تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 505 از 1049 اولاول ... 54054554955015025035045055065075085095155556051005 ... آخرآخر
نمايش نتايج 5,041 به 5,050 از 10487

نام تاپيک: سینمای خانگی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

با توجه به سوال یکی از دوستان در پیغام خصوصی این مطالب رو برای دوستان ارائه می کنم
    برای داشتن یک سیستم صوتی خوب مهمترین موضوع اینکه چقدر میخوای هزینه کنی
    مطالبی تو این سایت بیشتر نظرات شخصی افراد هست و برای همین بعضًا خیلی منحرف کننده است من با توجه به تجربه کمی که تو این مدت به دست آوردم به شما پیشنهاد می کنم اگر صرفا به دنبال موسیقی هستی و می خوای کمتر از یک میلیون هزینه کنی دور این سیستم ها را خط بکشی و یک سیستم استریو خریداری کنی من خودم یک پاناسونیک دارم که 6 سال پیش 200 خریدم کیفیت صداش در ولوم پایین مثل همین rs33 است ولی اگر در آینده قصد داری یک سیستم سینمایی داشته باشه rs33 بهترین گزینه با توجه به قیمتش است .
    من امروز از روی کنجکاوی پیچ بلندگوی اسپیکر rs33 را باز کردم و با کمال تعجب باید بگم که از دو بلند گوی بزرگ ، پایینی اصلاً به سیمی وصل نیست و تنها یک صفحه بلند گوست و تنها در ولوم بالا به لرزش می افته و بلندگوی بالایی نیز به نظر یک بلند گوی معمولی هست با این مشخصات 1593pa/xtw-16و dt131401و 8 اهم و ساخت چین و دیگر هیچ ...(1)
    ولی باز هم تکرار می کنم با توجه به قیمت rs33 هم برای موزیک و هم سینما بهترین گزینه است و به نظر من بطور کی اگر می خواهید آینده نگری داشته باشید یک سیستم باید خودتون جمع کنید یک آملی خوب و یک اسپیکر خوب ! البته تو این سایت خیلی از جامو تعریف شده ولی بعید می دونم در کیفیت صدا خیلی تمایز داشته باشه که بخواید براش اینقدر هزینه بشه البته بیشتر این مطلب رو دوستانی نظر بدند که هم صدای پایونیر رو شنیدند هم جامو
    امیدوارم تجربیاتم برای شما مفید باشه !
    (1) به نظر دوستان آیا می شه به جای این بلندگو ، یک بلندگوی بهتر گذاشت و صدای با کیفیت تری رو دریافت کرد .

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

قرار شد یه نسخه ای هم واسه ما بپیچی! چی شد؟ من جواب سوالای قبلیتو دادم که Davood جان که باش کانتکت پیدا کردی یه پاسخی روش داد ولی نه کامل!
    دوست عزیز من چه پیشنهادی بدم... شما نگفتی چقدر میخوای هزینه کنی... برای یه اتاق حدود 10 متر میخوای سیستم های-فای جمع کنی... خب... شما به اینا نیاز داری:

آمپلی فایر (یا پری + آمپ)
    اسپیگر
    سورس (سی دی پلیر حداقل نیاز داری)
    کابل اینترکانکت (RCA از سورس به آمپ یا پری آمپ)
    اسپیکر کیبل

اینارم اگه داشته باشی بهتره ولی بدون اینا هم کارت راه میافته:
    دَک
    فضای اکوستیک (ابزوربر و رفیوزر و کفپوش پارکت و سقف کاذب و ...)

من نمیدونم چقدر میخوای هزینه کنی ولی اگه صدای خوب میخوای باید خرج کنی... من پیشنهاد میدم اول یه بلندگوی با تفکیک بالا ردیف کن... نمیدونم چی پیشنهاد بدم ولی اگه حوصله ساخت داری یه پیشنهاد خوب هست... یه جا میتونم معرفی کنم بری یک جفت فول رنج کن وود بگیری نزدیک 70-75 تومن... یه 20-30 تومن هم هزینه ساخت جعبه هورنش میشه... اگه خیلی خوب بسازی و خیلی خیلی شیک باشه که درخور یه سیستم خونگی باشه نهایتا 120 تومن یه جفت بلندگوی فول رنج داری... در فول رنج ها به دلیل حذف کراس اوور صدا بسیار بهتره و خطای فازی نداری... همچنین چون کل صدا از یک یونیت بلندگو پخش میشه شما مشکل ساند استیج نداری و مبدا صدا کاملا مشخصه... قیمت خوبی هم داره... اگه پول داری به نظر من فاستکس چیز خوبیه... البته من تو وبلاگ یه نفر دیدم، بعد Review خوندم ازش دیدم چیز جالبیه... من بلندگوهای اصلیم نزدیک 30 میلیون قیمتشه ولی اگه موقعیت داشته باشم حتما حتما یک جفت Fostex FE206EN میخرم برای خودم... فول رنج لطف دیگه ای داره... البته یه کمپانی کوچک امریکایی دیگه هم هست که فول رنج هایی فوق العاده ای داره با نام تجاری Audio Nirvana جستجو کنی پیدا میکنی سایتش رو... به ایران هم میفرستن خوشبختانه... قیمتهاشون خیلی خوبه... یه 8 یا 10 یا نهایتا 12 اینچ اگه بخری دیگه عالی میشه... مطمئن باش اندازه یه بلندگوی 10-20 هزار دلاری صدا بهت میده... برای آمپلیفایر هم انتخاب زیادی نداری تو ایران... یه سری برند هست مثل کمبریج اودیو، کواد، آیون، مرنتز، پایونیر، ... قیمت ها هم بالاست... جنس قدیمی هم دنبال چیز خوب نباش که سخت پیدا میشه... ولی پیدا میشه... برای کابل هم میتونی خودت بسازی.. من کابل اینترکانکت RCA با نقره درست کردم... فوق العاده میشه... قیمتش هم خیلی ارزون میشه... نیم متر سیم نقره (هرچی کوتاهتر بهتر) روش Shrink میکنم... بعد کنار هم دوباره شرینک میکنم... روش یه روکش Expandable sleeving میکنم... صداش در حد یه جفت اینترکانکت 1000 دلار یا شایدم بیشتر میشه... برای کابل اسپیکر هم از کابل مس بدون اکسیژن (oxygen free cooper) استفاده میکنم که معروفه به مس 6n یعنی خلوص بالا 99/999999 ... نتیجه کار در حد کابلهای 5-6 هزار دلاری میشه... البته کانکتورهاش هم مهمه که من از WBT استفاده میکنم

3. 3 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

با توجه به سوال یکی از دوستان در پیغام خصوصی این مطالب رو برای دوستان ارائه می کنم
    برای داشتن یک سیستم صوتی خوب مهمترین موضوع اینکه چقدر میخوای هزینه کنی
    مطالبی تو این سایت بیشتر نظرات شخصی افراد هست و برای همین بعضًا خیلی منحرف کننده است من با توجه به تجربه کمی که تو این مدت به دست آوردم به شما پیشنهاد می کنم اگر صرفا به دنبال موسیقی هستی و می خوای کمتر از یک میلیون هزینه کنی دور این سیستم ها را خط بکشی و یک سیستم استریو خریداری کنی من خودم یک پاناسونیک دارم که 6 سال پیش 200 خریدم کیفیت صداش در ولوم پایین مثل همین rs33 است ولی اگر در آینده قصد داری یک سیستم سینمایی داشته باشه rs33 بهترین گزینه با توجه به قیمتش است .
    من امروز از روی کنجکاوی پیچ بلندگوی اسپیکر rs33 را باز کردم و با کمال تعجب باید بگم که از دو بلند گوی بزرگ ، پایینی اصلاً به سیمی وصل نیست و تنها یک صفحه بلند گوست و تنها در ولوم بالا به لرزش می افته و بلندگوی بالایی نیز به نظر یک بلند گوی معمولی هست با این مشخصات 1593pa/xtw-16و dt131401و 8 اهم و ساخت چین و دیگر هیچ ...(1)
    ولی باز هم تکرار می کنم با توجه به قیمت rs33 هم برای موزیک و هم سینما بهترین گزینه است و به نظر من بطور کی اگر می خواهید آینده نگری داشته باشید یک سیستم باید خودتون جمع کنید یک آملی خوب و یک اسپیکر خوب ! البته تو این سایت خیلی از جامو تعریف شده ولی بعید می دونم در کیفیت صدا خیلی تمایز داشته باشه که بخواید براش اینقدر هزینه بشه البته بیشتر این مطلب رو دوستانی نظر بدند که هم صدای پایونیر رو شنیدند هم جامو
    امیدوارم تجربیاتم برای شما مفید باشه !
    (1) به نظر دوستان آیا می شه به جای این بلندگو ، یک بلندگوی بهتر گذاشت و صدای با کیفیت تری رو دریافت کرد .

کاملا درسته... دوست عزیز من بلندگوهای بسیار زیادی داشتم از Klipsch Scala, Klipschorn, Klipsch Heresey, Klipsch Cornwall, Klipsch Cornscala, Jbl L100, Pioneer HPM100, Altec lansing Model 19, Peavey SP1, Technics و برندهای بسیار دیگه... صدا هم کم گوش نکردم ... حتی بلندگوهای ویلسون 150 میلیون تومانی هم گوش کردم... سیستم های خریداری شده به قیمت نزدیک 1 میلیون یورو هم دیدم و شنیدم... اولین چیزی که به قطعیت میتونم بگم اینه که "از نظر من و خیلی های دیگه پایونیر اصلا بلندگوساز نیست" شاید آمپلی فایر بسازه و خوب هم باشه ولی بلندگو اصلا! .... موضوع دیگه اینکه شما اگه سینمای خوب میخوای با 400-500 تومن نمیشه چیز خوب داشت... شما اگه واقعا لوفرکانس عالی میخوای با یه ساب 12 اینچ نمیشه جواب گرفت... باید برید روی ساب های 15 اینچ با ساختار هورن که حداقل تا 10 کیلوهرتز پایین میان... خودم سابقا موردنت شورت داشتم که فوق العاده بود... ولی جا نداشتم سینما رو فروختم چون کلا اهل سیستم سینمایی نیستم فقط های-فای

5. 2 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

پس با این اوصاف شما سیستم فای زیر یک میلیون که کیفیت قابل قبولی داشته باشه چی پیشنهاد میدید؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

من نمیدونم چرا بیراهه میری... اول میگی میخوام استریو های-فای جمع کنم... بعد میری دنبال A/V ... اول موضع خودتو مشخص کن... میخوای سینما جمع کنی یا استریو؟ تا من بهت بگم چی بگیری... اگه استریو میخوای کمبریج اودیو هست... الته عمده وارد نشده ولی یه نفر هست میتونم معرفی کنم بگیری.. پایونیر هم A307R خوبه... 245 بود راستین میداد... نمیدونم چرا 20 تومن گرون کرده... نمیگم خیلی های-انده ولی انصافا صدای گرم و موزیکالی داره... میارزه به نظرم اگه رکم جا داشت میگرفتم میذاشتم کنار سیستم ولی جا ندارم...
    ولی برای استریو اصلا از A/V استفاده نکن... به هیچ عنوان... اصلا تونالیته و موزیکالیتی نداره... هزار تا اکولایزر و لول کنترل و گین و ... اووووووووف .... اصلا صدای های-فای نمیشه گرفت ازش... فقط حجم میده بهت
    آخه خودمم نمیدونم چیکار کنم!خیلی هم اهل فیلم نیستم ولی با میگم سینما جمع کنم!
    این A307R رو باید با چه بلندگویی ست کنم؟!کلا با بلندگو چند میشه برام؟!البته با هزینه پلیرش!
    پس مطمئن باشم این مدل صداش خوبه؟
    او کمبریج اودیو رو پیدا نکردم چند گفته!؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

آخه خودمم نمیدونم چیکار کنم!خیلی هم اهل فیلم نیستم ولی با میگم سینما جمع کنم!
    این A307R رو باید با چه بلندگویی ست کنم؟!کلا با بلندگو چند میشه برام؟!البته با هزینه پلیرش!
    پس مطمئن باشم این مدل صداش خوبه؟
    او کمبریج اودیو رو پیدا نکردم چند گفته!؟

کمبریج اودیو azur 640A Version2 هست... اگه آکبند بخوای حدود 600 تومن فرزاد پورسرخ 10 روزه برات وارد میکنه... یکی از دوستان هست دست دوم تمیز داره تا 450 هم فکر کنم بده... اگه خواستی بگو برات بپرسم
    307 پایونیر هم صداشو شنیدم خوب بود... به نظر من بلندگو اصلا پایونیر بگیر... به نظر من یه جفت مونیتورینگ هم حدود 400 تومن بخری خیلی عالیه.... یاماها، فاستکس، Tannoy و برندهای دیگه هستن... یه جفت monitor audio br5 هم داره که فکر کنم 400 تومن بده... یه جفت فوکال هم هست آکبندش حدود 2100 باید باشه... اینم میشه 1200 خرید ... مشابه آکبنده تو کارتون ولی فکر نکنم تو این رنج قیمت به کارت بیاد

9. 2 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه miladsa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

دوستان یه سوال
    من تلویزونم خروجی optical داره سینمای خانگی سونی هم دارم ورودی اپتیکال داره
    بعد چند تا دستگاه دارم مثل ر.س ی.و .ر و مدیا پلیرو ....
    با کابل اپتیکال که از تلویزویون به سینما خانگی بزنم صدا 5.1 منتقل میشه ؟ یا نه ؟
    یعنی کابل اپتیکال صدای 5.1 منتقل می کنه یا نه ؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

دوستان یه سوال
    با کابل اپتیکال که از تلویزویون به سینما خانگی بزنم صدا 5.1 منتقل میشه ؟ یا نه ؟
    کابل اپتیکال هر نوع فرمت صدایی رو منتقل میکنه ولی مشکل اینجاست صدای تلویزیون استریو هست نه دالبی 5.1!شما اگه ر.س.ی.و.رتون خروجی اپتیکال داره میتونی مستقیم وصلش کنی سینما بعضی از مدل ها صدای دالبی رو پشتیبانی میکنن!

12. این کاربر از golabi2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

دوستان یه سوال
    دوست عزیز کابل اپتیکال در قالب Legacy DD و DTS از 5.1 پشتیبانی میکنه اون هم در صورتی که فرستنده و گیرنده هر دو این فرمت رو پشتیبانی بکنند ولی در قالب استریو و PCM فقط دوتا کانال چپ و راست رو پشتیبانی میکنه

14. 3 کاربر از klipsch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه miladsa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

کابل اپتیکال هر نوع فرمت صدایی رو منتقل میکنه ولی مشکل اینجاست صدای تلویزیون استریو هست نه دالبی 5.1!شما اگه ر.س.ی.و.رتون خروجی اپتیکال داره میتونی مستقیم وصلش کنی سینما بعضی از مدل ها صدای دالبی رو پشتیبانی میکنن!
    من مدیا پلیرم که فیلم full hd با صدای 5.1 داره رو با کابل hdmi به تی وی وصل کردم و صدا ارو از تی وی به سینما خانگی منتقل کردم
    یعنی صدا 2.1 هست ؟ یعنی خروجش اپتیکال تی وی در هر شرایطی 2.1 هست ؟

---------- Post added at 07:12 AM ---------- Previous post was at 07:10 AM ----------

دوست عزیز کابل اپتیکال در قالب Legacy DD و DTS از 5.1 پشتیبانی میکنه اون هم در صورتی که فرستنده و گیرنده هر دو این فرمت رو پشتیبانی بکنند ولی در قالب استریو و PCM فقط دوتا کانال چپ و راست رو پشتیبانی میکنه
    اقا ممنون از جوابت ولی یکم ساده تر توضیح بده دوست عزیز

من تلویزونم sony hx925 هست
    سینما sony dz870
    سورس صدا هم می دونم 5.1 هست !

ولی کلا چون جنتا دستگاه دارم و سینمای خانگی یه ورودی اگتیکال داره به ذهنم رسید این کارو بکنم ولی در صورتی که صدای 5.1 منتقل بشه از تی وی...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •