تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 39

نام تاپيک: آزمایشات جالب شیمی

داره خودمونی میشه sozuki7's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

اقا مواد این رو از کجا میتونم پیدا کنم

شرمنده ولی من نمیدونم این مواد رو چه جوری پیدا کنم

کاش یه راهنمایی کوچیک میکردی

---------- Post added at 02:51 PM ---------- Previous post was at 02:50 PM ----------

اقا مواد این رو از کجا میتونم پیدا کنم

شرمنده ولی من نمیدونم این مواد رو چه جوری پیدا کنم

کاش یه راهنمایی کوچیک میکردی

2. این کاربر از sozuki7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

سلام . بابت آزمايشات جالبتون ممنون. من دانشجوي ترم 2 مهندسي شيمي هستم و به شيمي خيلي علاقه مندم .آزمايشات جالب منو به وجد مياره اميدوارم دفعه ديگه كه بهتون سر مي زنم آزمايشات قشنگ و جديد ديگه اي رو ببينم.
    با تشكر tanhatar az man

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

سلام .وبلاگتون خیلی جالب بود خسته نباشید . مرسی.

در آغاز فعالیت kingsezar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

11

اين آزمايش خيلی باحاله . حتما اين کارو انجام بده

مقداری يد و يدور پتاسيم و آمونياک رو باهم مخلوط کن بعد يه صفحه کاغذ رو به اين محلول آغشته کن و اگه دوست داری اونو به قطعات کوچک تقسيم کن و بزار يه جا تا خشک بشه وقتی که خشک شد با کوچکترين برخورد انفجار خفيفی رخ می ده که می تونه با راه رفتن ويا نوشتن روی اون کاغذ باشه؟؟
    ببخشید يدور پتاسيم چیه ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

براي تهيه ي مواد چند جا ميتونيد مراجعه كنيد
    1.فروشگاه انتشارات مدرسه تويه خيابون ايرانشهر (زير پله كريم خان)
    2.فروشگاه قطران شيمي تويه خيابون نصرت(طرفاي ستارخان)

توجه داشته باشين موادي كه تويه اين آزماش ها اومده بعضياش تقريبا نايابه اگه خارجيش رو بخوايد تهيه كنيد خيلي گرون ميشه
    ولي پيشنهاد من قران شيميه
    قيمتاش و كيفيتش راضي كنندس

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان يه كتابي هست به اسم نمايش هاي جادويي شيمي
    از انقلاب گرفتم
    اونم آزمايش هاي قشنگي توش هست

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

ببخشید میخوام بدونم چجوری یک موشک آبی درست کنم که خیییییییییییییییییییییییل للللللللی بره با لا

اگه نباشه جاش خالی می مونه Legacy's's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

ببخشید میخوام بدونم چجوری یک موشک آبی درست کنم که خیییییییییییییییییییییییل للللللللی بره با لا
    سادست و من قبلاً انجام دادم ولی ربطی به بخش شیمی نداره بلکه به فیزیک شاره ها مربوطه
    شما یک ظرف از جنس pet کاملاً سالم و بدون آسیب مثل بطری های آب معدنی بزرگ یا نوشابه ی خانواده بردارید و حدود 60 درصدش رو آب کنید و 40 درصد خالی(هوا)
    درب ظرف رو باید سوراخ کنید و یک سوپاپ یک طرفه داخلش تعبیه و خوب آب بندی کنید. این سوپاپ رو میتویند از تیوپ یک دوچرخه جدا کنید. سوپاپ باید بیرون درب قوطی نصب بشه نه از داخل درب قوطی.
    وقتی همه ی کارها انجام شد درب سوپاپ دار قوطی رو سر قوطی ببندید و با تلمبه ی باد شروع کنید به باد کردن بطری آب دار. درست مثل وقتیکه یک دوچرخه رو دارید باد میکنید
    حدود 6 بار با تلمبه، هوا رو وارد قوطی کنید
    حالا قوطی رو وارونه طوریکه سر قوطی رو به پایین باشه بگیرید و خیلی سریع درب قوطی رو باز کنید. حتماً خیس خواهید شد ولی کار رو درست و سریع باید انجام بدید
    در اثر فشار بسیار زیاد هوا، آب با فشار از سر قوطی که رو به پایین گرفتید خارج شده و طبق قانون سوم، خود قوطی مثل یک موشک رو به بالا و تا ارتفاع حدود 20 متری بالا میره

10. 2 کاربر از Legacy's بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Legacy's's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

دست خود را آتش بزنيد (( شعبده بازی کنيد ))
    بله درست خونديد شما می تونيد دست خودتون رو آتش بزنيد بدون اينکه دست شما بسوزه ؟؟
    برای اين کارکافی است 12سانتی متر مکعب سولفور کربن رو با 8 سانتی متر مکعب تتراکلرکربن
    رو با هم کاملا مخلوط کنين و دست های خود را کمی گرم کنيد و مخلوط رو در گودی دست خود بريزيد بعد از مدت کوتاهی خواهيد ديد که در گودی دست شما شعله ای ايجاد می شود بدون سوختن دست شما ((شما می توانيد اول مايع رو در کف دست خود ريخته بعد يه کبريت روشن رو به کف دست خود نزديک کنيد و موجب شعله ور شدن دست خود بشيد ))
    این آزمایش برای سلامتی مضره
    تتراکلرید کربن از راه پوست جذب میشه و توی بافتهای چربی بدن تا آخر عمر باقی مونده و میتونه عوارض خطرناکی مثل سرطان رو ایجاد کنه

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

نارنجک با پرمنگنات پتاسيم

پرمنگنات پتاسيم ماده اي است که در حالت خشک به صورت بلورهاي ارغواني در مغازه هاي عطاري و داروخانه ها به عنوان ماده ضد عفوني کننده فروخته ميشود. پرمنگنات ماده اي است اکسيد کننده و به همين دليل ميتواند به عنوان يکي از دو جز مواد منفجره (ماده اکسيد کننده + ماده سوختي) استفاده شود. براي درست کردن نارنجک پرمنگناتي, يک ظرف شيشه اي دردار, مثل ظرفهاي سس مايونز را برداريد و درون آن چند قطره بنزين بريزيد و درب آنرا ببنديد و شيشه را تکان بدهيد تا تمام سطح درون شيشه آغشته به بنزين شود. درب شيشه را باز کنيد و بنزين اضافي را بيرون بريزيد. سپس چند قطره محلول پرمنگنات پتاسيم (محلول در آب) را درون شيشه بچکانيد و درب ظرف را محکم ببنديد بطوري که بخار بنزين از آن خارج نشود. براي منفجر کردن کافيست شيشه را پرتاب کنيد. ظرف را بسيار دور پرتاب کنيد و سعي کنيد پناه بگيريد. اين نارنجک بسيار خطرناک است و به اندازه نصف يک ديناميت قدرت دارد. اصلاً با آن شوخي نکنيد. نگهداري طولاني مدت اين بمب توصيه نميشود. حداکثر چند ساعت بعد از ساخت از آن استفاده کنيد.
    داداش یعنی وقتی ظرف میشکنه منفجر میشه ؟ وقتی هوا بهش میرسه ؟
    وقتی کارو تموم کردیم چند دقیقه یا ساعت بعد باید ازش استفاده کرد ؟

Last edited by Reza Azimy_RW; 04-02-2014 at 15:48.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •