تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 20 از 123 اولاول ... 101617181920212223243070120 ... آخرآخر
نمايش نتايج 191 به 200 از 1228

نام تاپيک: ✔ رفع اشکال سوالات درسی مباحث مقاطع دبیرستان و پیش دانشگاهی و کنکوری ها

آخر فروم باز shabeashegha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

بچه ها ببخشید اینقدر سوال میکنم:43:
    فرق درون مایه و هسته توی ادبیات چیه؟ تعریفشو میدونم ولی واسم ملموس نیست. فرض کنین که سوال بده که مثلا هسته یا درون مایه ی داستان کباب غاز یا مثلا داستان بینوایان چیه؟ چطوری میتونم تشخیص بدم؟

2. این کاربر از shabeashegha بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه new life's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام
    1 سوال
    در همهی ابیات به جز بیت.... ارایه ی ایهام به کار رفته است
    1 هر روز به هر دستی رنگی دگر امیزی هر لحظه به هر چشمی شوری دگر انگیزی
    2 باد صبحی به هوایت زگلستان برخاست که تو خوشتر ز گل و تازه تر ز نسیمی
    سهل باشد سخن سخت که خوبان گویند جور شیرین دهنان تلخ نباشد بردن
    خیال شهسواری پخت و شد ناگه دل خداوندا نگه دارش که برقلب سواران زد
    جواب گزینه 3 : میشه ایهام های اینو مشخص کنید ؟؟؟
    در رابطه با املا من باید چکار کنم من همه ی لغت ها رو خوب خوب بلدم ولی باز یک لغت هایی میبینم که اولا مفهوم جمله سنگینه نمی تونم اونو خوب بفهمم که از رو مفهوم قضاوت کنم دوما کلمه هم نااشنا به نظرم میاد

اگه نباشه جاش خالی می مونه ramin 69's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

یه سوال گسسته

کدامیک از اعداد زیر را می توان به صورت مجموع دومربع کامل نوشت؟

1) 7607
    2)3883
    3) 7633
    4)4955

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

بچه ها ببخشید اینقدر سوال میکنم:43:
    فرق درون مایه و هسته توی ادبیات چیه؟ تعریفشو میدونم ولی واسم ملموس نیست. فرض کنین که سوال بده که مثلا هسته یا درون مایه ی داستان کباب غاز یا مثلا داستان بینوایان چیه؟ چطوری میتونم تشخیص بدم؟
    راستش تاجایی که من میدونم همون مواردی که در کتاب نوشته باید حفظ کنیم. من تا حالا تستی ندیدیم که مثلا بگه درون مایه فلان داستان چیه.به جز مواردی که خودش گفته البته

تا جایی که یادم میاد برای زاویه دید و درون مایه هر کدوم 2،3 موردی گفته که فقط هموناس.
    اما در مورد زاویه دید فقط1 بار دیدم که زاویه دید یه داستانی رو خواسته بود که تو توضیحاتش نبود زاویه دیدم که خیلی واضحه.
    البته بعضی از درسا توی خود آزمایی میگن پیام محوری یا درون مایه فلان داستان چیه ،، اونا هم مهمن.

6. این کاربر از ramin 69 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام

در رابطه با املا من باید چکار کنم من همه ی لغت ها رو خوب خوب بلدم ولی باز یک لغت هایی میبینم که اولا مفهوم جمله سنگینه نمی تونم اونو خوب بفهمم که از رو مفهوم قضاوت کنم دوما کلمه هم نااشنا به نظرم میاد
    اگر متن کتاب رو خوندید پیشنهاد میکنم کتاب لغت و آزمون در سراسری دکتر سبطی رو بگیرید که واقعااا عالیه.
    اطلاعات بیشتر این کتاب در تاپیک معرفی کتابا هستش.

البته خیلی از موارد ادبیات مثل اعلام و املاو اینجور چیزاا با گذر زمان و تکرار خیلی خوب تو ذهن ثبت میشه.

8. 2 کاربر از ramin 69 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Tabasom.Sweet's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

راستش نمیدونم چطور باید توضیح بدم ، متوجه نمیشم اشکالتون کجاست؟

معمولا وقتی تست از درون مایه میده شما با توجه به مضمونی که از داستان به یاد داری میتونی تشخیص بدی
    مثال از خود کتاب میارم که یه وقت اشتباه نکنم
    مثال درس دوم ادبیات 3 که رزم رستم و اسفندیار هست به ظاهر ما رستم و اسفندیار رو میبینیم که با هم مشغول به جنگ شدن
    ولی وقتی کمی در داستان دقیق تر بشیم و بیشتر به دیالوگ ها و هدف از طرح اونا دقیق بشیم میبینیم که فردوسی
    میخواسته تقابل پیری و جوانی رو نشون بده( اونجا که رستم از تجربه ی پیریش استفاده میکنه و از تلاش برای منصرف
    کردن اسفندیار بگیر تا اخر کار که بهش گفت استراحت کنیم ولی بعد خودش حمله کرد(نامرد) )

و همچنین تقابل ازادی و اسارت رو میبینیم (کجا؟ اونجایی که از اول اسفندیار میخواست دست رستم رو ببنده
    ولی رستم قبول نکرد این اسارت رو و ...)

خلاصه تعاریف رو تکرار نمیکنم که گفتین تو کتاب هست برای تست ها براحتی با روش رد گزینه به جواب میرسین
    همون اول قطعا دو تا گزینه کنار میره از میان دو گزینه ی باقی مونده باید ببینین کدومش سنخیت بیشتری با داستان داره

هرچند که به قول دوستمون حفظ مطالب کتاب هم لازمه

کمک خیلی ناچیزی بود ولی جدی نمیدونستم چی باید بگم اگر یه مثال یه تستی که اشکال داشتین رو میگفتین
    شاید بهتر میشد بچه ها راهنمایی کنن

سلام
    1 سوال
    رویا جون فکر کنم باید صورت سوالت رو باید درست کنی،

فکر کنم منظورت اینه که گزینه ی 3 فقط ایهام داره، درسته؟

ولی صورت سوال یه جوری نوشته شده به معنی اینکه همه ی گزینه ها ایهام دارند فقط گزینه ی 3نداره.

تایید نظر دوستمون هم اینکه با مرور زمان و دوره ی بیشتر درست میشه و هم اینکه اگر تواناییش رو داری

این کتاب املای سبطی رو تهیه کن خیلی بهتر از بقیه ی کتاب های املاست.

10. 4 کاربر از Tabasom.Sweet بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

یه سوال گسسته

1) 7607
    2)3883
    3) 7633
    4)4955
    دوستان من این سوال رو یه جورایی حل کردم بالاخره ولی نیاز به تأیید شما هم فکر کنم داره که مطمئن شم اشتباه نمیکنم.
    x^2+y^2=a
    باقی مانده هرعدد مربع کامل بر چهار فقط 0و1 هستش. پس نتیجه میگیریم که عدد مورد نظر ما باقی ماندش بر 4 میتونه 0و1و2 باشه. در نتیجه اعدادی که به صورت 4K+3 هستند مسلما اشتباهند که همه گزینه ها به جز گزینه 3 به صورت 4k+3 هستند پس جواب مورد نظر گزینه 3 هستش.

درست میگم یا چرت و پرت گفتم؟
    راه دیگه ای نداره؟

آخر فروم باز shabeashegha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

راستش نمیدونم چطور باید توضیح بدم ، متوجه نمیشم اشکالتون کجاست؟

معمولا وقتی تست از درون مایه میده شما با توجه به مضمونی که از داستان به یاد داری میتونی تشخیص بدی
    مثال از خود کتاب میارم که یه وقت اشتباه نکنم
    مثال درس دوم ادبیات 3 که رزم رستم و اسفندیار هست به ظاهر ما رستم و اسفندیار رو میبینیم که با هم مشغول به جنگ شدن
    ولی وقتی کمی در داستان دقیق تر بشیم و بیشتر به دیالوگ ها و هدف از طرح اونا دقیق بشیم میبینیم که فردوسی
    میخواسته تقابل پیری و جوانی رو نشون بده( اونجا که رستم از تجربه ی پیریش استفاده میکنه و از تلاش برای منصرف
    کردن اسفندیار بگیر تا اخر کار که بهش گفت استراحت کنیم ولی بعد خودش حمله کرد(نامرد) )

و همچنین تقابل ازادی و اسارت رو میبینیم (کجا؟ اونجایی که از اول اسفندیار میخواست دست رستم رو ببنده
    ولی رستم قبول نکرد این اسارت رو و ...)

خلاصه تعاریف رو تکرار نمیکنم که گفتین تو کتاب هست برای تست ها براحتی با روش رد گزینه به جواب میرسین
    همون اول قطعا دو تا گزینه کنار میره از میان دو گزینه ی باقی مونده باید ببینین کدومش سنخیت بیشتری با داستان داره

هرچند که به قول دوستمون حفظ مطالب کتاب هم لازمه

کمک خیلی ناچیزی بود ولی جدی نمیدونستم چی باید بگم اگر یه مثال یه تستی که اشکال داشتین رو میگفتین
    شاید بهتر میشد بچه ها راهنمایی کنن
    فوق العاده ازتون ممنونم کمکتون خیلی موثر بود. راستش من از اولشم با اینا مشکل داشتم و نمیدونستم فرقشون چیه ولی الان لا اقل میدونم هرچی هست با خوندن داستان میاد دستم

13. این کاربر از shabeashegha بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    گیلان _ رشت

پيش فرض

سلام
    1 سوال
    همونطور که دوستمون ( Tabasom.Sweet ) هم اشاره کر ، این سئوال گزینه ای رو می خواد که ایهام درش وجود نداشته باشه ، ولی اگه منظورت اینه که ایهامی که در سایر گزینه ها وجود داره رو مشخص کنیم ، فکر کنم به صورت زیر باشه :
    گزینه ی 1 :
    دست می تونه به معنی روش ، یا خود دست باشه ، جدا از اون چشم و شور هم می تونن ایهام داشته باشن ، مثلا منظور از چشم می تونه چشم کس دیگه ای باشه یا می تونه چشم مخاطب باشه ( یعنی چشم اینجا وسیله هست ! ) و یا شور هم می تونه نوعی مشکل ایجاد کردن باشه و هم می تونه شور به معنی شوق و ... باشه ...
    گزینه ی 2 :
    توی این گزینه هوا ایهام داره ، هم می تونه به معنی (( با هدف رسیدن به تو )) باشه ، و هم می تونه به معنی هوا باشه ( هوای گلستان )
    گزینه ی 3 :
    این گزینه جواب سئوال هست و ایهامی نداره
    گزینه ی 4 :
    اگر همچین گزینه ی توی تست ها ببینم و بخوام ایهام رو مشخص کنم ، اولین انتخابم کلمه ی (( نگه دارش )) هست ، که هم می تونه به معنی " حفظ کن " باشه و هم به معنی " متوقف کن " ...

یه سوال گسسته

1) 7607
    2)3883
    3) 7633
    4)4955
    دوستان من این سوال رو یه جورایی حل کردم بالاخره ولی نیاز به تأیید شما هم فکر کنم داره که مطمئن شم اشتباه نمیکنم.
    x^2+y^2=a
    باقی مانده هرعدد مربع کامل بر چهار فقط 0و1 هستش. پس نتیجه میگیریم که عدد مورد نظر ما باقی ماندش بر 4 میتونه 0و1و2 باشه. در نتیجه اعدادی که به صورت 4K+3 هستند مسلما اشتباهند که همه گزینه ها به جز گزینه 3 به صورت 4k+3 هستند پس جواب مورد نظر گزینه 3 هستش.
    مربع کامل ، یعنی عددی به توان 2 ، عددی که به توان دو می رسه یا فرد هست و یا زوج ، وقتی عددی به صورت مجموع 2 مربع کامل هست سه تا حالت داره :
    1. مربع کامل دو عدد زوج
    2. مربع کامل دو عدد فرد
    3. مربع کامل یک عدد فرد و مربع کامل یک عدد زوج

مربع یک عدد فرد به صورت 8K+1 هست و مربع هر عدد زوج به صورت 4K^2 ... ( اگه اثبات اینها رو خواستی بگو تا قرار بدم )

حالا اون سه حالت رو بررسی می کنیم :
    1. دو عدد زوج :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    2. دو عدد فرد :
    کد:
    3. یک عدد فرد و یک عدد زوج :
    کد:
    همونطور که دیدیم و همونطور که خودت هم گفتی ، باقیمانده ی تقسیم یک عدد که به صورت مجموع دو مربع کامله بر 4 یا 0 یا 1 و یا 2 هست ...

من گزینه ها رو امتحان نکردم ولی اگه همین روش رو استفاده کردی ، فکر کنم درست باشه ...

موفق باشی ...

15. 4 کاربر از Mahmood_N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه new life's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

متشکرم از همه صورت سوال همین بود . اشتباه ننوشتم . اقا محمود درست گفتن ! سوال من خودش ایهام داشت (سخت بود چقدر ایهاماش)
    اقا محمود شما چجوری ایهام های شعر ها رو تشخیص میدید ؟؟ کتابی هست در این مورد ؟؟(یعنی من چکار باید بکنم؟)
    Last edited by new life; 26-11-2009 at 16:33.

17. این کاربر از new life بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •