تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 22

نام تاپيک: پاک کردن کامل ویندوز 7

آخر فروم باز Mostafa NBA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض پاک کردن کامل ویندوز 7

سلام.

من به تازگی ویندوز 7 نصب کردم حالا میخوام به کلی این ویندوز رو پاک کنم طوری که حتی اثری از اون در Boot نباشه و یک راست وقتی سیستم روشن شد بره تو XP.

لطفا راهنمایی کنید.

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

دوست عزیزم بهترین کار پاک کردن هر دو ویندوزتون هست به اینصورت که>>>:

شما cd ویندوز xp رو بوت کنید...هنگام انتخاب درایو برای نصب درایو هر دو ویندوز را فرمت کنید و همچنین درایو بازهای نصب شده به غیر از درایو موزیک و شو همه درایوهاتون رو فرمت کنید ...

بعد برای ویندوز درایو c را انتخاب کنید و گزینه نصب رو بزنید...

دوست عزیز خودم امروز تا چند ساعت دیگه همین کار رو انجام میدم چون خیلی مشکل دارم با ویندوز 7

3. این کاربر از winstonultra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن مباحث عمومی نرم‌افزار Mohammad King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    Markazi-Arak

پيش فرض

اگر به صورت عادی با سیستم عامل نمی تونید درایو رو فرمت کنید می تونید از این روش استفاده کنید .
    اول سی دی یا دی وی دی یه سیستم عامل رو بزارین و مراحلش رو انجام بدین تا برسه سر اون جایی که می خواین درایو نصب سیستم رو انتخاب کنید .
    این جا وقتی درایو رو انتخاب می کنید اول درایو رو فرمت میکنه بعد شروع میکنه به نصب کردن سیستم .
    هنگامی که در زمان نصب فرمت شدن درایو تموم شد قبل از این که شروع کنه به نصب ، سیستم رو ریست کنید .
    اینجوری درایو فرمت میشه و سیستم جدید هم نصب نمیشه .
    سوالی بود در خدمتم .
    موفق باشید .

5. این کاربر از Mohammad King بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Ghaioom's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    ترکمن صحرا

پيش فرض

شاید اینطوری هم بشه
    اگه شما میخوای ویندوز xp نصب کنی سی دی xp رو بوت میکنی و در انتخاب درایو روی درایوی که ویندوز 7 نصب هست نصب میکنی.

7. این کاربر از Ghaioom بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز saeed774's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

شما ميتونيد از برنامه تحت داس Partitio magic براي اينكار استفاده كنين.

فايل Iso زيرو دان كن و روي سيدي با نرو يا كلون سيدي بزن و بعد سيستم رو با سيدي بوت كن :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    حجم : 4 mb

بعد از فرمت درايو ويندوز 7 در داخل ويندوز Xp برنامه زيرو نصب كن :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    بعد از اجرا در سمت چپ وارد بخش manage Bootloader بشو و در بالا گزينه دوم يعني Unistall the Vista Bootloader ... رو بزن و كليد پايين اون يعني Write MBR رو بزن .
    بعد وارد بخش Add\Remove Entries شو و در در داخل كادر سمت راست روي Windows 7 كليك كن و در بالا Delete رو بزن و در آخر كليد Save همون صفحه رو بزن .
    يكبار سيستم رو ريست كن و حالشو ببر !!

9. 2 کاربر از saeed774 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

از پیشنهادات شما استفاده کردم ولی مشکلی که اینجا هست اینه که در داخل درایوی که ویندوز 7 توش دارم چیز های دیگه ای هم هست. در واقع من از قبلا توی توی اون درایو چیزی داشتم و حالا روش 7 نصب کردم.حجم درایو هم 300 گیگ میشه و 270 گیگش پره.

بعد از اجرا در سمت چپ وارد بخش manage Bootloader بشو و در بالا گزينه دوم يعني Unistall the Vista Bootloader ... رو بزن و كليد پايين اون يعني Write MBR رو بزن .
    بعد وارد بخش Add\Remove Entries شو و در در داخل كادر سمت راست روي Windows 7 كليك كن و در بالا Delete رو بزن و در آخر كليد Save همون صفحه رو بزن .
    يكبار سيستم رو ريست كن و حالشو ببر !!
    این کاری که گفتید انجام بدم برای از بین بردن گزینه ی ویندوز 7 در هنگام بوت شدن سیستمه ؟

تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

از پیشنهادات شما استفاده کردم ولی مشکلی که اینجا هست اینه که در داخل درایوی که ویندوز 7 توش دارم چیز های دیگه ای هم هست. در واقع من از قبلا توی توی اون درایو چیزی داشتم و حالا روش 7 نصب کردم.حجم درایو هم 300 گیگ میشه و 270 گیگش پره.

این کاری که گفتید انجام بدم برای از بین بردن گزینه ی ویندوز 7 در هنگام بوت شدن سیستمه ؟
    بله ، منوی سون رو از لیست حذف خواهد کرد و مستقیما وارد XP خواهد شد . البته من بعد فرمت کردن درایو 7 اینکارو انجام دادم و کاملا جواب داده . ولی فکر نکنم تفاوتی داشته باشه .

اگر منظور شما آنیستال کردن ویندوز 7 هست باید عرض کنم که این عمل زمانی انجام میگرفت که شما ویندوز 7 رو روی ویندوز ویستا Upgrde کرده باشین و در صورت آنیستال کردن دوباره به ویندوز ویستا برمی گشتین .
    ولی چون شما بصورت Clean نصب کردین میتونین با نرم افزار فوق منو رو حذف کنین و بصورت دستی فایل های ویندوز 7 رو از درایو پاک کنین مثلا Program files , windows, users

12. این کاربر از saeed774 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

بله ، منوی سون رو از لیست حذف خواهد کرد و مستقیما وارد XP خواهد شد . البته من بعد فرمت کردن درایو 7 اینکارو انجام دادم و کاملا جواب داده . ولی فکر نکنم تفاوتی داشته باشه .

اگر منظور شما آنیستال کردن ویندوز 7 هست باید عرض کنم که این عمل زمانی انجام میگرفت که شما ویندوز 7 رو روی ویندوز ویستا Upgrde کرده باشین و در صورت آنیستال کردن دوباره به ویندوز ویستا برمی گشتین .
    ولی چون شما بصورت Clean نصب کردین میتونین با نرم افزار فوق منو رو حذف کنین و بصورت دستی فایل های ویندوز 7 رو از درایو پاک کنین مثلا Program files , windows, users
    نمیشه از طریق setup system یا همون Delete که موقع بوت شدن میزنیم, ویندوز 7 رو از لیست حذف کرد ؟

تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

نه عزيز ، Setup يا تنظيمات بايوس ربطي به منوي سيستم عامل نداره . شما از برنامه اي كه گفتم چرا استفاده نميكني ؟ حجمش كه فقط 770 kb هست !!

15. این کاربر از saeed774 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت Free Agent's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

میشه در کنار سون ،ویستا هم نصب کرد؟

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •