تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 101 از 472 اولاول ... 5191979899100101102103104105111151201 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,001 به 1,010 از 4717

نام تاپيک: ‌ سمند EF7 پایه گاز سوز و بنزینی ( Samand )

اگه نباشه جاش خالی می مونه pishooo2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ای کاش همین 3~4 روزی که شما میگن بود یا اصلا یه هفته نه اصلا 10 روز
    طرف میشناسم ماشینش توی نمایندگی 32~33 روز خوابیده بود واسه یه مشکل و نبود قطعه !!!!
    پس این موتور معلومه آزمایشی بیرون دادن وگرنه اگه تمام مشکلات رو بررسی کرده بودن که قطعا نباید این مشکل پیش میومد
    کار ایران خودرو معلومه که درست نبوده به خاطر تحریم ها مجبور شد موتور نصف و نیمه و موتوری که هنوز مشکلاتی داره(روغن ریزی -دسته موتور مشکل داره و ....) به ملت بدن تا بلکه سودی به خودشون برسن مردم هم که مجبور و انتخاب زیادی پیش رو نداشتن خب چکار باید بکنن
    در ضمن تا آنجائی که من میدونم اولین سری سال 88 اومد به بازار
    اگه اشتباه نکنم !!!
    پس توی این دو سال اصلا نمیشه روی موتور هیچ حسابی باز کرد
    ولی موتوری که به قول شما واسه دهه 80 هس همه تستهای خودش رو پس داده در تمام شرایط رانندگی و محیطی
    پس میتونه یه گزینه بهتری باشه در واقع انتخاب بین بد و بدتر پیش میاد

من که ترجیح میدم دور ور 17 تومن پول زبون بسته رو میدم دست اینا حداقل خیالم از قطعه و تعمیر ماشین راحت باشه و هر روز اعصابم خورد نشه تا اینکه ماشینم توی نمایندگی بخوابه به امید قطعه بعدش هم پولش رو از من بگیرن و توی این مدت هم از تاکسی و اتوبوس استفاده کنم !!!

در ضمن چیزی که معلومه کارشناسان و تعمیرکاران خود ایران خودرو هم صریحا میگن که این موتور یک بار مصرفه من چندین جا شندیم که میگفتن دو سال کار میکنه بعدش باید بی خیالش شد !!!!!
    دوست گلم اینو میدونم که یه بار مصرفه اما چرا میگی بمونه نمایندگی پولم ازت میگیرن
    نه اینطور نیست اولا که روزی 10000تومن میدن اگه به هر دلیلی ماشین بخوابه
    دوما که هیچ پولی هم نمیخواد بدی
    تازه اگه گارانتی 4 ستاره باشه روزی15 میدن
    اینام اجازه ی تعمیر این موتور رو ندارن باید اجازه بگیرن و قطعه هم 5 روزه میاد

اگه نباشه جاش خالی می مونه Danial_4139's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

ای کاش همین 3~4 روزی که شما میگن بود یا اصلا یه هفته نه اصلا 10 روز
    طرف میشناسم ماشینش توی نمایندگی 32~33 روز خوابیده بود واسه یه مشکل و نبود قطعه !!!!
    پس این موتور معلومه آزمایشی بیرون دادن وگرنه اگه تمام مشکلات رو بررسی کرده بودن که قطعا نباید این مشکل پیش میومد
    کار ایران خودرو معلومه که درست نبوده به خاطر تحریم ها مجبور شد موتور نصف و نیمه و موتوری که هنوز مشکلاتی داره(روغن ریزی -دسته موتور مشکل داره و ....) به ملت بدن تا بلکه سودی به خودشون برسن مردم هم که مجبور و انتخاب زیادی پیش رو نداشتن خب چکار باید بکنن
    در ضمن تا آنجائی که من میدونم اولین سری سال 88 اومد به بازار
    اگه اشتباه نکنم !!!
    پس توی این دو سال اصلا نمیشه روی موتور هیچ حسابی باز کرد
    ولی موتوری که به قول شما واسه دهه 80 هس همه تستهای خودش رو پس داده در تمام شرایط رانندگی و محیطی
    پس میتونه یه گزینه بهتری باشه در واقع انتخاب بین بد و بدتر پیش میاد

من که ترجیح میدم دور ور 17 تومن پول زبون بسته رو میدم دست اینا حداقل خیالم از قطعه و تعمیر ماشین راحت باشه و هر روز اعصابم خورد نشه تا اینکه ماشینم توی نمایندگی بخوابه به امید قطعه بعدش هم پولش رو از من بگیرن و توی این مدت هم از تاکسی و اتوبوس استفاده کنم !!!

در ضمن چیزی که معلومه کارشناسان و تعمیرکاران خود ایران خودرو هم صریحا میگن که این موتور یک بار مصرفه من چندین جا شندیم که میگفتن دو سال کار میکنه بعدش باید بی خیالش شد !!!!!
    من که هر قطعه ای رو سوال کردم در دسترس بوده نیمدونم شاید فقط تو اصفهان قطعاتش گیر میاد .

در مورد روغن ریزی ربطی به طراحی موتور نداره ماژول روغن تا زمانی که از آلمان وارد میشد مشکلی نداشت ولی از وقتی قطعه ساز ایرانی با این تکنولوژی پایین دست به تولید این قطعات زده این مشکلات کم و بیش پیش اومده .

کیفیت پایین قطعات ایرانی و چینی ربطی به طراحی موتور نداره شما یه EF7 پیدا کن که قبل از شهریور 89 تولید شده باشه و روغن ریزی داشته باشه .

در مورد این 30 روز خواب ماشین به خاطر نبود قطعه نیست و همش بهانه های نمایندگی هاست ، من ماشینی دیدم که به خاطر مشکل دسته سیم 55 روز خواب بود و نمایندگی به بهونه نداشتن قطعه داشته عیب رو پیدا میکرده و خودم شاهد بودم که کل موتور رو باز کردن و منتاژ کردن تا ببینن از کجاست بعد یه تکنسین وارد از ایران خودرو اومده بعد از تست عیب رو به خاطر دسته سیم و مشکل ECU تشخیص داد و بعد 1 روز ماشین آماده شده !

شما همین الان هم تو هر نمایندگی ایران خودرو بری و اسم EF7 بیاری اولین جوابی که مینوی اینه که نخر که خیلی مشکل داره و ... دلیلش هم بر میگرده به نداشتن علم تعمیر و رفع عیب این موتور .

به هر حال شرکتی که از زمان احداث تا حالا موتور پیکان موتور اصلیش بوده نمیشه انتظار داشت انقدر علمش بالا باشه که بخواد یه موتور مثلEF7 رو تعمیر کنه اگر نه آنچنان تعریف و تمجدی میکردن که بیا و ببین .

اولین نمونه EF7 سال 86 تولید شده و نمونه آزمایشی بوده بعد از طی مراحل تست اواخر سال 87 تولیدش شروع شده و معرفیش کردن .

در ضمن سودی ایران خودرو از موتور EF7 میبره تقریبا نصف موتور XU7 هست ، جهت اطلاع که بدونید همچین هم ماشین پر سودی نیست که بخواد از فروشش ذوق زده بشه .
    Last edited by Danial_4139; 09-02-2012 at 15:37.

3. 3 کاربر از Danial_4139 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Actros's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران-کرمانشاه

پيش فرض

برادره من وقتی موتورش بیاد ولی علم تعمیر و خدماتش نیاد میخوام 100 سال سیاه نیاد . فقط جیب بنده و شما خالی میشه این وسط
    شما میگی از شهریور 89 به بعد مشکل داشته . یعنی بیشتر از 1 ساله داره با مشکل تولید میشه !! چرا رفع مشکل نشه ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه vb-sosol's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

من نمیگم موتور بدی هست
    موتور خوبیه ولی حرف اصلی من اینه که این موتور آزمایشی بوده و باور کنید آلمان داشته توی آزمایشگاهاشون اینو تست میکردن که حالا مدیران ایران خودرو بسته به سیاست کاری و پیش بینی وضع بنزین کشور به فکر این بودن که موتور رو با همین وضع روی سمند بزارن و به سود کلانی برسن !!!
    درضمن چرا متخصص و قطعه وجود نداره موتور رو وارد بازار میکنن؟ پس بحث رضایت مندی مشتری و جلب مشتری و فروش بیشتر چی میشه؟ آیا با این کارشون بازار این ماشین رو خراب نمیکنن؟
    تا زمانی که تعصب بی مورد باشه بحث به جایی راه پیدا نمیکنه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض سرعت سنج و کیلومتر شمار ef7

سلام
    یه سوال دارم سمند ef7 دوگانه سوز من یک دفعه کیلومتر شمار و سرعت سنجش از کارافتاد و کیلومتر شمارش دیگه کنتور نمی اندازه ولی وقتی سرعت 120 برسی صدای بوق هشدار 120 از سیستم سخنگو شنیده میشه و بعد از سرعت 10 کیلومتر درب ها رو قفل میکنه سنسور کیلومتر کار میکنه ولی عقربه سرعت سنج حرکت نمیکنه سوکت های پشت آمپرها روهم کنترل کردم ولی نتیجه نگرفتم
    وقتی سوئیچ ماشین رو خاموش و روشن می کنم یه مختصری عقربه سرعت سنج بالا وپایین هم میره .
    لطفاً مرا راهنمایی کنید
    متشکرم
    Last edited by mohsenkhaeez; 09-02-2012 at 17:14.

حـــــرفـه ای Ship Storm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    IRAN - ALBORZ وضعیت فعلی: Intelligent Processing

پيش فرض

سلام
    یه سوال دارم سمند ef7 دوگانه سوز من یک دفعه کیلومتر شمار و سرعت سنجش از کارافتاد و کیلومتر شمارش دیگه کنتور نمی اندازه ولی وقتی سرعت 120 برسی صدای بوق هشدار 120 از سیستم سخنگو شنیده میشه و بعد از سرعت 10 کیلومتر درب ها رو قفل میکنه سنسور کیلومتر کار میکنه ولی عقربه سرعت سنج حرکت نمیکنه سوکت های پشت آمپرها روهم کنترل کردم ولی نتیجه نگرفتم
    وقتی سوئیچ ماشین رو خاموش و روشن می کنم یه مختصری عقربه سرعت سنج بالا وپایین هم میره .
    لطفاً مرا راهنمایی کنید
    متشکرم
    این موارد رو بهتره به یک کیلومتر ساز نشون بدید تا زودتر و بهتر نتیجه بگیرید احتمال داره ایراد از خود برد کیلومتر باشه و یا فیوز ها مشکل پیدا کرده باشن

8. این کاربر از Ship Storm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من نمیگم موتور بدی هست
    موتور خوبیه ولی حرف اصلی من اینه که این موتور آزمایشی بوده و باور کنید آلمان داشته توی آزمایشگاهاشون اینو تست میکردن که حالا مدیران ایران خودرو بسته به سیاست کاری و پیش بینی وضع بنزین کشور به فکر این بودن که موتور رو با همین وضع روی سمند بزارن و به سود کلانی برسن !!!
    درضمن چرا متخصص و قطعه وجود نداره موتور رو وارد بازار میکنن؟ پس بحث رضایت مندی مشتری و جلب مشتری و فروش بیشتر چی میشه؟ آیا با این کارشون بازار این ماشین رو خراب نمیکنن؟
    تا زمانی که تعصب بی مورد باشه بحث به جایی راه پیدا نمیکنه
    واااااااااااااااااااااااا ای چرا همش میگین متخصص بابا این موتور چند تا سیلندره با 4 تا چیز دیکه 206 و پارس هم همینارو داره چرا موضوع رو بزرگش میکنین شاید واسه من سخت باشه که کارم و رشتم چیز دیگه ایه اما اونا میرن دوره میبینن موضوع اصلی اینه این شرکت واسه منافع خودش کاهش قیمت تمام شده محصولش میاد با چند قطعه ساز قرارداد میبنده که تازه میشه گفت مزایده هم میزاره شاید به کمترین قیمت میده قطعه بسازن اخرشم میشه این بدشم من نمیگم افراد غیر متخصص تو کار نیستنا اما افراد متخصص هم کم نداریم
    منم با سر ماشین بودم و دیدم مشکل چیه اما الان مشکل اینه که سفارش یه قطعه از تهران تا برسه حدود 1 تا 2 هفته وقت میبره
    شما هم همچین میگین ای چی شد وای تخصص ندارن انگار موتور جمبو جت میخوان تعمیر کنن

اگه نباشه جاش خالی می مونه amir@sh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    PERSIAN GULF

پيش فرض

سلام
    لطفاً مرا راهنمایی کنید
    متشکرم
    دوست من کیلومتر سمند برقیه و با این توضیحاتی که شما فرمودین که غیر از کیلومترشمار و سرعت سنج بقیه علائم کار میکنند احتمالا از محل اتصال سیم کیلومتر به گیربکس چک کنین شاید قطع شده باشه

اگه نباشه جاش خالی می مونه Danial_4139's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

واااااااااااااااااااااااا ای چرا همش میگین متخصص بابا این موتور چند تا سیلندره با 4 تا چیز دیکه 206 و پارس هم همینارو داره چرا موضوع رو بزرگش میکنین شاید واسه من سخت باشه که کارم و رشتم چیز دیگه ایه اما اونا میرن دوره میبینن موضوع اصلی اینه این شرکت واسه منافع خودش کاهش قیمت تمام شده محصولش میاد با چند قطعه ساز قرارداد میبنده که تازه میشه گفت مزایده هم میزاره شاید به کمترین قیمت میده قطعه بسازن اخرشم میشه این بدشم من نمیگم افراد غیر متخصص تو کار نیستنا اما افراد متخصص هم کم نداریم
    منم با سر ماشین بودم و دیدم مشکل چیه اما الان مشکل اینه که سفارش یه قطعه از تهران تا برسه حدود 1 تا 2 هفته وقت میبره
    شما هم همچین میگین ای چی شد وای تخصص ندارن انگار موتور جمبو جت میخوان تعمیر کنن
    تخصصم خوبه ولی نه هر تخصصی ! یادمه برای اولین بار که رفتم روغن ماشین رو تو یه نمایندگی ایران خودرو عوض کنم طرف اومد زیر کاپوت رو دید گفت این موتورا 206 برای سمند ضعیفه و ... گفتم مطمعنی موتور 206 این ؟ گفت آره این موتور TU5 هست و ...

همین شد که گفتم یه جا کار دارم برم الان بر میگردم و ماشین برداشتم و فرار کردم

12. 4 کاربر از Danial_4139 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

تخصصم خوبه ولی نه هر تخصصی ! یادمه برای اولین بار که رفتم روغن ماشین رو تو یه نمایندگی ایران خودرو عوض کنم طرف اومد زیر کاپوت رو دید گفت این موتورا 206 برای سمند ضعیفه و ... گفتم مطمعنی موتور 206 این ؟ گفت آره این موتور TU5 هست و ...

همین شد که گفتم یه جا کار دارم برم الان بر میگردم و ماشین برداشتم و فرار کردم
    خوب اره عزیزم یه موقع هست طرف گوجه فرنگی رو از موتور تشخیص نمیده از این متخصص ها خودم دیدم میدونم دقیقا چی میگی اما یه زمان میبینی یارو کارش همینه الان روی چال تعمیرگاه 4 تا ماشین موتور باز کرده داره تعمیر میکنه دیگه اینو نمیشه با اون یارو مقایسه کرد
    در ضمن کار تعمیرات ماشین مثل دکتر میمونه الان بعضی دکتر های عمومی رو میشناسم که تشخیصشون از یه دکتر فوق تخصص هم شاید بهتر باشه

14. 2 کاربر از pishooo2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •