تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدام ویندوز را ترجیح می دهید؟

راي دهنده
407. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • 1) ویندوز اصل با هزینه ی بالا

136 33.42%
  • 2) ویندوز کپی زده شده با مشکلات احتمالی

271 66.58%
صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 66

نام تاپيک: ویندوز اورجینال یا غیر اورجینال(بررسی مزایا و معایب هرکدام، متناسب با نوع استفاده)

آخر فروم باز nikaan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض ویندوز اورجینال یا غیر اورجینال(بررسی مزایا و معایب هرکدام، متناسب با نوع استفاده)

در این تاپیک می خواهم پرسشی را مطرح کنم که هنوز برای خود من نیز کاملا حل نشده است

ویندوز اورجینال یا غیر اورجینال در ایران؟

یعنی آیا یک ویندوز اورجینال با قیمت بالا تفاوت چندانی با ویندوز غیر اصل میکند؟

آیا اگر تفاوت دارد برای کدام نوع از کاربران تاثیر گذار است؟

{چراکه بعضی از کاربران بدلیل عدم شناخت از این مسئله ، هزینه های بالایی را صرف خرید ویندوز اصل بر روی لپ تاپ می کنند در

حالیکه
    نیازی به آن نداشته اند و عملا هزینه ی بیهوده ای صرف خرید لپ تاپ همراه با ویندوز اصل کرده اند، حال آنکه می

توانستند لپ تاپ دیگری با همان امکانات و هزینه ی کمتر خریداری نمایند}

به نظر من ، این امر را باید بر اساس نوع کاربران مورد بررسی قرار داد

برای همین من کاربران را به سه دسته ی زیر تقسیم میکنم(البته این تقسیم بندی از نظر بنده است و اگر تقسیم بندی بهتری وجود دارد دوستان

حتما مطرح کنند)

1) آماتور یا غیر حرفه ای: این گروه شامل افرادی می گردد که از کامپیوتر به عنوان یک دستگاه مولتی مدیا (اعم از تماشای

فیلم ، گوش دادن به موسیقی ، کانورت فایل های مدیاو...) یا گشت و گذار در اینترنت (اعم از دانلود ) و کارهایی از این قبیل استفاده

می کنند

2) نیمه حرفه ای :این گروه شامل برنامه نویسان مبتدی و نیمه حرفه ای ، افرادی که با نرم افزارهایی همچون فتو شاپ، استدیو

مکس و... در حد نیمه حرفه ای کار میکنند

3) حرفه ای : افرادی که مدیریت سرورهاو اجرای برنامه های صنعتی که به سیستم عامل نیاز دارند ،را بر عهده دارند یا امور

مدیریتی وب و ...

{البته تعریف این سه سطح نیازمند یاری دوستان می باشد چراکه با سطح حرفه ای ، زیاد آشنایی ندارم}

نظر من : در سطح آماتور و نیمه حر فه ای در ایران به دلیل این که این گروه از نرم افزارهای غیر قانونی استفاده می کند،عملا دست در

ریجستری ها می برند و بنا براین حتی اگر ویندوز اورجینال خریداری نمایند به دلیل همین دستکاری ها در ریجستری،

تفاوتی با غیر اصل برایشان ندارد

مگر اینکه یا مابقی نرم افزار ها را بصورت قانونی خریداری نمایند که هزینه ی زیادی را برای کار بران آماتور در پی دارد و یا کلا از نرم

افزار رایگان استفاده نمایند که این امر علاوه بر بی استفاده بودن برای کاربران نیمه حرفه ای (بدلیل استفاده ی آنها از نرم

افزارهای غیر رایگان) بعضی از نیازهای کاربران آماتور را نیز تامین نمی کند

بنابراین فقط گروه حرفه ای باقی می ما ند که بسیار درصد کمی از کاربران کامپیوتر در سطح ایران را شامل می شود و در واقع همین گروه

هست که از نرم افزارهای تماما قانونی استفاده می نماید

در پایان به دلیل اینکه اکثر کاربران در سطح نیمه حرفه ای و آماتور قرار می گیرند من نظرم این است که هزینه بر روی ویندوز اصل غیر

منطقی به نظر می آید

در ضمن اگر جایی رو اشتباه می کنم حتما گوشزد کنید

راستی نظر شما در این زمینه چیه؟

با تشکر از همه ی دوستان
    Last edited by nikaan; 13-11-2009 at 18:52.

اگه نباشه جاش خالی می مونه arashaga's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

پرداخت 250-350 دلار براي ويندوز براي ما ها واقعاً امكان پذير نيست! اما اين رو هم در نظر داشته باشيد كه هيچ
    كركري هيچ برنامه اي رو " في سبيل الله " كرك نميكنه!! مثلاً من هر موقع Babylon رو ران ميكنم كاسپرسكي
    پيغام ميده كه اين برنامه داره با فلان كامپيوتر با اين IP در ايران ( آدرس سايتي كه ازش دانلود كردم! ) وصل ميشه
    و يا يه برنامه ديگه كه تا اجرا ميكنم ميخواد رجيستري رو دستكاري كنه! و هزار تا برنامه كرك شده ديگه! البته خوب
    اينا چاره دارند و ميشه موقع اتصال به اينترنت ازشون استفاده نكرد.
    Last edited by arashaga; 15-11-2009 at 22:45.

3. 4 کاربر از arashaga بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه hellboy13's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

ببین ویندوز اصل با غیر اورجینال تفاوتی نداره.
    به جای کرک هم میشه از همین سریالهایی که توی اینترنت پره استفاده کرد.
    پول به ویندوز اصل دادن تا وقتی کپی رایت رعایت نشه حماقته.
    اینا هم که میگن ویندوز اصل فقط شعار میدن.
    خودشون کرک شده استفاده میکنن.

5. 4 کاربر از hellboy13 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه arashaga's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

من به اصل راي دادم چون رو كامپيوترم اصلش بود، والا با اين شرايط من هم نمي رم پول ويندوز اصل بدم
    ولي معتقدم كه براي برخي از نرم افزارها بالاخص اينترنت سكوريتي ها بايد پول بديم و اصلش رو بخريم
    چون جلوي خرابكاري هاي ساير نرم افزارهاي كرك شدمون رو ميگيره.

7. این کاربر از arashaga بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه tiia's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    ISFAHAN

پيش فرض

سلام
    از هزینه بگذرید بهتره تفاوتهای فنی اون را فقط بگید. چون بعضی وقتها با کلی شرایط یک لپ تاپ را پیدا می کنی حالا همین مونده بگی که حتما می خوام فلان سیستم عامل روش باشه . تفاوت قیمت هم حدود 20 تومنه. غیر از آپدیت ویندوز چه مسائل دیگه ای وجود داره ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه Zhangooler's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    Dante's Inferno اسم:سپهر

پيش فرض

سلام
    از هزینه بگذرید بهتره تفاوتهای فنی اون را فقط بگید. چون بعضی وقتها با کلی شرایط یک لپ تاپ را پیدا می کنی حالا همین مونده بگی که حتما می خوام فلان سیستم عامل روش باشه . تفاوت قیمت هم حدود 20 تومنه. غیر از آپدیت ویندوز چه مسائل دیگه ای وجود داره ؟
    هیچ تفاوتی نداره دوست من به غیر از اینکه اون ویندوز اصلی یه جورایی جون سخت تره.یعنی دیر تر می ترکه.و در ضمن شما میتونی از ساپورت و Help کامل مایکروسافت و شرکت های زیر مجموعه اش برخوردار باشی.
    من با دو تاش کار کردم و به نظرم خرید و استفاده ی ویندوز اوریجینال هدر کردن پوله.
    نظر شخصیه منه البته/.نظر همه عزیزه.

10. این کاربر از Zhangooler بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه payan_zaman's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

در ایران هیچ فرق نداره بی خود سر خودمونو گول نمالیم
    ویندوزهای اورجینال و غیر اورجینال اصطلاح اشتباهی هست که ما استفاده می کنم
    تمامی ویندوزها اورجینال هستند چون کس دیگه ای نمی تونه ویندوز تلولید کنه غیر از شرکت مایکروسافت
    برخی شرکتها تغیراتی تو ظاهر و dll های ویندوز اعمال می کنند این میشه ویندوز دستکاری شده مثل MRT که معرف حضور همه هست و یا ویندوزهای گردو که هنگام نصب نام شرکتو مینویسه این جور ویندوزهای به علت دستکاری شدند اکثرا مشکل دارند و هنگ می کنند
    ولی اگر شما یک ویندوزی تهیه کنی که دستکاری نشده باشه یعنی شرکتی که اونو تکثیر میکنه توش تغییر نداده باشه
    هیچ فرقی با ویندوزی که از خود شرکت مایکروسافت بخری نداره
    تنها فرقش اینکه که شما یک سریال قلابی استفاده می کنی اونجا نه یک سریال انحصاری بهت می دند وخودتو رجیستر می کنی
    البته پولشم باید بدی بالش
    اکثر ویندوزهایی هم که روی لپ تاپ ها هستش به علت اینکه ارزونتر تموم بشه نسخه home هستش و گاهی هم برخی از شرکتهای ایرانی لپ تاپهای بدون ویندوز می خرند اینجا ویندوزنصب می کنند و به اسم اورجینال می فروشند!!
    تازه تازگی ها شرکتیو دیدم که ویندوز xp sevice pack 3 64bit اورجینال !!!!! می فروشه چیزی که اصلا وجود خارجی نداره
    بعضی ها هم به علت اینکه آگاهیشو ندارند اینجوری کلاه میره سرشون!

12. 6 کاربر از payan_zaman بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کابر فعال انجمن لوازم صوتی و تصویری ghahremanimehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    !ashfield

پيش فرض

هیچ تفاوتی نمیکنه. چون در کشور ما مایکروسافت هیچ نمایندگی ای نداره و هیچ ساپورتی در ایران نداره. و اگر پول بابت تگ اورجینال بپردازید فقط پولتون رو دور ریختید.

14. 2 کاربر از ghahremanimehdi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کابر فعال انجمن لوازم صوتی و تصویری ghahremanimehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    !ashfield

پيش فرض

مهم لایسنس ویندوز هست و هیچ فرقی از لحاظ نرم افزاری بین ویندوز genuine و رجیستر نشده وجود نداره.
    DVD ویندوزمجانیه. اون چیزی که بابتش پول میدید Activation Number هست. اگر فرضا لپ تاپی داشته باشید و بخواید خارج از کشور برید توی فرودگاه مقصد لپ تاپ رو بازرسی میکنند و اگر تگ genuine زیر لپ تاپ نباشه میرید زندان و باید جریمه بپردازید. ولی تا موقعی که تو این مملکت هستید ، ایمنید و از امکانات ! رایگان ! نهایت استفاده رو بکنید !

16. 3 کاربر از ghahremanimehdi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Damian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

به نظر من که اصل و غیر اصل از نظر کارایی تفاوتی نداره و من تجربه استفاده از هر دو رو دارم به نظر من تو نرم افزارهای کامپیوتر فقط آنتی ویروس اصل به کار میاد

18. 2 کاربر از Damian بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •