تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 45

نام تاپيک: .: نحوه و مراحل آب بندي پرايد صفر :.

پروفشنال MCI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    جایی به اسم ایران

پيش فرض

البته نیازی به آب بندی نیست! چون رانندگان غیر محترم نمایندگی به هنگام جابجایی ماشین از کارخونه تا نمایندگی
    حسابی آب بندیش میکنند!! البته به سبک فرمولا وان !!!

ببخشیندا. والا تا جایی که ما میدونیم ماشینارو از کارخونه تا نمایندگی با کامیونای حمل ماشین منتقل میکنن

حـــــرفـه ای امير موسر's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ببخشیندا. والا تا جایی که ما میدونیم ماشینارو از کارخونه تا نمایندگی با کامیونای حمل ماشین منتقل میکنن
    برای نمایندگی تهران نه ! برای شهرستانا با کامیونه !

3. این کاربر از امير موسر بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز pooria.rio's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    آکانت جدید :Pooria-ir

پيش فرض

عزیز سایپا رو که من خودم دیدم توی تهرن راننده های مخصوص واسه اینکار داره
    حتی یه بار خودم تو نماینگی بودم،دیدم یکیشون آورد ماشین رو تحویل بده،(پراید)مامور نمایندگی اومد ماشین رو چک کرد،برگه ورود داد،و یه برگه رو جفتشون امضا کردن و پارو رفت

5. این کاربر از pooria.rio بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه madscoother's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

بنزین سوپر مخصوص زانتیا هست و چگالی ان با بنزین معمولی فرق داره نقطه احتراقش سریعتر از معمولی هست وبرای ماشینهای داخلی توصیه نمیشود اینکار باعث بهم خوردن تایمینگ سیستم احتراق میشود . در ضمن تمامی انجین خودرو ها قبل از منتاژ اب بندی میشود ونیاز نیست زیاد به ماشین در سرعتهای پایین ودور موتور بالا فشار وارد کنید فقط جهت رموت شدن قطعات توصیه میشود با سرعت مطمنه تا سرویس اولیه رانندگی نمایید

7. این کاربر از madscoother بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

÷راید 132 صفر خریده ام لطفا نحوه آب بندی آنرا توضیح دهید . ضمنا در حدود یک ربع با سرعت کم و آرام حدود 390 کیلوگرم وزن افراد سوار شده بوده .میخواهم بدانم که آیا تاثیری در آب بندی آن دارد و بعدا اشکالی بوجود نمیآید البته قبل از آن حدود 350 کیلومتر طی دو هفته رانندگی کرده بودم با تشکر

اگه نباشه جاش خالی می مونه koorosh2500's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

÷راید 132 صفر خریده ام لطفا نحوه آب بندی آنرا توضیح دهید . ضمنا در حدود یک ربع با سرعت کم و آرام حدود 390 کیلوگرم وزن افراد سوار شده بوده .میخواهم بدانم که آیا تاثیری در آب بندی آن دارد و بعدا اشکالی بوجود نمیآید البته قبل از آن حدود 350 کیلومتر طی دو هفته رانندگی کرده بودم با تشکر

برای آب بندی کردن موتور پراید باید به نکات زیر توجه کنید:

1 - هرگز اتومبیل را با سرعت زیاد نرانید.

2 - در جاده صاف و بدون شیب دنده را در دور موتور بین 2500 و 3000 تعویض کنید و نگذارید دور موتور از 3000 بالاتر بیاید.

3- به طور ناگهانی و با تخته گاز به اتومبیل شتاب ندهید. بلکه گاز را تا نیمه فشار دهید و بگذارید اتومبیل بطور ملایم شتاب بگیرد.

4- در سربالایی های طولانی دنده و سرعت را به گونه ای تنظیم کنید که اگر گاز را تا نیمه فشار داده باشید اتومبیل با سرعت ثابت و دور موتور کمتر از 3000 و بیشتر از 2500 در حال بالا رفتن باشد. هرگز با تخته گاز در سر بالایی نرانید.

5- هنگام روشن کردن اتومبیل ابتدا سویئچ را باز کنید کمی مکث کنید تا صدای انژکتور متوقف بشود. بعد بدون اینکه پایتان را روی گاز بگذارید استارت بزنید اتومبیل معمولا با تک استارت روشن می شود. هرگز موقع استارت زدن پدال گاز را فشار ندهید.

6- در هوای سرد بعد از روشن شدن، بدون اینکه به گاز فشار بدهید یک الی دو دقیقه بگذارید تا اتومبیل گرم بشود. برای گرم کردن اتومبیل وقتی سرد است به گاز فشار ندهید.

7- وقتی سرعت و دور موتور بالا است اتومبیل را خلاص نکنید. برای کم کردن سرعت فقط گاز را رها کنید تا اتومبیل به آرامی سرعتش کم بشود.

8- از شتاب ناگهانی و ترمز ناگهانی پرهیز کنید.
    Last edited by koorosh2500; 25-01-2010 at 08:46.

10. 16 کاربر از koorosh2500 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

5

سلام خدمت دوستان گرامی
    نمیشه برخوردهمه رانندگان کامیون یا رانندگان توی نمایندگی با ماشینهای صفر ناجور خوند ولی چیزی که من خودم دیدم اینه که وقتی راننده داشت ماشین رو پیاده می کرد از ماشینه یه تیک اف گرفت که دود از لاستیکهاش بلند شد وقتی هم که بهش گوشزد کردم گفت معلوم نیست این ماشینه دست کی بیفته وباید بااینجور کارا عادت کنه وحرف آخرش هم این که(وجدان کیلو یی چنده)

12. این کاربر از javadza بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کابر فعال انجمن لوازم صوتی و تصویری ghahremanimehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    !ashfield

پيش فرض

ولی من توی خط تولید پارس خودرو دیدم که یک بخشی هست که ماشینها تک تک میرون روی یک غلتک و اونجا یه نفر میشینه پشت ماشین و تمام دنده ها رو با آخرین دور تست میکنه .

14. این کاربر از ghahremanimehdi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه monazzah's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

البته نیازی به آب بندی نیست! چون رانندگان غیر محترم نمایندگی به هنگام جابجایی ماشین از کارخونه تا نمایندگی
    حسابی آب بندیش میکنند!! البته به سبک فرمولا وان !!!
    سلام کاملا تایید می شود من پسر عمم تو ایران خودروی خراسانه می گه آب بندی رو بچخه ها حسابی واستون انجام می دن

16. این کاربر از monazzah بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت atms87's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

سلام دوستان.
    تا اونجائی که من از آب بندی ماشین پرسیدم و بیاد دارم و انجام میدم اینه که با هر دنده نهایت تا دور موتور 2500 بری البته با رعایت موارد زیر:
    1-بیشتر از 2 نفر سوار نشین
    2-سربالائی تا حد امکان نری
    3-داخل شهر و توی ترافیک نرو که ایست و حرکت خیلی به موتور فشار میاره
    4-کولر اصلا نگیر
    5-سعی کنی که با هر دنده تا مدتی با دور موتور ثابت رانندگی کنی بعد دنده عوض کنی
    6-روغن موتور خوب مثل شل یا توتال با بنزین سوپر هم یادت نره

18. این کاربر از atms87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •