تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 120 از 123 اولاول ... 2070110116117118119120121122123 آخرآخر
نمايش نتايج 1,191 به 1,200 از 1228

نام تاپيک: ✔ رفع اشکال سوالات درسی مباحث مقاطع دبیرستان و پیش دانشگاهی و کنکوری ها

پروفشنال One Minute's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    شــــاهی

پيش فرض

خیلی از سوالای مربوط به سرعت رو میشه باهاش جواب داد . سرعت تشکیل یه تصاعد عددی با قدر نسبت شتاب میده. یعنی اگه شتاب برابر 10 باشه؛ سرعت میشه یه تصاعد عددی که قدرنسبتش 10 هست . و سرعت در هر ثانیه رو هم میشه از طریق جملات اون تصاعد به دست آورد
    علی آقا این که تعریف شتاب هست ( سرعت در واحد زمان )
    من فکر کنم منظور ایشون این بود که مثلا در حرکت با شتاب ثابت مسافت ها تصاعد حسابی میسازن با قدر نسبت aT^2 یا مثلا در حرکت سقوطی آزاد ( که بعضی از معلم ها تحت عنوان اعداد طلایی درس میدن ) وقتی یک جسم پرتاب میشه استارت مکان v. + 5 و استارت سرعت v. + 10 هست و ... !! کلا این بحث تصاعد عددی بیشتر از اینا کار داره !

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

علی آقا این که تعریف شتاب هست ( سرعت در واحد زمان )
    من فکر کنم منظور ایشون این بود که مثلا در حرکت با شتاب ثابت مسافت ها تصاعد حسابی میسازن با قدر نسبت aT^2 یا مثلا در حرکت سقوطی آزاد ( که بعضی از معلم ها تحت عنوان اعداد طلایی درس میدن ) وقتی یک جسم پرتاب میشه استارت مکان v. + 5 و استارت سرعت v. + 10 هست و ... !! کلا این بحث تصاعد عددی بیشتر از اینا کار داره !
    بله. کاربرد اصلی تصاعد در همون رابطه سرعت و شتاب هست.
    اینی که فرمودین هم در مورد سقوط آزاد به درد میخوره اعداد طلایی 5 و 15 و 25 و ... هستن. منتها در سال های اخیر سوالات رو طوری میدن که با این اعداد طلایی حل نشن

3. 2 کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال One Minute's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    شــــاهی

پيش فرض

بله. کاربرد اصلی تصاعد در همون رابطه سرعت و شتاب هست.
    اینی که فرمودین هم در مورد سقوط آزاد به درد میخوره اعداد طلایی 5 و 15 و 25 و ... هستن. منتها در سال های اخیر سوالات رو طوری میدن که با این اعداد طلایی حل نشن
    بعله ، به طور مستقیم با اعداد طلایی حل نمیشن اما میشه با اعداد طلایی یه قسمتی رو حل کرد و سریع تر به جواب رسید ، مثلا همین اعداد طلایی تو تستای کار و انرژی هم به کار میان !

حـــــرفـه ای Gita's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

تانک تست آرامفر فصل 1 سوال 41 نوشته که برخي از لیپیدهایی که موجب سخت شدن رگ ها می شوند اسكلت 4 حلقه اي دارند.
    اینو از کجا آورده؟ منظورش کلستروله یا چربی اشباع شده؟

این دو تا تست رو هم جوابشون رو نمیفهمم.
    ساختار كدام دو ماده تفاوت بيش تري دارد؟ (آزاد 89)
    1) ساكارز و مالتوز 2) گلوكز و فروكتوز 3) لاكتوز و گالاكتوز 4) ريبوز و دئوكسي ريبوز
    کلید گزینه 3 رو زده. چرا؟

در هر دوره جنسی زنان یک تخمک به صورت ...از تخمدان آزاد میشود (آزاد 91)

1- بالغ 2-نابالغ 3- تمایز یافته 4- تمایز نیافته

کانون گزینه صحیح رو زده نابالغ! یه سری دلایل ثقیل! هم آورده. اینکه حداکثر شدن lh فقط باعث تکمیل میوز 1 تخمک میشه و بعدش تخمک آزاد میشه. تخمک هم تا میوز 2 نکنه بالغ نمیشه
    خود کتاب درسی نوشته:گامت ماده در طی یک چرخه جنسی بالغ میشود. و تابحال برداشتم از متن کتاب این بوده که میوز1 کامل میشه و بلافاصله بعدش میوز2 رخ میده و تخمک گذاری یعنی رها شدن تخمک بالغ
    خب اگر هنگام آزاد شدن از تخمدان بالغ نباشه کی بالغ میشه( میوز 2 رو انجام میده)؟ داخل فالوپ؟
    Last edited by Gita; 27-02-2013 at 16:17.

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

1) ساكارز و مالتوز 2) گلوكز و فروكتوز 3) لاكتوز و گالاكتوز 4) ريبوز و دئوكسي ريبوز
    گزینه 1 شامل دوتا ماده دی ساکارید هست گلوکز در هردوتاشون مشترک هست. گزینه دو هم همینطور. گزینه 4 هم فقط یه اتم اکسیژن باهم اختلاف دارن ولی گزینه 3 اصلا یکیشون مونوساکارید هست یکیشونم دی ساکارید

7. 2 کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن آموزش عالی After4Ever's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

تانک تست آرامفر فصل 1 سوال 41 نوشته که برخي از لیپیدهایی که موجب سخت شدن رگ ها می شوند اسكلت 4 حلقه اي دارند.

کانون گزینه صحیح رو زده نابالغ! یه سری دلایل ثقیل! هم آورده. اینکه حداکثر شدن lh فقط باعث تکمیل میوز 1 تخمک میشه و بعدش تخمک آزاد میشه. تخمک هم تا میوز 2 نکنه بالغ نمیشه
    خود کتاب درسی نوشته:گامت ماده در طی یک چرخه جنسی بالغ میشود. و تابحال برداشتم از متن کتاب این بوده که میوز1 کامل میشه و بلافاصله بعدش میوز2 رخ میده و تخمک گذاری یعنی رها شدن تخمک بالغ
    خب اگر هنگام آزاد شدن از تخمدان بالغ نباشه کی بالغ میشه( میوز 2 رو انجام میده)؟ داخل فالوپ؟
    سلام
    اگه دقیق به شکل نگاه کنید می بینید که دو سلول بوجود اومده یکیش اولین گویچه است دومیش هم که تخمک نا بالغ بله میوز II در لوله ی فالوپ انجا می شه و حجم سلول هم تغییر نمی کنه

بقیه رو هم وقت کردم میام می گم

9. این کاربر از After4Ever بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

سوال اولت جوابش میشه:

فصل دوم اگر غشای سلول رو ببینی می بینی کلسترول شکلی چند ضلعی داره که در "عرض" غشاست...فقط نکتش همین بود

دوستان چرخه ی کالوین در استروما انجام میشه؟
    آخه عکس کتاب کشیده که NADPH و ATP در بیرون از تیلاکوئید ساتخته میشه!
    یک سوال دیگه که خیلی به این ربط داره
    در گیاهان C4 که چرخه ی کالوین در غلاف آوندی است آیا باز هم در استرومای کلروپلاست آنزیم روبیسکو فعاله؟ یا در همون غلاف آوندی؟

این سوال من بی جواب موند.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

گزینه 1 شامل دوتا ماده دی ساکارید هست گلوکز در هردوتاشون مشترک هست. گزینه دو هم همینطور. گزینه 4 هم فقط یه اتم اکسیژن باهم اختلاف دارن ولی گزینه 3 اصلا یکیشون مونوساکارید هست یکیشونم دی ساکارید
    مرسی. آخه من استدلال کردم که همونطور که گلوکز در دو گزینه اول مشترکه. لاکتوز و گالاکتوز هم در گالاکتوز مشترکن!
    درکل تستش خیلی لوس بود

سوال اولت جوابش میشه:

فصل دوم اگر غشای سلول رو ببینی می بینی کلسترول شکلی چند ضلعی داره که در "عرض" غشاست...فقط نکتش همین بود
    چه نکته ظریفی!
    شما این نکات رو خودت پیدا میکنی یا از کتاب خاصی استفاده میکنی؟
    اگر خودت انقدر دقیقی که خیلی کارت درسته!

دوستان چرخه ی کالوین در استروما انجام میشه؟
    آخه عکس کتاب کشیده که NADPH و ATP در بیرون از تیلاکوئید ساتخته میشه!
    یک سوال دیگه که خیلی به این ربط داره
    در گیاهان C4 که چرخه ی کالوین در غلاف آوندی است آیا باز هم در استرومای کلروپلاست آنزیم روبیسکو فعاله؟ یا در همون غلاف آوندی؟
    همین روزا فتوسنتز رو خوندم. یادم بود که هروقت تموم شد ببینم جوابی برای سوالات پیدا میکنم.

اولا که بازم چه دقتی! من متوجه نشده بودم کالوین در استروما هست.
    کتاب مهروماه رو که نگاه کردم نوشته: کالوین در استروماست. آنزیم ATP ساز در سطح داخلی غشای تیلاکویید و آنزیم NADPH ساز در سطح خارجی غشای تیلاکوییده

در مورد سوال دوم غلاف آوندی مثل سلول میانبرگ نوعی سلوله که کلروپلاست داره و چرخه کالوین رو استرومای کلروپلاست غلاف آوندی انجام میده(این برداشت خودم بود مهروماه چیزی نگفته)
    ولی مهروماه گفته که در مرحله اول C4 سلول های میانبرگ از آنزیم دیگری بجای روبیسکو استفاده میکنند.

راستی جالب بود مهروماه رو که ورق میزدم نکات نابالغ بودن تخمک و 4حلقه ای بودن کلسترول رو گفته
    چندتا کتاب تست دارم اما هنوز یکیشم کامل نخوندم :( فرصت نمیکنم آخه شاغلم :(

12. این کاربر از Gita بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

سلام
    باور کنید من هم اونقدر رو کتاب های تست وقت نمی زارم ...این نکته های فضایی رو خودم با استفاده جزوه های دبیر ها و ...در می یارم...

یک پیشنهاد برای انجمن آموزش عالی

زیست یک درسیه که پر از نکته است به این راحتی ها هم نمی شه این نکات رو در آورد هیچ کتابی هم برای زیست وجود نداره که کل نکات رو در آورده باشه ...مثلا خیلی سبز یکی چیزایی رو خوب گفته یک سری چیزا رو اصلا نگفته یک سری چیزا ها رو بدتر از کتاب گفته ...
    این برای تمام کتاب های زیست صادقه

سی دی های درسی هم وضعش همینطور
    خلاصه می خوام بگم زیست مثل شیمی نیست که بگیم یک کتاب کامل مثل مبتکران پیدا کنیم بریم کنکور بالای 80 بزنیم....
    خب حالا نظرتون چیه که یک تاپیک در همین بخش درست کنیم فقط در مورد زیست صحبت کنیم؟ اینطوری من هم نکاتی که در آوردم رو میگم...
    ولی خب دوستان هم باید حمایت کنند

14. 3 کاربر از After4Ever بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بنظر من که عالیه!
    چون من دسترسی به جزوه هیچ معلمی ندارم عادت هم ندارم به جزییات دقت کنم، علی الخصوص شکل ها که ما بچه های ریاضی هروقت شکل میدیدیم میگفتیم آخ جون یه جا که نباید خوند و یاد گرفتش!
    برای همین چنین تاپیکی برام خیلی مفیده.

فقط احتمالا مثل تاپیکی که برای زبان فارسی ایجاد شد، این رو هم ببندن.
    از مدیر انجمن بپرسید اگر قبول نکردن یا گروه ایجاد کنید یا داخل انجمن زیست شناسی تاپیک بزنیم.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

16. این کاربر از Gita بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •