تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 94 از 96 اولاول ... 448490919293949596 آخرآخر
نمايش نتايج 931 به 940 از 956

نام تاپيک: مشاوره در مورد خرید عینک طبی (نوع فرم مارک فرم و نوع عدسیها)

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

تکراری . لطفا حذف شود ,,,,,
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 02-04-2019 at 20:24. دليل: تکراری

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    دوستانی که اطلاعات تخصصی و خوب دارند لطفا راهنمایی کنند.
    اشخاصی مثل گرافیست کارها و برنامه نویس ها که ساعات زیادی بیش از 8 , 9 ساعت در روز پشت سیستم میشینند باید چیکار کنند تا آسیب و صدماتی که به چشم وارد میشه رو کم کنند؟
    مثلا عینک مناسب چی هست ؟ چه مارکی چه مدلی ؟ مانیتور مناسب ؟ و ....
    ممنون میشم در هر موردی که اطلاع دقیق داشتید ما رو هم راهنمایی بفرمایید.
    سلام
    1- اگر چشمتون دوربین یا نزدیک بین یا آستیگمات هست پس باید عینک مناسب بگیرین
    2- اگر برای دیدن مانیتور عینک لازم دارین یعنی چشمتون دوربین هست , پس همیشه باید عینک بزنین موقع کار با مانیتور تا قوزی نشین و گردنتون هم متمایل به جلو نشه . بعضیها از بس سالها با چشم ضعیف پشت کامپیوتر نشستند و درست نمیدبدند مجبور بودند خم بشند به جلو و گردوشون رو هم بیارند جلو که باعث شدن قوزی بشند با گردنِ مایل به جلو
    2- برنامه ی فیـلتر نور آبی نصب کنین تا نور آبی صفحه رو حذف کنه . این خیلی موثر هست , در نت مجانی هست . خود تنظیمات ویندوز هم این تنظیمات رو داره . باید نوری که براتون مناسبتره رو انتخاب کنین مثل کمی قرمز یا کمی زرد یا کمی نارنجی
    3- هر 30 دقیقه , سه چهار دقیقه به چشماتون استراحت بدین
    4- خوشبختانه دوره ی مانیتورهای اشعه ی ایکس (لامپی) سپری شده چون بعضیهاش مثل دستگاه تولید اشعه ی ایکس بود

.
    ===================================
    صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام.
    .

اگر چشمتون نزدیک بین هست یعنی برای دور عینک میزنید , این مطلب رو بخونید :

.
    کسی که نزدیک بین هست یعنی برای دیدنِ اشیاء نزدیک مشکلی نداره و فقط برای دیدنِ اشیاء دور احتیاج به عینک داره
    .
    حالا اگه برای این شخص, عینکِ مناسب ساخته بشه برای دیدنِ دور , به احتمال زیاد وقتی با همون عینک به اشیاء نزدیک نگاه میکنه واضح نمیبینه چون عینکش کار عدسی چشم رو مختل میکنه برای دیدنِ اشیاء نزدیک
    .
    فقط کسانی که کودک یا نوجوان هستند این مشکل رو ندارند چون عدسی چشمشون بسیار نرم و انعطاف پذیر هست و میتونه خودش رو تطبیق بده حتی برای دیدنِ اشیاء نزدیک با عینکی که مخصوص دیدنِ اشیاء دور هست که باز هم مقداری فشار میاد به عضلاتِ حرکت دهنده ی عدسی چشمشون
    .
    جوانان هم ممکنه این مشکل رو نداشته باشند اما از 30 سال به بالا , کم کم پیر چشمی شروع میشه یعنی عدسی چشم کم کم سفت میشه و دیگه مثل کودکی و نوجوانی نرم و انعطاف پذیر نیست .
    این افراد نمیتونند اشیاء نزدیک رو با عینک دوربینی واضح ببینند

.
    .
    ==================================

.
    کسانی که با عینکِ مخصوص اشیاء دور (عینکِ چشمِ نزدیک بین) , نمیتونند اشیاء نزدیک رو واضح ببینند 3 راه حل دارند :
    1- برای دیدنِ اشیاء نزدیک عینک رو بردارند
    2- برای دیدن اشیاء نزدیک , عینکشون رو با دست بگیرند بالا و بدون عینک ببینند
    3- عینک با عدسی باریک شفارش بدند تا بدونِ برداشتنِ عینک بتونند موبایل و کتاب و غیره رو ببینند و اشیاء دور رو هم از داخل عدسی عینک نگاه کنند . به همبن سادگی و
    این بهترین راه حل برای این افراد هست

.

این عکس یک عینک هست که یکی از عدسیهاش باریک سفارش داده شده مخصوص افرادی که برای دور باید عینک بزنند ولی برای نزدیک نیاز به عینک ندارند
    .

همونطور که در عکس بالا میبینید یکی از عدسیها از زیر برش داده شده تا عدسی باریک بشه ( عرضِ 2 سانت یا 2 سانت و ربع مناسب هست )
    کسی که این عینک رو میزنه , دور رو خوب میبینه و نزدیک رو هم بدون عینک میبینه چون از زیر عدسیبه اشیاء نزدیک نگاه میکنه و درنتیجه به چشمش فشار نمیاد
    .
    حتی برای کوک و نوجوان هم بهتره عدسیها باریک بشه تا برای دیدنِ نزدیک , به چشمشون فشار نیاد
    .
    گاهی بهتره که عرض عدسی 1.75 سانت باشه که اصلاً مزاحمِ دیدنِ اشیاء نزدیک نباشه
    .
    اگر فردی چشمش پیر چشم شده باشه و عدسی چشمش خیلی سفت شده باشه و عدسیهای چشمش به صورتی سفت شده باشه که نه دور رو خوب بیبینه و نه نزدیک رو پس باید "عدسیِ 2 دید" استفاده کنه و یا 2 عینک بزنه . یکی برای دور و یکی برای نزدیک . بدون عینک هم فاصله ی متوسط رو واضح میبینه مثل 2 با 3 متری
    .
    ====================================
    بهترین فریم عینک هم , نیم فریم هست مثل عکس بالا که عدسی از زیر آزاد هست و میتونین راحت باریکش کنین تا عرضش بشه 2 سانت . این نوع عینک خیلی سبکتر هست . اگر دسته اش هم استیل بسیار باریک و یا تیانیوم باشه دیگه نور علی نور هست و بسیار بسیار سبک هست خصوصاً که عدسبها هم دیگه پلاستیکی شده

.
    .
    اون قدیمها , عینک میساختند از شیشه و عرض عدسی هم 6 یا 7 سانت بود !!!! که بسیار سنگین بود و پایه هاش حتی باعث زخم شدنِ بینی میشد
    قدر عینکهای امروزی رو بدونید
    .
    مسائل مهم دیگه ای هم در ساخت عینک باید رعایت بشه مثل تعیین محل قرار گرفتنِ مردمک چشم روی طلقِ عینکِ خام و علامت زدنش تا عدسی درست بُرش بخوره و ساخته بشه.
    .
    این مطالب, در صفحات قبل مفصلاً توضیح داده شده

4. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2017

پيش فرض

سلام

عدسی طبی رو میشه جیوه ای سفارش داد؟ ازشون پرسیدم گفتن نمیشه . میخوام ببینم درست گفتن یا نه . همون ایینه ای که از روبرو چشم ها دیده نشه مثه آینه باشه . اگه نمیشه چه راه هایی هست که چشم از روبرو دیده نشه؟ میخوام همیشه اینطور باشه نه اینکه فقط تو افتاب رنگی بشه. فقطم یا مثه ایته باشه یا کاملا مشکی . رنگ های سبز . زرد و .. جالب نیست

عدسی طبی رو میشه رنگ کرد؟ مثلا از بالا پر رنگ باشه هرچی میاد پایین کم رنگ تر بشه.(فقط مشکی یا اینه ای)

یکی از چشمام 75 هست یکیش 1 استیگمات . میخوام عدسی نازک و فشرده باشه که قطرش کم بشه و سبک . با شرایط من اینکار شدنی هست یا نه؟

بعضی اپتومتریست ها پرسیدم میگن بلوکات خوب نیست چون تمام نور ها رو حذف میکنه و با این کار عضلات مردمک چشم در طول چند سال تحلیل میره و ضعیف میشه. باید کمی نور برسه تا مدام عضلات چشم کار کنه . حذف صد درصدی نور کاره جالبی نیست.

اما اینجا دوستان میگن بهترین عدسی بلوکات هست . حالا کدومش درسته؟ بلوکات سفارش بدیم یا نه؟

شیشه سفارش بدم یا پلاستیکی؟ چه مارکی؟

یکی از کاربرا گفته بود رنگ اهسته خوب نیست چون مدام سر تکون میخوره نور ورودی به چشم کم و زیاد میشه و مردمک مدام باید عضلاتش کار کنه . از طرفی میگن وقتی عینک میزنید بیشتره کار رو داره عینک انجام میده و عضلات چشم تحلیل میره و بهتره در حد متوسط از عضلات چشم در طول روز کار کشید . پس بهتر نیست رنگ اهسته سفارش بدیم و عدسی بلوکات نباشه که چشم اون حرکات عادی روزانه ش رو انجام بده؟

درباره عینک بدون فرم هم از چنتا اپتومتریست پرسیدم . گفتن قدیم که فرم به عدسی پیچ میشد کثیفی اونجا جمع میشد . الان بدون فرم ها پیمی شده پیچی نیست و کثیفی داخلش نمیره و بر فرض هم اطرافش کثیف بشه تمیز میکنی اون یه ذره اصلا تو دید نیست چون از پشت کثیف میشه نه از جلو که تو دید باشه . کی میاد با میکروسکوپ عینک شمارو از پشت بررسی کنه ببینه کثیف هست یا نه اونم در ابعاد نوک سوزن شایدم کمتر. /// میگن پیمی کثیفی داخلش نمیره اطرافش اگرم کثیف بشه پاک میکنی. کسی اینجا بدون فرم پیمی داشته؟ بازم کثیفی داخلش میره مثل پیچی ها یا نه؟

خلاصه اینم نتیجه تحقیقات من از 3/4 تا اپتومتریست.

برای اندازه گیری دقیق ضعیف بودن چشم و ساختن عدسی اپتومتریست باید چه ابزاری داشته باشه؟ گفتن نمایندگی های زایس المان فلان تجهیزات رو دارن و کارشون دقیق هست هم در تشخیص مشکلات چشم هم ساخت عدسی . اگه میشه اسم های اون دستگاه ها رو بگید که من برم ببینم کدوم اپتومتریست داره همونجا کارای بینایی سنجی و ساخت عدسی رو انجام بدم البته گمون نکنم ایرانی جماعت دستگاه های پیشرفته داشته باشه با همون سیستم دوران قاجار کار میکنه!!

---------------------------------

کلا وقتی میگن چشم ضعیف شده ینی دقیقا داخل چشم چه چیزی تغییر کرده؟

چه راه هایی برای جلوگیری از ضعیف شدن چشم هست؟ من زیاد با پیسی و گوشی کار میکنم باس چیکار کنم چشمم از اینی که هست ضعیف تر نشه؟

ایا قرص / دارو / مکملی هست که برای تقویت چشم ساخته شده باشه؟ یا برای جلوگیری از ضعیفتر شدن چشم؟

واقعا ویتامین A برای چشم مفید هست یا فقط تبلیغاته؟
    Last edited by CHaPaReL.; 10-04-2019 at 11:58.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

درود.
    پیش دو تا اوپتیمتریست مختلف رفتم،دو تا نسخه ی عینک مختلف بهم دادن با 25 صدم تفاوت. الان نمی دانم کدام را پیش عینک ساز ببرم برای ساخت عینک.
    به نظرتان کدام بهتر است؟

7. این کاربر از Artam01 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Netw0rks's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Matrix

پيش فرض

درود.
    پیش دو تا اوپتیمتریست مختلف رفتم،دو تا نسخه ی عینک مختلف بهم دادن با 25 صدم تفاوت. الان نمی دانم کدام را پیش عینک ساز ببرم برای ساخت عینک.
    به نظرتان کدام بهتر است؟
    نظر اپتومتریست سوم یا متخصص چشم !

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

درود.
    پیش دو تا اوپتیمتریست مختلف رفتم
    دو تا نسخه ی عینک مختلف بهم دادن با 25 صدم تفاوت.
    الان نمی دانم کدام را پیش عینک ساز ببرم برای ساخت عینک.

به نظرتان کدام بهتر است؟
    .
    سلام
    شما نباید قبل از حل این مشکل برید پیش عینک ساز وگرنه وقت و پولتون رو هدر میدین

.
    اول باید مشخص بشه که نمره های چشمهاتون چند هست دقیقاً
    .
    یا یکیشون اشتباه کرده یا هردوشون .
    .
    به نظر بنده بهتره برید یک جای دیگه برای بار سوم تا ببینید نمره ای که تعیین میکنه با کدامیک مطابق هست
    و یا برید پیش همون دو نفر و ماجرای اختلاف رو بهشون بگین تا دوباره معاینه کنند . شاید مشخص بشه کدومشون مرتکبِ اشتباه شده
    .

این رو هم باید بگم که ممکنه شما خودتون باعث این اختلاف شدین یعنی موقع تستِ عملی با عدسیهای مختلف , یک جا با اون شماره گفتین واضح میبین , یک جای دیگه با عدسی ای که 0.25 اختلاف داره گفتین واضح میبینین که البته فاصله ی شما تا تابلو هم تاثیر داشته در تشخیص شما برای واصح دیدن یعنی ممکنه یک جا مسافتتون بیشتر بوده با تابلو
    .
    .
    ضمناً این 25 صدم برای افراد با سنّ کم یعنی زیر 25 سال ممکنه تفاوتی نداشته باشه چون عدسیهای چشمهاشون خیلی نرم و انعطاف پذیر هست و راحت میتونه این 25 صدم رو جبران کنه
    .

.

===================================
    <br>
    صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
    <br> [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    <br> [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

سلام خدمت دوستان

چند وقته درگیر عدسی جنس بد افتادم
    چند سال پیش عدسی مارک ویولت گرفتم نسبت به نمره هایی که داشتم سخت عدسی پیدا میشد
    با فشردگی 1.67 یا یکم ضخیم تر بعد از 1 ماه چون فتوکرومیک بود دیگه از افتاب برمیگشتم تو سایه حالت طبیعی بگشت نداشت شاید 20 دقیقه طول میکشید
    بعد ازمراجعه به عینک فروشی و شکایت نوع فشردگی یک درجه کمتر شد اما بعد از 6 ماه دوباره حالت استیکمات از افتاب به سایه برگشت و الانم خیلی دیر تر میره

بعد از بیشتر از 2 سال رفتم ماینه چشم چشم درد و... داشتم نگاه کردن شماره چشمم تغیر نکرده بود
    الحمدلله
    الان رفتم دونبال شیشه مناسبتر زایس المان
    متاسفانه با استیکمات 2.50 و sph 325 زایش شماره اینو نداره
    در مجموع چشم بنده
    شماره چشم 2.50 -و استیکمات 1.75 -
    شماره چشم 3.25 - و استیکمات 2.50- هست
    الان رفتم مرکز عینک روبه روی چهارسو میگن شماره زایس و یا هویا رو ندارم
    من با استیکمات 1.67 فشردگی میخوام
    دوراویژن

الان هرکی یه حرفی میزنه
    میگن بدون استیکمات زایس بگیر 1200 گفتن اونم فشردگی 1.67 نیست یه فریم با شیشیه دودی مجزا که اهنربا داره بزار استفاده کن با اون هیچ فرقی نداره

یکی هم گفت اسمارت بگیر
    حالا سوالم از دوستان چند مورده
    1 نظر شما نسبت به این شرایط چیه ؟

2 بنکداری زایس کجاست که برم سراقش بگم ببینم سفارش این شماره رو قبول میکنه بیاره برام

3 همون 1200 هم نسبت زیاده برام باید ... کنم

ممنون میشم دوستان اهل فن راهنمایی کنن
    به خاطر این که شماره چشمم ثابت شده میخوام کیفیت خیلی خوبی رو بگیرم چشمام کمترین صدمه رو ببینه
    پیشناهاد میکنید عینک با فریم جدا دودی بگیرم که 2 کاره باشه ؟
    سپاسگذارم
    Last edited by hamed-pc; 24-06-2019 at 23:55.

پروفشنال momo1364's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2014

پيش فرض

عینک آفتابی مارک خوب ببن300-400 ازچه سایتی بخرم؟ مدل پیشنهادی شما؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

درود به همه دوستان و اساتید محترم
    سوالی داشتم خصوصا از استاد مطلع vahid484
    بنده نمره عینکم 3/75- ( نزدیک بین ) + 2 آستیگمات برای هر چشم است .
    بهترین مارک عدسی با ضریب 1/74 که همه چیز تمام باشه ( مثل بلوکات ) را لطفا معرفی نمائید .
    نمیخوام پول برند و مارک بدم ، کیفیتش خیلی مهمه
    ممنون میشم اگر اطلاع دقیقی دارید پاسخ بدید .
    سلام
    با همین شماره تقریبا بنده هم دونبال عدسی خوب هستم
    قبلا ویولت داشتم اصلا خوب نیست
    یعنی من فوتوکرومیک داشتم داستان شد
    یک مدت avista داشتم نسبتا راضی بودم
    اما اگر توان هزینه نسبتا بالا بابت عدسی رو دارید از عدسی زایس به همین راحتی نگذرید
    5 سال گارانتی داره یک مدل 3 سال گارانتی داره
    واقعا کیفیت زایس عالی هست
    یه طراحی جدید اورده به نام دوراویژن که چنتا خصوصیت داره
    بزنید توی نت میاره
    شماره شرکت اصلی وارد کننده رو پیدا کردم اینجا میزارم
    88847473
    تهران
    سایتشم اینه

بازم تاکید میکنم اگر از نظر هزینه مشگل ندارید ارزش سفارش دادن رو داره
    به خاطر چشم خودتون نه چیز دیگه
    من چون چشمام الحمدلله ثابت شده شاید این کار رو بکنم
    بهترین کیفیت رو توی جهان داره

الانم به شدت دونبال تحقیق کردن درباره عدسی اسمارت ویژن هستم
    چنتا جا پرسیدم گفتن ما کار نکردیم
    یکی 2 تا جا هم پرسیدم گفتن کیفیت خوبی داره
    متریال برای ژاپن هست تولید انگار کره جنوبی هست
    حالا راست دروغ دیگه اطلاع ندارم

منتظر نظر اساتید هستم سپاس
    Last edited by hamed-pc; 26-06-2019 at 09:39.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •