چون Refresh Rate ـِ 60 هرتز به عنوان استاندارد در رزولوشن های 1920x1200/1080 در دنیا مطرح هست و همه بازیها و فیلم ها و همینطور سخت افزار ها هم بر همین اساس طراحی شدن ... اگه مثلا 61 هرتز مطرح بود شاید اینجا هم 122 هرتز مطرح می شد.

کلا 60 هرتز توی این رزولوشن جایی است که دیگه چشم ما قادر به تشخیص نیست، و از اون سمت هم ساخت قطعات و ... اش هم برای سازنده ها سخت و پرهزینه نیست. برای همین تبدیل به این استاندارد شده.

اینطوری نیست. صفحه ای که Refresh Rate ای نزدیک به 30 هرتز داشته باشه به وضوح لرزش تصویر و تغییر فریم ها و Interlacing و ... در اون وجود داره. چیزی که شما می گید مثلا تعداد فریم ها در یک تصویر متحرکه ... که هیچ ارتباطی با این قضیه نداره. یک لامپ مهتابی که در ثانیه 30 بار خاموش رو روشن بشه کاملا برای چشم ما قابل تشخیصه.

بله 120 هرتز یعنی 60 هرتز برای هر چشم.

NTSC ، نه NTFS !

با هر رزولوشنی که صفحه کار کنه، عینک ها هم باید کار کنند. سیستم عینک ها هم Liquid Crystal Shutter هست که شبیه به همون تکنولوژی LCD هست با این تفاوت که فقط دو حالت دارن و موقع روشن بودن (نشان دادن تصویر برای اون چشم) ، Transparent میشن و موقع خاموش بودن (جلوگیری از مشاهده تصویر) ، سیاه میشن. صد درصد هم به منبع تغذیه نیاز دارن و اطلاعات هم (مثلا لحظات خاموش و روشن شدن و ...) اکثرا از طریق Infraret بهشون منتقل میشه. نیاز به منبع تغذیه دارن و اکثرا هم قابل شارژ هستن.

NTSC ، نه NTFS ! تو بخش پارتیشن بندی هارد بودم .... حواسم پرت شد. پس واسه همینه عینکش گرون درمیاد. کلا چیز گرونی این تر دی ویژن. ولی یه بار من نیمچه تستی کردم خوشم اومد.

خب ... دست شما درد نکنه. فقط یه جاش ور درست متوجه نشدم. اون هم مربوط به همون 30 فریم واسه تصویر متحرک و برای روشن خاموش شدن لامپه. این یکی رو باید برم تست کنم. روشن خاموش شدن رو به قول شما باید بشه حس کرد چون یهو نور میره سساه میشه و بر میگرده نورانی میشه. با اینکه نور رنگش عوض شه فرق داره.