تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 45

نام تاپيک: .: نحوه و مراحل آب بندي پرايد صفر :.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

6-روغن موتور خوب مثل شل یا توتال با بنزین سوپر هم یادت نره
    من از همون اول فقط سوپر زدم. متوجه شدم هر روز زمان استارتم طولانی تر میشه. تا جایی که به کیلومتر 600 خیلی وقتا با استارت اول روشن نمیشد. پرسیدم گفتن از بنزین سوپره....

2. این کاربر از gigili1567 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای heinrich_himmler's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

دوستان دقت داشته باشین که بحث آب بندی دیگه مثل گذشته مطرح نیست. امروزه دیگه آب بندی به معنای سابقش تقریبا بی معنی شده.
    اما برای اینکه بتونید یه ماشین رو بهتر به شرایط ایده آل مصرف برسونید بهترین راه همون دستورالعمل کارخونست. به طور مثال برای پراید تعویض روغن و واسکازین و فیلتر روغن در کیلومتر 800 تا 1500 و اچار کشی و میزان فرمان. توصیه میشه.
    البته بعضی مکانیکها هم به شما توصیه می کنند که با ماشین گاز بدید مثلا 130 یا 140 برید تا ماشین تنبل نشه که اصل حرف درسته منتهی روش پیشنهادیشون اشتباهه، توجه داشته باشید که تعویض دنده توی دورهای پایین یا یک دور ثابت مثل 3000 ماشین رو به اصطلاح تنبل می کنه که دیگه هم قابل اصلاح نیست!!
    برای اینکه ماشین سرحالی داشته باشین هر چند وقت یک بار به جای تعویض دنده توی دور معمول که 2500 تا 3500 هست دنده رو تو 4500 یا 5000 عوض کنید یا مثلا یه جای اینکه یه مسیر رو با دنده 4 و دور 3000 برید همون مسیر رو با دنده 3 و 4000 برید (زیاد طولانی نشه) تا ماشین تو دورهای مختلف کار کنه و موتور تنبل نشه، مثلا به جای اینکه با پراید تو دنده 5 دور 2500 و 100 کیلومتر برید بزنید 4 دور رو ببرید 3000 یا اگه مسیر کوتاهه دور 4300 و دنده 3 همون 100 تارو برید.
    تعویض به موقع روغن و فیلترش باهم، باد نگرفتن فیلتر هوا ،(فیلتر قابل تمیز کردن نیست)، تعویض فیلتر بنزین در بازه زمانی مناسب و فیلرگیری هر 40000 یا 50000 تا برای خودروهایی که نیاز به فیلر گیری دارند (خودروهای انژکتوری فیلر تابستانه- زمستانه ندارند) و تعویض تسمه تایم تو هر 60 تا 80 هزار کیلومتر ( کیا ریو هر 50000 کیلومتر) بهترین روشهای نگهداری ماشینتونه و کم دردسرترین و کم هزینه ترین!
    در مورد بنزین سوپر هم توصیه می کنم که مصرف نشه چون یه سری مسائلی پشتش هست که انشاالله تو یه تاپیک مجزا در موردش صحبت می کنیم. همون عادی رو مصرف کنید. در مورد خودروهای دوگانه هم بجز سمند EF7 که موتور پایه گاز سوز آلمانی داره بقیه پایه گازسوز نیستن و فقط دوگانه سوزن. تو 800 کیلومتر اول سعی کنید از بنزین استفاده بشه و بعد فیلرگیری تو سرویس اولیه به راحتی از گاز استفاده کنید.
    سوالی بود در خدمتم.
    Last edited by heinrich_himmler; 13-12-2010 at 23:20.

4. 9 کاربر از heinrich_himmler بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

ببخشيد دوستان ماشينو كه تازه تحويل ميگيريم (پرايد) چه ماركي از روغن و واسكازين توش ريختن؟؟تا قبل از سرويس اوليه نيازي به تعويض روغن و واسكازين هست؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

این طور که یک عده میگن ارام برانید و این طور چیزها بدتر هست که
    من تا 60-70 کیلومتر اول تا دنده 3 باهاش رفتم
    دیدم بدتر هست و یک دفعه میبینی زدن به ماشین بدتر
    خلاصه انداختمش 4 و سعی میکنم تا سرویس اولیه بیشتر از دنده 4 نرم و سرعت زیر 80 تا باشه و تا آخر دنده ها رو پر نکنم . به نظرم رانندگی رو انجام بدیم مثل ماشین های قبلی خیلی بهتر هست البته یکم آرام تر و نرم تر.
    بعدش هم که یک روغن باهاش عوض کردم دیگه عادی میرونم میره. مثل ماشین های قبل.
    چون یک عده مثلا من در سایت های دیگه خوندم میگفتن گاز زیاد ندید.
    حالا من ماشین 2-3 تا بیشتر دستم نبوده البته صفر نبودن
    اما اون طوری دنده مرده میشه اگر معکوس ندی خیلی از جاها

بنده یک بار داشتم پیاده روی میکردم دیدم دارم ایرانخودرو 206 پیاده میکنه. باور فرمائید 206 که کم صدا هست طرف آنچنان درجا ماشین رو گاز میداد که همه نگاه میکردن واسه همین زیاد حساس نباشیم بهتره.

7. 2 کاربر از Life24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

ببخشيد دوستان ماشينو كه تازه تحويل ميگيريم (پرايد) چه ماركي از روغن و واسكازين توش ريختن؟؟تا قبل از سرويس اوليه نيازي به تعويض روغن و واسكازين هست؟
    روغن موتور شرکتیه. احتمالا بهران سایپا.
    خیر. تا قبل از سرویس اولیه نیازی نیست مگر اینکه کارشناس فنی شرکت تشخیص بده.

9. 2 کاربر از heinrich_himmler بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

ماشین ما حدود صدی نه می سوزونه
    جریان چیه؟ تو سرویس اولیه درستش میکنن؟ دیاگ بزنه تو نمایندگی مشخص میشه چقدر مصرف داشته؟ صدی چند بوده؟

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

ماشین ما حدود صدی نه می سوزونه
    جریان چیه؟ تو سرویس اولیه درستش میکنن؟ دیاگ بزنه تو نمایندگی مشخص میشه چقدر مصرف داشته؟ صدی چند بوده؟
    غیر طبیعی نیست. بعد از سرویس اولیه و فیلرگیری یه مقدار کمتر میشه. اما در مجموع مصرف رابطه مستقیم با نحوه رانندگی و شرایط ترافیکی داره.

12. 2 کاربر از heinrich_himmler بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

غیر طبیعی نیست. بعد از سرویس اولیه و فیلرگیری یه مقدار کمتر میشه. اما در مجموع مصرف رابطه مستقیم با نحوه رانندگی و شرایط ترافیکی داره.
    بعد یعنی تا چند مصرف رو میآد پائین؟
    راستی این فیلرگریری در سرویس اولیه برای همه انجام میشود؟ یا کسانی که مشکلاتی مثل سوخت بالا دارند؟
    در کل میخواستم بدونم چه کارهایی در سرویس اولیه انجام میگیره؟(اگر میشه کامل اشاره کنید)
    اصلا از کجا بفهمیم نمایندگی این کارها رو واقعا انجام میده؟
    Last edited by Life24; 27-03-2011 at 21:03.

تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

بعد یعنی تا چند مصرف رو میآد پائین؟
    تا حدود صدی 7 تا 7.5 برای حالت استاندارد.
    راستی این فیلرگریری در سرویس اولیه برای همه انجام میشود؟ یا کسانی که مشکلاتی مثل سوخت بالا دارند؟
    قائدتا همه. اما اگر مشتری نخواد انجام نمیشه و البته در برگه قید میشه بنا به درخواست مشتری انجام نشده.
    در کل میخواستم بدونم چه کارهایی در سرویس اولیه انجام میگیره؟(اگر میشه کامل اشاره کنید)
    1. فیلر گیری
    2. تعویض روغن، فیلتر روغن و واسکازین (روغن گیربکس)
    3.آچار کشی
    4. رگلاژ دربها
    5.میزان فرمان
    اینها جزو خدمات دارای هزینه هستند که یک بار و در سرویس اولیه برای مشتری رایگان انجام میشه.
    مابقی خدمات طبق روال گارانتی انجام میشه.
    اصلا از کجا بفهمیم نمایندگی این کارها رو واقعا انجام میده؟
    باید کمی حرفه ای باشین اما در مجموع راهی نیست! شرمنده. اگه نخوایم انجام نمیدیم. البته من رو این قضیه حساسم و خودم چک می کنم انجام بشه اما اینکه جاهای دیگه هم همینطور باشه تضمینی نمیدم!

15. 5 کاربر از heinrich_himmler بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

تنظیم موتور هم انجام میشه رایگان؟(بلاخره پست کاملی شد برای دیگر کاربارن هم )

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •