تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 447 اولاول 1234567891555105 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 4469

نام تاپيک: مشاوره در مورد خرید مودم وایرلس

آخر فروم باز alpha007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    من به یه مودم وایرلس نیاز دارم که اینترنت ADSL رو روی یه سیستم PC و لپ تاپ (wifi ) رو پوشش بده فاصله هم حدود 10 متر
    چه مدلی پیشنهاد می کنید
    و سوال دیگه اینکه تفاوتی بین wifi و اتصال PC هست ؟
    ممنون میشم جواب بدید ...
    شما میتونید از انواع مودمهای وایرلسی که تو بازار با برندهای dlink و tplink و linksys و asus و... موجودن استفاده کنید
    کیفیت همگی سالهاست که تست شده و مورد اطمینانه
    wifi در واقع همون اتصال بیسیم شماست
    کیفیت اتصال یکیه با این تفاوت که ابزارهای جانبی دیگه ای مثل موبایل هم میتونن از نت استفاده کنن

2. این کاربر از alpha007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

سلام.به نظر دوستان بهترین مودم وایرلس تا 100 تومان چیه؟برای گوشی آیفون 4 هم میخوام که باهاش اینترنت برم.مسافتم حدود 30 متره ولی یه دیوار هم داره.
    خودم مدل tplink 8960 مد نظرمه.ولی اگه مدل بهتری هست ممنون میشم بگین.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

ممنون میشم زودتر جواب بدین.

آخر فروم باز Squall Leonhart's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    اروميه

پيش فرض

برد یه اکسس پونت رو میشه کم تر کرد؟ (به خاطر مسائل امنیتی)

اگه نباشه جاش خالی می مونه mohammadi4net's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

برد یه اکسس پونت رو میشه کم تر کرد؟ (به خاطر مسائل امنیتی)
    بله ، بعضی از مدل ها امکان پذیره .

7. این کاربر از mohammadi4net بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام.به نظر دوستان بهترین مودم وایرلس تا 100 تومان چیه؟برای گوشی آیفون 4 هم میخوام که باهاش اینترنت برم.مسافتم حدود 30 متره ولی یه دیوار هم داره.
    خودم مدل tplink 8960 مد نظرمه.ولی اگه مدل بهتری هست ممنون میشم بگین.
    آیفون 4 نوع وایرلسش چیه؟ n یا G ?
    tp link برند متوسط به پایینیه ، پیشنهاد من به شما linksys 120N (حرفه ای )در غیر اینصورت برین سراغ asus (خوب) و در آخر D-link (متوسط)

9. این کاربر از mohammadi4net بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Squall Leonhart's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    اروميه

پيش فرض

بله ، بعضی از مدل ها امکان پذیره .
    لطف کن به این سوال هم یه جوابی بده :

یه سوال هست که فکرم رو مشغول کرده :

اگه یه کارت شبکه داشته باشیم که بردش 150 متر باشه و یه اکسس پونت داشته باشیم که بردش 250 متر باشه.

در این صورت حداکثر فاصله ای که این دوتا به لحاظ نظری میتونن از هم داشته باشن چقدر هست؟

منظورم این هست که بردها با هم جمع میشن یا حداقل یا حداکثر برد یکیشون رو باید در نظر گرفت؟
    150 + 250 ؟
    150 ؟
    250 ؟

اگه برد اکسس پونت و کارت شبکه برعکس بشه اون وقت چی؟ برد G و N رو هم به لحاظ نظری بگین که چقدر هست.

با تشکر

اگه نباشه جاش خالی می مونه jojo_90's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

میشه بگین این مودم linksys wag120n چه فرق خاصی با بقیه مودمهای هم رنج قیمت خودش داره که اینقدر ازش تعریف میکنین.
    لطفا اگه تست حرارت در موقع کار،سرعت،قطعی و یا هر سند معتبر دیگه ای دارین بزارین.
    چون معمولا اکثر ما فقط از روی تعصب از یه قطعه یا شی خاص تعریف میکنیم.
    من میخوام یه مودم adsl که به صورت بیسیم بشه برا labtop هم استفاده کرد بگیرم.نظرم هم یه مدل از tp-link بود که دورو بر 60 هزار قیمت داشت،میخوام اگه واقعا linksys بهتره بگیرم.
    کاربردم هم دانلود مداوم و بازی اینترنتی هست.
    ممنون میشم جواب بدین.

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

لطف کن به این سوال هم یه جوابی بده :
    چون در شبکه هم ارسال و هم دریافت صورت می گیره و ارتباط دو طرفه است باید فاصله به اندازه ای باشد که ارسال و دریافت انجام بگیره یعنی برد دستگاه ضعیف تر .

نمیشه اندازه دقیقی بیان کرد ولی پروتوکل N سرعت و مسافت بیشتری رو پوشش میده
    G : بدون مانع و ... حدود 25 متر سرعت در بهترین حالت 54 مگا بیت
    N : بدون مانع و ... حدود 100 متر سرعت در بهترین حالت 150 مگابیت در ثانیه

برای استفاده از سرعت و برد پروتوکل n کارت شبکه شما هم باید N باشه ، دیوار ساختمان مخصوصا بتونی به شدت امواج رو از بین میبره در ساختمان و آپارتمان ها با تجوه به شدت مانع ها میشه برای N حدود 10 تا 25 متر و برای G پنج تا 10 متر حساب کرد.

تمام اعداد بالا تقریبی و با توجه به مارک و مدل ممکنه تغییر کنه ، موفق باشید.
    Last edited by mohammadi4net; 28-12-2010 at 10:23.

13. 2 کاربر از mohammadi4net بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

میشه بگین این مودم linksys wag120n چه فرق خاصی با بقیه مودمهای هم رنج قیمت خودش داره که اینقدر ازش تعریف میکنین.
    لطفا اگه تست حرارت در موقع کار،سرعت،قطعی و یا هر سند معتبر دیگه ای دارین بزارین.
    چون معمولا اکثر ما فقط از روی تعصب از یه قطعه یا شی خاص تعریف میکنیم.
    من میخوام یه مودم adsl که به صورت بیسیم بشه برا labtop هم استفاده کرد بگیرم.نظرم هم یه مدل از tp-link بود که دورو بر 60 هزار قیمت داشت،میخوام اگه واقعا linksys بهتره بگیرم.
    کاربردم هم دانلود مداوم و بازی اینترنتی هست.
    ممنون میشم جواب بدین.
    بله نگرانی شما از تعصبی حرف زدن من منطقی هست.
    در انتخاب محصول می تونیم دو تا فاکتور رو جدی تر بررسی کنیم.
    1. تخصص و سابقه سازنده 2. جوابگویی محصول در بازار و استفاده

Linksys یه شرکت موفق و حرفه ای در ضمینه شبکه بود که توسط شرکت معظم سیسکو خریداری شده و تمام محصولات Linksys تحت لیسانس سیسکو ساخته میشه ، در مورد سیسکو همین قدر بدونید که 80 درصد اینترنت رو تجهیزات سیسکو پیاده سازی شده و شما برای باز کردن همین سایت به طور ناخواسته از دهها روتر و تجهیزات سیسکو استفاده کردید. Linksys یه محصول آمریکایی معتبر است.

Asus : یه شرکت موفق در ضمینه مادربرد که داره تو بقیه زمینه ها رشد میکنه ولی ذاتا شبکه کار نیست.
    D-link و Tp link دو محصول خوش قیمت با کیفیت متوسط و قیمت خیلی مناسب از بازار شرق آسیا البته D-link یه سروگردن از TP link بالاتره و من به این برند خوش قیمت احترام می گذارم.

و اما بازار این مودم ها :
    در ایران همه چیز فرق می کنه شرکت های اینترنتی سالها مشتریاشون مجبور کردن که به علت ناسازگاری با تجهیزات اونا فقط از مودمی که مثلا اونا تایید می کنن و از خودشون می خرن استفاده کنند در نتیجه مارک های معتبر کمتر تونستن خودشونو نشون بدن واستفاده از مودم هایی که سود بیشتری به این شرکت ها میدن رایج تر بشه. همین شرکت ها مشکلی که linksys wag54 با یه آپگرید ساده حل میشد اونقدر بزرگ کردن که بتونن محصولات خودشونو بفروشند. پس با توجه به صحبتهای من شما نمی تونین به بازار مراجعه کنید و جواب های یکسانی بگیرین.

و اما در مورد linksys 120N خودم که بعد از 10 روز تحقیق و مطالعه خریدم.
    از بهمن 1388 تا الان روشن بوده و همزمان به یک لبتاب بصورت بیسیم و یک PC با سیم داره سرویس میده بعضا هم با موبایل هم وصل میشم، و هیچ وقتم هم کلید خاموش روشنشو فشار نمیدم مگر اینکه برق بره بتونه چند دقیقه ای استراحت کنه !
    سرعت کانکت شدن (روشن شدن چراغ DSL) فوق العاده بالاست پایداری مودم ، اعمال تنظیمات مدیریتی پیشرفته و .. از خصوصیات این مودمه

امیدوارم با صحبتهام تونسته باشم دید شما رو برای خرید مودم گسترش داده باشم و بتونید بهترین انتخاب رو داشته باشین، موفق باشید.

15. 8 کاربر از mohammadi4net بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •