تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدام ویندوز را ترجیح می دهید؟

راي دهنده
407. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • 1) ویندوز اصل با هزینه ی بالا

136 33.42%
  • 2) ویندوز کپی زده شده با مشکلات احتمالی

271 66.58%
صفحه 6 از 7 اولاول ... 234567 آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 66

نام تاپيک: ویندوز اورجینال یا غیر اورجینال(بررسی مزایا و معایب هرکدام، متناسب با نوع استفاده)

در آغاز فعالیت afshar01's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

دوستان نظرات خوبی دادن من روی لپتابم نسخه اورجینال ویندوز 7 رو دارم نسخه اورجینال با کرک شده از نظر ظاهری هیچ فرقی نمی کنه اگه ببینین میکروسافت ویندوز 8 فینال رو 90 روز تو سایتش برای ازمایش گذاشته یعنی ما 90 روز استفاده کنیم اگه خوب بود لایسنس ویندوز 8 رو بخریم اگه ایراد داشت هم که نه تا اینجا دیدین که فرقی نداره ولی فرقش تو پشتیبانیشه بخصوص تو امنیتش اونهایی که به امنیت و باگها اهمیت می دن و دوس ندارن ویندوز عوض کنن لایسنس دار خوبه البته کرکهایی هستند ویندوز رو قانونی میکنه و بخوبی ویندوز اپدیت می شه و کل باگ های ویندوز برطرف می شه و یه چیز هم بگم اگه کرکی داشته باشین میکروسافت بهش گیر نده و بخوبی اپدیت بشه هیچ فرقی نداره .... من همون اول که نسخه فینال ویندوز 8 اومد یکی گرفتم کرکش کردم اولش خوب کار می کرد بعد از چند هفته ویندوزام پرید نه می تونستم کلیک راست کنم و نه run as administrator کار می کرد نه restore می شد تا دوباره کرک کنم میکروسافت تو ویندوز 8 خیلی حساس شده و باید هم حساس بشه چند هزار تا کارمند داره از صبح تاشب زحمت کشیدن ویندوز ارتقا بدن و امنیت و باگهای ویندوز پشتیابانی کنند ما کاربر ها هم با خیال اسوده ازش استفاده کنیم اونایی که می گن نسخه ازمایشی بعضی چیزارو نداره در کل دراشتباهن دلیلش هم میکروسافت این 90 روز رو نمی اید یه ویندوز ساده بزاره که ما قصد خرید رو نداشته باشیم در اخر: فرق ویندوز اورجینال با غیر اورجینال فقط فقط در پشتیبانیشه اونم با کرک خوب حل می شه.
    Last edited by afshar01; 27-06-2013 at 10:37.

2. 3 کاربر از afshar01 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز DariushGreat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    همین حوالی...

پيش فرض

ویندوز اریجینال فقط یه بدی داره! اگه ورژن جدید ویندوز بیاد باید قید پولتو بزنی... اگر رو سیستمت کارخونه ای نصب باشه بین 50 تا 75 دلار و اگر خودت خریده باشی بین 150 تا 200 دلار ضرر می کنی...

شاد باشی

4. این کاربر از DariushGreat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه سعید1400's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2013
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

ویندوز اصل با کرکی هیچ فرقی نداره من که کرک کردم راحت اپدیت میکنم همینطور با اصل کار کردم هیچ فرقی ندیدم.

6. این کاربر از سعید1400 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    همین حوالی...

پيش فرض

انقدر نگید هیچ فرقی نمی کنه! بابا به خدا فرق می کنه.
    ویندوزهای کرک شده یه مورد امنیتی خیلی خطرناک دارن که من در تک تکشون دیدم. این در حالیه که در ویندوزهای اصل این مورد اصلا وجود نداره.
    این مورد به قدری خطرناکه که می تونه به قیمت حیثیت و آبروی یه شخصی که با اون ویندوز در تعامل بوده تموم بشه!!!! از منم نخواید بگم که بدجور مایه سو استفاده است به ویژه برای ما ایرونیا

شاد باشید

داره خودمونی میشه SaidJan's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    United States of America

پيش فرض

کلا ویندوز چه بخوای چه نخوای بعد از یه مدت سنگین میشه. مخصوصا ویندوزه یکی مثل من که ماهی چندتا برنامه نصب و پاک میکنم. اینها توی رجیستری و مخصوصا توی قسمت AppData میمونه. حتی اگه با Uninstaller هم پاکشون کنی بازم تغییراتی که تو رجیستری رو دادن برنمیگردونه (یه نمونش برنامه McAfee هست که کلا سیستم رو میریزه به هم). و این باعث کند شدن سیستم میشه. بعضی نرم افزارها هم توی قسمت Service فایلهایی رو Load میکنن که باعت دیر بالا اومدن ویندوز میشه. دربعضی موارد هم ممکنه حتی سرعت اینترنت رو هم پایین بیاره.
    به نظرم نباید تو درایو C اطلاعات شخصی نریزی و ویندوز هم که سنگین میشه درایو C رو کلا فرمت کنی و دوباره ویندوز نصب کنی. هر 6 ماه باید درایو C فرمت بشه و ویندوز از اول نصب بشه. نصب ویندوز 8 هم که 20 دقیقه نمیشه.

فقط یه سوال داشتم:
    شنیدم ویندوز اریجینال رو بیشتر از چند بار نمیشه نصب کنی. بعد از چند بار دیگه نمیتونی نصب کنی و باید یه اریجینال دیگه بخری یا کرک شده نصب کنی. آیا این حقیقت داره و تا چند بار اجازه نصب مجدد میده؟ (روی یک سیستم)

سپاس

9. 2 کاربر از SaidJan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    همین حوالی...

پيش فرض

فقط یه سوال داشتم:
    شنیدم ویندوز اریجینال رو بیشتر از چند بار نمیشه نصب کنی. بعد از چند بار دیگه نمیتونی نصب کنی و باید یه اریجینال دیگه بخری یا کرک شده نصب کنی. آیا این حقیقت داره و تا چند بار اجازه نصب مجدد میده؟ (روی یک سیستم)

سپاس
    از سال 88 که سیستمم رو خریدم با ویندوز اریجنیال، میانگین ماهی یه بار ویندوز عوض کردم! تعویض ویندوز محدودیتی نداره، ارتقاء ویندوز هزینه بر هست مگر این که خود مایکروسافت اعلام کنه برای دارندگان نگارش قبل رایگان هست (مثل همین قضیه آپدیت ویندوزهای 8 به 8.1).

شاد باشی

11. 2 کاربر از DariushGreat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2016

10 طومار! داستان لایسنس مایکروسافت :)

تاپیک قدیمیه ولی بحثش داغه :
    این سوال منم بود ... خیلی گشتم...حتی با پشتیبانی مایکروسافت هم صحبت کردم (برام جالب بود، پیشنهاد میکنم حتما" باهاشون تماس بگیرین یا چت کنید مثلا" گوشه ی استور سایت مایکروسافت یه پاپ آپ باز میشه به عنوان پشتیبانی آنلاین و این صحبت ها!) و در آخر یه شرکتی رو پیدا کردم میگفت پارتنره مایکروسافت تو لندنه ... دست آخر هم از همون شرکت پارتنر تهیه ش کردم و بعد از یکسال و نیم هنوز داره روی سیستم کار میده و اپگرید به 10 هم بدون مشکل شده و بهتر از کار با ویندوز کرک شدس. پیشنهاد میکنم خودتون دنبال این سوال گشت و گذار کنید چون حرف زیاده توش. یه چند تا لینک خوب میفرستم یه نگاهیش بندازین؛ کمابیش بی طرف و منطقی صحبت کرده.
    1. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    2. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    3. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    4. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    -----یه نرم افزار هم وجود داره مال خود مایکروسافته منو خیلی کمک کرد... اگر کد لایسنس نرمافزار های مایکروسافت رو بش بدی، زندگی یه لایسنس رو میریزه بیرون.لینک مایکروسافتش اینه ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .

من خیلی مشکل داشتم سر خرید ویندوز اصل و در مورد یه موضوعی که اون زمان باهاش درگیر بودم همین قیمت های متفاوت بازار بود و متوجه شدم که لایسنس هایی که قیمتشون خیلی غیر منطقی پایینه رو تو چند تا کشور به چندین و چند نفر میفروشن و بعد سه چهار ماه مایکروسافت میفهمه و بلاکشون میکنه و یا اینکه به اسم لایسنس دانشجویی و آکادمی و ... خریداری میشه و بازم بعد یه مدت خبر دارشدن مایکروسافت باعث بلاک شدنشون میشه:/

--اگر درباره ی خرید و پشتیبانی بخوایم بحث کنیم که یکسری میگن پشتیبانی نداره :
    صرفا" تراکنش های مالی هست که اجازه خرید از مایکروسافت رو نمیده. مایکروسافت یا هر شرکت دیگه ای از فروش بدش نمیاد. اتفاقا پشتیبانی میکنه. کافیه یا تماس بگیرید از طرق اسکایپ یا با پشتیبانی چت کنید. حتی ازتون میپرسن که region شما کجاست و من سه چهار بار با پشتیبانی چت کردم و هر دفعه ازم پرسیدن که مکانت کجاست گفتم ایران و اتفاقا" با حوصله و خوب هم جواب دادن. چند بار هم با پشتیبانی فنی صحبت کردم که اون هم بایستی قبل صحبت منطقتون رو انتخاب بکنید که کافیه بزنید انگلیس و باز هم به شما پاسخ میدن. فقط یه مورد بود من انتخابم انگلیس بود ولی نمیدونم چرا به هند متصل شده بود و اونموقع یه شماره انگلیس داد گفت به اون زنگ بزن!!!!

و اما درمورد خود اصل و یا غیر اصل بودن:

--غیر از بحث های قانونی و امنیتی که هر دوشون تا حدی بستگی به دید شخص و کاربری اون داره؛ مسیله پایداری و سرعت ویندوز اصل شاید برای استفاده های معمولی دیده نشه ولی برای یه کاربر غیر خونگی که چندین نرم افزار حجیم و جور واجور استفاده میکنه، این مورد، یک سری تفاوت هایی داره و احساس میشه. مثلا" همین تعویض ویندوز ! توی ویندوز اصل خیلی کمتر نیاز میشه که ویندوز رو تعویض کنید به طوری که شاید تقریبا باهاش مواجه نشید(این مورد رو به شخصه باش موافقم که پایدار تره و دلیلشو نمیدونم و احتمالا" به خاطر همین موارد آپدیت هاییه که براش میاد، همین که اعصاب خوردیای گذشته رو ندارم کفایت میکنه)

--مسئله ی آپدیت هم باید بگم مایکروسافت آپدیت های اساسی رو برای ویندوز های اصل ارسال میکنه و آپدیت هاش اعمال می شوند. در نسخه های کرک شده اینطور نیست.

--در مورد امنیت لایسنس ها هم باید بگم که راه های سرقت از اطلاعات بسیار زیاده .گذشته از اینکه اطلاعات یک نفر ارزشمند هست یا نه موضوع میتونه استفاده از منابع شما باشه . سرقت اطلاعات یا سرقت منابع ! بعضی از کرک ها به نوعی بخشی از پردازش های خودشونو با ارسال اطلاعات خام توسط اینترنت یا هر روش دیگه ای (که میتونه امبد کردن یه برنامه باشه) به ویندوز یا ویندوز سرور و ... شما،از منابعی که نرم افزار کرک شده ی شما روی بستر اون هست استفاده میکنه و اون دیتا های خام رو پردازش میکنه و برمیگردونه. که خب این خودش باعث میشه که مشکلات زیادی بوجود بیاد. کسی چه میدونه شاید بیت کوین ماین می کنند ![IMG]file:///C:/Users/saba/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/IMG] [IMG]file:///C:/Users/saba/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/IMG]

--یکسری هم میگن باید دوباره پول ویندوز بدیم :
    نسخه ی ویندوز 10 به گفته ی مایکروسافت نسخه ی آخره و شما هزینه ای که می کنید در نهایت برای مدت طولانی ای پایداره و قرار هست برای اون صرفا" آپدیت بیاد.به نسبت ارزش خرید بالایی داره

--بعضی ها هم شنیدم که میگن ویندوز اصل رو اگر نصب کنید نرمافزار کرک شده نمیشه روی اون نصب کرد:
    آفیس رو قبول دارم و اونم راه حلی داره که کافیه فقط آپدیت هاشو مسدود کنیم تا مشکلی پیش نیاد برای ویندوز اصل. ولی نرم افزار های کرک شده ی شرکت های دیگه هیچ دخلی به ویندوز اصل مایکروسافت نداره. من دارم استفاده میکنم با فتوشاپ و کتیا کرک شده و چندین نرم افزار کرک شده ی دیگه ولی هیچ مشکلی پیش نیومده .

--خیلی ها هم با مسیله ی قانونی داخل ایران مشکل دارن... شرکتهای داخلی زیادی وجود دارن که برای مهمان یا واسطه های خارجیشون به ویندوز اصل احتیاج دارن... بعضی ها بواسطه ی کاری که دارن انجام میدن نمیتونن سیستم رو خاموش کنن یا سرور رو پایین بیارن تا مشکل ویندوز و یا ویندوز سرورشونو حل کنن. به عبارتی کار حساسی دارن... خیلی ها کار امنیتی میکنن و به ویندوز اصل احتیاج دارن تا بخش امنیت کارشون تا حد زیادی تامین بشه... خیلی ها مسافرت خارجی دارن، اگهر تجربه سفر زیاد داشته باشید متوجه میشوید که در کشور های تابع قانون کپی رایت کرک ویندوز شما خیلی راحت تر و با فاصله ی زمانی کمی میپره و مشکل سازه... پس ویندوز اصل کاربرد های بسیاری داره و دلایل برای خرید ویندوز اصل بسیارن. با کمی تحلیل ارزشش رو و تفاوت اون رو درک می کنید. شاید همین کرک شده ها کمک کردن تا شما برنامه نویسی یاد بگیرید و استارت خیلی کار ها رو بزنید ولی برای کار های سنگین ویندوز اصل کمکتون می کنه و گاهی اوقات نیازه و در نهایت به سود شما تمام میشه ... فقط باید بگردید و توی بازار فریب حرف های غیر منطقی رو نخورید تا خرید اشتباه نکنید.

--در کل باید خوتون ببینید که چی انتظار دارید. اگر توانایی خریدش رو دارید انتخاب خوبیه بخصوص اینکه نسخه ی ویندوز 10 به گفته ی مایکروسافت نسخه ی آخره و شما هزینه ای که می کنید در نهایت برای مدت طولانی ای پایداره و قرار هست برای اون صرفا" آپدیت بیاد.لینک های پیشنهادی ای که فرستادم رو نگاهی بندازید اطلاعات خوبی میده.
    یه چیزی هم که هست اینه که کلا" لایسنسینگ مایکروسافت خیلی داستان طولانی و درازی داره ظاهرا". تو لینک شماره 1 که گذاشتم لینکای مایکروسافت لایسنسینگ موجود هست. برا همینم هست که سوء استفاده تو بازار میشه ازش.

--در نهایت اگر قصد خرید دارید، به این فکر کنید که هر چیزی یک قیمتی داره و قیمت ها هم از طرف مایکروسافت تعیین میشه. اگر فرض کنیم مایکروسافت لایسنس ها رو به شرکت همکار ارزون تر بفروشه، که اینکارو میکنه و ارزون تر هم ممکنه اون شرکت همکار بفروشه، ولی مفت نمیده! و قاعدتا" یک ویندوز 50 یا 150 هزار تومنی که تو بازار میدن قطعا" یه مشکلی داره!!!! اگر خریدید انتظار بلاک شدنشو بعد چند ماه داشته باشید دوستان. طرف که پسر خاله ی بیل گیتس نیس که برادر من ))))))))))

--امیدوارم مشکل تا حدی حل بشه

اینجا هم تفاوت لایسنس ها رو از یکی از لینک های بالا رو کپی میکنم تا سهل الوصول تر بشه :

//////////به طور کلی محصولات مایکروسافت دارای سه نوع لایسنس هستند:
    لایسنس های OEM-Original Equipment Manufacturer :
    -این لایسنس ها کاملا" اورجینال بوده و از طرف شرکت اصلی تولید کننده صادر می گردند .
    -از زمان صدور لایسنس 365 روز اعتبار دارند اما به دلیل فاصله زمانی میان زمان صدور لایسنس تا زمان فروش کمتر از یک سال اعتبار دارند .
    -در صورت تعویض مادر برد لایسنس غیر فعال می شود .
    -در صورت پاک شدن ویندوز لایسنس امکان فعالسازی مجدد ندارد (تنها یکمرتبه امکان فعالسازی دارند)
    لایسنس های Retail :
    - این لایسنس ها مادام العمر بوده و هیچ گونه محدودیتی در زمان استفاده انها بر روی سیستم شما وجود ندارد
    - این لایسنس ها را می توان به دفعات بر روی سیستم خود نصب و راه اندازی کرده و در صورت پاک کردن نرم افزار خود می توانید مجددا آنرا فعالسازی کنید .
    - با تهیه ی این نمونه از لایسنس ها می توانید حتی مادربرد خود را نیز تعویض نمایید . برای این منظور تنها کافی است پیش از تعویض مادربرد بوسیله نرم افزار Skype با قسمت Activation Center مایکروسافت تماس حاصل کنید . به این ترتیب لایسنس شما بدون هیچگونه هزینه ای بر روی سیستم جدید قابل استفاده است .
    لایسنس های MSDN :
    - این گونه از لایسنس ها مادام العمر بوده و همچون لایسنس های Retail محدودیت زمانی ندارند .
    - این لایسنس ها تنها یکبار قابلیت نصب و فعالسازی بر روی یک سیستم را دارا هستند . برای نصب مجدد شما تنها می توانید از سیستم خود Backup تهیه کنید.
    ////چه نسخه ای از ویندوز برای من مناسب تر است ؟
    اگر از سیستم خود استفاده ی خانگی در حد مروز صفحات وب و استفاده از چند نرم افزار ساده را دارید و سیستم شما سخت افزار بروزی ندارد نسخه ی Home برای شما مناسب است .
    اما اگر از سیستم خود انتطاری در حد استفاده دست کم نیمه حرفه ای دارید و از نرم افزار های حجیمی مانند نرم افزار های گرافیکی و بازی های رایانه ای و یا نرم افزار های محاسباتی مانند متلب استفاده می کنید و یا برنامه نویسی انجام میدهید و یا اینکه سخت افزار قوی و بروزی دارید که از پردازنده های چند هسته ای جدید بهره می برد، نسخه ی Pro توان به مراتب بیشتری دارد و در ضمن امکانات امنیتی این نسخه بالا تر است
    در نهایت اگر سیستم شما جزو بروز ترین سیستم های موجود است یا اجرای نرم افزار های سنگین را از سیستم خود انتظار دارید و یا اگر از سیستم خود در محیط های سازمانی و شبکه های یکپارچه استفاده می کنید گزینه ی Enterprise بهترین گزینه است . این نسخه کامل ترین نسخه ویندوز می باشد.

13. 2 کاربر از mohammad_pan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز nikaan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان

اومدم بگم نظرم بعد از 7 سال تغییر کرد !

من 7 سال پیش یعنی سال 2009 ،شدید ، موافق ویندوز غیر اصل یا همون ویندوز کرک شده بودم ، حتی امروز هم هنوز ادعا نمی کنم که

ویندوز اورجینال خریدم ولی دارم آروم آروم خودم رو اصلاح می کنم و از بازی هایی که دانلود می کردم ، شروع کردم

چون امروز فهمیدم که برای اینکه بتونیم مثل کشورهای دیگه پیشرفت کنیم و وارد جامعه ی جهانی بشیم ، باید فرهنگمون رو اصلاح کنیم

و برای اصلاح فرهنگ ، اول ازهمه باید فرهنگ دزدی رو کنار بزاریم و برای اینکار هر کدوم از ما ، باید از خودش شروع کنه

نه اینجوری که بخواد بصورت ناگهانی بگه که من دیگه همه چیز رو بصورت قانونی خریداری می کنم ، بلکه آروم آروم شروع کنه و از هرجایی که

براش راحت تر بود ، این حرکت رو آغاز کنه

به این معنی که اگر می تونیم ، مثلا ، آنتی ویروس رو قانونی خریداری کنیم و یا از ورژن های Free استفاده کنیم و از سریال های غیر قانونی

استفاده نکنیم

Last edited by nikaan; 05-04-2016 at 18:05.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2016

پيش فرض

هیچ فرقی با هم ندارن

پروفشنال amin_947's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

ویندوز اورجینال به شرطی خوبه که بعدش هم از نرم افزارهای اورجینال استفاده بشه نه کرک شده
    پس اگه توانایی هزینه کردن برای نرم افزارها رو هم دارید برید ویندوز رو هم اورجینال بخرید وگرنه مفتش گرونه!!!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •