تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 15 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 141

نام تاپيک: نظرسنجی در مورد مادربوردهای ازراک

اگه نباشه جاش خالی می مونه NELLY's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005

پيش فرض

بحث بسیار خوب و مفیدی است
    اما ای کاش افرادی که مخالف ازراک هستند دلایل منطقی تر و مستندتر ی ارائه میدادند
    به نظر من کسی که میخواد یه سیستم بعد از چند سال جمع کنه و برای چند سال هم نگهش داره...
    یکم براش سخته که بتونه برای مادربورد که فونداسیون سیستم هست به ازراک اعتماد کنه
    البته به نسبت asus و msi و giga
    شاید یه جاهائی کمی بیشتر هزینه کردن منطقی تر باشه
    اگه دقت کنید بسیاری از افرادی که مشاوره برای خرید سیستمشون میگیرند با پیشنهادهای جدیدتر هزینه اولیه شون رو بالاتر میبرند تا سوپاپ اطمینان بیشتری برای آینده داشته باشند
    البته شکی نیست که قیمت خوبش خیلی از افراد مثل خودم رو وسوسه کرده

2. این کاربر از NELLY بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز sasan816's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Malaga

پيش فرض

شاید یه جاهائی کمی بیشتر هزینه کردن منطقی تر باشه
    در این مورد نظر نمیدم! چون افرادی که اطلاع کافی ندارن فکر میکنن همه چی فقط چیپ های بورد هست! و چون قیمت کمتر هست میرن از اینا میخرن
    اما ای کاش افرادی که مخالف ازراک هستند دلایل منطقی تر و مستندتر ی ارائه میدادند
    شما یه نگاه به طراحی و معماری این مادربورد بکنید!.... نگاه کردید!؟ چی می بینید؟!
    چند مورد رو اشاره میکنم که باید توجه کنید:
    1:سوکت پاور مادربورد و سی پی یو!
    2:درگاه PCIe 16x!
    3:رابط eSATA!
    4:درگاه PCI مابین PCIe 16x و سوکت پاور!
    5:محل CPU!

هنوز ربط اینها رو نفهمیدین؟
    خوب شاید کمی توضیح بدم متوجه بشید! پس با دقت چیزهایی که میگم رو تصور کنید:
    1:سوکت پاور مادربورد و سی پی یو رو نصب کنید!
    2:یک گرافیک بزارید روی سیستم!
    3:رابط eSATA رو هم وصل کنید!
    4: یک کارت PCI هم مابین گرافیک و پاور مادربورد هم نصب کنید!
    5: CPU هم نصب کنید، این CPU فن هم داره دیگه، پس فن هم نصب کنید!

حالا به تصویری که درست شد نگاه کنید! متوجه شدید!؟ نه؟ پس میگم!
    بنظر شما کمی شلوغ نیست داخل کیس!
    کابل پاور وسط مادربورد هست چون ازراک نتونسته در طراحی بورد سوکت پاور رو به کنار بورد بکشه و در وسط قرار داده!
    باز به دلیل ضعیف بودن طراحی نتوانسته eSATA رو با چیپ ICH ارتباط بده و شما مجبورید خودتون کابل کشی کنید!
    و باز به دلیل ضعف در طراحی مکان سوکت پاور CPU هم زیادی از کناره بورد فاصله داره و در پشت فن سی پی یو قرار میگیره و احتمال برخورد اون با فن رو بشدت زیاد میکنه!
    وقتی فن سی پی یو نصب بشه متوجه میشید که بیش از اندازه به سوکت پاور مادربورد نزدیک هست!
    و به دلیل جای قرار گرفتن سوکتهای پاور مادربورد و CPU احتمال برخورد کابل ها با فن خیلی زیاد هست!
    علاوه بر اون بدلیل عبور کابل های زیادی که از روی فن سی پی سو عبور میکنند قدرت خنک کننده گی فن سی پی یو فوقولاده کاهش پیدا میکنه!
    و اینکه چطور قراره از اون PCI که زیر سوکت پاور هست استفاده بشه ، برای من یک سوال هست! چرا که سوکت پاور،PCI و PCIe 16x خیلی نردیک هم هستند!

درضمن بهتره به خازن های رو مادربورد نگاه کنید و تفاوت اون با مدلی که من گفتم رو برسی کنید! یکی از دلایل اختلاف قیمت هم همینه! یعنی استفاده از خازن های رده پایین
    Last edited by sasan816; 20-01-2010 at 14:48.

تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Malaga

پيش فرض

ولی استفاده از قطعات رده پایین برام اثبات نشده
    لطفا برای حرفتون دلیل بیارید
    اگه شما تونستي دليليلي براي از استفاده کردن از قطعات رده پايين در گوشي هاي چيني که در عرض يک هفته ميترکن بياري
    من هم پيدا ميکنم

اگه نباشه جاش خالی می مونه NELLY's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005

پيش فرض

هیچ میفهمی لحن صحبتت خیلی زشته؟
    کی اینجا به شما توهینی کرده اینطوری جواب نظرات دیگران رو میدی؟؟
    اگه دلیلی داری میتونی خیلی راحت و منطقی (مثل آدم) بیانش کنی
    نه اینکه با چهارتا کلمه زشت بخوای خودتو متخصص نشون بدی و دیگران رو تحقیر کنی
    من واقعا از نظارت مدیران این سایت گله مندم
    اگه بخوام جواب ایشون رو مثل خودشون بدم که محیط سایت به چیز دیگه ای تبدیل میشه
    اگه هم چیزی نگم که ایشون بازم جای دیگه ممکنه به رفتار زشت و توهین آمیزشون ادامه میدند
    شما بهتر برید به پستهای دوسه ماه گذشته ات یه نگاهی بندازی ببینی چندتا پست مفید زدی (چناب آقای "تایید میشه")
    متاسفانه بعضی ها اشکال از کودک درونشونه

6. 5 کاربر از NELLY بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

خوب من چنتا عکس می ذارم ولی چیزی نمی گم تا کسانی که واقعا قصد استفاده از مطالب این تاپیک را دارند خودشون مقایسه کنند :

بالایی ASROCK P55 PRO هست و پایینی ASUS P7P55D

این پایینی هم GIGABYTE P55-UD3P

خوب جامپر 8 پین پاور که در هر سه برد یک جا هست!!!

جامپر 24 پین هم که هر سه برد در یک گوشه کنار اسلت رمها هست!!

ضمن اینکه من بین شیار های PCI , PCI-E هیچ کانکتور پاوری نمی بینم!!

خازنها در هر سه برد کاملا جامد هستند مه به وضوح مشخصه!!!

جهت قرار گرفتن سی پی یو هم در هر سه برد یکی هست یعنی نمی تونه که فرق داشته باشه و من تا به حال ندیدم که در یک سوکت خاص جهت سی پی یو در دو مادربرد متفاوت فرق داشته باشه!!!

تنها دو برد ASROCK و GIGABYTE یک ایراد خیلی کوچیک دارن اون هم اسلات ATA مربوط به هاردهای IDE هست که بعید می دونم کسی که چنین سیستمی بگیره از هارد IDE استفاده کنه ضمن اینکه ایراد چندان مهمی نیست

8. 6 کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال مشاوره برای خرید قطعات سخت افزاری sir payman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

از مدیران عزیز میخوام یه رسیدگیه اساسی به این تاپیک بشه و از این به بعد هم پستهایی که توشون فقط مینویسن "تایید میشه" رو هم به عنوان پست بی مورد تلقی بشه و در صورت ادامه بهشون اخطار داده بشه.
    چون یه جورایی مد شده دیگه خیلیا نمیان پست بدن و فقط دنبال یه مطلبی میگردن که توش بنویسن"تایید میشه".
    لطفا این قضیه پیگیری بشه.
    و خواهشا برای اینکه بعدا نگن که خود من اسپم دادم , این پست بعدا پاک بشه
    با تشکر

10. 3 کاربر از sir payman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

در این مورد نظر نمیدم! چون افرادی که اطلاع کافی ندارن فکر میکنن همه چی فقط چیپ های بورد هست! و چون قیمت کمتر هست میرن از اینا میخرن
    شما یه نگاه به طراحی و معماری این مادربورد بکنید!.... نگاه کردید!؟ چی می بینید؟!
    چند مورد رو اشاره میکنم که باید توجه کنید:
    1:سوکت پاور مادربورد و سی پی یو!
    2:درگاه PCIe 16x!
    3:رابط eSATA!
    4:درگاه PCI مابین PCIe 16x و سوکت پاور!
    5:محل CPU!

هنوز ربط اینها رو نفهمیدین؟
    خوب شاید کمی توضیح بدم متوجه بشید! پس با دقت چیزهایی که میگم رو تصور کنید:
    1:سوکت پاور مادربورد و سی پی یو رو نصب کنید!
    2:یک گرافیک بزارید روی سیستم!
    3:رابط eSATA رو هم وصل کنید!
    4: یک کارت PCI هم مابین گرافیک و پاور مادربورد هم نصب کنید!
    5: CPU هم نصب کنید، این CPU فن هم داره دیگه، پس فن هم نصب کنید!

حالا به تصویری که درست شد نگاه کنید! متوجه شدید!؟ نه؟ پس میگم!
    بنظر شما کمی شلوغ نیست داخل کیس!
    کابل پاور وسط مادربورد هست چون ازراک نتونسته در طراحی بورد سوکت پاور رو به کنار بورد بکشه و در وسط قرار داده!
    باز به دلیل ضعیف بودن طراحی نتوانسته eSATA رو با چیپ ICH ارتباط بده و شما مجبورید خودتون کابل کشی کنید!
    و باز به دلیل ضعف در طراحی مکان سوکت پاور CPU هم زیادی از کناره بورد فاصله داره و در پشت فن سی پی یو قرار میگیره و احتمال برخورد اون با فن رو بشدت زیاد میکنه!
    وقتی فن سی پی یو نصب بشه متوجه میشید که بیش از اندازه به سوکت پاور مادربورد نزدیک هست!
    و به دلیل جای قرار گرفتن سوکتهای پاور مادربورد و CPU احتمال برخورد کابل ها با فن خیلی زیاد هست!
    علاوه بر اون بدلیل عبور کابل های زیادی که از روی فن سی پی سو عبور میکنند قدرت خنک کننده گی فن سی پی یو فوقولاده کاهش پیدا میکنه!
    و اینکه چطور قراره از اون PCI که زیر سوکت پاور هست استفاده بشه ، برای من یک سوال هست! چرا که سوکت پاور،PCI و PCIe 16x خیلی نردیک هم هستند!

درضمن بهتره به خازن های رو مادربورد نگاه کنید و تفاوت اون با مدلی که من گفتم رو برسی کنید! یکی از دلایل اختلاف قیمت هم همینه! یعنی استفاده از خازن های رده پایین
    لطفا یه عکس از این مادربوردی که مشخصاتشو توصیف کردید بذارید

12. 2 کاربر از sir payman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Malaga

پيش فرض

خوب من چنتا عکس می ذارم ولی چیزی نمی گم تا کسانی که واقعا قصد استفاده از مطالب این تاپیک را دارند خودشون مقایسه کنند :

بالایی ASROCK P55 PRO هست و پایینی ASUS P7P55D

این پایینی هم GIGABYTE P55-UD3P

خوب جامپر 8 پین پاور که در هر سه برد یک جا هست!!!

جامپر 24 پین هم که هر سه برد در یک گوشه کنار اسلت رمها هست!!

ضمن اینکه من بین شیار های PCI , PCI-E هیچ کانکتور پاوری نمی بینم!!

خازنها در هر سه برد کاملا جامد هستند مه به وضوح مشخصه!!!

جهت قرار گرفتن سی پی یو هم در هر سه برد یکی هست یعنی نمی تونه که فرق داشته باشه و من تا به حال ندیدم که در یک سوکت خاص جهت سی پی یو در دو مادربرد متفاوت فرق داشته باشه!!!

تنها دو برد ASROCK و GIGABYTE یک ایراد خیلی کوچیک دارن اون هم اسلات ATA مربوط به هاردهای IDE هست که بعید می دونم کسی که چنین سیستمی بگیره از هارد IDE استفاده کنه ضمن اینکه ایراد چندان مهمی نیست
    اينه هستش که داد ميزنه
    Last edited by sasan816; 20-01-2010 at 15:37.

14. این کاربر از sasan816 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    اگه منظورتون منم خيليها ميتوني بريچک کني اينطوري ميزنن
    شما خودت بگو مثلا ميخواي فلان مادر برد رو تمايز بدي چي ميزني يا ميخواي سيستم فلان کس که نوشته و عالي يدونه مثل اون بزني بازم چي ميزني يک نمونشم

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    عزیز من اصلا منظورم شخص خاصی از جمله شما نبود
    منم از همین ناراحتم که شما هم بهش اشاره کردید(خیلیها دارن این کارو میکنن)
    منم دیدم حالا که این بحث توی تاپیک راه افتاده بیام و اعتراضمو بنویسم.
    من اگر بخوام از یه مادر بورد دفاع کنم سعی میکنم چندتا بنچمارک بیارم و اگه نتونستم حداقل اطلاعاتیو که ازش دارم رو میگم اون هم در صورتی که بقیه دوستان نگفته باشند
    در غیر این صورت اصلا پست نمیدم.

16. این کاربر از sir payman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه mmasoudd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

منظورم اون بردهاي 50 60 تومني که پيشنهاد ميکنيد نه اينکه فکر هم نميکنم تو بازار باشه
    سلام
    جناب sasan عزیز من یکی دو تا نکته رو لازم به ذکر دیدم که عرض می کنم:

1. اولاً که شما به شدت در مورد بحث جبهه گیری می کنین و در جواب دوستانی که تو بحث شرکت می کنن خیلی تند برخورد می کنین. فکر کنم اگر یه مقداری ملایم تر و مودبانه تر برخورد کنین خیلی بهتره. اینطور نیست؟

2. شما از همون اول نسبت به ازراک جبهه گیریت مشخص بود. حالا چی شده که می گین:
    منظورم اون بردهاي 50 60 تومني که پيشنهاد ميکنيد نه اينکه فکر هم نميکنم تو بازار باشه
    و توی پستهاتون همیشه گفتین که برند ازراک بدرد نمی خوره و ...
    حالا اين ازراک که معلوم نيست خازناش چه کوفتيه باشه کولينکش بعضياش اصلا نداره بقيشم معلوم نيست تو هيتش چي ريختن
    و
    اگه اعصاب شما با شنیدن واقعیت ها که ازراک يک برد بيخوده . به این زودی خورد میشه، صمیمانه توصیه میکنم یه مشاوره بگیرید!
    3. بحث ما اینجا اینه که آیا ازراک از نظر P \ P ارزش خرید داره یا نه!! نه اینکه بگیم ازراک از گیگا و ایسوس بهتره! فکر نمی کنم کسی اینجا باشه که به کیفیت گیگا و ازراک شک داشته باشه. اما از نظر هزینه ای که می شه باید دید واقعاً می ارزه؟؟

4. در مورد بردهای 50 60 تومانی که گفتین. آیا تو این رنج قیمت و با این امکانات شما برد بهتری پیشنهاد می دین؟ چون واقعاً خیلی از دوستان نمی تونن بیشتر از این هزینه کنن (مثل خود من)

18. این کاربر از mmasoudd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •