تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 12

نام تاپيک: چشم و بیماری نازکی شبکیه

داره خودمونی میشه abnuse's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

8 چشم و بیماری نازکی شبکیه

سلام خدمت پزشکان محترم
    بعد از ماه مبارک رمضان خطهای نازک و سیاه رنگی رو جلوی چشمام میدیدم سه چهار روز بعد به یه متخصص چشم مراجعه کردم بعد از معاینه گفت شبکیه چشمت نازک شده مراقبت کن چیزای سنگین بلند نکن دوتا قطره تجویز کرد به اسمای فلوکورت 1% به مدت یک هفته هر 8 ساعت و دیگری کلو بیوتیک 5% تا چهار روز هر 6 ساعت
    الان هم خطهای سیاه به صورت خاکستری کم رنگ در اومدن وحالت محو و کم رنگ به خودشون گرفتن و در نوری که شدید نباشه معلوم نیستن اما یه هفته پیش تنها دندونی که پر کردم عفونت کرد و صورتم یه وری شد و به تجویز دندان پزشک انتی بیوتیک مصرف مي کنم و تا الان که این تاپیک رو مینویسم ادامه داره تابرم عکس بگیرم از دندونم دکتر پنیسیلین 500 مترونیدازول و اموکسی سیلین و مفنامیک اسید رو تجویز کرده که تنها الان فقط 20 تا اموکسی سیلین مونده در ظمن توی گوشام هم احساس سوزش میکنم و با قورت دادن اب دهان صدای جریق ورق میشوم تپش قلب هم دارم کلوئو دیاز پوکساید و پروپرونول هم مصرف میکنم هرکدوم شبی نصف اوالی 5میلی دومی 10 میلی غذا هم که میخورم می خواد به گلوم بچسبه
    سوالم اینه این قطره ها واسه چی هستن والان در اطراف چشمم احساس درد دارم مثل اینکه یه چیزی داخل چشممه جلوی سرم هم به شدت درد میکه که این احساس درد ها چهار روز هستش که شروع شده این درد میتونه به دلیل نازکی پرده چشم باشه ویا اینکه مشکل ممکنه از کجا باشه از گوشام از دندونهاس یا از روزه گرفتن هستش یا میتونه از تداخل مصرف این قرصها باشه مصرف قرصای ویتامین میتونه موثر باشه عینک دودی تاثیری داره استفاده کنم ویا اصلا با این تفاسیر نازکی پرده چشمم رو به بهبودی هستش یا نه
    ببخشید من دیگه کلکسیون درد شدم اما خدا رو شکر ممنون میشم راهنماییم کنید منو ببخشید اینجاتاپیک زدم اگر اشتباه هستش ادرس رو قید کنید ممنونم از خدمات ارزندتون

حـــــرفـه ای eMer@lD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

سلام
    بهتره مجداد به پزشکتون مراجعه کنید
    فقط براتون توضیح میدم که داروها چه کارایی دارند:
    فلوکورت: برای خوابیدن التهاب و قرمزی چشم تجویز شده و به نوعی ضد حساسیت زایی هم داره.. اگر ادامه ندادید باعث درد اون ناحیه میشه..
    کلوبیوتیک: خاصیت آنتی بیوتیکی داره.. چون طبق تشخصی پزشک شبکیه چشم نازک شده باعث عفونت شده باشه ..

اموکسی سیلین و پنیسیلین از یک خانواده هستند و مطمئن هستید که هر دو رو براتون تجویز کردند؟

مفنامیک اسید: جزو داروهای خونساز هست و دندانپزشکی که مراجعه کردید حتما به علت رنگ پریدگی لثه هاتون براتون تجویز کردند و ضرری ندارند..
    در ظمن توی گوشام هم احساس سوزش میکنم
    عفونت دندان جزو عفونتهای جدی هست و باید حتما پیگیری بشه و ممکنه علت سوزش در گوشهایتان به همین علت باشه
    البته باید از نزدیک معاینه کرد...
    عفونت دندان رو جدی بگیرید گاهی باعث سکته های قلبی و یا حتی مغزی نیز میشه...
    کلرودیازپوکساید: برای چی مصرف میکنید؟ اضطراب ؟ این دارو باعث اختلال در تنفس میشه و ممکنه علت تپش قبلتون مصرف این دارو باشه..
    پروپرانولول ها اغلب برای بالا بودن فشار خون مصرف میشه البته برای درمان بیماریهای دیگری هم تجویز میشه دارو باید حتما به موقع مصرف شود
    و ممکنه با فلوورت و یا همچنین کلردیازپوکساید تداخل دارویی پیدا کرده باشه.. که از عوارض تداخلیش و دردهای موضعیست و سرگیجه..

شما بعد از ماه رمضان باید تقویت میکردید البته خوردن ویتامین Aبرای تقویت چشم موثر هست که با خوردن مواد طبیعی مثل هویج و پرتقال اسفناج ،شیر و لبنیات به بهبود چشمتون کمک میکنه..

اگر عینک آفتابی باعث آرامش در چشم و دیدتون میشهاستفاده اش مانعی نداره

البته اگر تهران تشریف دارید به بیمارستان فوق تخصصی نور مراجعه کنید
    Last edited by eMer@lD; 07-11-2009 at 14:32. دليل: آخرین پاراگراف مطلب رو اضافه کردم

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

دوست عزیز شما اگر تهران هستید به بیمارستان فارابی یا یک بیمارستان مخصوص چشم مراجعه کنید.

داره خودمونی میشه abnuse's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

با سلام
    با وجود اینکه اینجا تاپیک تشکر نیست اما از ادب به دور بود تشکر نکنم
    لازم عرض کنم که بله هردو دارو آموکسی سیلین و پنی سیلین رو با هم تجویز کرده بود اما امروز صبح دوباره یه عکس از دندونم گرفتم وبه یه دندون پزشک مراجعه کردم اینبار دندون پر شده رو دوباره تراشید بدون حتی یه آمپول بی حسی سوال که کردم گفت شما ریشه دندونت مرده و عفونی شده بعد از سه ربع ساعت تراش و یه چیزایی شبیه به سر سورن اونقدر توی دندون فشار داد وگفت ریشه دندون باید سوراخ بشه تا عفونت خارج بشه اونوقت که کارشون تموم شد موقتا پانسمان کرد و 14 روز دیگه نوبت پرکردن داد و کپسولهارو هم باید ادامه بدم
    سوزش گوشام و صدا کردنش وقتی که اب دهان رو قورت میدم قبل از اینکه دندونم درد بگیره رو داشتم
    کلرودیاز رو متخصص قلب همراه پروپرانول بعد از اکو تجویز کرد همزمان
    چشمم ضعیف نزدیک بین حدودای 5 هر دوتاش عینک سازه گفت طبی آفتابی رو همون فریمی ک دوست داری میسازیم استفاده این شکلی مانعی نداره؟
    یه سوال دیگه:؟ خطهای جلو چشمم یکیشون مثل برف پاک کن ماشین حرکت میکنه مثل یه حاله کمرنگه ولی نور رو شکشت میده یعنی وقتی به یه لامپ نگاه کنم و چشمم رو حرکت بدم وقتی این حاله رد میشه حرکتش جلو نور لامپ مشخص میشه البته اگر بخوای اونو با چشم دنبال کنی حالا این همون پرده ای هستش که در وبای مختلف ازش نوشتن یا نه پرده جلو چشم چیز دیگه یا حالت دیگه ای داره
    ببخشید به خدا همین امروز 100000 فعلا واسه دندونم دادم با حقوق 430000 تمن و اجاره........ممنونم ک با جوابای خوبتون ما رو راهنمایی میکنید
    واقعا ممنونم از همتون

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

چشمم ضعیف نزدیک بین حدودای 5 هر دوتاش عینک سازه گفت طبی آفتابی رو همون فریمی ک دوست داری میسازیم استفاده این شکلی مانعی نداره؟
    دوست عزیز پدر من عینکسازه خودمم قبلا یه 2 سالی تو عینکسازی کار کردم.

شیشه فتو آنتی رفلکس یا به قول خودمون فتو اته خیلی خوبه برای چشم شما آنتی رفلکسش از اشعه های ماورای بنفش خورشید و مانیتور از چشتون محافظت می کنه فتوش هم از در برابر نور خورشید ولی شیشهای گرونی هستند.یادمه شیشه های فتو اته رو 2 سال پیش 24 میفروختیم الان نمیدونم چنده.

6. این کاربر از saeedn70 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

یه فریم خوبم میخاد اون شیشه های گرون فریمتم 45 تومن کلا 70تومن با شیشه های photo et پیاده میشی.

ولی ارزشش رو داره به قول بابام که همیشه به مشتریاش میگه : چشم سلطان بدن اگه چشم نباشه ......

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

راستی یه کار دیگه الان یادم اومد اگه دفترچه بیمه داری تامیین اجتماعی برای عینک کامل الان فکر کنم 20 تومن میده.

بانکها هم که کامل میدن .

اگه فقط تامین اجتماعی هستی دفترچه خودت و خانومت رو ببر بگو عینکسازه بده به دکترش برات مهر بزنه بری 2 تا 20 تومن بگیری که پوله عینکت در بیاد .

حـــــرفـه ای eMer@lD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

سلام
    با وجود اینکه اینجا تاپیک تشکر نیست اما از ادب به دور بود تشکر نکنم
    عکس از دندونم گرفتم وبه یه دندون پزشک مراجعه کردم اینبار دندون پر شده رو دوباره تراشید بدون حتی یه آمپول بی حسی سوال که کردم گفت شما ریشه دندونت مرده و عفونی شده بعد از سه ربع ساعت تراش و یه چیزایی شبیه به سر سورن اونقدر توی دندون فشار داد وگفت ریشه دندون باید سوراخ بشه تا عفونت خارج بشه اونوقت که کارشون تموم شد موقتا پانسمان کرد و 14 روز دیگه نوبت پرکردن داد
    خواهش میشه
    کار درستی کردند که تمام ریشه رو کاملا پاکسازی کردند عفونت دندان فقط با از بین بردن کامل عفونت قابل ترمیمه اگر باز هم دندانتان عفونت کنه شاید مجبور به جراحی یا کشیدن دندانتون بشید راه دیگه ای نداره ..
    انتی بیوتیکی که به شما داده شد برای گوش درد یا همون سوزش گوشها هست که عفونی شده..

هردو دارو آموکسی سیلین و پنی سیلین رو با هم تجویز کرده بود
    دوز مصرفی رو ممکنه شرح بدید؟ چه تعداد و چه ساعاتی..
    شاید برای درمان کامل ابتدا آموکسی سیلین رو تجویز کردن ، که بعد از اتمام داروهای آموکسی سیلین پنی سیلین رو ادامه بدید (دوز قوی رو اول و بعد بعدی یا بلعکس)..
    کلرودیاز رو متخصص قلب همراه پروپرانول بعد از اکو تجویز کرد همزمان
    در خصوص تپش قلب و ... به پزشکتون مراجعه کنید.
    نه مانعی نیست
    بستگی به چشم شما داره..
    شیشه های فتو کُرم و طبی برای جلوگیری از اشعه ی نور خورشید از عینک ساخته شده و هیچ ایرادی نداره و حتی تضمین کننده هست ، و به جز جلوگیری از نور از اشعه های دیگر هم جلوگیری میکنه.

یه سوال دیگه:؟ خطهای جلو چشمم یکیشون مثل برف پاک کن ماشین حرکت میکنه مثل یه حاله کمرنگه ولی نور رو شکشت میده یعنی وقتی به یه لامپ نگاه کنم و چشمم رو حرکت بدم وقتی این حاله رد میشه حرکتش جلو نور لامپ مشخص میشه البته اگر بخوای اونو با چشم دنبال کنی حالا این همون پرده ای هستش که در وبای مختلف ازش نوشتن یا نه پرده جلو چشم چیز دیگه یا حالت دیگه ای داره
    متوجه نشدم.. ببخشید.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

دوست عزیز اون خطهای که شما می بینی ذراتی هستند که در اثر کاهش آب بدن و در نتیجه جمع شدن ویتره یا زجاجیه بوجود میان
    البته شما سایه این ذرات رو میبینی نهخودشون رو اصطلاحا به اونها میگیم فلوتر یا مگس پران
    ببخشید من خودمو معرفی نکردم من چشم پزشک هستم سوالی در رابطه با چشم بود خدمت هستم

پزشک انجمن morsadr's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

ممنون از مطالب مفید دوستان .
    فقط یک نکته که در مطالب دوست عزیزمون بود و احتمالا یک اشتباه لپی می باشد
    مفنامیک اسید: جزو داروهای خونساز هست و دندانپزشکی که مراجعه کردید حتما به علت رنگ پریدگی لثه هاتون براتون تجویز کردند و ضرری ندارند..
    مفنامیک اسید یک داروی مسکن از دسته NSAID ها می باشد .

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •