تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 466 از 472 اولاول ... 366416456462463464465466467468469470 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,651 به 4,660 از 4717

نام تاپيک: ‌ سمند EF7 پایه گاز سوز و بنزینی ( Samand )

آخر فروم باز light's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    گیلان

پيش فرض

من فقط میتونم بگم ef7 فوق العادس . فقط مواظب باشید ماشین میگیرید روغن ریزی نداشته باشه.
    خرابیش کمتر و نقطه مثبتش نسبت به موتورهای چند قرن پیش xu7 هزاربرابره

Sent from galaxy s6

2. این کاربر از light بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

من فقط میتونم بگم ef7 فوق العادس . فقط مواظب باشید ماشین میگیرید روغن ریزی نداشته باشه.
    خرابیش کمتر و نقطه مثبتش نسبت به موتورهای چند قرن پیش xu7 هزاربرابره

Sent from galaxy s6
    الان فرقی میکنه من یکم پول بیشتر بزارم مدل ۹۲ ۹۳ بگیرم؟
    چون تمام نگرانیم بخاطر این خرج موتور و ایناست که اذیت نکنه

آخر فروم باز light's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    گیلان

پيش فرض

خرجی نمیذاره فقط باید درست استفاده کرد . من صفر دارم و تادالان ک ۴۳۰۰۰ تا شده روزانه ۲۲۰ کیلومتر میرم و میام ماشین اخ نگفته. بستگی به نوع استفاده داره چون خیلی حساسه

Sent from galaxy s6

5. این کاربر از light بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2014

پيش فرض

همگی سلام. هفته پیش همین جا مشکل رله فن ها رو مطرح کردم. گفتم رله عوض کردم درست شد. اما امروز دوباره دیدم همون فن کار نمیکرد . احتمالا هم دوباره سوخته به نظرتون چرا هی رله میسوزه. ممنون اگرکسی کمکم کنه.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2016

پيش فرض

موتور ملی مدل 90 دارم که 2 ماهیه تعمیر کامل کردمشو چندjh ایراد داره ممنون میشم اگه راهنماییم کنین
    1- موقعی که ماشین گرمه (آمپر آب تقریبا رسیده وسط) و گاز نمیدم چراغ روغن و STOP روشن میشه و سخنگوش میگه فشار روغن پایینه. البته قبل تعمیر هم گاها چراغا روشن میشد ولی خیلی کم و بصورت چشمک زدن و بدون پیغام ولی این اواخر خیلی زیاد شده.
    2- تازگیا وقنی ماشین گرمه و درجا کارمیکنه از موتورش صدای سوت ممتد میاد که مال تسمه نیست و تقریبا از موتور میاد.
    این دو مورد فقط مواقعی که ماشین داغه پیش میاد و بنظرم ارتباطی بینشون هست.
    3- بعد تعمیر هم سرعت و شتاب و هم قدرت و کشش ماشین خیلی کم شده حتی از وقتی که رینگ روغن شکونده بود هم کمتره بطوری که قبلا باهاش تو کفی 200 رد میکردم الان بزور 180 اونم بعد از 5 کیلومتر تخته گاز رفتن. مواقعیم که کولر روشنه دیگه افتضاحه
    4- مصرفشم حدود 20 درصد بیشتر شده نسبت به قبل تعمیر
    5- ماشین دیر روشن میشه (در کل صبحها که خنکه زودتر روشن میشه)و بعضا روشن نمیشه و صداهای عجیب (انگار یکی دوتا از پیستونها بدون روغنن و کوبیده میشن به موتور) از موتورش میاد که باید قطع کنم چند ثانیه بعد استارت بزنم. این مورد بیشتر مواقعی پیش میاد که موتور گرمه ولی در مواقعی که خنکه هم پیش اومده
    6- بعد تعمیر گاهی وقتا (500 کیلومتر ی بار)با اینکه پام رو ترمز نیست ترمزاش عمل میکنه طوری که دنده 5 نمیکشه و فوقش 120 میره که فکر میکنم مربوط به چرخای جلوست . اینم بگم که جافشنگی ترمز کمی کج شده و چراغای ترمزم اکثرا روشن میمونن و باید با پا پدال رو بیارم بالا قطع بشن (البته این مورد قبل تعمیر هم بود و باعث شده چراغ چک همیشه روشن بمونه).
    7-دیروزم چندتا گاز درجای شدید (دور موتور رو 6000) دادم که با ادامه دادنش یکمی دود آبی از اگزوز میزد بیرون که پرسیدم گفتن موتور ملی عادتشه. روغنشم پارس پایا 10*40 که بعد 7000 تا نزدیک یک لیتر کم کرده بطوریکه اولش درجه روغن H بود اما الان رسیده به Low!
    البته توضیح اینکه دیسک صفحشم موقع تعمیر عوض کردم و 4 تا شمع سه پر بوش انداختم روش و الانم NGK سوزنی پلاتیوم روشه . رینگ پیستونشم ساخت ترکیست اسمشم بنظرم کونیکس بود
    تست انژکنور هم بجز خطای مربوط به ترمزاش (که میگن بخاطر خم شدن جا فشنگیه) مشکل دیگه ای نشون نمیده
    بعد تعمیر حدود 20000 تا روندمش
    لطفا راهنماییم کنین
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    Last edited by shanli1367; 27-07-2016 at 02:05.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2016

پيش فرض

مال منم تا 200000 تا اینحور که شما میفرمایین بود ولی الان چند ماهیه که دیگه کلا اون منو سوار شده
    نزدیک 5 تومنم توسط بهترین تعمیرکارای ارومیه امسال خرجش کردم ولی بازم ایرادای عجیب غریب درمیاره

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2016

پيش فرض

خرجی نمیذاره فقط باید درست استفاده کرد . من صفر دارم و تادالان ک ۴۳۰۰۰ تا شده روزانه ۲۲۰ کیلومتر میرم و میام ماشین اخ نگفته. بستگی به نوع استفاده داره چون خیلی حساسه

Sent from galaxy s6
    مال منم تا 200000 تا اینحور که شما میفرمایین بود ولی الان چند ماهیه که دیگه کلا اون منو سوار شده
    نزدیک 5 تومنم توسط بهترین تعمیرکارای ارومیه امسال خرجش کردم ولی بازم ایرادای عجیب غریب درمیاره

- - - Updated - - -

موتور ملی مدل 90 دارم که 2 ماهیه تعمیر کامل کردمشو چندjh ایراد داره ممنون میشم اگه راهنماییم کنین
    1- موقعی که ماشین گرمه (آمپر آب تقریبا رسیده وسط) و گاز نمیدم چراغ روغن و STOP روشن میشه و سخنگوش میگه فشار روغن پایینه. البته قبل تعمیر هم گاها چراغا روشن میشد ولی خیلی کم و بصورت چشمک زدن و بدون پیغام ولی این اواخر خیلی زیاد شده.
    2- تازگیا وقنی ماشین گرمه و درجا کارمیکنه از موتورش صدای سوت ممتد میاد که مال تسمه نیست و تقریبا از موتور میاد.
    این دو مورد فقط مواقعی که ماشین داغه پیش میاد و بنظرم ارتباطی بینشون هست.
    3- بعد تعمیر هم سرعت و شتاب و هم قدرت و کشش ماشین خیلی کم شده حتی از وقتی که رینگ روغن شکونده بود هم کمتره بطوری که قبلا باهاش تو کفی 200 رد میکردم الان بزور 180 اونم بعد از 5 کیلومتر تخته گاز رفتن. مواقعیم که کولر روشنه دیگه افتضاحه
    4- مصرفشم حدود 20 درصد بیشتر شده نسبت به قبل تعمیر
    5- ماشین دیر روشن میشه (در کل صبحها که خنکه زودتر روشن میشه)و بعضا روشن نمیشه و صداهای عجیب (انگار یکی دوتا از پیستونها بدون روغنن و کوبیده میشن به موتور) از موتورش میاد که باید قطع کنم چند ثانیه بعد استارت بزنم. این مورد بیشتر مواقعی پیش میاد که موتور گرمه ولی در مواقعی که خنکه هم پیش اومده
    6- بعد تعمیر گاهی وقتا (500 کیلومتر ی بار)با اینکه پام رو ترمز نیست ترمزاش عمل میکنه طوری که دنده 5 نمیکشه و فوقش 120 میره که فکر میکنم مربوط به چرخای جلوست . اینم بگم که جافشنگی ترمز کمی کج شده و چراغای ترمزم اکثرا روشن میمونن و باید با پا پدال رو بیارم بالا قطع بشن (البته این مورد قبل تعمیر هم بود و باعث شده چراغ چک همیشه روشن بمونه).
    7-دیروزم چندتا گاز درجای شدید (دور موتور رو 6000) دادم که با ادامه دادنش یکمی دود آبی از اگزوز میزد بیرون که پرسیدم گفتن موتور ملی عادتشه. روغنشم پارس پایا 10*40 که بعد 7000 تا نزدیک یک لیتر کم کرده بطوریکه اولش درجه روغن H بود اما الان رسیده به Low!
    البته توضیح اینکه دیسک صفحشم موقع تعمیر عوض کردم و 4 تا شمع سه پر بوش انداختم روش و الانم NGK سوزنی پلاتیوم روشه . رینگ پیستونشم ساخت ترکیست اسمشم بنظرم کونیکس بود
    تست انژکنور هم بجز خطای مربوط به ترمزاش (که میگن بخاطر خم شدن جا فشنگیه) مشکل دیگه ای نشون نمیده
    بعد تعمیر حدود 20000 تا روندمش
    لطفا راهنماییم کنین

دوستان لطفا راهنماییم کنید

در آغاز فعالیت amir3997's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

سلام
    وقت بخير
    من يدونه مدل ٨٨ دارم و ازش راضيم فقط يه بار تسمه تايمش پاره شد كه اونم تقصير تعمير كار بود.
    مال من يه روز قاطي كرد و پشت سر هم چراغ stop رو شن ميشد و ميگفت فشار روغن پايينه كه بعدا معلوم شد فيش مربوط به فشنگي روغن در اومده بود كه جا زد درست شد شما هم يه چك بكن

Sent from my iPhone using Tapatalk

پروفشنال raeesi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

والا من هم الان ۲ ساله ماشین دارم و تا اینجا بالای ۱۰۰هزارتا کار کرده و از ماشین راضیم ولی هر ایرادی پیش میاد سریع میرم دنبالش رفعش می‌کنم.
    فقط مشکلی که دوستمون آقا امیر باهاش مواجه شدن برای من هم پیش اومد
    تسمه تایم ماشینو مطابق راهنمای شرکت باید سر ۸۰هزار عوض می‌کردم ولی ۷۰هزار بود که می‌خواستم برم سفر ماشینو دادم به دوستم که ببره پیش تعمیرکار سرویس‌هاشو انجام بده و خودم رفتم بازار دنبال خرید تسمه تایم که قبل سفر عوض کنم ولی دوستم تماس گرفت که ماشین تسمه رد کرده که من لوازمو خریدم و شب برگشتم دیگه که فرداش باز کنه درستش کنه
    تعمیرکار دستمزد بالایی میخواست که من جرثقیل زدم ماشینو بردم جای دیگه و با اینکه همه میل‌سوپاپ‌ها کج نشده بود و یدونه واشر میخواست من هردو واشر و همه میل سوپاپ‌هارو عوض کردم که خیالم راحت باشه.
    حدود ۱۱۰۰ خرج کردم ولی از اون موقع دیگه هیچ مشکلی نداشتم
    بزنم به تخته بعد ۲ سال و نیم که ماشینو دارم هنوز توی سردترین هوا (امسال منفی ۱۸ تا منفی ۲۰ دماوند هم من به خاطر دانشگاه مجبور بودم ۴ روز دماوند بمونم و طی این ۴ روز یه استارت هم نزدم) بعدش ماشین با اولین استارت روشن شد در حالیکه بنز C200 دوستم و ماشین سنگین پدر یکی از دوستان که اونم بنز بود هردو به مشکل خوردن.
    البته من همیشه روغن و فیلترها (بنزین، روغن و هوا)رو به موقع عوض می‌کنم، همیشه آب رادیات و ضدیخ ماشینو چک می‌کنم، روغن هم فقط elf 10w40 api sl/cf می‌ریزم (معمولا وارداتی و اگه وارداتی در دسترسم نباشه پر شده داخل)
    همیشه سعی می‌کرنم هرچی می‌خرم بهترین جنس بازارو بخرم و زودتر از ماکسیمم عمری که سازنده براش در نظر گرفته تعویض کنم.

در کل ماشین بیشتر از کیفیت ساختش به نگهداریشه که شما چطور نگهداری کنی. دوستان توی همین تاپیک روغن با گرانروی متفاوت از توصیه کارخونه رو توصیه کرده بودن که من به‌شخصه اصلا توصیه نمی‌کنم، تنها چیزی که بجز توصیه کارخونه می‌تونین در مورد روغن استفاده کنین، استفاده از API SM به جای API SL هست که در واقع چون شما سر تایم عوض می‌کنین با انتخاب API SM فقط خرج بیشتری روی دست خودتون میذارین. موتور EF7 اگه در شرایط ایده‌آل (گهگاه تحت فشار باشه مشکلی نیست) استفاده بشه، شما با همون elf 10w40 API SL/CF می‌تونین ۷هزارتارو به راحتی استفاده کنین (ترکیب شهر و جاده) و توی شهر هم طبیعتا اگه فواصل کوتاه ماشین استارت می‌خوره عمر روغن کم میشه و ترجیحا توی ۵هزارتا عوض کنین. (بهترین راهکار، چک کردن روغن به صورت روزانه‌س که همسطح و هم میزان چربی روغن. که از کیفیت روغن اطمینان حاصل بشه).

پروفشنال raeesi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

رفقا لنت ترمز چی بندازم؟
    تجربه من طی این ۲ سال میگه بهترین لنت سمند EF7 لنت خود ایساکوئه
    البته ایساکو لنت‌های مختلفی داره که یکیش که پارسال من گرفتم فکر کنم ۸۰ هزار تومن باهام حساب کرد شاید باورتون نشه ولی منی که سر ۲۰هزارتا لنت عوض می‌کردم، این لنت برام تقریبا ۶۰هزارتا کار کرد بدون اینکه حتی یبار کمترین صدایی ازش درآد.
    وقتی هم که رفتم برای تعویض لنت، تعمیرکار گفت این لنت هنوز ۲ ماه برات کار می‌کنه که گفتم نه دیگه عوضش کن نمیخوام به انتها برسه و اشتباهم این بود که این دفعه لنت پارس گرفتم و از چند روز بعد صدای زوزه لنت بلند شد و الان حدود ۱۲هزارتا کار کرده و میخوام برم عوض کنم و همون لنت ایساکویی سابق رو بگیرم.
    البته چون شمایل همه لنت‌های ایساکو یکیه من به‌شخصه نمی‌تونم تشخیص بدم که این همون لنته یا نه و فقط باید امیدوار بود که فروشنده توی نمایندگی آدم با ایمان و با خدایی باشه.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (1 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

1. علیزززاده

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •