تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 8 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 80

نام تاپيک: کمک برای خرید دوربین دیجیتال SLR like با فیلمبرداری HD

آخر فروم باز noisymind's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

تفاوتشون زیاد نیست. من خودم یه نمونه فیلمش رو روی youtube دیدم.
    من هم اگه میخواستم دوربین بگیرم FZ35 رو انتخاب می کردم. بیشتر به خاطر فوکوس و محدوده دیافراگم و باتری لیتیومی.

من قسمت نظرات یوزرها در Dp رو خوندم. شاید اکثر استفاده کنندگان FZ35 از نویز داشتن عکسها ( در مقابل FZ28 ) گله داشتن. حالا مقایسش رو با SX20 نمیدونم چه نتیجه ای داره.

من عکسهای سمپل این دو دوربین که در سایتها ( همینها که دوستان دادن ) رو مقایسه کردم , به نظرم خودم FZ35 کمی رنگها رو شادابتر نشون میده ( به قول خودم عکسهاش خوشکلتره!) و برا استفاده معمولی خیلی عالی هست ولی وقتی رو عکس زوم میشه ( زوم تا اندازه واقعی خود عکس ) عکسها پر از نویزهای ریز هستند. حتی در نور زیاد.

برعکس در SX20 , در نگاه اول عکسها خیلی بی روح و خشک به نظر بیان , ولی وقتی رو عکس زوم میکنم ( اندازه واقعی خود عکس ) حداقل تو نورآفتاب عکسها نویزی نمیشن و ساف هستند.

آخر فروم باز prowler88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Malaysia

پيش فرض

خیلی ممنون از راهنمایی هاتون ... prowler88 جون ... من داشتم تو پستها میگشتم که به چیز عجیب برخورد کردم که شما گفته بودید ...

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    SX20
    ال سی دی متحرک, چشمی بزرگتر, جنس بدنه ی بهتر, دوام باتری بیشتر, عکس های شارپ تر, ماکروی بهتر, قابلیت نصب فلاش جانبی
    FZ35
    عملکرد بهتر فوکوس, سبکتر, باتری لیتیومی, محدوده ی دیافراگم بهتر, حذف خودکار انحراف فامی, فیلمبرداری بهتر, سرعت عکاسی پیاپی بیشتر, فرمت RAW

شما گفیتید که فیلمبرداری FZ35 از SX20 بهتره ... در صورتی که خیلی از دوستان فیلمبرداری FZ35 را قابل مقایسه با SX20 نمیدونن و میگن FZ35 خیلی ابتداییه ... میشه یکم بیشتر توضیح بدید ....

در ضمن شنیدم که FZ35 توی شب خیلی نویز داره ... نظر شما چیه ؟؟؟ ... میشه تحملش کرد ؟
    تفاوت فیلمبرداریشون در حدی نیست که قابل بحث باشه. ولی به نظر من پاناسونیک چون AVCHD داره و فوکوسش دقیق تره میشه گفت از این جهت برتری داره. ضمن این که احتمال میدم میکروفونش از کنان بهتر باشه. حالا شما اگه امکان داره ببینید اون دوستانی که گفته اند فیلمبرداری پاناسونیک ابتداییه از چه نظر گفتند چون برای خودمم جالبه بدونم.
    من تفاوت عکس های حساسیت های مختلف هر دو دوربین رو توی یکی از سایت ها مقایسه کردم و نتیجه این بود که پاناسونیک از نظر نویز بهتر عمل میکنه و اگه دقیق بشید نویزش یه مقدار کمتره. البته مسلما از FZ28 نویزش بیشتره. ولی SX20 هم همین وضعیت رو داره. 2 مگاپیکسل بیشتر یعنی نویز بیشتر. من خودم که FZ28 دارم سعی میکنم حتی الامکان حساسیت رو از 400 بیشتر نبرم. اگه دنبال کیس بهتر از این نظر هستید باید برید سراغ SLR ها. یا حداقل G11 و LX3

3. این کاربر از prowler88 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه H@di Soft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Susa

پيش فرض

اینطور که دوستمون [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و هم چنین میگه پس تصاویر FZ35 هم نویز داره ... با این اوصاف چون فیلمبرداری هم واسم اهمیت داره دوباره HX1 به گزینه هام اضافه شد ... چون حداقل فیلبرداریش یه سر و گردن بالاتر از FZ35 هست ... تصمیم گیری واسم سخت شده ... چون هم فیلمبرداری خوب رو میخوام و هم عکسبرداری خوب ...

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Susa

پيش فرض

دقیقا بین HX1 و FZ35 موندم ... هم فیلمبرداری واسم مهمه و هم عکس ...
    HX1 فیلمبرداری قوی داره ، پاناراما عکس میگیره ، تو شب بهتر از FZ35 عکس میگیره ، 20x زومه ، سرعت عکاسیش خیلی بالاس -- فقط مشکلش عکسبرداری با نویز بالاست که اونم نمی دونم در چه حد هست و آیا میشه تحملش کرد یا نه ؟
    ّFZ35 عکسبرداری بهتر (البته در روز) ، فلاش قوی تر ، خوش دستی ، فوکوس بهتر -- مشکلاتی که تا الان بهشون پی بردم ( در مقایسه با HX1 ) : عکسبرداری ضغیف در شب ، فیلمبرداری ضعیفتر

راستش من همه ی پست های مربوطه رو خوندم و هر چی بیشتر دقت میکنم گیج تر میشم ... ولی یه چیزی که بهم ثابت شده اینه که پاناسونیک کاراش بی نقص تره ... [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جون لطفا راهنماییم کنید ... چون تو پستهای دیگه هم که در مورد دوربینا بحث کردید دلایلتون منطقی تره ...

اگه لطف کنید و در مورد این دو مدل بحث کنید ممنون میشم ... با ارائه دلیل ....

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

اینطور که دوستمون [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و هم چنین میگه پس تصاویر FZ35 هم نویز داره ... با این اوصاف چون فیلمبرداری هم واسم اهمیت داره دوباره HX1 به گزینه هام اضافه شد ... چون حداقل فیلبرداریش یه سر و گردن بالاتر از FZ35 هست ... تصمیم گیری واسم سخت شده ... چون هم فیلمبرداری خوب رو میخوام و هم عکسبرداری خوب ...

ببین من خودم بین FZ35 و SX20 l موندم. بهتره خودت عکسهای سمپل رو ببینی . شاید نظر من درباره FZ35 اشتباه باشه. با همه این حرفها همچنان رو نظر خودم هستم که SX20 عکسهاش خیلی بی روح هست.

این نمونه عکسهای FZ35
    کد:
    /

این هم نمونه عکسهای SX20
    کد:
    /

این هم نمونه عکسهای HX1
    کد:

ولی نتیجه رویوو برای FZ35 :

و برای SX20 :

و برای HX1 :
    Last edited by noisymind; 20-01-2010 at 18:46.

7. 4 کاربر از noisymind بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز prowler88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Malaysia

پيش فرض

دقیقا بین HX1 و FZ35 موندم ... هم فیلمبرداری واسم مهمه و هم عکس ...
    HX1 فیلمبرداری قوی داره ، پاناراما عکس میگیره ، تو شب بهتر از FZ35 عکس میگیره ، 20x زومه ، سرعت عکاسیش خیلی بالاس -- فقط مشکلش عکسبرداری با نویز بالاست که اونم نمی دونم در چه حد هست و آیا میشه تحملش کرد یا نه ؟
    ّFZ35 عکسبرداری بهتر (البته در روز) ، فلاش قوی تر ، خوش دستی ، فوکوس بهتر -- مشکلاتی که تا الان بهشون پی بردم ( در مقایسه با HX1 ) : عکسبرداری ضغیف در شب ، فیلمبرداری ضعیفتر

راستش من همه ی پست های مربوطه رو خوندم و هر چی بیشتر دقت میکنم گیج تر میشم ... ولی یه چیزی که بهم ثابت شده اینه که پاناسونیک کاراش بی نقص تره ... [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جون لطفا راهنماییم کنید ... چون تو پستهای دیگه هم که در مورد دوربینا بحث کردید دلایلتون منطقی تره ...

اگه لطف کنید و در مورد این دو مدل بحث کنید ممنون میشم ... با ارائه دلیل ....
    فکر نمیکنم نویز عکس های FZ35 اینطوری باشه که شما میگین. اتفاقا من فکر میکنم نویز عکس های HX1 بیشتر باشه. هر چند من خودم تا حالا عکس های این دو مدل رو مقایسه نکردم و آدم تا وقتی مقایسه نکرده نمیتونه نظر قطعی بده. ولی نمونه عکس های HX1 رو که دیدم زیاد به دلم ننشست. حتی روی حساسیت های پایین هم نویز تو عکساش دیده میشه. به گفته ی سایت dpreview هم که یه ریویو از این مدل گذاشته بود نویز حساسیت های بالاش بسیار شدیده و سیستم کاهش نویزش هم این وضع رو بدتر کرده. سیستم فوکوس سونی خیلی سریع و دقیق عمل میکنه ولی تو نور کم فوکوس پاناسونیک دقیق تره و از این جهت به HX1 و SX20 ارجحیت داره. یه تفاوت آشکار دیگه سرعت زوم هست که در پاناسونیک به مراتب سریعتره. ماکروی سونی بهتر از پاناسونیکه.
    به طور کلی به نظر من اگه فیلمبرداری عالی و عکس قابل قبول میخوای برو سراغ HX1. ولی اگه فیلمبرداری و عکسبرداری خوب رو با هم میخوای FZ35 مناسب تره. اگه خود من باشم FZ35 میخرم. ولی اگه کیفیت عکس HX1 اینی که هست نبود در خریدش شک نمیکردم.

9. 2 کاربر از prowler88 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Susa

پيش فرض

دوست عزیز sample های FZ35 و SX20 خوب هستن ولی از روی این Sample های HX1 چیزی دستگیرم نشده هنوز ... اگه sample بهتری در اختیارم قرار بدید ممنون میشم ( با سایز اصلی ... نه تصویرهای مقایسه ای ) ...

++ از بررسی تصاویر FZ35 اینا دستگیرم شد :
    _ تصاویرس به قول دوستمون شاداب و خوشگلن یعنی رنگها رو قویت شده نشون میده ... هر چند این ویژگی از نظر بعضی یه نقصه و باعث میشه تصاویر از حالت طبیعی خارج بشن ولی به نظر من در عمل و گذشته از این حرفا یه نقطه ی قوته ... چون اگه غیر از این باشه خودم ترجیح میدم با فتوشاپ رنگها رو تقویت کنم ...
    _ از لحاظ نویز هم تصاویر قابل قبول هستن و تقریبا میشه گفت از این نظر مشکلی نداره ...
    _ جزئیات رو هم خیلی خوب نشون میده حتی اگه در فاصله ی دوری باشن و ریزه کاری ها رو محو و تار نمی کنه ...
    _هر چند از روی یه تصویر نمی شه قضاوت کرد ... ولی بر خلاف تبلیغات وسیع منفی که در مورد عکسبرداری این دوربین در محیط های کم نور شده میتونم بگم از لحاظ هر چند نقص داره ولی اون قدری نیست که آدم دل زده بشه ...
    ( ولی یه نکته که همین جا یادم اومد اینه که به قول prowler88 نباید ایزو رو از 400 بالا برد ... چون غیر از این تصویر خوبی بدست نمیاد )
    _ رنگهای متضاد کنار هم رو خوب نشون میده و مثلا رنگ سفید روی رنگ سیاهی که در کنار اونه تاثیر نمیذاره ...
    _فقط یه مشکلی که بهش برخوردم : تو یکی از تصاویرش کناره های تصویر کشیده شده ... نمی دونه چرا این شکلی شده ... ولی هر چی هست فقط توی یک مورد اینو دیدم ...
    ==> در کل تصاویرش راضی کننده بودن ... مخصوصا توی محیط های باز که واقعا بی نقص بودن و میشه گفت این نقطه ی قوتشه .

++ از بررسی تصاویر SX20 اینا فهمیدم :
    _ رنگ بندی تصاویر یه خورده ضعیفه و رنگ ها رو بی قول noisymind بی روح و خشک نشون میده و یکم آدم دل زده میشه ...
    _ نویز تصاویر خوبه ولی به هیچ وجه به خوبی FZ35 نیست ... و میشه گفت با نظر noisymind مخالف هستم ...
    _ جزئیات تصاویر رو یکم محو میکنه و باز هم از این لحاظ به FZ35 نمیرسه ...
    _ ولی در مورد عکسبرداری در محیط های کم نور خوب عمل میکنه و خیلی بهتر از FZ35 هست ... توی محیط های کم نور رفتار نویزی بهتری داره ... ولی فکر کنم در ایزوهای بالا عملکرد FZ35 بهتر از SX20 باشه ... (مطمئن نیستم ... حتی اگر اینطور باشه خیلی تفاوت نمیکنه ... مگه خیلی زوم کنی تا متوجه بشی )
    ==> در کل تصاویرش خوب هستن و با اینکه این دوربین از لحاظ عکسبرداری نسبت به FZ35 ضغیفتره ولی عملکرد خوبی داره ... این رو هم اضافه میکنم که SX20 در محیط های کم نور ، بدون فلاش خیلی بهتر از FZ35 هست ...

noisymind جون ... گزینه های من FZ35 و HX1 بود ... چون من قبل از این هم پی برده بودم که SX20 از لحاظ عکس به FZ35 نمیرسه و از گزینه هام حذفش کرده بودم ... و حالا به خاطر فیلمبرداری قوی HX1 دچار تردید شدم که به لطف شما میخوام رفعش کنم ... اگه میشه چند تا Sample خوب و قابل بررسی از HX1 بهم نشون بدید ... لطفا ... تا ببینم چقدر از FZ35 پایین تره ... و بعد هم برم سراغ بررسی فیلم ها ...

تا اینجا من اینا رو فهمیدم ... و با اینکه تصاویر HX1 رو ندیدم خیلی نسبت به FZ35 امیدوار شدم ... ممنون ... بازم کمکم کنید ... لطفتون رو فراموش نمی کنم ...

11. این کاربر از H@di Soft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه habib mahvare's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    ابهر

پيش فرض

مثل اينكه منم بايد واردعمل بشم كه از هردوشون استفاده كرده و ميكنم (hx1 داشتم-fz35 دارم)كيفيت فيمبرداريشون تو رنگ و شفافيت فرقي نداره فقط تو رزولوشن فرق داره -صداي fz35 عالي تر و شفافتره-عكس روز fz35 بهتره-در عوض عكس شب hx1 بهتره-ولي در fz35 ميتونين با گزينه محدود نگه داشتن ايزو تا 200 تا حدود زيادي اين مشكلو حل كنين-منو ها و اپشنهاي fz35 خيلي بيشتر و متنوعتر از hx1 هستش-باطري fz35 بهتره-كيفيت ساخت hx1 بهتره-fz35 سبكتره-hx1 پاناروما داره ولي واسهfz35 بايد از طريق نرم افزارش تو كامپيوتر اجرا بشه-روي fz35در كنار گزينه اتوماتيك بر روي كليد چرخاننده بالاي دوربين مودي وجود داره به نام كنترل رنگ كه مقدار روشنايي و گرمي و سردي رنگ و ميزان رنگ رو به سرعت ميتونين تنظيم بكنين وقتي كه در نور روز مقدار رنگ رو بالا ميبرم واقعا عكسهاي بي نظيري ثبت ميكنه-يادم نيست كه hx1 زوم ديجيتال داشت يا نه ولي زوم ديجيتال fz35 خيلي كارايي داره مثلا روي حالت تله بر روي كنتور گاز خونتون در حياط منزل پس از زوم 18 اپتيكال زوم ديجيتال به كارتون مياد و ميتونين ريز ترين عددها رو هم ثبت كنين بايد استفاده كنين تا بدونين من چي ميگم من تونسم مشخصات ال ان بي ديش همسايمونو چند خونه اون ورتر رو به كمك زوم ديجيتال ثبت كنم -هر دو منو فارسي دارن- در كل نسبت به قيمت fz35 بهتره و اون چيزاييكه من ميخوامو داره-بقيه اش به عهده دوستان.

13. 4 کاربر از habib mahvare بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Susa

پيش فرض

ممنون habib mahvareh ... راستش من تمام پستهايي که قبلا فرستادید رو خوندم و خيلي دوست داشتم از شما نظر خواهي کنم چون هر دوشون رو تجربه کرديد ... ولي متاسفانه چون تازه شروع به فعاليت کردم امکان دسترسي و ارتباط برقرار کردن با شما وجود نداشت ... حالا خيلي خوشحالم که شما داوطلبانه ميخوايد من رو راهنمايي کنيد ... خوب بگذريم ...

اگه اشتباه نکنم شما چند وقت پيش ، توي پستاي اولتون گفته بوديد که با HX1 فيلم ميگيريد و بعد هم از فيلم گرفته شده عکس !!! خوب هر چند اين کار درستي نيست ولي نشون دهنده ي کيفيت فيلمه ... حالا با FZ35 اين کار رو ميتونيد انجام بديد ... يعني کيفيت فيلم در اين حد هست ؟ ... و بعد هم يادمه گفته بوديد که فيلم هاش "روي هندي كم سوني sr47 رو كم كرد " ... حالا فيلم FZ35 هم ميتونه چنين رقابتي با دوربين فيلمبرداري کنه ؟ (هر چند دوربين فيلمبرداري قابليت هايي داره که يه دوربين عکسبرداري هيچ وقت نميتونه داشته باشه ) ... و همین طور در مورد عکساش تو شب چطوره ؟ ... قابل تحمل هستن و در حدی هست که آزار دهنده نباشن ؟ ... مصرف باطریش موقع فیلمبرداری چطوره ؟ یکی از دوستان گفته بود موقع فیلمبرداری سریع خالی میکنه ؟ چنین چیزی صحت داره ؟ ...

راستی قیمت الان FZ35 چنده؟
    یه رم هم باید بگیرم ... یا 16 و یا 8 ... چه مدلی بگیرم خوبه (قیمتش خیلی زیاد نباشه ) ... اگه قیمت رو هم بدید که خیلی خوبه ...
    کیف چی ... باید بگیرم یا همون مال خودش خوبه ؟

شرمنده ... سوالاتم زیاده ... ممنون میشم جوابم رو بدید ...

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

نمونه عکسهای HX1 :
    کد:
    تو صفحات دیگه هم توضیحات کامل راجع به محصول هست.

16. این کاربر از noisymind بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •