تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 66

نام تاپيک: مشکل در نصب درایور کارت گرافیک Nvidia در 7

داره خودمونی میشه mranger's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

من برنامه Nvidia PhysX Properties رو اجرا کردم ولی باز همون Nvidia Control Panel باز میشه ...
    رفتم تو فولدر System32 ، فایل اصلی PhysX رو اجرا کردم ، ولی هیچ کدوم از گزینه هاش فعال نیست ...
    چطور باهاش کار کنم ؟
    Last edited by mranger; 11-12-2009 at 17:21.

آخر فروم باز H.Operator's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

من برنامه Nvidia PhysX Properties رو اجرا کردم ولی باز همون Nvidia Control Panel باز میشه ...
    رفتم تو فولدر System32 ، فایل اصلی PhysX رو اجرا کردم ، ولی هیچ کدوم از گزینه هاش فعال نیست ...
    چطور باهاش کار کنم ؟
    خوب پس درایورت نصب شد - ببین درایور من که نصب شد(195.62) PhysX همراهش نصب نشد برای اینکه نصبش کنم رفتم تو اون پوشه ای که درایور توش اکسترکت شده و فایلی که توی عکس زیر هست رو اجرا و نصب کردم:

بعد از نصب شدنش هم برای اینکه بفهمی فعال هست مثل عکس زیر عمل کن:

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

خوب پس درایورت نصب شد - ببین درایور من که نصب شد(195.62) PhysX همراهش نصب نشد برای اینکه نصبش کنم رفتم تو اون پوشه ای که درایور توش اکسترکت شده و فایلی که توی عکس زیر هست رو اجرا و نصب کردم:

ببخشید ، میشه یه بار دیگه عکس ها رو آپ کنید ...

آخر فروم باز DJ POLESTAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

ببخشید ، میشه یه بار دیگه عکس ها رو آپ کنید ...
    چرا؟ مگه عکسها چه مشکلی داره؟
    دوست من اشکال از سرعت یا مرورگر شماست!

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    کرج

10

چرا؟ مگه عکسها چه مشکلی داره؟
    دوست من اشکال از سرعت یا مرورگر شماست!
    آخه عکس های دیگه رو به خوبی نمایش میده (حجم کم یا بالا) ولی اینا رو نشون نمیده ...

نمیدونم شاید مشکل از طرف من باشه ...
    حالا ... اگه نصب شد هیچ تنظیمات خاصی احتیاج داره ، که بشه بهتر از کارت گرافیک کار کشید ...؟
    Last edited by mranger; 12-12-2009 at 20:59.

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

آخه عکس های دیگه رو به خوبی نمایش میده (حجم کم یا بالا) ولی اینا رو نشون نمیده ...

نمیدونم شاید مشکل از طرف من باشه ...
    حالا ... اگه نصب شد هیچ تنظیمات خاصی احتیاج داره ، که بشه بهتر از کارت گرافیک کار کشید ...؟
    بفرما mranger عزیز:

اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 1004x485 و حجم آن 135 کیلوبایت میباشد.

نه تنظیمات خاصی هم نداره.

7. این کاربر از H.Operator بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

بفرما mranger عزیز:

اندازه این تصویر کوچک شده است ! برای مشاهده تصویر اصلی اینجا کلیک کنید . اندازه اصلی تصویر 1004x485 و حجم آن 135 کیلوبایت میباشد.

نه تنظیمات خاصی هم نداره.
    من وقتی روی Nvidia PysX کلیک میکنم صفحه Nvidia ControlPanel باز میشه و همچین گزینه ای که شما میگید توش نیست ...
    اومدم دوباره نصبش کنم دیگه بازم همون طور نصب شد ...
    ممکنه به خاطر مانیتورم باشه ؟ آخه یه خورده قدمیه ...(StudioWork 585E)
    شما چطور نصب کردید ؟

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

من وقتی روی Nvidia PysX کلیک میکنم صفحه Nvidia ControlPanel باز میشه و همچین گزینه ای که شما میگید توش نیست ...
    اومدم دوباره نصبش کنم دیگه بازم همون طور نصب شد ...
    ممکنه به خاطر مانیتورم باشه ؟ آخه یه خورده قدمیه ...(StudioWork 585E)
    شما چطور نصب کردید ؟
    نه مربوط به مانیتورت نمیشه من حواسم نبود که گرافیک شما 9400gt هستش چون این گرافیک متاسفانه physx رو پشتیبانی نمیکنه دوست من.

این لیست کارت گرافیکهایی هست که physx رو پشتیبانی می کنند:

اینم لینک سایتش:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    کرج

9

نه مربوط به مانیتورت نمیشه من حواسم نبود که گرافیک شما 9400gt هستش چون این گرافیک متاسفانه physx رو پشتیبانی نمیکنه دوست من.

این لیست کارت گرافیکهایی هست که physx رو پشتیبانی می کنند:

اینم لینک سایتش:
    کد:
    بله منم خودم حواسم نبود ... اول باید چک میکردم ...
    در هر حال یه سوالی داشتم ... اگه بر فرض مثال همین کار گرافیک PhysX GPU داشت ، چقدر می تونست در روند اجرای بازی تاثیر بذاره ؟ آخه من یه سری بازی جدید(Saw 5) دیدم که در منوی Options آنها گزینه با این نام هست ...
    ممنون

تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

بله منم خودم حواسم نبود ... اول باید چک میکردم ...
    در هر حال یه سوالی داشتم ... اگه بر فرض مثال همین کار گرافیک PhysX GPU داشت ، چقدر می تونست در روند اجرای بازی تاثیر بذاره ؟ آخه من یه سری بازی جدید(Saw 5) دیدم که در منوی Options آنها گزینه با این نام هست ...
    ممنون
    دوست عزیز جواب سوالت رو با نقل قول از یکی از دوستان میدم:
    Physx واقعاً تکنولوژی جالبیه [یکی از دلایلی که من Nvidia رو بیشتر از ATI دوست دارم]، در هر صورت زمان خرید کارت گرافیک جدید Physx رو هم در نظر بگیرید.
    البته در صورتی که کارت شما آنچنان قوی نباشه بهتره در بعضی از بازی‌ها Physx رو خاموش کنید چون بخاطر پردازش مازادی که بر GPU تحمیل میشه باعث افت فریم ریت در بازی میشه، البته بازی با بازی فرق میکنه [و در ادامه می‌بینید Nvidia کاری کرده که این حتی محسوس‌تر هم بشه].
    بازی Batman یکی از بازی‌هایه که بشکل خیلی گسترده از Physx API استفاده کرده و توسعه دهندگان بازی موتور Unreal3 رو به شکل وسیعی برای استفاده بهینه از Physx توسعه دادن. این بازی یکی از بازی‌هایی که شما بدون شک تأثیر اجرای بازی با Physx و بدون اونو می‌بینید.

حالا بریم سراغ تست ها.

زمانی که Physx رو در بازی غیر فعال کرده باشم نتایج به این صورته.

وقتی Physx رو در حالت نرمال قرار می‌دیم، دقت کنید بدلیل پشتیبانی نکردن GPU های ATI از Physx فریم‌ریت به شکل گسترده‌ای محدود میشه و نباید اصلاً روی این کارت‌ها Physx رو در بازی فعال کنید (گرچه اصلاً نباید بتونید این کار رو بکنید!).

وقت Physx روی High باشه نتایج اینطور می‌شه.

زمانی که یه‌کارت اختصاصی برای Physx در نظر بگیریم نتایج برای GTX260 به این صورت میشه، و خیلی جالبه تأثیر کارت مجزا برای Physx واقعاً جالبه، حتی یه کارت ضعیف مثل 9500GT؛ البته در رزولوشن‌های پائینتر بخاطر افزایش فریم‌ریت اختلاف‌ها بیشتر می‌شه ولی من دیگه عکسش رو نذاشتم. [این امکان روی ویندوز XP و 7 فقط کار میکنه]

حالا بریم سراغ CPUها:

وقتی Physx خاموشه.

این نتایج زیر نشون میده که موتور Unreal3 با چه قدرتی Multi-core و MultiThreading رو پشتیبانی میکنه.

حالا جای خیلی جالب اینجاست، در حالتی Physx روشن میشه؛ محسابات Physx بسیار سنگین هستن و توان زیادی طلب میکنن ولی نکته جالب اینجاست وقتی Physx روشن میشه میزان استفاده از CPU به طور چشم‌گیری کاهش پیدا میکنه و جالبتر اصلاً چرا استفاده از CPU به صورت کلی انقدر کمه!؟ که این امر حتی نگارنده مقاله رو هم شگفت زده کرده . جواب سوال رو در ادامه مشخص میکنیم.

خوب حالا یه نگاهی بندازیم به استفاده از Threadهای مختلف و استفاده از CPU در حالت استفاده از Physx و Physx خاموش. این نکته مهمه که Physx API قراره Multi Threads رو بهینه کنه اما در زیر همونطور که می‌بینید روی Core i7 تنها یک Thread داره استفاده میشه! که خیلی عجیبه این چنین اختلافی با حالتی که Physx خاموش هست.
    خوب برای جواب نگارنده کفش و کلاه کرده و رفته از یک توسعه دهنده بازی سوال کرده و باید گفت wow مثل اینکه Nvidia به صورت مصنوعی کاری میکنی که Software Physx تنها از یک Thread استفاده کنه و اینطوری Nvidia تفاوت بیشتری بین Software Physx و Hardware Physx ایجاد میکنه. البته از ابتدا Sofware Physx به صورت MultiThread طراحی شده بود ولی Nvidia کاری کرده که تنها محدود به یک Thread بشه اینطوری GPU Physx خیلی عالی به نظر میرسه در اصل این یک حیله یا یک ترفنده از طرف Nvidia و خیلی هم کار جالبی نیست.
    در مورد استفاده خیلی بیشتر از CPU هم در پردازنده Phenom II دقیقاً جایه که میتونید قدرت واقعی یه CPU و معماری خیلی برتر Core i7 رو ببنید و این اختلاف فاحش.

منبع:
    کد:

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •