تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1001 از 1049 اولاول ... 5019019519919979989991000100110021003100410051011 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,001 به 10,010 از 10487

نام تاپيک: سینمای خانگی

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

با سلام

قصد وصل کردن ساندبار سونی مدل HT-CT370 به تلویزیون ال سی دی را دارم
    ممکنه راهنمایی کنید با کابل HDMI وصلش بکنم یا با کابل Optical ؟
    آیا فرقی میکنه و هر کدوم چه مزایا و معایبی دارن؟

با تشکر

آخر فروم باز davood-d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

با سلام

قصد وصل کردن ساندبار سونی مدل HT-CT370 به تلویزیون ال سی دی را دارم
    ممکنه راهنمایی کنید با کابل HDMI وصلش بکنم یا با کابل Optical ؟
    آیا فرقی میکنه و هر کدوم چه مزایا و معایبی دارن؟

با تشکر
    اگر تی وی شما خروجی صدای HD و منابع تصویری مورد استفاده صدا اچ دی دارن باید از کابل hdmi استفاده کنید. اگر نه صدا از ----- و فایل های دانلودی هست اپتیکال تفاوتی با hdmi ندارد.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

سلام--خیلی ممنون که سریع وخوب جواب داید--
    حالا به نظر کدام اسپیکر نسبت به قیمت صدایی بهتری ودلنشینی تری دارد؟؟؟ چون ما ایرانیان که مشکل اقتصادی داریم قیمت برای ما خیلی مهم است ---
    2- من تمام کلیپهایی که گذاشتید دانلود کردم وعالی بودند اما چرا تقربا همه انها برای نشاندن کیفیت صدا از موسیقی کلاسیک استفاده کردند-یعنی بیشتر احساس می شود این اسپکرها صدای فلتی دارند تا شفافیت و بیس خوب --نمی دانم درست گفتم یا نه؟؟/
    تشکر---
    این کاملا نسبی هست و بستگی به تجهیزات دیگه هم داره. سورس و آمپلیفایر و ...
    یه کلیپ اینترنتی "به هیچ عنوان" نمیتونه از نظر شنیداری ملاکی باشه برای سنجش صدای یه سیستم صوتی! یه چیز کاملا مشخصه. کلیپ فقط و فقط از نظر بصری بیننده رو اغنا میکنه و صدایی که شما از هدست یا اسپیکر لپ تاپ خودتون می شنوید مطلقا ربطی به صدایی که در لحظه ضبط فیلم در محیط واقعی در حال پخش بوده، نداره.

4. این کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

چه اشکالی داره یکی که از صدا سر در میاره برندای خوب و ارزان وارد کنه، مایی که سر در نمیاریم بتونیم راحت تر خرید کنیم.
    هر کسی حوصله و علاقه ساختن بلندگو نداره، هر کسی را بهر کاری ساختند.

دو تا سوال هم دارم به نتیجه نرسیدم.
    یک اینکه توری های روی بلندگو چه تاثیر مثبت یا منفی تو صدا میگذاره؟
    دو اینکه برای گوش دادن به موزیک Pure Audio بهتره یا stereo ؟
    Last edited by Artam01; 12-06-2015 at 15:25.

6. این کاربر از Artam01 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2015

پيش فرض

سلام
    کسی میتونه راهنمایی کنه؟

من قصد خرید تلویزیون سونی مدل KD-55X8500B را دارم که با این وجود احتیاج به سینمای خانگی نسسبتا خوبی دارم اما متاسفانه سینما خانگی اسمبل شده توسط شرکت های مربوط من رو رازی نکرد
    و از جایی که از سیستم های حرفه ای هیچگونه اطلاعی ندارم و اطلاعات کافی برای ست کردن آمپ و باند ها ندارم واولویتم روی موزیک بعد فیلم و غیره ... هست
    لطفا راهنماییم کنید.ممنون

آخر فروم باز davood-d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

چه اشکالی داره یکی که از صدا سر در میاره برندای خوب و ارزان وارد کنه، مایی که سر در نمیاریم بتونیم راحت تر خرید کنیم.

توری جلوی بلندگو اسمش گریل است. و عملا هیچ نقش شاخصی روی صدا ندارد.
    Pure Audio یک مد صداست درست مثل استریو. در آمپ و بلوری پلیرها قسمت تصویر خارج میکنه تا صدا خالص تر شنیده شود.

9. این کاربر از davood-d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

توری جلوی بلندگو که بهش grill cloth یا grill fabric اتلاق میشه، صرفا نقش حفاظتی و زیبایی داره. بهترین نوع پارچه بلندگو اونی هست که acoustically transparent یا "از نظر آکوستیکی شفاف" باشه و روی صدا تاثیری نگذارد. البته نمیشه گفت تاثیری نمیزاره چون هر جسمی نسبت به چگالی و خواص شیمیایی خودش، در صدایی که بهش برخورد میکنه تاثیر میزاره ولی تاثیر پارچه بلندگو (اگر جنس مرغوب باشه) بسیار بسیار ناچیز هست گاهی حتی با اندازه گیری هم نمیشه رصد کرد.

ببینید مساله اینه که در ایران یه جوی راه افتاده اختصاصا بر علیه ما (من و دوستانم که پروژه های صوتی انجام میدیم) و یه عده آدم معلوم الحال که نهایت توانایی فنیشون وصل کردن چندتا کابل اسپیکر و اینترکانکت به آمپلیفایر و سی پلیر هستن و تفریحشون خلاصه میشه در نگاه کردن فیلم ترنسفورمرز روی 4K شدن منتقد ما! و دائما درحال سمپاچی بر علیه ما هستند. انصافا اگر از نظر فنی 2 تا 1 ریالی حالیشون بود من ناراحت نمی شدم و اتفاقا خوشحال میشدم که شاید کسی یا کسانی باشن که بتونیم از برآینده ایده ها و نظرات مختلف یه کار سازنده انجام بدیم. ولی مشکل اینجاست آدمایی به دیگران انگ میزنن و برچسب میزنن و به گمان خودشون نقد وارد می کنن که سرشون به تنشون نمیارزه از نظر فنی. کاملا هم مشخصه که این جریان ها از کجا آب میخورن. مارکت های-فای در ایران کوچک و محدوده ولی در عین حال سود کلانی عاید فروشنده ها میکنه. این افراد هم جیره خوار این فروشنده ها هستند و تمام این رفتارها با برنامه ریزی قبلی و بصورت سیستماتیک و سازمان یافته انجام میشه. منافع خودشون و امرین خودشون رو در خطر می بینن چرا؟ چون با ساخت کار سفارشی میشه با هزینه بسیار بسیار کمتر صدای یه برند تجاری رو گرفت. خدا بالا سر شاهده من و دوستانم فقط از روی علاقه اینکار می کنیم. بخش تجاری کار ما جای دیگری هست و اتفاقا درآمد خیلی مناسبی از قبالش داریم و از محل همون در آمد هست که هزینه می کنیم برای پروژه های های-فای وگرنه هیچ آدم عاقلی تو این دوره زمانه نمیاد یه کارگاه با یه میلیارد تجهیزات علم کنه و بلندگوی های-فای بسازه! مگه چندتا علاقه مند هست در ایران؟ همش ضرره اگر کسی سرمایه روی اینکار بزاره اینو با اطمینان 100% میگم. ولی ما داریم یه کار تجاری میکنیم در حوزه ای دیگه و از امکانات در این بخش هم استفاده می کنیم. از طرفی چون در کار اصلی خودمون انواع قطعات بلندگو رو استفاده می کنیم، بنابراین به بسیاری از برندها که خیلی از سازنده های خارجی هم در آرزوی دسترسی بهشون هستند، دسترسی داریم. از برندهای اروپایی تا امریکایی و بعضاً آسیایی. و مشکل دقیقا همینجاست. چرا؟ چون وقتی کار تجاری می کنید و سالی چند تریلی جنس اختصاصی می خرید از سرتاسر اروپا، قیمت جنسی که در اختیار دارید بسیار رقابتی میشه. اونوقت میتونید با استفاده از امکانات و تجهیزات و ادواتی که دارید و دانش فنی که لازمه کار ماست یه اسپیکری بسازید با بهترین کیفیت و حداقل قیمت. مثلا فرض کنید اسپیکری در امریکا قطعاتش شامل دوتا ووفر و دوتا هورن و دوتا کمپرسور تویتر و قطعات کراس اور دست کم 1200 دلار قیمت داره. یعنی قیمت دلاریش اینه. با یه حساب سر انگشتی میرسید به مبلغی حدود 4 میلیون تومن. یعنی این قطعات در امریکا 4 میلیون هستند. خرید از امریکا برای یه کاربر و یه مصرف کننده دست کم 2 الی 2.5 برابر قیمت خود جنس هزینه داره. این یعنی حداقل 10 میلیون تومن این قطعات برای مصرف کننده آب میخوره اگر خودش خریداری کنه. حالا در نظر بگیرید کاربری که هیچی از علم طراحی اسپیکر نمیدونه، یه میخ تو عمرش با گوشکوب دیزی روی تخته انگوری نکوبیده و نمیدونه سیم قرمز مثبته یا منفی! این قطعات به چه دردش میخوره؟! هیچی! اصل هر اسپیکری طراحی و R&D و تحقیق و توسعه ای هست که انجام میشه در طی مراحل طراحی. حالا ما میایم همینکار رو انجام میدیم. به بهترین راندمان قطعات میرسیم کاری که حداقل 5000 دلار هزینه داره در امریکا. یعنی یه طراح اسپیکر همچین مبلغی میگیره که فقط نقشه جعبه و نقشه کراس اور رو بده دست سفارش دهنده. طرح نهایی شده. قطعه رو خریدیم تو انباره. و کاری که 5000 دلار هزینه طراحی داره و 10 میلیون قطعه و کلی دردسر خرید و پرداخت دلار و سر و کله زدن با ترخیص کار گمرک و ... ما میایم میگیم هرکی میخواد اسپیکر آماده با جعبه و ... با 3 میلیون تومن بهش میدیم! این قطعات در امریکا 1200 دلاره! ولی اینجا بعد از ساخت 900 دلار! مصرف کننده 1 ریال هم بابت طراحی و ... نمیده! و این اسپیکر براحتی یه اسپیکر تجاری 12-13 میلیونی رو از رده خارج میکنه. اینه که خار چشم بعضی ها شده که چرا ما اینکار رو می کنیم! برای اینکه کاری که ما انجام میدیم تعادل مارکت کثیف های-فای در ایران رو بهم میزنه! معادلات رو بهم میزنه. برای اینکه ما کارمون رو بلدیم. توانایی داریم و این توانایی باعث میشه ناتوانی یه عده برجسته تر بشه. الان هم مردم می فهمند. فرق آدم فنی با یه دلال صرف رو درک میکنند برای همینه ما دست کم 5-6 تا اسپیکر سفارشی با بودجه بالای 20 میلیون تومن تو همین چند وقت اخیر ساختیم. یعنی از ما خواستن ما هم دست گرفتیم کار رو و انجام دادیم و صاحب اسپیکر هم کاملا راضی و خرسنده که یه صدای 100 میلیونی با بودجه کمتر گرفته و فقط همون یدونه هم هست و مال خودشه. ولی فروشگاه فلان بلندگوی 60 میلیونی رو یکسال و نیمه که دمو کرده هرکاری میکنه نتونسته بفروشه!

همینا میرن توی وبلاگ های ویدئو کلوپی خودشون برای مخاطبین moron خودشون بالا منبر که کار دست ساز اَخه! جیزه! با اسم من برای خودشون کامنت جعلی میزارن و عید و جشن تولد به خودشون تبریک میگن! از جانب من کامنت میزارن که بیاید از ما بلندگو بخرید که پیراهن عثمان کنن که اینا کاسبن! میخوان جنسشون رو بفروشن! یعنی وسط یه جهان سوم گیر کردیم با همچین آدمایی! البته اگه بشه اسمشون آدم گذاشت.
    Last edited by flipp; 12-06-2015 at 23:44.

11. 3 کاربر از flipp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

اگر تی وی شما خروجی صدای HD و منابع تصویری مورد استفاده صدا اچ دی دارن باید از کابل hdmi استفاده کنید. اگر نه صدا از ----- و فایل های دانلودی هست اپتیکال تفاوتی با hdmi ندارد.
    درمورد ----- شبکه های اچ دی اغلب صدای دالبی دیجیتال دارن با این حساب کابل اپتیکال را توصیه میکنید یا کابل HDMI ؟
    در صورت استفاده از کابل HDMI باید اون را به پورت HDMI-ARC تلویزیون متصل کرد؟

خیلی ممنون .

پروفشنال poloton7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

این کاملا نسبی هست و بستگی به تجهیزات دیگه هم داره. سورس و آمپلیفایر و ...
    یه کلیپ اینترنتی "به هیچ عنوان" نمیتونه از نظر شنیداری ملاکی باشه برای سنجش صدای یه سیستم صوتی! یه چیز کاملا مشخصه. کلیپ فقط و فقط از نظر بصری بیننده رو اغنا میکنه و صدایی که شما از هدست یا اسپیکر لپ تاپ خودتون می شنوید مطلقا ربطی به صدایی که در لحظه ضبط فیلم در محیط واقعی در حال پخش بوده، نداره.
    سلام-اقای نجفی خدا قوت--
    خیلی ممنون که توضیحات خوبی دادید چند سوال برام پیش امده اگر محبت کنبد جواب بدهید--
    1- من از صدای این دوتا کلیپ خیلی خوش امد ومشخصه صدای واقعی اش خیلی جذاب است--
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    2-برای راه اندازی این اسپکر از چه امپلی فایری استفاده کنیم منظورم واتش نیست منظورم از امپلی فایرهای شرکتی مثل دنون پایونر و یاماها نیاز است یا یک امپلی فایر ارزان معمولی کافی است؟؟
    3- در مورد اسپکر های اند فقرا وارزان گفتید از یونیتهای همان شرکت اندوزییای--کمی توضیح دهید؟؟
    4-اون اسپیکر السینور را می شود با همان یونیتهای پرلس یا شبیه ان ساخت در حد 3 میلیون--
    تشکر---
    در انجمنتان چند روز است چیزی اپدیت نکردید---

داره خودمونی میشه alitondar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2010
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

سلام دوستان
    این مدهایی که تو آمپ سینمای خانواده برای نگاه کردن فیلم وجود داره چه فرقی با هم می کنن؟
    میشه در مورد همشون یه توضیح بدین.

Stereo
    DOLBY PL II x CINEMA
    DTS NEO:6 CINEMA
    MULTI CH STEREO
    MONO MOVIE
    VIRTUAL

با تشکر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •