تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 39

نام تاپيک: wimax یا adsl؟؟؟؟مسئله اینست؟؟؟

داره خودمونی میشه peyman12248's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    world

پيش فرض wimax یا adsl؟؟؟؟مسئله اینست؟؟؟

سلام دوستان....من یه سوال دارم من اینترنت از شرکت داتک میخوام بگیرم adsl میده 256 نامحدود برای دانلود حدود 50 تومان و وایمکس میده 256 اشتراکی اونم ماهی 55 تومان اینا محدودیت هم نداره!!!!کدومو بگیرم بهتره؟؟؟؟چرا؟؟؟خواهشا توضیح دهید.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

اول باید یوزرهایی که از وایمکس داتک استفاده می کنند بیاند و نظرشون رو راجعه به سرعت . پینگ بیان کنند . اگر تو منطقه شما وایمکش از نوع متحرک رو بشه گرفت بهتره ولی چون الان کسی زیاد تجربه نداره یکم ریسک داره مثلا تو شرایط بارونی مشخص نیست سرویس چجوریه.

3. این کاربر از sei_pm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز parsa205's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

ببخشید کدوم شرکت WIMAX میده ...آخه من شنیدم تنها برندگان مزایده وایمکس مبین نت و اسپادان و رایانه دانش و ایرانسل هستند....که ارائه دهنده وایمکس تهران هم ایرانسل هستش...

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

فعلا داتک و لایزر که از قدیم پرئانه داشتند دارند سرویس می دهند منتها فقط سرویس داتک از نوع متحرکه.

6. این کاربر از sei_pm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز mehrdad38's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Τ ε h r α η

پيش فرض

اگر بخواي از نظر هزينه به مسئله نگاه كني ADSL 256 بهتره چون براي اين سرويس كل هزينه ات با احتساب مودم 85 تومنه ( 10 تومن فعال سازي رو شركت ميده مودم هم حدودا 35 تومن مي شه ). اما وايمكس 300000 هزينه مودم + 55 هزينه اشتراك كه جمعا 355000 مي شه.

اما از نظ كيفيت سرويس ADSL بستر امن و مطمئني داره البته من خودم شخصا سرويس وايمكس رو تجربه نكردم ولي اين رو مي دونم كه شرايط آب و هوايي بر روي سيگنال هاي وايمكس همانند سرويس هاي خانواده Wireless تاثير زيادي داره در صورتي كه ADSL اينطور نيست. به نظ من اگر فاصله شما با مركز مخابراتي زياد نيست يعني زير 1.5 كيلومتر هست ADSL رو انتخاب كن مطمئن تره.

البته من برات يه پيشنهاد دارم مي توني از EDSL استفاده كني. اگر واقعا مي خواي ماهي 56 تومن صرف اينترنت كني برو اينترنت EDSL بگير يه سرويس هست بنام Flat متعلق به شركت خارجي OpenSky سرعت اين سرويس 2 مگابيت بر ثانيه هست ولي داراي محدوديت حجمي 10 گيگ بايت براي يك ماه هست. يك طرفه ست يعني بايد براي سند يا از Dial Up يا ADSL و يا Wireless استفاده كني. تجهيزات اوليه كارت Dish + ---
    و LNB هست.
    Last edited by mehrdad38; 10-01-2010 at 23:19.

8. 2 کاربر از mehrdad38 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Τ ε h r α η

پيش فرض

ببخشید کدوم شرکت WIMAX میده ...آخه من شنیدم تنها برندگان مزایده وایمکس مبین نت و اسپادان و رایانه دانش و ایرانسل هستند....که ارائه دهنده وایمکس تهران هم ایرانسل هستش...

قضيه اين شركت ها ( مبين نت، اسپادان و .... ) فرق مي كنه. 2 شركت داتك و لايزر الان ماه هاست كه سرويس Wimax ارائه مي دن.

معاون سازمان تنظیم مقررات اوایل دی ماه جاری به یکی از رسانه ها گفته است: آن دسته از شرکت های ارایه دهنده اینترنت پر سرعت ( pap ) که تمایل به ارایه خدمات وایمکس دارند باید حق لیسانس بپردازند و پروانه بگیرند.
    به گفته لطف الله سبوحی این شرکت ها تا پایان سال جاری فرصت دارند ، نسبت به دریافت پروانه وایمکس اقدام کنند. در غیر این صورت باید خدمات آنها متوقف شود. دو شرکت "داتک" و "لایزر" که با داشتن پروانه pap هم اکنون در حال ارایه خدمات وایمکس هستند، برای دریافت پروانه وایمکس اعلام آمادگی کرده اند .اما تاکنون اقدام عملی از سوی آنها صورت نگرفته است. این شرکت ها باید مشابه سایر صاحبان پروانه وایمکس حق لیسانس پرداخت کرده و در شرایط برابر با آنها رقابت کنند.
    وی مبلغ حق لیسانس پروانه وایمکس را برای تهران حدود 300 میلیارد ریال ( 30 میلیارد تومان) عنوان کرده و گفته است: متقاضیان 40 درصد این مبلغ را به صورت نقدی و باقیمانده آن را به صورت اقساط می پردازند.
    شرکت های داتک و لایزر تاکنون با داشتن مجوز پروانه pap حدود پنج تا شش هزار مشترک وایمکس دارند.
    فعالان دارای پروانه انتقال داده ها این اقدام سازمان تنظیم مقررات را برای دریافت حق پروانه مجدد نامعقول و در جهت زیر فشار گذاشتن بخش خصوصی عنوان کرده اند.
    کارشناسان معتقدند سازمان بازرسی کل کشور باید در مورد پروانه های ارائه شده در سازمان تنظیم مقررات بررسی بیشتری به عمل آورد.
    سازمان تنظیم مقررات در آبان ماه سال گذشته به چهار شرکت مبین پایا ، ایرانسل ، اسپادان و رایانه دانش گلستان برای عرضه سرویس وایمکس مجوز داده است.

موبنا 88/10/17

10. این کاربر از mehrdad38 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه peyman12248's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    world

پيش فرض

خیلی ممنون از اطلاعاتتون. در مورد قیمتهایی که فرمودید مسئله ندارم...راستشو بخواید من 2 ساله از اینترنت adsl داتک دارم استفاده میکنم و بابته 256 دارم ماهی 25 تومان حدودا میدم ولی به دلیل تغییر مکان به یه نقطه مخابراتیه دیگه مجبورم بخیال این بشم..و دیدم تو جای جدید هم باید 50 تومان برا همین adsl بدم و گفتم چرا وقتی میخوام 50 تومان بدم وایمکس نگیرم!!!!ولی شما میگید بارون اینا تاثیر میزاره روش.....پس با این توصیف ها این wimax هم چنگی به دل نمیزنه!!!!فقط میشه بگید این وایمکس متحرک چجوریه؟؟؟
    در ضمن این opensky قیمتاش چجوریاست ؟؟؟سایتی ندارند مخصوص ایران؟؟تلفنی چیزی؟؟؟بعدشم این استفاده هم زمان دو اینترنت یکی برا سند یکی برا ریسیو چجوریه!!!چون اصولا چیز انچنانی که سند نمیکنیم ..نهایتش اینه برا سند یه سیستم adsl 128 با مهدودیت دانلود 3 gb میگیریم!!!
    ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ولی دانلود هامو چیکارکنم من شاید روازنه 1 gb دانلود داشتم!!!!
    Last edited by peyman12248; 10-01-2010 at 23:56.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

اگر بخواي از نظر هزينه به مسئله نگاه كني ADSL 256 بهتره چون براي اين سرويس كل هزينه ات با احتساب مودم 85 تومنه ( 10 تومن فعال سازي رو شركت ميده مودم هم حدودا 35 تومن مي شه ). اما وايمكس 300000 هزينه مودم + 55 هزينه اشتراك كه جمعا 355000 مي شه.

اما از نظ كيفيت سرويس ADSL بستر امن و مطمئني داره البته من خودم شخصا سرويس وايمكس رو تجربه نكردم ولي اين رو مي دونم كه شرايط آب و هوايي بر روي سيگنال هاي وايمكس همانند سرويس هاي خانواده Wireless تاثير زيادي داره در صورتي كه ADSL اينطور نيست. به نظ من اگر فاصله شما با مركز مخابراتي زياد نيست يعني زير 1.5 كيلومتر هست ADSL رو انتخاب كن مطمئن تره.

البته من برات يه پيشنهاد دارم مي توني از EDSL استفاده كني. اگر واقعا مي خواي ماهي 56 تومن صرف اينترنت كني برو اينترنت EDSL بگير يه سرويس هست بنام Flat متعلق به شركت خارجي OpenSky سرعت اين سرويس 2 مگابيت بر ثانيه هست ولي داراي محدوديت حجمي 10 گيگ بايت براي يك ماه هست. يك طرفه ست يعني بايد براي سند يا از Dial Up يا ADSL و يا Wireless استفاده كني. تجهيزات اوليه كارت Dish + ---
    و LNB هست.
    با ADSL 256 شما می تونید ماهی حداقل 30 گیگ بدون دردسر دانلود کنید . من نمی دونم این EDSL کی سر زبون کاربرا انداخته . این که از وایمکس هم سرطان تره . بارون بیاد سیگنا میپره . دولت پارازیت میندازه بعد امنیت هم هیچ شما فایل می گیری بقیه دنبال شما دانلود می کنند.

13. 2 کاربر از sei_pm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Τ ε h r α η

پيش فرض

خواهش ميكنم. وايمكس متحرك كه تا اونجايي كه من مي دونم فعلا تو كشور ممنوعه علتش هم من نمي دونم. تازه هنوز خود وايمكس معمولي بازار خودش رو پيدا نكرده واي به حال نوع متحركش.

EDSL اينترنت ماهواره اي هست اين سرويسي كه من ازش صحبت كردم توسط ماهواره
    Eutelsat W3 واقع در 7 درجه شرقي پوشش داده مي شه. و تو تمام مناطق ايران قابل دريافت هست. لينك زير يه نمونه از شركتي هست كه اين سرويس رو ارائه مي ده:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    بايد بگم اينترنت بدون سند نمي شه. اگر سند نباشه اصلا كانكت نمي شه. من به شما پيشنهاد مي كنم كه اين سرويس 2 مگابيتي رو بگير و سند رو 64 ADSL بزار. سند مهم نيست سرعتش چقدر باشه چون تو سرعت دانلودت تاثير نداره.

ولي اگر دانلود زياد دارين همون ADSL نامحدود بهتره. چون اين سرويس حجمش 10 گيگابايته. اينجا ايرانه يا بايد سرعت داشته باشي محدوديت حجم و به جون بخري يا سرعت رو فداي حجم كني.
    در ضمن سرويس Fat شركت OpenSky قيمتش 56 هزار تومن براي يك ماه با سرعت 2 مگابيت بر ثانيه و حجم 10 گيگ . موفق باشيد
    Last edited by mehrdad38; 11-01-2010 at 00:03.

15. این کاربر از mehrdad38 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

خیلی ممنون از اطلاعاتتون. در مورد قیمتهایی که فرمودید مسئله ندارم........پس با این توصیف ها این wimax هم چنگی به دل نمیزنه!!!!فقط میشه بگید این وایمکس متحرک چجوریه؟؟؟
    در ضمن این opensky قیمتاش چجوریاست ؟؟؟سایتی ندارند مخصوص ایران؟؟تلفنی چیزی؟؟؟بعدشم این استفاده هم زمان دو اینترنت یکی برا سند یکی برا ریسیو چجوریه!!!چون اصولا چیز انچنانی که سند نمیکنیم ..نهایتش اینه برا سند یه سیستم adsl 128 با مهدودیت دانلود 3 gb میگیریم!!!
    ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    اشتباه می کنید تو اینترنت که من دهاتی می گم بهش ماهواره ای و دوستان از اون EDSL می کنند شما تقریبا 1 به 10 آپلود می کنید و مثلا برای 10 گیگ 1 گیگ باید آپلود کنید و آپلود هم از حجم ADSL شما کم میشه. Wimax متحرک یعنی اینکه مودم رو ببری وسط خیابون هم کانکتی ولی ثابت رو نمی تونی ببری چون روی دکل رو پشت بام خونتون نصب میشه البته همه اینها رو نصابهای داتک ببرسی می کنند شما اگر بری تو سایتشون نقشه دسترسی رو می بینید.

17. این کاربر از sei_pm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •