تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 11 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 107

نام تاپيک: پارتیشن بندی در ویندوز 7 برای لپ تاپ های جدید..!!!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

لطفا لینک دانلود Acronis-Disk-Director-Suite ورژن جدید 64 بیتی برای سون رو برام بزارید.
    Last edited by hadi4507; 20-12-2009 at 10:11.

اگه نباشه جاش خالی می مونه Phenomenon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

از داخل خود ویندوز می تونی اینکار رو انجام بدی.
    روی my computer کلیک راست کن و گزینه manage رو بزن.از پنجره باز شده روی disk management بزن.حالا روی درایو ویندوزت کلیک راست کن و گزینه shrink بزن و بعد فضایی که می خوای جدا کنی رو تایین کن. برای ویندوز 7 حدود 30 گیگ بزار چون خودش حدود نصفش رو پر می کنه.

3. 3 کاربر از Phenomenon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه ayaz1364's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    آبادان

پيش فرض

با سلام
    دوستان روی لب تاپ من ویندوز 7 اورجینال 64 نصب هست
    مشکل من این هست که چگونه هارد اون رو پارتیشن بندی کنم که وقتی اون رو ریکاور میکنم از بین نره (vaio - fw550 f)
    میشه راهنمایی کنید که باید چی کار کنم
    Last edited by ayaz1364; 02-01-2010 at 11:29.

اگه نباشه جاش خالی می مونه masoud8's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

پست 12 همین تاپیک:

روی my computer کلیک راست کن و گزینه manage رو بزن.از پنجره باز شده روی disk management بزن.حالا روی درایو ویندوزت کلیک راست کن و گزینه shrink بزن و بعد فضایی که می خوای جدا کنی رو تایین کن. برای ویندوز 7 حدود 30 گیگ بزار چون خودش حدود نصفش رو پر می کنه.

6. 3 کاربر از masoud8 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    آبادان

پيش فرض

ممنون ولی با این روش وقتی ویندوز رو عوض میکنی فکر کنم دوباره به همون حالت اولیه برمیگرده

8. این کاربر از ayaz1364 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

ممنون ولی با این روش وقتی ویندوز رو عوض میکنی فکر کنم دوباره به همون حالت اولیه برمیگرده
    کاملا درسته!

پروفشنال Ava UK's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

با سلام
    دوستان روی لب تاپ من ویندوز 7 اورجینال 64 نصب هست
    مشکل من این هست که چگونه هارد اون رو پارتیشن بندی کنم که وقتی اون رو ریکاور میکنم از بین نره (vaio - fw550 f)
    میشه راهنمایی کنید که باید چی کار کنم
    من این مطلب رو در جواب یکی از دوستان که سوالی پرسیده بودند نوشتم. اینجا کپی پیست میکنم شاید بدرد خورد.

معمولا در لپ تاپ های ایسوز یک درایو ریکاوری مخفی بین 10 تا 15 گیگ بسته به ویندوزی که روش نصبه وجود داره. اگر شما و یا دوستتون قبلا این درایو و بوت مسترش رو دستکاری نکرده باشید میتونید ریکاروی کنید حتی اگر سی دی هم نداشته باشید. اما اگر قبلا دستکاری شده باشه هیچ راهی به غیر از استفاده کردن از یک نسخه ویندوز برای ریکاوری وجود نداره. مثلا شما میتونید ویندوز7 روش نصب کنید. و بد با یک آپدیت توسط خود ویندوز تمام درایو هاش اتوماتیک نصب میشند.

طرز ریکاوری از طریق درایو ریکاوری در لپ تاپ های مختلف فرق میکنه. در بعضی لپ تاپ ها ممکنه با زدن F10 کار کنه و در بعضی های دیگ ممکنه F12 و یا Fx باشه . ایکس در اینجا یک عدده.

شما این روش رو امتحان کن.

1. لپ تاپ رو خاموش کن.
    2. دکمه پاور لپ تاپ رو بزن تا روشن بشه و سریع و بدون وقفه F9 رو چندین بار پشت سر هم بزن.
    3. اگر F9 در لپ تاپ شما درست باش یک صفحه براتون باز میشه . شما در اونجا Windows Setup [EMS Enabled] را انتخاب کنید و Enter را بزنید.
    4. ASUS Preload Wizard را بخونید و Next را بزنید.
    5. پارتیشن مورد نظری را که میخواهید ریکاوری کنید انتخاب کنید.

توضیحات در مورد نحوه انتخاب پارتیشن ها...

Recover Windows to first partition only

اگر شما این قسمت را انتخاب کنید فقط پارتیشن اول شما بر اساس حروف الفبای انگلیسی ریکاوری خواهد شد. یعنی پارتیشن اول را فرمت میکنه و ویندوز رو در اون پارتیشن مثل درایو C درست میکنه.

Recover Windows to entire HD

این گزینه تمام درایو ها و پارتیشن ها داخل سیستم رو پاک میکنه و یک درایو به اسم C درست میکنه و ویندوز رو اون تو براتون نصب میکنه.

Recover Windows to entire HD with 2 partition.

این گزینه هم مثل بالایی عمل میکنه با این تفاوت که وقتی تمام پارتیشن ها و اطلاعات رو پاک کرد 2 تا درایو به اسم C و D درست میکنه. حجم C رو 60 درصد ظرفیت کل و حجم D رو 40 درصد ظرفیت کل انتخاب میکنه و بعد ویندوز رو در C نصب میکنه.

11. 2 کاربر از Ava UK بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    آبادان

پيش فرض

من این مطلب رو در جواب یکی از دوستان که سوالی پرسیده بودند نوشتم. اینجا کپی پیست میکنم شاید بدرد خورد.

معمولا در لپ تاپ های ایسوز یک درایو ریکاوری مخفی بین 10 تا 15 گیگ بسته به ویندوزی که روش نصبه وجود داره. اگر شما و یا دوستتون قبلا این درایو و بوت مسترش رو دستکاری نکرده باشید میتونید ریکاروی کنید حتی اگر سی دی هم نداشته باشید. اما اگر قبلا دستکاری شده باشه هیچ راهی به غیر از استفاده کردن از یک نسخه ویندوز برای ریکاوری وجود نداره. مثلا شما میتونید ویندوز7 روش نصب کنید. و بد با یک آپدیت توسط خود ویندوز تمام درایو هاش اتوماتیک نصب میشند.

طرز ریکاوری از طریق درایو ریکاوری در لپ تاپ های مختلف فرق میکنه. در بعضی لپ تاپ ها ممکنه با زدن F10 کار کنه و در بعضی های دیگ ممکنه F12 و یا Fx باشه . ایکس در اینجا یک عدده.

شما این روش رو امتحان کن.

1. لپ تاپ رو خاموش کن.
    2. دکمه پاور لپ تاپ رو بزن تا روشن بشه و سریع و بدون وقفه F9 رو چندین بار پشت سر هم بزن.
    3. اگر F9 در لپ تاپ شما درست باش یک صفحه براتون باز میشه . شما در اونجا Windows Setup [EMS Enabled] را انتخاب کنید و Enter را بزنید.
    4. ASUS Preload Wizard را بخونید و Next را بزنید.
    5. پارتیشن مورد نظری را که میخواهید ریکاوری کنید انتخاب کنید.

توضیحات در مورد نحوه انتخاب پارتیشن ها...

Recover Windows to first partition only

اگر شما این قسمت را انتخاب کنید فقط پارتیشن اول شما بر اساس حروف الفبای انگلیسی ریکاوری خواهد شد. یعنی پارتیشن اول را فرمت میکنه و ویندوز رو در اون پارتیشن مثل درایو C درست میکنه.

Recover Windows to entire HD

این گزینه تمام درایو ها و پارتیشن ها داخل سیستم رو پاک میکنه و یک درایو به اسم C درست میکنه و ویندوز رو اون تو براتون نصب میکنه.

Recover Windows to entire HD with 2 partition.

این گزینه هم مثل بالایی عمل میکنه با این تفاوت که وقتی تمام پارتیشن ها و اطلاعات رو پاک کرد 2 تا درایو به اسم C و D درست میکنه. حجم C رو 60 درصد ظرفیت کل و حجم D رو 40 درصد ظرفیت کل انتخاب میکنه و بعد ویندوز رو در C نصب میکنه.

ممنون دوست عزیز ولی متاسفانه ربطی به سوال من نداشت

13. 3 کاربر از ayaz1364 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه بهزاد_mb's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2005

پيش فرض HP Pavilion dv6-2020ev پارتیشن بندی با Windows 7

سلام و خسته نباشید به همه
    من چند روز پیش HP Pavilion dv6-2020ev خریدم.
    همون ساعات اول یه ریکاوری روی DVD ازش گرفتم بعد با Microsoft Windows 7 Ultimate RTM x64 Retail MSDN بوت کردم و کل پارتیشناشو پاک کردم(حتی ریکازریشو) تا به دلخواه خودم پارتیشن بندی کنم اما ...
    1- توی بوت Windows 7 که می خوام پارتیشن بندی کنم 3 تا درایو بیشتر نمیزاره بسازم!!!
    2- اگر با Acronis یا نرم افزار خود لپ تاپ از ویندوز ریکاوری بگیریم بعدش پارتیشن هارو پاک کنیم و به هم بزنیم بازم میشه با اون ریکاور قبلی ریکاور کرد؟؟؟
    3- زیاد شدن تعداد پارتیشن ها سرعت هارد رو پایین نمیاره؟؟؟ (مثلاً 6 تا درایو)
    4- بعد از نصب ویندوز درایو C چقدر فضای خالی داشته باشه خوبه؟؟؟ (من Windows 7 x64 ریختم بعدش درایورها و نرم افزارهای مورد نیازم الان از 50 GB درایو C حدود 14 GB خالی داره)
    با تشکر
    Last edited by بهزاد_mb; 08-01-2010 at 09:26.

اگه نباشه جاش خالی می مونه masoud8's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

نه تاثیری تو سرعت نداره
    4- بسته به استفاده خودت داره(ممکنه یه متلب نصب کنی چند گیگ جا بگیره) اما همین 14تا به نظرم برات کافی باشه...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •