تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 372 از 472 اولاول ... 272322362368369370371372373374375376382422 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,711 به 3,720 از 4717

نام تاپيک: ‌ سمند EF7 پایه گاز سوز و بنزینی ( Samand )

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

متاسفانه شیراز هستم
    اصلا هم حرص نمی خورم خیلی راحت و خوشمزه داشتم به ریششون می خندیدم
    آب رادیاتور یکی دیگه که داشت 405 تحویل می گرفت می گفت زیادی ریختن اضافه اش داره تخلیه میشه
    منم مطمئنم مشکل 100% برقی هست چون اصلا روشن استارت نمی خورد مثل حالتی که باتری خالی می کنه و با چرخوندن سوییچ فقط صدای رله استارت میاد ولی در کمال تعجب پخش داخل کابین داشت برای خودش کار می کرد
    بیشتر به سیمکشی زیر رزوناتور ور می رفتن و بعدش هم اومدن به سمت دسته سیمی که سمت درب رادیاتور بر روی موتور مستقیم میره به سمتپایین موتور
    با اون قسمت کار داشتن و سعی داشتن یک سوکتی را جا بزنند ولی چون موتور کمی گرم شده بود نتونستند و گفتند باید خنک بشه
    منم ماشین را ول کردم و امدم
    ضمنا فرم دریافت ماشین هم پیش خودم هست همون که نوشته ماشین بصورت صحیح و سالم تحویلم شده
    کلا وضع ایران خودرو واقعا وخیمه
    این طرف یک بنده خدایی این وسط به من گفت چرا سورن خریدی ، 405 می خریدی ، خودش 405 خریده بود
    وقتی داشتم از نمایندگی میومدم بیرون داشت میزد تو سر خودش ماشینش مشکل داشت بهش گفتم به خودت رحم کن یک بلایی سرت میاد
    در مورد تعویض ماشین هم فکر نکنم مقدور باشه یعنی اصلا وقتش نیست مگر اینکه چند میلیون زیر فی بدم ، ضمنا این سومین ماشینی هست که امسال گرفتم
    ---------------
    خلاصه بگم این ال90 ما بس که خراب نشد(بزنم به تخته) خسته ام کرده باعث شد خودم را اینطوری بندازم توی دردسر
    هموطن عزیزم، گفتی شیراز خیلی دوست دارم بیام، حیف که گیر این زندگی افتادیم،
    بگذریم از بحث خارج شدم
    انصافا اگر تندر قیافه بهتری داشت بدون شک میگرفتم
    تو مراجعات مکرری که به نمایندگی مرکزی داشتم تقریبا تندر ندیدم، به نظر می رسه دلیلش تیراژ خیلی پائین این خودرو (روزانه چیزی در حدود 20 دستگاه) و وارد شدن قطعاتش از هندوستان هستش (طبق شنیدهای خودم)
    ولی خوب نظر شخصی من با قیافه تندر سازگار نیست
    در ضمن دیگه مثل یاقوت سیاه آفریقائی داره گرون می شه
    میگم، احتمال زیاد مشکلات برقی، الکتریکی و پروگرام کامپیوتر مرکزی باید باشه (احتمال زیاد)
    چرا چون من هنوزم بعد از 7 ماه این مشکلات رو دارم و حل نشده
    در کل از روحیت خوشم اومد
    امیدوارم چیزی نباشه و حل بشه، بی خبر نذارمون
    حتما بحث سرویس قبل از تحویل رو فراموش نکن، چون کار خودت جلو می افته، سالم ازشون بگیرش
    زنده باشی و شاد
    Last edited by وحید گودرزی; 08-02-2015 at 23:35.

2. 3 کاربر از وحید گودرزی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

سلام دوستان من تازه واردم
    ماشینم ef7 مدل 91 هستش شبا وقتی چراغارو روشن میکنم ماشین سه کار میکنه ،نمایندگی میگه باید دسته سیمش تعویض بشه حدودا 700 خرج داره راه حل دیگه ای هم داره که کم خرجتر باشه
    متشکرم

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

امروز از نمایندگی زنگ زدن که ماشین درست شده و بیاید ببریدش
    منم به شدت مریض و بیمار تقاضا کردم فردا برای تحویل ماشین برم که گفتن باید همین امروز بیاید
    اینقدر حالم بد بود که مسیری که با دو کورس تاکسی میشد بری را با تاکسی تلفنی رفتم
    خلاصه رسیدم و ماشین آماده و کثیف بود
    مشکلش را پرسیدم چیزی که جواب دادن این بود که سوکت پشت دینام قطع شده بود در نتیجه انتظار دارم یکی دو ماه دیگه باطری هم کلا تعطیل بشه
    فرایند چک کردن خودرو یک 20 دقیقه ای طول کشید و همه قسمت ها را از بالا تا پایین چک کردم و هیچ مشکلی نداشت
    زمان امضا کردن و تکمیل فرم دریافت خودرو زیرش قید کردم که خودرو بدون مدارک و پلاک و شسته نشده تحویل گرفتم
    آقا این مسئولین نمایندگی بعد از تکمیل فرم هر کدوم از یک طرفی پیداشون شد و دولا و راست میشدن
    خاصه خارج از نوبت به من رسیدگی کردن
    قرار شد برای پلاک یک نفر فردا صبح مراجعه کنه به راهنمایی و رانندگی و پلاک (پلاک ها ) تحویل بگیره
    ماشین را هم کامل شستن و لنگ گشیدن و تحویل دادن از روز اولش هم تمیز تر
    یک قسمتی هم نوشته بود که آیا مسولین زمان تحویل خودرو کامل توضیح دادند که من علامت زدم خیر طرف آمده بود می گفت آقا کجاش را توضیح بدم؟ هر جا مشکل و ابهامی داری بگو من تا فردا صبح برات توضیح میدم منم که حالم خوش نبود تغییرش دادم به تا حدودی ، اصرار کرد بزنم خوب ، گفتم اصلا
    باک بنزین هم بین از نصف پر بود که دور از انتظار بود
    کیفیت ادوات جالب نیست. سعی شده خوب مونتاژ بشه ولی کیفیت کلی قطعات اصلا خوب نیست. بخوام با تندر مقایسه کنم درسته تندر بسیار ساده و ضمخت هست فضای داخلیش ولی با کیفیت هست و محکم
    درب ها خوب بسته نمیشن که به نظرم طبیعی هست لاستیک دور درب ها کمی باد داره
    ترمز دستی هم به زور دو تا سه تا دنده بیشتر بالا نمیاد
    رینگ ها پنج پر گود هستن با لاستیک های بارز الپیدا
    حالا میریم سر وقت سواری :
    فرمون ماشین بسیار نرم هست ، بسیار نرم تر از تندر ولی بسیار کرخت و بی احساس. بخوام مقایسه کنم دقیقا نقطه عکس فرمون تندر
    علت نرمیش به نظرم باد بیش از حد لاستیک ها باید باشه که باید بررسی کنم
    زاویه دید آینه ها خوبه ولی متاسفانه حداکثر زمان تنظیم شما می تونید لبه بیرونی گلگیر آینه را عقب بدین و بیشتر از اون امکان پذیر نیست
    به هر حال دید آینه ها با وجود این ایراد بسیار بهتر از تندر هست
    کلاچ بسیار نرمی داره و قطعا از کلاچ تندر نرمتره ترمزش همچین مورد شاخی نبود یک چیزی همون حدودای تندر البته سبک رانندگی من بشکلی هست که زیاد با کلاچ و ترمز زمان رانندگی ور نمیرم
    در مورد دنده عملکردش شباهت هایی به دنده تندر داره و خوب تعویض دنده سفت تر هست ولی از چیزی که انتظار داشتم بسیار نرم تر هست و سر صدایی هم زمان تعویض دنده شنیده نشد
    میرسیم به قابلیت حرکنی :
    ماشین از ضعف شتاب اولیه بسیار رنج میبره. من چیزی به نام کپ مشاهده نکردم ولی در صورتی که پدال گاز را یکباره فشار بدین عملکردش کند تر میشه(شاید منظور دوستان از کپ کردن همین باشه)
    اگر بخوام شتاب اولیه را با تندر مقایسه کنم اصلا مقایسه بسیار مضحکی میشه
    در دنده یک و دو در تندر زمانی که در حرکت هستین اگر پا را تا انتها روی گاز فشار بدین چرخ های جلو شروع می کنند به هرزگردی ولی سورن از این خبرها نیست خلاصه کار کردن با پدال گازش قلق خاص داره
    ضریب دنده ها از نظر من دقیقا مشابه تندر هست دقیقا گاز دادن و دنده عوض کردن من با سورن هیچ تفاوتی با تندر نداشت و روی 3000 دور تعویض می کنم که دنده یک 30 کیلومتر ، 2 حدود 42 کیلومتر و 3 حدود 63 کیلومتر و 4 حدود 79 کیلومتر در ساعت پر میشه
    از نظر سر و صدا بنظرم اینطور که وستان میگند همچین موتور بی سرو صدایی هم نیست!!
    در مورد صدا های اضافه یک صدای قرقر و ور ور و ضر ضر خفیفی شنیده میشد که بلافاصله تشخیص دادم از گیربکس هست ، به نظرم توی این رنج قیمت طبیعی باشه
    عملکرد تعلیقش خشکه که بخش عمده خشکی مربوط میشد به لاستیک بارز سری الپیدا ، دقیقا همین رفتار را توی تندر هم دارم البته با 5 سال کارکرد ، مطمدنما سورن با گذشت یکسال از عمرش تعلیقش به مراتب از تندر حال حاضر خشک تر خواهد شد.
    اما یک نقطه ضعف و ایراد شدید طراحی داره که نداشتن منبع سیستم خنک کننده هست . واقعا ایراد زشتی هست!! یعنی هر بار بخوام سطح آب را چک کنم باید بذارم موتور سرده بشه ودرب رادیاتور را باز کنم!! یعنی چی؟ مگه درب رادیاتور قرار هست چند بار باز و بسته بشه؟
    عکس هم اصلا وقت نشد بگیرم در اولین فرصت میذارم اینجا چون ماشین فعلا رفته توی پارکینگ آپارتمان پارک هست تک و تنها تا پلاک و مدارکش بیاد
    اگر هم بخوام از 10 بهش نمره بدم بیشتر از 4 نمی تونم بهش نمره بدم

فعلا همین

5. 8 کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

سلام خدمت همه دوستان
    چجوری باید روغن هیدرولیک رو عوض کرد؟

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت

پيش فرض

این آب رادیاتورش را چطوری چک می کنند؟
    منبع که نداره و درب را که باز می کنی هیچی معلوم نیست
    امروز یک سفر 40 کیلومتری درون شهری باهش رفتم :
    1-چرا تعلیقش اینقدر خشکه؟مخصوصا عقبش که به شدت می کوبه
    یعنی به خاطر لاستیک هاش هست؟آخه همین لاستیک ها 5 ساله زیر تندر داره کار می کنه و اینقدر نمی کوبه!!
    به هر حال تعویضشون می کنم ولی یا با 185 و یا نهایتا 195 چون احساس می کنم با 205 احتمال کوبیدن زیاده
    2-در وسط راه یک توقف کوچیک داشتم که از درب رادیاتور داشت نشت می کرد میریخت روی زمین
    علتش چی می تونه باشه ؟حدس میزنم شاید زیادی آب ریختن توش
    منم به راهم ادامه دادم و وقتی ماشین را گذاشتم توی پارکینگ دیگه نشتی نداشت
    ضمنا چراغ هاش را هم چک کردم و نورشون خیلی خوب بود البته احساس می کنم نور پایینش یکم بالاست و ممکنه برای رانندگان روبرو مزاحت ایجاد کنه
    فعلا همین
    Last edited by ess_1362; 10-02-2015 at 22:13.

8. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه arash_a's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    اورمیه

پيش فرض

مبارک باشه دوست عزیز.
    شمایی که هم تندر٩٠ صفرشو تجربه کردید و هم سورن ای ال ایکس، الان بخواهید با این تجربه باز خودروی صفر بخرید کدوم رو انتخاب میکنید و چرا؟

تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

این آب رادیاتورش را چطوری چک می کنند؟
    منبع که نداره و درب را که باز می کنی هیچی معلوم نیست
    امروز یک سفر 40 کیلومتری درون شهری باهش رفتم :
    1-چرا تعلیقش اینقدر خشکه؟مخصوصا عقبش که به شدت می کوبه
    یعنی به خاطر لاستیک هاش هست؟آخه همین لاستیک ها 5 ساله زیر تندر داره کار می کنه و اینقدر نمی کوبه!!
    به هر حال تعویضشون می کنم ولی یا با 185 و یا نهایتا 195 چون احساس می کنم با 205 احتمال کوبیدن زیاده
    2-در وسط راه یک توقف کوچیک داشتم که از درب رادیاتور داشت نشت می کرد میریخت روی زمین
    علتش چی می تونه باشه ؟حدس میزنم شاید زیادی آب ریختن توش
    منم به راهم ادامه دادم و وقتی ماشین را گذاشتم توی پارکینگ دیگه نشتی نداشت
    ضمنا چراغ هاش را هم چک کردم و نورشون خیلی خوب بود البته احساس می کنم نور پایینش یکم بالاست و ممکنه برای رانندگان روبرو مزاحت ایجاد کنه
    فعلا همین
    درود
    در مورد چک کردن سطح آب رادیاتور من هم مشکل دارم، توی دفترچه راهنما یک خط تراز مشخص شده ولی روی رادیاتور چیزی مشخص نشده، بنابراین تشخیص سطح دقیق مایع رادیاتور برای من هم کمی مشکل هست
    البته خراب بودن درب رادیاتور رو هم در نظر بگیرین
    تعلیق سورن به نظرم خشکه، حالا لاستیک تاثیر داره یا نه نمی دونم؟!
    چند پرسش:

موتور چراغ های جلو ماشین شما صدا داره؟
    سطح نور چراغ ها در نور پائین ثابت هست؟
    دید شما رو در شب به طور کامل پوشش می ده نور پائین؟

داشبودر و ستون های عقب و وسط ماشین شما هم صدا داره؟

کیلومتر شمار ماشین کار می کنه؟ خطا نداره؟

و حالا چند پرسش و ابهام از اساتید:

1. چه دلیلی داره که ساعت روی صفحه مالتی پلکس ماشین من ساعت همش جلو میره، یعین تنظیمش که می کنم چند روز بعد که دقت می کنم چیزی حدود 10 دقیقه جلوتر رفته؟؟!!
    2. همچنین چه دلیلی داره که ساعت روی کنسول وسط هم همینطوری هستش، یعنی اون رو هم تنظیم می کنم بعد از چند روز جلوتر می ره؟؟!!
    3. بعد از تعویض یونیت مالتی پلکس، چراغای کوچیک ماشین رو که روشن میذارم بعد از حدود 2 دقیقه خاموش می شه، اون حالتی هم هست که چراغ ها رو روشن نگه می داره تا 30 ثانیه بعد از قفل کردن درها اون هم کار نمی کنه، پروگرام کامپیوتر ایراد داره؟
    4. ریموت دوم هم از کار افتاده، این هم به خاطر تعویض یونیت هستش یا باطری نداره؟
    5. من همچنان بوی نا مطبوع رو هر از چندی احساس می کنم، نه می تونم منبعش رو پیدا کنم نه می تونم درست برای کسی توصیفش کنم؟؟!!
    6. شیشه بالابر عقب سمت چپ از کار افتاد بعد از آخرین تعمیرات، وقتی دکمش رو می زنم، از سمت جعبه فیوز و رله ها صدا تق میاد؟؟!!
    7. مالتی پلکس من دما رو نشون نمیده، صفحه دیجیتالش، چرا چون تهویه اتوماتیک دارم؟ آیا شما هم همینطوری هستین؟

پ.ن: آرش جان بخر، سریع تر بخر، سال دیگه ماشین می خاد شدید گرون بشه، اخبار رو پیگیری کنی از الان دارن ذهن جامعه رو شست و شو میدن که گرون کردن بحران خاصی رخ نده، تو این چند روز باقی مونده بگیر، من دوستانه بهت می گم، ef نگیر، سمند یا پارس با موتور xu7 بگیر، ولی بگیر به گرونی شدید سال دیگه نخوری
    Last edited by وحید گودرزی; 11-02-2015 at 11:31.

11. 2 کاربر از وحید گودرزی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

دوستان ماشین من تو دنده یک و دو دور سه به بالا صدای تراکتور میده :|
    حدود سه هزار کیلومتر قبل روغنشو با ایرانول ریسینگ عوض کردم
    بعضی دوستان از روغن ادینول و کم صدا بودن موتور تعریف میکردن
    به نظرتون عوض بکنم؟

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت

پيش فرض

مبارک باشه دوست عزیز.
    شمایی که هم تندر٩٠ صفرشو تجربه کردید و هم سورن ای ال ایکس، الان بخواهید با این تجربه باز خودروی صفر بخرید کدوم رو انتخاب میکنید و چرا؟
    ممنون
    راستش را بخواهید اگر بخوام انتخاب کنم هیچ کدومش را انتخاب نمی کنم
    تندر از بس که خراب نشد و هیچ اتفاقی براش نیافتاد خسته ام کرده
    این یکی هم هنوز تحویل گرفته نشده مشکلاتش خودش را نشون داد
    اگر بخوام ماشین بخرم بجز گزینه های خارجی بالای 100 چیزی انتخاب نخواهم کرد چون تقریبا تمام تولیدات داخل را یکبار تجربه کردم(بجز پیکان و رنو5 و وانت نیسان)
    همین امروز اومدم گیج روغن را بکشم بیرون در کمال ناب آوری تیکه پایین دسته گیج داخل سوراخ گیر کرد و با بدبختی درش آوردم
    ضمنا یکسری سیم زیر داشبرد صندلی شاگرد کنار پا معطل و بلاتکلیف آویزونه نمی دونم چی هست
    شمافرض بگیر یک گاری را 4 تا لاستیک گذاشتن زیرش میدن 36 میلیون
    ولی از من میشنوی بخر خبر موثق دارم بعد از عید همین گاری را می خوان 43 قیمت بزنن تا دنا را برسونند روی 55

موتور چراغ های جلو ماشین شما صدا داره؟
    نه صدایی نمیده . مارک چراغ ها هم جم ساز هست
    راستی تو به صدای موتور چراغ ها چیکار داری؟ بزار اینقدر کار کنه و صدا بده تا جونش از ...... دربیاد

سطح نور چراغ ها در نور پائین ثابت هست؟
    بخوام مقایسه کنم خوب بود
    در مقایسه با تندر به نظرم سورن بهتر هست

دید شما رو در شب به طور کامل پوشش می ده نور پائین؟
    بله پوشش خوب هست

داشبودر و ستون های عقب و وسط ماشین شما هم صدا داره؟
    ستون های جلو به نظرم یکم صدا میده
    تا همین حد باشه برای من مشکلی پیش نمیاده چون عادت دارم زمان رانندگی بیشتر موزیک ها هارد راک و متال با صدای بلند گوش میدم که صدا ها از ستون های ماشین اصلا شنیده نمیشه

کیلومتر شمار ماشین کار می کنه؟ خطا نداره؟
    بله کار می کنه و به نظرم خطا نداره
    البته GPS هم دارم ولی تستش نکردم
    بیمه اش که امد و لاستیکش را هم تعویض کردم تستش می کنم ولی به نظرم مشکلی نداره و عین تندرم هست حتی ضرایب دنده ها هم شباهست بسیار زیادی به تندر داره

1. چه دلیلی داره که ساعت روی صفحه مالتی پلکس ماشین من ساعت همش جلو میره، یعین تنظیمش که می کنم چند روز بعد که دقت می کنم چیزی حدود 10 دقیقه جلوتر رفته؟؟!!
    من امروز ساعت را تنظیم کردم بذار تا یکی دو روز دیگه ببینم اگر تغییری نکرد بهت خبر میدم
    ضمنا تقویمش را هر کاری کردم نتونستم تنظیم کنم

3. بعد از تعویض یونیت مالتی پلکس، چراغای کوچیک ماشین رو که روشن میذارم بعد از حدود 2 دقیقه خاموش می شه، اون حالتی هم هست که چراغ ها رو روشن نگه می داره تا 30 ثانیه بعد از قفل کردن درها اون هم کار نمی کنه، پروگرام کامپیوتر ایراد داره؟
    فکر کنم اپیدمی باشه
    مال منم بعد از چند دقیقه که درش باز باشه چراغ ها خاموش میشه
    فکر می کنم این طبیعی باشه

6. شیشه بالابر عقب سمت چپ از کار افتاد بعد از آخرین تعمیرات، وقتی دکمش رو می زنم، از سمت جعبه فیوز و رله ها صدا تق میاد؟؟!!
    اون صدا صدای رله هست
    تمام وسایل میان مصرف و پر مصرف ماشین رله دارند تا سوییچ آسیب نبینه
    احتمالا یا رله خراب شده
    یا سیم هایی که به رله وصل هس یا از رله خراج میشه قطع هست
    یا مسیر سیم از رله به موتور قطع شده

7. مالتی پلکس من دما رو نشون نمیده، صفحه دیجیتالش، چرا چون تهویه اتوماتیک دارم؟ آیا شما هم همینطوری هستین؟
    این کجاست دقیقا؟
    من نمیدونم این کجاست باید برم بررسی کنم

دیروز پلاک ماشین امد بردم نصبش کردم
    امروز هم پلاستیک های ماشین را کامل کندم ریختم صندوق عقب
    روکش صندلی ها اینقدر کثیف بود حالم داشت به هم می خورد
    تمیز کردنشون یک نیم ساعتی وقت برد
    من نمیدونم چرا کراگران ایران خودرو اینقدر بی مسئولیت هستند؟
    من که توی یک دستگاه تمام دولتی کار می کنم اینقدر بی مسئولیت نیستم!! واقعا فکر این را نمی کنند که اگر همین مشتری ها را هم از دست بدن باید هوا بخورند و کف برینند؟(ضمن پوزش)
    بگذریم
    قصد داشتم برای سورن لاستیک های 205 بگیرم با این وضعی که خشکی تعلیقش داره به کل پشیمون شدم
    فعلا همون 185 یا نهایت 195 میگیرم
    بیشتر فکرم رفت به سمت تعویض لاستیک تندر چون همین لاستیک زیر تندر داره 5 سال کار می کنه و اگر با یک لاستیک خوب تعویض بشه چی میشه!!! همین الان هم تعلیقش از سورن خیلی نرم تر هست
    احتمالا یک روکش هم براش میگیرم و دیگه تمام
    ولی بازم میگم یعنی این کارشناسای ایران خودرو عقل توی سرشون نیست نمی فهمند این موتور بدون منبع آب رادیاتور ناقص هست طراحیش؟!!
    Last edited by ess_1362; 11-02-2015 at 19:56.

14. 3 کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

امروز از نمایندگی زنگ زدن که ماشین درست شده و بیاید ببریدش
    منم به شدت مریض و بیمار تقاضا کردم فردا برای تحویل ماشین برم که گفتن باید همین امروز بیاید
    اینقدر حالم بد بود که مسیری که با دو کورس تاکسی میشد بری را با تاکسی تلفنی رفتم
    خلاصه رسیدم و ماشین آماده و کثیف بود
    مشکلش را پرسیدم چیزی که جواب دادن این بود که سوکت پشت دینام قطع شده بود در نتیجه انتظار دارم یکی دو ماه دیگه باطری هم کلا تعطیل بشه
    فرایند چک کردن خودرو یک 20 دقیقه ای طول کشید و همه قسمت ها را از بالا تا پایین چک کردم و هیچ مشکلی نداشت
    زمان امضا کردن و تکمیل فرم دریافت خودرو زیرش قید کردم که خودرو بدون مدارک و پلاک و شسته نشده تحویل گرفتم
    آقا این مسئولین نمایندگی بعد از تکمیل فرم هر کدوم از یک طرفی پیداشون شد و دولا و راست میشدن
    خاصه خارج از نوبت به من رسیدگی کردن
    قرار شد برای پلاک یک نفر فردا صبح مراجعه کنه به راهنمایی و رانندگی و پلاک (پلاک ها ) تحویل بگیره
    ماشین را هم کامل شستن و لنگ گشیدن و تحویل دادن از روز اولش هم تمیز تر
    یک قسمتی هم نوشته بود که آیا مسولین زمان تحویل خودرو کامل توضیح دادند که من علامت زدم خیر طرف آمده بود می گفت آقا کجاش را توضیح بدم؟ هر جا مشکل و ابهامی داری بگو من تا فردا صبح برات توضیح میدم منم که حالم خوش نبود تغییرش دادم به تا حدودی ، اصرار کرد بزنم خوب ، گفتم اصلا
    باک بنزین هم بین از نصف پر بود که دور از انتظار بود
    کیفیت ادوات جالب نیست. سعی شده خوب مونتاژ بشه ولی کیفیت کلی قطعات اصلا خوب نیست. بخوام با تندر مقایسه کنم درسته تندر بسیار ساده و ضمخت هست فضای داخلیش ولی با کیفیت هست و محکم
    درب ها خوب بسته نمیشن که به نظرم طبیعی هست لاستیک دور درب ها کمی باد داره
    ترمز دستی هم به زور دو تا سه تا دنده بیشتر بالا نمیاد
    رینگ ها پنج پر گود هستن با لاستیک های بارز الپیدا
    حالا میریم سر وقت سواری :
    فرمون ماشین بسیار نرم هست ، بسیار نرم تر از تندر ولی بسیار کرخت و بی احساس. بخوام مقایسه کنم دقیقا نقطه عکس فرمون تندر
    علت نرمیش به نظرم باد بیش از حد لاستیک ها باید باشه که باید بررسی کنم
    زاویه دید آینه ها خوبه ولی متاسفانه حداکثر زمان تنظیم شما می تونید لبه بیرونی گلگیر آینه را عقب بدین و بیشتر از اون امکان پذیر نیست
    به هر حال دید آینه ها با وجود این ایراد بسیار بهتر از تندر هست
    کلاچ بسیار نرمی داره و قطعا از کلاچ تندر نرمتره ترمزش همچین مورد شاخی نبود یک چیزی همون حدودای تندر البته سبک رانندگی من بشکلی هست که زیاد با کلاچ و ترمز زمان رانندگی ور نمیرم
    در مورد دنده عملکردش شباهت هایی به دنده تندر داره و خوب تعویض دنده سفت تر هست ولی از چیزی که انتظار داشتم بسیار نرم تر هست و سر صدایی هم زمان تعویض دنده شنیده نشد
    میرسیم به قابلیت حرکنی :
    ماشین از ضعف شتاب اولیه بسیار رنج میبره. من چیزی به نام کپ مشاهده نکردم ولی در صورتی که پدال گاز را یکباره فشار بدین عملکردش کند تر میشه(شاید منظور دوستان از کپ کردن همین باشه)
    اگر بخوام شتاب اولیه را با تندر مقایسه کنم اصلا مقایسه بسیار مضحکی میشه
    در دنده یک و دو در تندر زمانی که در حرکت هستین اگر پا را تا انتها روی گاز فشار بدین چرخ های جلو شروع می کنند به هرزگردی ولی سورن از این خبرها نیست خلاصه کار کردن با پدال گازش قلق خاص داره
    ضریب دنده ها از نظر من دقیقا مشابه تندر هست دقیقا گاز دادن و دنده عوض کردن من با سورن هیچ تفاوتی با تندر نداشت و روی 3000 دور تعویض می کنم که دنده یک 30 کیلومتر ، 2 حدود 42 کیلومتر و 3 حدود 63 کیلومتر و 4 حدود 79 کیلومتر در ساعت پر میشه
    از نظر سر و صدا بنظرم اینطور که وستان میگند همچین موتور بی سرو صدایی هم نیست!!
    در مورد صدا های اضافه یک صدای قرقر و ور ور و ضر ضر خفیفی شنیده میشد که بلافاصله تشخیص دادم از گیربکس هست ، به نظرم توی این رنج قیمت طبیعی باشه
    عملکرد تعلیقش خشکه که بخش عمده خشکی مربوط میشد به لاستیک بارز سری الپیدا ، دقیقا همین رفتار را توی تندر هم دارم البته با 5 سال کارکرد ، مطمدنما سورن با گذشت یکسال از عمرش تعلیقش به مراتب از تندر حال حاضر خشک تر خواهد شد.
    اما یک نقطه ضعف و ایراد شدید طراحی داره که نداشتن منبع سیستم خنک کننده هست . واقعا ایراد زشتی هست!! یعنی هر بار بخوام سطح آب را چک کنم باید بذارم موتور سرده بشه ودرب رادیاتور را باز کنم!! یعنی چی؟ مگه درب رادیاتور قرار هست چند بار باز و بسته بشه؟
    عکس هم اصلا وقت نشد بگیرم در اولین فرصت میذارم اینجا چون ماشین فعلا رفته توی پارکینگ آپارتمان پارک هست تک و تنها تا پلاک و مدارکش بیاد
    اگر هم بخوام از 10 بهش نمره بدم بیشتر از 4 نمی تونم بهش نمره بدم

فعلا همین
    اقا این گاز پر کردن تو دنده یک و دو ماشینو خیلی اذییت میکنه؟ چون من زیاد انجام میدم

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •