تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 79 از 472 اولاول ... 296975767778798081828389129179 ... آخرآخر
نمايش نتايج 781 به 790 از 4717

نام تاپيک: ‌ سمند EF7 پایه گاز سوز و بنزینی ( Samand )

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

با سلام من ازسال88 سمند ef7 داشتم وچند بار به مسافرت خارج نیز رفتم که در بعضی کشورها cng بود که با تبدیل میشد به سمند زد بعنوان مثال به گرجستان رفتم ویکهفته باهاش گشتم حدود 67 هزار تومن بنزین وگاز مصرف کرد با 206 رفتم 3روز گشتم 200هزار تومن بنزین مصرف کرد(همان مسیر) کلا تومدت دوسال مشکلی پیش نیومد و ازش راضی بودم تقریبا سه ماه پیش فروختم ولی متاسفانه گزینه بهتری نتونستم پیدا کنم وباز هم ef7خریدم من از بیصدا بودن موتور- مصرف کم -شتاب بیشتر ودوام اون نسبت به قیمتش راضیم البته اینیکی که خریدم یک مشکل سنسورداره که بردم نمایندگی تا حالا سردر نیاوردن

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

با عرض سلام خدمت همه دوستان
    من میخواستم بدون تعصب مطالبی را در مورد خودرو سمند ef7 به عرض دوستان برسانم
    من در حدود 5 ماه است که یک سمند ef7 پایه گاز سوز گرفته ام و واقعا ازموتور این ماشین بسیار راضی میباشم یعنی این ماشین شتاب اولیه خوبی نسبت به تندر ندارد ولی در کارکرد دور 6000 واقعا وحشتناک میباشد و انسان را وسوسه میکند(شما باید با این نوع موتور رانندگی کرده باشید تا منظور من را متوجه بشویید)در ضمن قبلا هم 2نوع ماشین را تجربه کرده ام یکی پراید یکی هم تندر90
    ولی سمند ef7 از لحاظ دید راننده ضعیف میباشد .در این مدلی که من گرفته ام سیستم ایربگ سمت راننده فعال میباشد همچنین ترمزabs+ebd
    در ادامه مطلب نیز مشخصاتی اجمالی از این نوع سمند را خدمت دوستان عرض مینمایم
    موتور : در سمند EF7 برای ارتقاء سطح کیفی سمند از سه موتور 1 - 1.3 Lit با تنفس طبیعی 2 - 1.7 Lit با تنفس طبیعی 3 - 1.7 Lit توربو شارژ استفاده خواهد شد . شرکت تولیدی ایران خودرو EF7 را با موتور 1.7 لیتری با تنفس طبیعی و قابلیت استفاده از گاز به عنوان سوخت اول به صورت تولید انبوه به بازار ارائه کرد . موتورEF7 یا موتور ملی پروژه ی مشترک بین مرکز تحقیقات موتور ایران خودرو ( I.P.C.O ) و مرکز تحقیقات موتور آلمان ( F.E.V ) می باشد . این موتور از پایه بر اساس سوخت گاز طبیعی طراحی گردیده و در عین حال قابلیت کارکرد با بنزین را نیز دارا بوده و در میان موتور های گاز سوز دنیا در لیست سه موتور برتر از نظر طراحی کلی موتور در میان ده موتور برتر دنیا قرار دارد . مکانیزم های بکار رفته در این موتور به نحوی است که توانسته است با وجود حجم موتور و مصرف سوخت کمتر به توان و گشتاور بالا تری حتی نسبت به موتور های بنزینی دست یابد . با استفاده از سیستم مدیریت این موتور به صورت خودکار سوخت گاز را به عنوان اولین سوخت انتخاب می کند . همچنین در صورت اتمام بنزین بدون فرمان راننده و بدون احساس تغییر در کار کرد موتور نوع سوخت مصرفی تغییر می کند ، حتی در سرد ترین شرائط موتور به راحتی با سوخت پایه ی خود که همان گازست روشن می شود . سوپاپ ها نیازی به فیلر ندارند و تنظیم کننده هیدرولیکی سوپاپ ها ( 16V ) متناسب با شرائط آنها را تنظیم می کند . طراحی در این قسمت به نحوی انجام شده که صدا و لرزش در دور آرام بسیار مطلوب و متناسب با موتور های روز دنیا و از نظر دستیابی استاندارد آلایندگی نیز اخذ بالاترین استاندارد های روز اروپا یورو IV از برتری های این موتور می باشد .

مکانیسم CVVT : این مکانیسم باعث پائین آمدن مصرف سوخت در دور آرام تا 10 درصد و در دور های بالا سبب افزایش قدرت موتور می شود و مهمترین مزایای این سیستم عبارتند از : 1- متغیر بودن زمان باز و بسته شدن سوپاپ های ورودی 2- دارا بودن برتری راندمان در تمامی نقاط کاری موتور 3- بالا نگاه داشتن گشتاور در دور های مختلف موتور 4- افت میزان مصرف سوخت 5- افت میزان آلودگی . در این موتور واتر پمپ ، صافی روغن و خنک کن روغن در یک مجموعه جمع شده اند که این باعث ایجاد محاسنی از قبیل عدم استفاده از اتصالات و لوله های جانبی به دلیل اتصال بدون واسطه به بلوک موتور ، استفاده از یک قطعه بجای سه قطعه در موتور ، قابلیت تعویض صافی روغن و پره ی واتر پمپ به صورت جداگانه بدون نیاز به تعویض تمام مجموعه

دریچه برقی گاز : به واسطه توان و گشت آور بالای موتور با دو سوخت بنزین و گاز ، استفاده از دریچه ی برقی گاز و همین طور کالیبراسیون بسیار دقیق سیستم مدیریت موتور ، تعویض سوخت بنزین به گاز و بر عکس به هیچ وجه منجرب تغییر عمل کرد خودرو نمی شود و راننده در رانندگی خود احساس تغییر قابلیت در خودرو نمی کند.

سیستم نشتی یابی هوشمند گاز : اگر چنانچه به هر علتی کمترین مقدار نشتی گاز در خودرو رخ دهد ، قبل از آنکه حتی راننده بوی آن را استشمام کند ، به واسطه ی بکار گیری سیستم نشتی یابی هوشمند ، چراغ Check Engine روشن شده و راننده می تواند با مراجعه به نمایندگی های مجاز از محل نشتی آگاه و آنرا بر طرف کند .

ایل پمپ مستقیم ( پمپ روغن ) : در موتور EF7 پمپ روغن نیروی خود را به طور مستقیم از میل لنگ می گیرد که مزایائی از قبیل دسترسی آسان در تعمیرات و افت احتمال نشتی از کاسه ی نمد جلوی میل لنگ می باشد . این موتور با سوخت بنزین ، خروجی 113 اسب بخار در 6000 دور و تورک 155 نیتون متر در 4500 دور و با سوخت گاز ،103 اسب بخار در 6000 دور و تورک 136 نیوتن متر در 4500 دور را تولید می کند . نسبت تراکم در این موتور 4 سیلندر یازده به یک است . این موتور از نظر سطح آلایندگی موفق به کسب استاندارد EURO IV در اروپا شده . مصرف سوخت به صورت ترکیبی با بنزین 7.8 لیتر در هر100 کیلو متر و 7.8 کیلو گرم با گاز در هر100 کیلو متر می باشد .

گیربکس : گیربکس 5 سرعته دستی وظیفه ی انتقال نیرو در سمند EF7 را به عهده دارد .

ساسپنشن : مک فرسون در جلو با فنر مارپیچ خشک و قوی و و کمک روغنی و در عقب اکسل با میله های پیچشی و کمک های زاویه دار .

ترمز : ترمز دیسکی با کانال های تهویه و خنک شونده در جلو و کاسه با پره های خنک شونده در عقب مجهز به : ABS با چهار کانال و چهار سنسور + EBD
    حدود یک ماه پیش یک سفر از اصفهان به گناوه داشتم از مسیر یاسوج که با داشتن گردنه های بسیار تیز و شیبهای زیاد سمند ef-7 واقعا دیدنی بود و تمام ماشینها در سر بالایی ها از این سمند عقب می افتادند
    فقط یک عیب بسیار بزرگ این این ماشین ترمز افتضاح آن میباشد مخصوصا در سرعتهای پایین و پشت ترافیک ترمز ناگهانی نزنید که منجر به تصادف شما میشود که شرکت ایران خودرو باید فکری اساسی برای ترمز این ماشین بکند

3. 2 کاربر از sobhani19336 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه mohsen14014's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    سرزمین دروغگوها

پيش فرض

این موتور از پایه بر اساس سوخت گاز طبیعی طراحی گردیده و در عین حال قابلیت کارکرد با بنزین را نیز دارا بوده و در میان موتور های گاز سوز دنیا در لیست سه موتور برتر از نظر طراحی کلی موتور در میان ده موتور برتر دنیا قرار دارد
    واقعا ؟؟
    منبعی یا سایتی هم هست که اینو تایید کنه ؟

.

داره خودمونی میشه drweblog's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    كرمان

1 سلام

سلام دوستان گرامي
    بالاخره بنده هم بعد از 37 روز انتظار ماشين سمند ef7 خودم رو دريافت كردم ولي چندتا سئوال داشتم كه مي خواستم بنده رو راهنمايي كنيد

!- براي اين ماشين احتياج به آببندي موتور هست يانه؟
    2- برا اينكه موتورش راندمان بهتري در آينده داشته باشه اين چند روز اول رو با چه سوختي بشتر كار كنه
    3- در ضمن لاستيك هاي زير ماشين چيني هستن مارك HIFLY نظرتون در مورد تعويضشون چيه ؟ اگر موافق هستين به نظر شما ميشلن 185 يا تويو 185 ؟

اگر هم كسي از دوستان تجربه خوبي داري كه بنده هم ميتونم از اون بهره ببرم اگر بگن ممنون ميشم

مرسسسسسسسسسيييييييييييييي
    Last edited by drweblog; 08-11-2011 at 13:31.

حـــــرفـه ای Ship Storm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    IRAN - ALBORZ وضعیت فعلی: Intelligent Processing

پيش فرض

سلام دوستان گرامي
    بالاخره بنده هم بعد از 37 روز انتظار ماشين سمند ef7 خودم رو دريافت كردم ولي چندتا سئوال داشتم كه مي خواستم بنده رو راهنمايي كنيد

2- برا اينكه موتورش راندمان بهتري در آينده داشته باشه اين چند روز اول رو با چه سوختي بشتر كار كنه
    3- در ضمن لاستيك هاي زير ماشين چيني هستن مارك HIFLY نظرتون در مورد تعويضشون چيه ؟ اگر موافق هستين به نظر شما ميشلن 185 يا تويو 185 ؟

اگر هم كسي از دوستان تجربه خوبي داري كه بنده هم ميتونم از اون بهره ببرم اگر بگن ممنون ميشم

مرسسسسسسسسسيييييييييييييي
    1-هر موتوری اوایل کار نیاز داره باهاش مدارا بشه و این موتور هم از این قائده مستثنا نیست
    2- موتور اگر پایه گازسوز هست که مشکلی ایجاد نمیکنه و فشاری روی موتور نیست
    3-نیاز به تعویض وجود نداره فقط اگر هم تعویض کردی همون 185 بنداز چون اگر 205 بخوای بندازی جلوبندی ماشین خیلی زودتر از موعدش ایراد پیدا میکنه
    مبارکت باشه ماشین خیلی خوب و نرم و کم مصرف و خوش دستیه ، تو شتاب و سرعت خیلی خوب عمل میکنه مخصوصا برای سبقت ها تو جاده های دوطرفه

کاربر فعال تالار .Net senaps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

یکی از دوستان بعد از تحویل گرفتن خودرو،بیرون شهر باهاش 170 تا رفته بود که به مشکل خورده بود!!!من راجع به خودرو چیزی نمیدونم و نمیدونم که ایا اون مورد،به اب بندی ربط داره یا نه!! گفتم حالا که میخوام یه سوال بپرسم،به سوال شما هم یه جواب احتمالی داده باشم!

ماشین دوست دیگری،با سرعت 60 و 5 سرنشی(با راننده!!) ترکیده بود!! به نظر من عوض کنین بهتره....

مبارک باشه....امیدوارم چرخش براتون بچرخه....

اما سوال خودم: این ماشین رو بنزینیش رو من میخوام بگیرم!! میخواستم بدونم نسبت به دوگانه سوز،بهتر در میاد یا بدتر؟ مخصوصا که سبک تره و خوب،بنزین مصرف میکنه؟؟؟؟

داره خودمونی میشه drweblog's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    كرمان

پيش فرض

1-هر موتوری اوایل کار نیاز داره باهاش مدارا بشه و این موتور هم از این قائده مستثنا نیست
    ممنون دوست من از راهنمايي هايتون
    ولي اينه بگم كه تو اين يكي دو روزي كه سوارش شدم حسابي بهش گاز دادم (دنده هاي ماشينو پر نفس عوض ميكردم همشونو تو دورهاي بالاي موتور عوض ميكردم) مشكي كه براش پيش نيومده آره ؟

تا يادم نرفته تا چن كيلومتر اول باهاش مدارا كنم بهتره؟

مرسسسسسييييييييي

تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت

پيش فرض

ممنون دوست من از راهنمايي هايتون
    ولي اينه بگم كه تو اين يكي دو روزي كه سوارش شدم حسابي بهش گاز دادم (دنده هاي ماشينو پر نفس عوض ميكردم همشونو تو دورهاي بالاي موتور عوض ميكردم) مشكي كه براش پيش نيومده آره ؟

تا يادم نرفته تا چن كيلومتر اول باهاش مدارا كنم بهتره؟

مرسسسسسييييييييي
    نه مشکلی پیش نمیاره ولی بهتره زیاد دور موتورهای بالا رو اول کار به ماشین ندید و بزارید بصورت ملایم کار کنه
    معمولا 3 هزار کیلومتر اول مهمه ولی بعد از این 3 هزار کیلومتر هم باید با هرماشینی مدارا کرد تا چند سالی بدون دردسر این خودرو سواری بده
    این ماشین که جای خود داره هیوندا آزرا داشتیم صفر کیلومتر که سر 6 ماه نشده موتور پیدا شد از بس که راننده باهاش بد رفته بود ، سوپاپ ها دچار مشکل شده بودند

داره خودمونی میشه farshid_titan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    in 1.2(555)f

پيش فرض

سلام می‌خواستم بدونم من می‌خوام سمند ef7 ثبت نام کنم الان مشکل هایی که تو این تاپیک مطرح کردید الان برطرف شده ؟و می‌صرفه که من این ماشینو خریداری کنم؟یا باز هم چاشنی‌ شانس باید داشته باشم؟پیشاپیش ممنونم از کمکتون.

تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت

پيش فرض

سلام می‌خواستم بدونم من می‌خوام سمند ef7 ثبت نام کنم الان مشکل هایی که تو این تاپیک مطرح کردید الان برطرف شده ؟و می‌صرفه که من این ماشینو خریداری کنم؟یا باز هم چاشنی‌ شانس باید داشته باشم؟پیشاپیش ممنونم از کمکتون.

سلام
    تو محصولات ایران خودرو و سایپا کلا تولید کننده های داخلی همیشه مشکلاتی بوده و هست و خواهد بود
    شما برو ثبت نام کن و ماشین رو تحویل بگیر امید به اینکه مشکلاتی که بعضا دوستان داشتند برای شما پدیدار نشه
    من خودم به شخصه دو سمند EF7 در دسترسمه که هیچکدوم تا حالا مشکل خاصی نداشتن که بخوایم روش بحث کنیم به جز یک مورد که یکیشون رفت نمایندگی سنسور مربوط به سیستم CNG عوض شد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •