تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 33 اولاول 12345612 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 325

نام تاپيک: شبکه کردن کامیپوتر با HDTV سامسونگ B690

پروفشنال ChaoticHead's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

دوست عزیز
    نمی دونی کابل چی بگیرم ؟ یعنی مثلا کابلها سرعت انتقال و اینا دارن ؟
    کابل کرمان بگیرم ؟!!
    آره سرعتشون با هم فرق می کنه؛ کابل cat5 مال شبکه 10/100 و کابل cat6 به بالا برای سرعتهای گیگابیتی هست. از نظر شیلد هم با هم دیگه فرق دارن.
    کابل cat5e استاندارد بگیر، سرشم بده سوکت RJ45 بزنه، کافیه. اگه خیلی خواستی بهش حال بدی کابل cat6 با پوشش sftp بگیر که خیالت از همه جهت راحت باشه (البته گرونتر در می آد)
    مارکهای خوب مثل Nexans و Legrand فقط باید مطمئن باشی که اصله. کرمان هم مارک بدی نیست، اصولا توی این متراژ پائین خیلی فرق نمی کنه.
    Last edited by ChaoticHead; 26-12-2009 at 19:54.

2. 3 کاربر از ChaoticHead بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

منکه همه جوره مزاحم بودم
    دو تا سوال دیگه هم بپرسم

1- شما جایی رو می شناسید که من برم بگم سیم رو برام با اون سوکت بسازن ؟
    یعنی همه جا می دونن اون سوکت چیه دقیقا ؟

2- الان این مدلی که من به تلوزیون وصل شدم ( مستقیم از lan مینبورد به lan تلوزیون ) نمی تونم از اینترنت استفاده بکنم درسته ؟
    مودمم با usb به کامپیوتر وصله . اگر سیم lan رو بجای مینبورد بزنم به lan مودم . درست میشه یا ارتباطم با کامپیوتر قطع می شه ؟

با تشکر ویژه از همه دوستان

تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

منکه همه جوره مزاحم بودم
    دو تا سوال دیگه هم بپرسم

1- شما جایی رو می شناسید که من برم بگم سیم رو برام با اون سوکت بسازن ؟
    یعنی همه جا می دونن اون سوکت چیه دقیقا ؟

2- الان این مدلی که من به تلوزیون وصل شدم ( مستقیم از lan مینبورد به lan تلوزیون ) نمی تونم از اینترنت استفاده بکنم درسته ؟
    مودمم با usb به کامپیوتر وصله . اگر سیم lan رو بجای مینبورد بزنم به lan مودم . درست میشه یا ارتباطم با کامپیوتر قطع می شه ؟

با تشکر ویژه از همه دوستان
    خواهش می کنم

1- توی همه بازارهای کامپیوتر (مثل پاساژ ایران و پایتخت و رضا در تهران) مغازه هایی هستن که کارشون فقط تجهیزات شبکه است، در 3 سوت بهتون می دن. سوکتش آسونترین قسمت قضیه است چون قلابی نداره! کافیه بگین برای Lan می خواین یا همین کدی که دادم بهشون بگین.

2- اگه تلویزیون را باlan بزنین به مودم، اونوقت هم کامپیوتر و هم تلویزیون به اینترنت وصل می شه ولی ارتباط تلویزیون و کامپیوتر قطع می شه.
    با سیستمی که الان دارین، من مطمئن نیستم ولی اگر کامپیوتر بتونه تلویزیون را بعنوان یه client بشناسه اونوقت کافیه کانکشن اینترنت روی کامپیوتر را share کنین تا تلویزیون هم به اینترنت وصل بشه.

Last edited by ChaoticHead; 26-12-2009 at 23:14.

5. 2 کاربر از ChaoticHead بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

ایشالا بوسیله کابل cat6 با بارگاه ایزدمنان ، شبکه بشید که انقدر خوب راهنمایی می کنید .
    ممنون از شما

و در مورد اینترنت این راهی که شما گفتید رو امتحان می کنم و نتیجه اش رو هم می گم حتما . پس فردا که تعطیلات تموم بشه میرم دنبال کابل .

البته اینترنت تلوزیون تاجایی که من می دونم ( و زیادم مطمئن نیستم ) یه چیز فانتزیه که چندتا سایت خاص رو بیشتر نمیشه دید . یکیشم مثلا یوتوب هست که خداروشکر از بیخ و بن ف.یل.تره . اگر راه شما نشد ترجیح می دم یا اینترنت نداشته باشم یا فوق هروقت لازم شد سوکت لن رو از مینبورد بکنم بزنم به مودم . یعنی بنظر من ارزش مودم عوض کردن رو نداره ( مودمی که چندتا لن داشته باشه نه مثل مودم من am602 asus ) .
    مگر اینکه من اشتباه برداشت کرده باشم و اتصال به اینترنت مزایای زیادی داشته باشه .

ممنون

تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

یه نکته ای در مورد کابل؛ الان با چه کابلی تلویزیون و کامپیوتر را به هم وصل کردین؟ سیمهایی که رفته توی سوکتهای دو سر کابل را نگاه کنین، اگر ترتیب رنگ سیمها مثل هم بود، کابل معمولی می خواین ولی اگه ترتیبشون فرق داشت باید موقع خرید کابل به فروشنده بگین سر کابل را براتون cross بکنه (ترتیب سیمها را موقع گذاشتن توی سوکت تغییر می دن تا دو وسیله بتونن بطور مستقیم بدون نیاز به هاب/سوئیچ بهم وصل بشن، بعضی از وسایل با هردو نوع معمولی و cross کار می کنن)

8. 2 کاربر از ChaoticHead بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

یه نکته ای در مورد کابل؛ الان با چه کابلی تلویزیون و کامپیوتر را به هم وصل کردین؟ سیمهایی که رفته توی سوکتهای دو سر کابل را نگاه کنین، اگر ترتیب رنگ سیمها مثل هم بود، کابل معمولی می خواین ولی اگه ترتیبشون فرق داشت باید موقع خرید کابل به فروشنده بگین سر کابل را براتون cross بکنه (ترتیب سیمها را موقع گذاشتن توی سوکت تغییر می دن تا دو وسیله بتونن بطور مستقیم بدون نیاز به هاب/سوئیچ بهم وصل بشن، بعضی از وسایل با هردو نوع معمولی و cross کار می کنن)

سلام

ممنون از توجهتون
    نگاه کردم . ترتیب رنگ سیمها در هردو سر یکی هست . این کابل شبکه مودمم هست که حداکثر 1.5 متره فکر کنم .
    روشم نوشته شده CAT.5 UTP
    با توضیحات شما
    فکر کنم نیاز نباشه کراس کننش

ممنون

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

خب من امروز یک کابل 8 متری cat 5e دادم ساختن و الانم کامیپوتر با تلوزیون شبکه شده . خیلی خوب خیلی قشنگ
    فقط یه چیزی
    اینکه من اون اکانت شبکه رو share کردم ( بصورت زیر )

آیا امنیت کامپیوترم رو به خطر نمی اندازه ؟ اگر share نکنم ارتباط کامپیوتر و تلوزیون قطع میشه .
    ممنون

آخر فروم باز ardalan_zapata's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    ̿̿̿ ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(•̪●)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

پيش فرض

خب من امروز یک کابل 8 متری cat 5e دادم ساختن و الانم کامیپوتر با تلوزیون شبکه شده . خیلی خوب خیلی قشنگ
    فقط یه چیزی
    اینکه من اون اکانت شبکه رو share کردم ( بصورت زیر )

آیا امنیت کامپیوترم رو به خطر نمی اندازه ؟ اگر share نکنم ارتباط کامپیوتر و تلوزیون قطع میشه .
    ممنون
    خیر
    امنیت به خطر نمیوفته
    کانکشن ADSL هم شیر کنید و DNS ها رو همونطور که گفتم تنظیم کنید تا اینترنت رو داخل Tv هم داشته باشید

12. این کاربر از ardalan_zapata بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2006

12

خیر
    امنیت به خطر نمیوفته
    کانکشن ADSL هم شیر کنید و DNS ها رو همونطور که گفتم تنظیم کنید تا اینترنت رو داخل Tv هم داشته باشید
    ممنون آقا اردلان
    اما من dns هام و کلا همه اعدادم مطابق شماست
    اکانت dsl رو هم share کردم . اما جه در همین حالتی که کابل شبکه به مینبورد وصله و چه وقتی که کابل شبکه رو مستقیما به مودم زدم نتونست وارد اینترنت بشه و پیغام داد که این سرویس وجود ندارد و با isp تماس بگیرید !

مشکل بنظرتون از چیه ؟ شما الان با تلوزیون به اینترنت هم وصل هستید ؟

تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

اکانت dsl رو هم share کردم . اما جه در همین حالتی که کابل شبکه به مینبورد وصله و چه وقتی که کابل شبکه رو مستقیما به مودم زدم نتونست وارد اینترنت بشه و پیغام داد که این سرویس وجود ندارد و با isp تماس بگیرید !

مشکل بنظرتون از چیه ؟ شما الان با تلوزیون به اینترنت هم وصل هستید ؟
    اون تیک allow other users control... را بردارین، به اون نیازی نیست،

در حالتیکه تلویزیون را مستقیم به مودم می زنین، باید توی تلویزیون کانکشن را روی اتوماتیک بزارین و عددها را دستی ندین تا مودم خودش آدرس بده. (شما وقتی کامپیوتر را روشن می کنین اتوماتیک اینترنت دارین دیگه؟) یا اینکه تنظیمات مودم را عوض کنین و همه چیز را روی دستی بزارین (هم کامپیوتر هم تلویزیون)
    Last edited by ChaoticHead; 28-12-2009 at 17:35.

15. این کاربر از ChaoticHead بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •