك زوم ديجيتال ثبت كنم
    البته باید این نکته رو بدونید که زوم دیجیتال اصولا یک قابلیت فانتزی هست و نمیتونه معیاری برای خرید دوربین باشه. مهم زوم اپتیکال هست. کاری که زوم دیجیتال انجام میده اینه که از عکسی که روی سنسور نقش میبنده یه قسمتش رو جدا میکنه و بزرگ می کنه و بعد به شما نشون میده. مثل این می مونه که بعد از این که عکس رو گرفتین با کامپیوتر روی عکس زوم کنید (که مسلما کیفیتش خیلی پایین تر خواهد بود).
    اگه اشتباه نکنم شما چند وقت پيش ، توي پستاي اولتون گفته بوديد که با HX1 فيلم ميگيريد و بعد هم از فيلم گرفته شده عکس !!! خوب هر چند اين کار درستي نيست ولي نشون دهنده ي کيفيت فيلمه ... حالا با FZ35 اين کار رو ميتونيد انجام بديد ... يعني کيفيت فيلم در اين حد هست ؟ ... و بعد هم يادمه گفته بوديد که فيلم هاش "روي هندي كم سوني sr47 رو كم كرد " ... حالا فيلم FZ35 هم ميتونه چنين رقابتي با دوربين فيلمبرداري کنه ؟ (هر چند دوربين فيلمبرداري قابليت هايي داره که يه دوربين عکسبرداري هيچ وقت نميتونه داشته باشه ) ... و همین طور در مورد عکساش تو شب چطوره ؟ ... قابل تحمل هستن و در حدی هست که آزار دهنده نباشن ؟ ... مصرف باطریش موقع فیلمبرداری چطوره ؟ یکی از دوستان گفته بود موقع فیلمبرداری سریع خالی میکنه ؟ چنین چیزی صحت داره ؟ ...

راستی قیمت الان FZ35 چنده؟
    یه رم هم باید بگیرم ... یا 16 و یا 8 ... چه مدلی بگیرم خوبه (قیمتش خیلی زیاد نباشه ) ... اگه قیمت رو هم بدید که خیلی خوبه ...
    کیف چی ... باید بگیرم یا همون مال خودش خوبه ؟

شرمنده ... سوالاتم زیاده ... ممنون میشم جوابم رو بدید ...
    این موردی که دوستمون اشاره کردند احتمالا از نظر رزولوشن گفته اند. چون فکر نمیکنم از نظر کیفیت در حد یه دوربین فیلمبرداری باشه. مثلا مقایسه ی فیلمبرداری دوربین عکاسی و دوربین فیلمبرداری در شب این تفاوت رو محسوس میکنه.
    این که باتری موقع فیلمبرداری زود خالی میکنه وضعیتیه که در مورد همه ی دوربینا وجود داره. و طبیعی هم هست. چون فیلمبرداری از عکس های پشت سر هم تشکیل شده و سیستم فوکوس دوربین هم به طور مداوم در حال کار هست و... .
    در مورد memory هم به نظر من یه 8 گیگ کلاس 6 اگه بگیرید براتون کافیه. من خودم از مموری 4 گیگ کلاس 4 پاناسونیک استفاده میکنم و تا حالا احساس کمبود نکردم. چه از نظر فیلمبرداری HD و چه از نظر حجم فیلمبرداری و عکسبرداری و چه موقع عکاسی burst. قیمت خود دوربین الان باید حدود 420 باشه.
    ببینید اگه کیف خودش مناسبه و دوربین به راحتی توش جا میشه از همون استفاده کنید. ولی متاسفانه تو ایران این چیزا دیده میشه که کیف یه مدل دیگه رو میذارن رو دوربین یا بدون کیف میدن یا به هر صورت با اون چیزی که تو خارج از کشور شما دریافت میکنید فرق داره. البته به فروشنده هم ربط داره. یکی ممکنه دوربین رو با مموری بده یکی دیگه بدون مموری.
    Last edited by prowler88; 22-01-2010 at 10:10.

5. 2 کاربر از prowler88 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز prowler88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Malaysia

پيش فرض

این هم چند نمونه عکس SX20 در کنار FZ35 , به نظر من که نویز FZ35 بیشتره ولی همین پردازشی که کنن برا کمتر شدن نویز انجام میده باعث میشه جزیات ریز کمی محو بشه
    من تفاوت محسوسی تو عکساشون از نظر نویز احساس نکردم (البته به این نکته توجه داشته باشید که عکس هایی که قرار دادید روی حساسیت پایه گرفته شده اند و با افزایش حساسیت احتمالا کفه ی ترازو به سمت پاناسونیک سنگینی میکنه). ولی مساله ای که خیلی محسوسه و یه مقدار عذاب آور هست انحراف فامی کنان هست که زیاده و تقریبا تو همه ی عکساش وجود داره. در حالی که پاناسونیک سیستم حذف خودکار انحراف فامی داره و این باعث میشه تو عکسای پاناسونیک یا این مشکل وجود نداشته باشه یا خیلی کم باشه.

7. 3 کاربر از prowler88 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

من تفاوت محسوسی تو عکساشون از نظر نویز احساس نکردم (البته به این نکته توجه داشته باشید که عکس هایی که قرار دادید روی حساسیت پایه گرفته شده اند و با افزایش حساسیت احتمالا کفه ی ترازو به سمت پاناسونیک سنگینی میکنه). ولی مساله ای که خیلی محسوسه و یه مقدار عذاب آور هست انحراف فامی کنان هست که زیاده و تقریبا تو همه ی عکساش وجود داره. در حالی که پاناسونیک سیستم حذف خودکار انحراف فامی داره و این باعث میشه تو عکسای پاناسونیک یا این مشکل وجود نداشته باشه یا خیلی کم باشه.
    خب شاید من خیلی زیادی حساسم ولی چند نمونه رو مشخص کردم . قسمتهای مشخص شده تو FZ35 نسبت به عکس کنن , کمی نویزی تر هستند و به قول خودم دون دون تر هستند. البته همین دون دون شدن باعث میشه جزیات ریز بهتر نشون داده بشه به نسبت کنن که برا از بین بردن این نویز , کلا اون قسمت از عکس ساف و صیقلی شده!
    الان فقط به قسمتهای که با بیضی مشخص شده دقت کنید.

FZ35

SX20 :

نکته جالب دیگه اینکه , قسمتهایی رو که در عکس کنن مشخص کردم , یک نوار سبز رنگ اینجاد شده , یعنی رنگ رو خیلی زیاد قاطی کرده!!! که تو FZ35 اینطوری نیست. حالا قسمتهایی که با مستطیل مشخص شده رو مقایسه کنید.
    Last edited by noisymind; 22-01-2010 at 10:42.

داره خودمونی میشه H@di Soft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Susa

پيش فرض

در مورد باطری یکی از دوستان گفته بود تو یه ربع / 20 دقیقه خالیه !!! ... من از این تعجب کرده بودم ... وگر نه معلومه که موقع فیلمبرداری باطری خیلی سریع تر از عکسبرداری خالی میشه ...

در مورد نویز و نشون دادن جزئیات عکس SX20 و FZ35 ، من این عکسها رو دیده بودم : ( تو سایز اصلی عکس ، تفاوت کاملا مشخصه )

FZ35 :

کد:

SX20 :
    کد:

تو این عکسها هم ، تفاوت نویز و تفاوت پردازش رنگ با هم دیده میشه ...
    FZ35 :
    کد:

SX20 :
    کد:

در مورد این عکس کسی نظری داره ؟ ... نمی دونم چرا از گوشه ها عکس کشیده شده !!! ( این عکس مربوط به FZ35 هست )

داره خودمونی میشه H@di Soft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Susa

پيش فرض

noisymind جون ... این نویز های نهایی زیاد مشخص نیست و توی کیفیت زیاد تاثیر نمیذاره ... حتی واسه پیدا کردن این نویز ها باید روی تصاویر خیلی دقیق بشی ... در ضمن فتوشاپ پلاگینهایی داره که این کار رو خیلی خوب تر انجام میدن (اگه خواستید بهتون معرفی کنم ) ... ولی پلاگین های فتوشاپ هم باعث میشن جزئیات ریز ناپدید بشه ... پس این قابلیت همه جا هم کاربرد نداره ... فکر میکنم سرعت عکسبرداری نسبتا پایین SX20 در مقایسه با FZ35 هم به خاطر همین پردازش ها(ی نرم افزاری) باشه ...

آخر فروم باز Senator_F's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

خب شاید من خیلی زیادی حساسم ولی چند نمونه رو مشخص کردم . قسمتهای مشخص شده تو FZ35 نسبت به عکس کنن , کمی نویزی تر هستند و به قول خودم دون دون تر هستند. البته همین دون دون شدن باعث میشه جزیات ریز بهتر نشون داده بشه به نسبت کنن که برا از بین بردن این نویز , کلا اون قسمت از عکس ساف و صیقلی شده!
    الان فقط به قسمتهای که با بیضی مشخص شده دقت کنید.

FZ35

SX20 :

نکته جالب دیگه اینکه , قسمتهایی رو که در عکس کنن مشخص کردم , یک نوار سبز رنگ اینجاد شده , یعنی رنگ رو خیلی زیاد قاطی کرده!!! که تو FZ35 اینطوری نیست. حالا قسمتهایی که با مستطیل مشخص شده رو مقایسه کنید.

نکته ای که من توی این عکس ها دیدم،اینه که پاناسونیک هم همون مشکل انحراف فامی رو داره،ولی توی خود دوربین سعی می کنه اونها رو از بین ببره،و همین مساله باعث میشه دقیقا همون نقاطی که کنون انحراف فامی داره،پاناسونیک کمی محوی رو داشته باشه.

canon

panasonic

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

عذر میخوام. منظور از انحراف فامی چی هست؟

آخر فروم باز Senator_F's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

عذر میخوام. منظور از انحراف فامی چی هست؟
    توی نقاطی از تصویر که کنتراست (اختلاف قسمت روشن و تاریک) زیاد باشه،یه هاله رنگی (معمولا بنفش رنگ و گاهی زرد،سبز یا نارنجی) تشکیل میشه که به اون انحراف فامی میگن.

14. 2 کاربر از Senator_F بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •