تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 13 از 123 اولاول ... 3910111213141516172363113 ... آخرآخر
نمايش نتايج 121 به 130 از 1228

نام تاپيک: ✔ رفع اشکال سوالات درسی مباحث مقاطع دبیرستان و پیش دانشگاهی و کنکوری ها

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

f'x=cosx-1
    نتیجه( مسئله خودش این رو داده که x بزرگ تر از 0 و کوچک تر از پی دوم است) که زیرش می زنیم

کسینوس x بزرگ تر مساوی از منفی 1 و کوچکتر مساوی از 1 هست
    بعد گفته هر عددی بگذاریک که بیشترین ان 1 باشد باز منفی یک میشود
    پس f'x<0 است و نزولی است
    مشکل اینجاست که یعنی چی هر عددی بگذاریم که بیشترین 1 باشه باز منفی یک خواهد شد
    عدد رو کجا و طچوری میزاریم؟

مشکل اخر
    tan145=
    هست با مثلا پی چهارم

این طوری حساب کرده مثلا تانژانت زاویه 160 درجه میشه پی سوم یا پی چهارم
    جدول مثلثات رو دارم امام نمیدونم زاویه رو چطوری پیدا میکنند

ممنون میشم شرمنده بچه ها

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

بچه ها کمک لازم دارم اینها رو برای امشب

اگه نباشه جاش خالی می مونه morteza_bayan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

چرا وجود اگزو درم در ریشه گیاه میتونه کنترل عبور یونهای معدنی رو افزایش بده؟ یعنی سوالم 2تاست: اول اینکه ویژگی اگزودرم چیه که میتونه کنترل عبور یونهای معدنی رو افزایش بده؟ دوم اینکه آیا این افزایش کنترل روی مواد دیگه هم موثره یا نه؟
    ج سوال اول: وجود نوار کاسپاری
    ج سوال دوم: بر روی مواد محلول در اب که شامل مواد معدنی و ..... ( که توی کتاب ذکر نشده و منم نمی دونم)

4. این کاربر از morteza_bayan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Amirdb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

میگم دوستان کسی میتونه این رابطه علت ومعلولی توی درس دینی وزندگی رو برای من توضیح بده.خیلی تو تست ها ازش سوال میاد خیلی هم وقت میگیره.

حـــــرفـه ای mehdi_7070's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

میگم دوستان کسی میتونه این رابطه علت ومعلولی توی درس دینی وزندگی رو برای من توضیح بده.خیلی تو تست ها ازش سوال میاد خیلی هم وقت میگیره.
    الان دوست عزیزمون Tabasom.Sweet میاد توضیحات مبسوطی ارائه می‌ده فعلا یه موردی که به نظرم رسید را می‌گم.
    من فکر می‌کنم بیشتر مشکل شما در رابطه با آیات باشه. راهی که به نظر من می‌رسه اینه که توی آیه بیاد موضوع مورد نظر را به صورت 1 --> 2 برای خودتون خلاصه کنید (1 نتیجه می‌دهد 2) و این‌جوری معادل سازی کنید (علت --> معلول) بعد گزینه‌ی صحیح را انتخاب کنید.
    یه مثال ضایع! درس نخواندن (علت) --> قبول نشدن در کنکور (معلول)
    پس قبول نشدن در کنکور معلول درس نخواندن هست و درس نخواندن علت قبول نشدن در کنکور. یا مثلا می‌گه علیت درس نخواندن و این چیزها.

سوال آزمون امروز:

دو حالت که بیشتر نداره!
    1. هدایت مخلوقات -> تنها مالک و ولی جهان
    2. تنها مالک و ولی جهان -> هدایت مخلوقات
    دومی درست هست. پس تنها مالک و ولی جهان (علت) -> هدایت مخلوقات (معلول)
    همانند مثال قبلی نتیجه می‌گیریم که "هدایت مخلوقات" معلول "تنها مالک و ولی جهان بودن" هست.

دوباره دو حالتش را در نظر می‌گیریم:
    1. ایمان به خدا و آخرت -> ترس و غم نداشتن
    2. ترس و غم نداشتن -> ایمان به خدا و آخرت
    اولی درست هست. پس ایمان به خدا و آخرت (علت) -> ترس و غم نداشتن (معلول)
    یعنی ایمان به خدا و آخرت علت ترس و غم نداشتن هست.
    Last edited by mehdi_7070; 13-11-2009 at 14:36.

7. 5 کاربر از mehdi_7070 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Amirdb's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

الان دوست عزیزمون Tabasom.Sweet میاد توضیحات مبسوطی ارائه می‌ده فعلا یه موردی که به نظرم رسید را می‌گم.
    من فکر می‌کنم بیشتر مشکل شما در رابطه با آیات باشه. راهی که به نظر من می‌رسه اینه که توی آیه بیاد موضوع مورد نظر را به صورت 1 --> 2 برای خودتون خلاصه کنید (1 نتیجه می‌دهد 2) و این‌جوری معادل سازی کنید (علت --> معلول) بعد گزینه‌ی صحیح را انتخاب کنید.
    یه مثال ضایع! درس نخواندن (علت) --> قبول نشدن در کنکور (معلول)
    پس قبول نشدن در کنکور معلول درس نخواندن هست و درس نخواندن علت قبول نشدن در کنکور. یا مثلا می‌گه علیت درس نخواندن و این چیزها.

سوال آزمون امروز:

دو حالت که بیشتر نداره!
    1. هدایت مخلوقات -> تنها مالک و ولی جهان
    2. تنها مالک و ولی جهان -> هدایت مخلوقات
    دومی درست هست. پس تنها مالک و ولی جهان (علت) -> هدایت مخلوقات (معلول)
    همانند مثال قبلی نتیجه می‌گیریم که "هدایت مخلوقات" معلول "تنها مالک و ولی جهان بودن" هست.
    ممنون.
    همین سوال امروز کلی وقتم رو گرفت.نزدیک به 5 دقیقه رو هم سوال کلیک کرده بودم.خیلی زورم گرفته بود.

اگه نباشه جاش خالی می مونه ramin 69's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

من یسری سوال داشتم راجع به رابطه علت و معلولی ، شاید بدرد شما هم خورد و مشکلتون حل شد. حجم عکس ها رو تا جایی که میشد کم کردم.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشی

10. 4 کاربر از ramin 69 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه morteza_bayan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

اگه میشه یکی درباره ی نحوه ی حل معادلات و نامعادلات قدرمطلقی با مثال توضیح بده اخه واقعا گیج شدم توی هر سوالی به یک نحوی حل میشه
    مرسی

12. این کاربر از morteza_bayan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    گیلان _ رشت

پيش فرض

اگه میشه یکی درباره ی نحوه ی حل معادلات و نامعادلات قدرمطلقی با مثال توضیح بده اخه واقعا گیج شدم توی هر سوالی به یک نحوی حل میشه
    مرسی
    برای حل نامعادلات قدرمطلقی چند تا راه وجود داره که بسته به نوع سئوال می تونی از یکیش استفاده کنی ...
    به عنوان مثال معمولا اگر در دو طرف نامعادله متغیر X وجود داشت ، می تونی دو طرف رو به توان 2 برسونی و قدر مطلق رو از بین ببری و بعد معادله رو حل کنی ...
    ولی اگه فقط در یک طرف متغیر وجود داشت ، مثلا :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در این صورت باید مقدار درون قدر مطلق بین 2 و منفی 2 قرا بگیره :
    کد:
    دلیل این کار اینه که اگه درون قدرمطلق از 2- تا 0 عددی بزاری همون جوابی رو در سمت دیگه ی نامعادله میده که عددی بین 0 و 2 میده ...
    راه جامع تر برای حل نا معادله تعیین علامت عبارت درون قدرمطلق هست ، در این روش ابتدا باید X رو در حدودی در نظر بگیری که اگه عددی در اون حدود به جای X قرار بگیره ، عبارت مثلا منفی بشه و بعد با توجه به علامت درون قدر مطلق ، قدرمطلق رو برداری و نامعادله رو حل کنی ... ، و بعد X رو در حدودی فرض کنی که عبارت داخل قدر مطلق رو مثلا مثبت می کنه ( مخالف اولی ) ، و بعد قدر مطلق رو برداری و نامعادله رو حل کنی ... ، هر بار که این کار رو انجام میدی ، یک جواب برای X پیدا میشه ، در اینجا باید توجه کنی که X پیدا شده اگر در بازه ی ای که براش فرض کردی هست میشه جواب در غیر اینصورت جواب بدست اومده برای X جواب مسئله نیست ، در آخر هم اشتراک همه ی جواب های قابل قبول میشه جواب مسئله ...

بهتره یک مثال خودت بزنی تا با توضیح کامل ، من یا دوستان دیگه برات حل کنیم ...

موفق باشی ...

14. 2 کاربر از Mahmood_N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    گیلان _ رشت

پيش فرض

f'x=cosx-1
    نتیجه( مسئله خودش این رو داده که x بزرگ تر از 0 و کوچک تر از پی دوم است) که زیرش می زنیم

کسینوس x بزرگ تر مساوی از منفی 1 و کوچکتر مساوی از 1 هست
    بعد گفته هر عددی بگذاریک که بیشترین ان 1 باشد باز منفی یک میشود
    پس f'x<0 است و نزولی است
    مشکل اینجاست که یعنی چی هر عددی بگذاریم که بیشترین 1 باشه باز منفی یک خواهد شد
    عدد رو کجا و طچوری میزاریم؟

مشکل اخر
    tan145=
    هست با مثلا پی چهارم

این طوری حساب کرده مثلا تانژانت زاویه 160 درجه میشه پی سوم یا پی چهارم
    جدول مثلثات رو دارم امام نمیدونم زاویه رو چطوری پیدا میکنند

ممنون میشم شرمنده بچه ها
    در مورد سئوال اول ...
    به این نکته توجه کن :
    مسئله خودش این رو داده که x بزرگ تر از 0 و کوچک تر از پی دوم است
    اگر دایره ی مثلثاتی رو رسم کنی ، می بینی که از صفر تا پی دوم ، مقدار کسینوس مثبت و کمتر از یک و بیشتر از صفر هست ، پس اگه در بازه ی 0 تا پی دوم هر عددی به جای X قرار بگیره ، کسینوسش کمتر از یک و بزرگتر از صفر میشه ، پس کل عبارت یعنی cos X - 1 هم کمتر از صفر و منفی میشه ، پس مشتق در بازه ی داده شده منفی هست و نتیجه می گیریم که تابع در این بازه نزولیه ...
    اما سئوال دوم ...
    برای محاسبه رابطه های مثلثاتی برای زاویه هایی که شناخته شده نیستن ، باید اونها رو به صورت جمع و تفریق زاویه های شناخته شده مثل 90 یا 180 یا 45 یا 60 یا 30 یا ... بنویسی !
    مثلا در می خوایم تانژانت 150 رو پیدا کنیم ، ولی 150 زاویه ی آشنایی نیست و فرض می کنیم که مقدار عددی تانژانتش رو نمی دونیم ، اما می دونیم که 150 = 90 + 60 و می دونیم که Sin(90+60) = Cos 60 و Cos(90+60) = Sin 60 ، پس می تونی Tan رو به صورت Sin/Cos بنویسی و با رابطه هایی که در بالا گفتم جواب رو بدست بیاری که در اینجا داریم :
    کد:
    ولی یه جورایی سئوالت واضح نبود ، فکر کنم منظورت Arc Tan بود ، لطفا بیشتر توضیح بده تا جواب بهتری هم دوستان بهت بدن ، موفق باشی ...
    Last edited by Mahmood_N; 15-11-2009 at 16:41.

16. 2 کاربر از Mahmood_N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •