تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 443 از 447 اولاول ... 343393433439440441442443444445446447 آخرآخر
نمايش نتايج 4,421 به 4,430 از 4469

نام تاپيک: مشاوره در مورد خرید مودم وایرلس

داره خودمونی میشه babriman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

سلام دوستان
    من می خوام یه مودمی بگیرم که باهاش بشه سرعت رو برای هر کاربر محدودیت گذاشت (کاری با ترافیک مصرفی ندارم) که مثلا کاربر A سرعتش 30 کیلوبایت باشه و کاربر B سرعتش 50 کیلوبایت باشه و فقط با مک آدرس بشه این‌کار رو کرد و به همین ترتیب (این کاربرا هم با وای‌فای وصل میشن به مودم). شنیدم که مودم‌های ایسوس در این زمینه خوبن و کلا مودم‌های خوبی داره
    من این سه تا رو دیدم با توجه به قیمت و بیش‌تر هم نمی‌تونم هزینه کنم ممنون میشم نظرتون رو بگید و اگه مدل‌های دیگه از همین برند و یا برند‌های دیگه که این قابلیت رو داشته باشن معرفی کنید

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by babriman; 30-08-2017 at 23:53.

داره خودمونی میشه Arashmartini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نظرتون چیه ؟
    ارزش پولی که میدم و داره؟
    الان لینکسیس wag120 دارم اینترنت 8 مگ هم بگیرم سرعت از 250 بیشتر نمیشه
    با این مدل تندا شرایط تفاوتی داره یا مشکل سرعت مربوط به اپ خط dsl مخابراته؟

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نظرتون چیه ؟
    ارزش پولی که میدم و داره؟
    الان لینکسیس wag120 دارم اینترنت 8 مگ هم بگیرم سرعت از 250 بیشتر نمیشه
    با این مدل تندا شرایط تفاوتی داره یا مشکل سرعت مربوط به اپ خط dsl مخابراته؟
    برای اینکه مشکلتون حل شه سعی کنید یک مودم دیگه رو بیارید و روی خطتون اون رو هم تست کنید و بعد از ISP بخواین که سرعت رو بالا ببرن ، تا اگه مشکل از مودم بود ، قبل از خریدتون مشخص بشه .

به هر حال کیفیت خط در هرشرایطی بشدت روی سرعت اینترنت شما تاثیرگذار هست ، بهترین کاری که متونید برای کیفیت بهتر انجام بدین اینه که مثل خودم یک کابل فشارقوی برق با عایق قوی که مقاومت زیادی داشته باشه خریداری کنید و از درب منزل به سیم تلفن متصل کنید (بهتره اتصالات رو لحیم کنید) و بدون قطع کردن و تیکه کردن کابل این کابل رو مستقیم تا محل مودم بیارید و اونجا بدون هیچ اسپلیتری ، بدون اتصال خط به هیچ تلفن یا دستگاه دیگه ای ، مستقیم به مودم متصل کنید و کیفیت بهتری داشته باشید .
    با توجه به تجربه؛ سیسم کشی داخل ساختمان نویز زیادی میندازه و مشکلات همیشگی زیادی به همراه داره .
    میتونید قبل از انجام کابل کشی مودم خودتون رو مستقیم به سر خط متصل کنید و بعد کیفیت اتصال خودتون رو به مخابرات بررسی کنید .
    SNR شما در خط 8 مگ نباید کمتر از عدد 20 باشه و اگه کمتر بود سیم کشی خارج از منزل تا مخابرات با ایراد مواجه هست و شما نمیتونید سرعت های بالاتر رو بگیرید.

اگر این کارهایی که گفتم رو بطور جدی انجام ندید احتمال زیادی داره که با خرید مودم جدید نیز مشکل سرعت و اتصال اینترنت شما همچنان پابرجا باشه .

و اما در مورد دستگاه مودمی که تصمیم خرید دارید:
    دستگاه خیلی خوبیه ؛ دو کارت شبکه مجزا داره که شما میتونید دو شبکه هوایی همزمان داشته باشید و درنتیجه با تقسیم دستگاه های موبایل روی هر دو شبکه کیفیت شبکه داخلی خودتون رو بالا ببرید. باند 5 گیگاهرتز مودم سرعت خوبی برای شبکه هوایی فراهم میکنه و دستگاه های جدیدی که قدرت اتصال به اون رو داشته باشن میتونن ازش استفاده کنند .
    برد بسیار بالا و قدرت شبکه هوایی دستگاه منحصر بفرده.
    با استفاده از کابل CAT6 و سوکت Rj46 میتونید اتصال شبکه کابلی داخل منزل رو یک گیگابیت در ثانیه برسونید که سرعت خیلی خوبیه و اکثر مودم ها چنین قابلیتی ندارند .
    یکی از قابلیت های منحصر به فرد این مودم Bandwidth Control هست که شما میتونید بر اساس آدرس ip هر دستگاه که مثلا خود مودم در زمان اتصال با استفاده از MAC و سریال هر دستگاه به اون اختصاص میده پهنای باند خودتون رو تقسیم کنید ؛ مثلا اگر سه یا چهار دستگاه متصل به اینترنت دارین و سرعت خط شما 8مگابیت بر ثانیه است ، سرعت رو برای هر دستگاه 3 مگابیت در ثانیه تنظیم کنید ؛ که این امکان منحصر به فرد کیفیت و تجریه استفاده از اینترنت شما رو هزاران برابر افزایش میده و میتونید برای همیشه با سکته های ناگهانی اینترنت در زمان کار خداحافظی کنید .

همچنین باتوجه به دفترچه راهنمای مودم که دریافت و مطالعه کردم این دستگاه تمام استاندارد های جدید و با کیفیت رو برای برقراری با دستگاه های جدید ISP ها و مخابرات دارا هست و بهترین اتصال رو از نظر سرعت و کیفیت میتونه برقرار کنه به این دلیل که آخرین تکنولوژی های جدید برقراری ارتباط ADSL رو داره.

همچنین یک پورت USB که میتونید با متصل کردن یک فلش درایو به اون یک فضای دائمی اشتراک گذاری فایل در شبکه خودتون داشته باشید.

بطور کلی ارزش هزینه ای که میکنید رو داره ، البته این به معنی انتظار زیاد داشتن از دستگاه نیست ،
    مثلا شما نمیتونید با این دستگاه تقسیم ترافیک انجام بدین و اگر 60 گیگ ترافیک اینترنت خریداری کردین و سه دستگاه دارید به هردستگاه 20 گیگ برای مصرف اختصاص بدین.
    یا اینکه مودم VDSL بطور همزمان نیست و اگر توانایی برقراری چنین ارتباطی رو با توجه به نزدیک بودن به مرکز مخابراتی داشته باشین ، این مودم به کارتون نخواهد اومد (در تنظیمات فقط بخش ADSL وجود داشت) و مجبور خواهید بود مودم VDSL بخرید ولی خوب دستگاه های مودمی هستند که همزمان ADSL و VDSL رو پشتیبانی میکنند .

که البته این مسائل خیلی اهمیت ندارند ، مثلا میشه برای تقسیم ترافیک یک دستگاه روتر کاملا حرفه ای خرید در حدود قیمتی بین 200 تا 700 تومن که با اتصال به مودم کار تقسیم پهنای باند و ترافیک رو انجام بده .
    یا اگر منزل مسکونی متعلق به خودتون هست و فاصله خیلی نزدیکی به مخابرات ندارین که بشه VDSL راه اندازی کرد بطور کلی قید این تکنولوژی رو میشه زد و داشتن یک مودم با قابلیت VDSL دیگه براتون الزمام آور نیست.

4. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Arashmartini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

ممنون از راهنمائیت
    تست سر خط و برای snr انجام میدم
    در حال حاظر نویز روی دان استریم 14 و آپ استریم 17
    علت اینکه تصور میکنم به تعویض مودم نیازه به دو دلیل
    اول خط روی 4 مگ بسته شده و من از سرویس 2 مگ استفاده میکنم سرعت دانلودم 250k
    حتی اگر سرعت 4 مگ بگیرم سرعت دانلود ذره ای تغییر نمیکنه
    دوم زمانی که هوا خرابه یا نویز خط به هر دلیلی زیاد میشه این رو عملکرد مودم تاثیر میزاره و قطعی هم زیاد داره با یه مودم ساده زایکسل تو شرایط خراب خط تست شد که زایکسل هم پینگ 4.2.2.4 بسیار بالای داشت اما قطعی نداشت
    با این شرایط تعویض مودم کمکی میکنه؟
    Last edited by Arashmartini; 26-11-2017 at 19:06.

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

ممنون از راهنمائیت
    دوم زمانی که هوا خرابه یا نویز خط به هر دلیلی زیاد میشه این رو عملکرد مودم تاثیر میزاره و قطعی هم زیاد داره با یه مودم ساده زایکسل تو شرایط خراب خط تست شد که زایکسل هم پینگ 4.2.2.4 بسیار بالای داشت اما قطعی نداشت
    وقتی خط خراب باشه مودم خودش سرعت رو کم میکنه
    در زمان تست اینترنت از سر خط حتما سیم کشی داخلی ساختمان رو از مدار خارج کنید و جدا کنید ، بعد مودم رو متصل کنید SNR رو چک کنید

اگه نباشه جاش خالی می مونه Khazuk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    شیراز - زرهی

پيش فرض

ممنون از راهنمائیت
    باید تو تنظیمات مودم ببینی sra فعاله یا نه کار sra اینه که وقتی خط نویزش زیاد شد سرعت میاره پایین تا snr بالا بره تا لینک نپره ولی اگر فعال نباشه سرعت کمتر افت میکنه ولی snr میاد زیر 8 و قطعی حاصل میشه

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

سلام دوستان

یک مودم که تو فاصله 3 طبقه ای(همراه با موانع مثل دیوار و سقف) کم نیاره چی پیشنهاد میدید؟

آخر فروم باز Amin.P30's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

سلام

من یک سال پیش یک مودم وایرلس TP LINK TD-W8151N رو خریدم و چند ماه پیش مشکل پیدا کرد و اون هم اینکه چراغ e که نشانه فعال بودن اینترنت هست فعال نمیشد. یک مودم دیگه هم هست که اون رو وصل میکردم به نت وصل میشد . فریمور رو اپدیت کردم بازم نشد.فرستادم گارانتی گفتن مشکلی مشاهده نشد و کابل و ... رو بررسی کنید. برگشت دیدم بازم مشکل داره.

الان میخام یک مودم وایرلس با قیمت حدود 50-60 دیگه بگیرم. چی پیشنهاد میشه ترجیحا همین tp link ؟

داره خودمونی میشه rk1001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2004
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام.دوستان مودم وایرلس تا نهایتا 100 هزار تومان بهترین مدلی که میتونید پیشنهاد بدید چیه؟
    ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض مشاوره برای خرید مودم وایرلس با آنتن دهی قوی

مشاوره برای خرید مودم وایرلس با آنتن دهی قوی زیاد گرون نباشه

یه مودم می خوام یه وای فای مودم آپارتمان 5 طبقه رو پوشش بده چی معرفی می کنید

می تونم برای مودم تک آنتن خودم یه آنتن وایرلس دیگه اضافه کنم ؟

مودم رو بازش کنم به همون قسمت که سیم آنتن لحیم شده یه سیم آنتن وایرلس دیگه لحیم کنم مودم دو آنته بشه ؟
    Last edited by Persianhb; 03-01-2018 at 08:54.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •