تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 101 از 123 اولاول ... 5191979899100101102103104105111 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,001 به 1,010 از 1228

نام تاپيک: ✔ رفع اشکال سوالات درسی مباحث مقاطع دبیرستان و پیش دانشگاهی و کنکوری ها

آخر فروم باز esfehanei's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

داداش h2o که آبه!
    علاوه بر مایع و گاز، جامدم هست دیگه!
    سوتی دادیا

حالا واکنش ها رو بذار تا ببینیم قضیه از چه قراره!

نه من تاحالا واکنشی ندیدم که توش آب جامد باشه (اگه دیدی بگو تا بدونم)

---------- Post added at 11:01 PM ---------- Previous post was at 10:58 PM ----------

سلام دوستان ، خسته نباشید

امروز امتحان شیمی داشتیم ( شیمی 3 ) در رابطه با موازنه، باید به روش وارسی حل میکردیم اما فقط 2 تا از سوال های موازنه رو میشد با روش وارسی حل کرد، بقیه به هیچ وجه نمیشد !! وسطش گیر میکردی و اصلا نمیشد حلش کنی ! میخواستم ببینم قلق این روش چیه ؟ یکی از بچه ها میگفت معلم توی کلاس خصوصی حل به روش معادله رو گفت و با معادله میشد همه رو حل کرد !!
    اول سال هست ، معلم شیمی هم تشنه ی کلاس خصوصی !! 50 تومن هم تخفیف داده و گفته 250 تومن میگیرم !! ( لعنت به این نظام آموزش مزخرف )

میشه یکی از دوستان بهم کمک کنه ؟ دیروز کلی موازنه خوندم اما امتحان زیر 10 میشم : )
    میگم اگه نتونستی یاد بگیری صبر کن من کتاب رمزینه بگیرم شاید تونستم بت یاد بدم
    معلم من که تازه داره میگه واکنش چیهچه برسه به موازنه و این حرفا
    ولی رمزینه خوب توضیعح داده یه چند روزی دادم به دوستم

2. این کاربر از esfehanei بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر فوتبال خارجی و مسابقه و سرگرمی Reza31001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

بله درسته ،

مثلا این واکنش رو ببین دوست من ، اون وسط ها ضریب ها تقریبا قاطی پاتی میشن ! معلوم نیس باید چیکار کرد !

Ca5(PO4)3F+H2SO4--->Ca(H2PO4)2+CaSO4+HF
    با همچین واکنشی میشه گفت دبیر گرامی دنبال جذب دانش آموزه اونم وقتی که راه حلشو تو کلاس پولیش میگه!
    به هر حال جواب اینه:

2Ca5(PO4)3F + 7H2SO4 ----> 3Ca(H2PO4)2 + 7CaSO4 + 2HF

راه حل هم من این طوری رفتم:
    اول باید مناسبترین عنصری رو که برای موازنه وجود داره پیدا کنیم
    میدونیم که هیدروژن و اکسیژن هیچ وقت تو شروع کار نیستن
    تو این مثال کلسیم در یک طرف واکنش در دو ماده وجود داره پس اونم مناسب نیست
    فلوئور و گوگرد هم در ابتدا موازنه شده هستن پس میمونه فسفر

طرف دوم پشت ماده اول یک 3/2 ( سه دوم) میذاریم تا فسفر موازنه بشه
    حالا یکی از دو ماده ای که سمت راست بودن و حاوی کلسیم بودن ضریب گرفتن پس میتونیم بریم سراغ موازنه کلسیم
    پس پشت ماده دوم طرف راست یک 7/2 میذاریم
    با این کار موازنه گوگرد به هم میریزه و باید اونو موازنه کنیم میریم سراغ ماده دوم سمت چپ و پشتش یه 7/2 میذاریم
    با یه بررسی کوچولو میفهمیم که تمام مواد موازنه شدن و برای اینکه نمره کامل رو بگیریم واکنش رو ضربدر 2 میکنیم تا کسر ها به عدد طبیعی تبدیل بشن و کار تموم!

تو موازنه یه نکته ای که باید در نظر گرفت اینه که وقتی به یک ماده ضریب دادیم در واقع اونو موازنه شده فرض میکنیم و دیگه تا آخر کار نباید ضریبش رو عوض کنیم مگه اینکه بفهمیم اشتباه کردیم و باید از اول شروع کنیم

این واکنش برای دانش آموزی که تازه سال سوم رو شروع کرده یه جورایی میشه گفت ظلمه!
    احتمالا آقای معلم میخواسته یه خودی نشون بده!

نه من تاحالا واکنشی ندیدم که توش آب جامد باشه (اگه دیدی بگو تا بدونم)
    شوخی کردم

4. 3 کاربر از Reza31001 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

چرا کسی کمک نمیکنه؟
    خوب یکی بیاد بگه این aq داستانش چیه؟

ناظر فوتبال خارجی و مسابقه و سرگرمی Reza31001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

aq یعنی محلول در آب
    خیلی از مواد برای اینکه وارد واکنش بشن ( یعنی در عمل واکنش انجام بدن) باید aq باشن خیلی وقت ها هم فراورده ها به صورت محلول در آب تولید میشن
    اینکه میگی تو تشخیص مشکل دارم رو من نمی فهمم
    در ادامه وقتی جلوتر برین کم کم متوجه میشین و دستتون راه میفته ضمنا شما فقط باید واکنش های کتابتون رو یاد بگیرید بنابراین با طیف وسیعی از واکنش ها سروکار ندارید که قاطی پاتی بشن فقط همونا رو یاد بگیرید

7. 3 کاربر از Reza31001 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

خیلی ممنون از کمکت
    چه مواقعی H2Oبصورت gهست و چه مواقعی بصورتl ؟ (اگه sهم بود که چه بهتر)

پروفشنال One Minute's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    شــــاهی

پيش فرض

میگم اگه نتونستی یاد بگیری صبر کن من کتاب رمزینه بگیرم شاید تونستم بت یاد بدم
    معلم من که تازه داره میگه واکنش چیهچه برسه به موازنه و این حرفا
    ولی رمزینه خوب توضیعح داده یه چند روزی دادم به دوستم
    برای ما که اون 4-5 تا واکنش سنتزی و یه گانه و دو گانه رو هم درس داد !!
    از هر مبحث یک خط ، یک خط و نیم مطلب میگه و میره مبحث بعدی !! اما هم اون عقب کلاس دائم به ننه باباش درود میفرستیم ! : دی

با همچین واکنشی میشه گفت دبیر گرامی دنبال جذب دانش آموزه اونم وقتی که راه حلشو تو کلاس پولیش میگه!
    توی کلاس مدرسه ، 3-4 تا از این واکنش های طولانی رو نوشت پای تخته ، بعد به ما گفت من اینارو با یک نگاه موازنه میکنم !!! بعد سریع چند تا عدد گذاشت کنار هر ترکیب و گفت موازنه شدن ، حالا میتونین یادداشت بردارین ! سوال هم بپرسیم میگه وسط درس دادنم سوال نپرسین !! : )
    من نمیدونم همچین معلم هایی رو برای چی توی مدارس شاهد راه میدن !

میدونیم که هیدروژن و اکسیژن هیچ وقت تو شروع کار نیستن
    اما آقای بهمن بازرگانی توی کتاب تست شیمی 3 ، در صفحه ی 49 اینجوری نوشته :

گام دوم - انتخاب عنصر آغازگر موازنه
    کمی مطالب نوشته ، بعد در ادامه اومده :
    یک پیشنهاد : ... چون O دارای بزرگ ترین زیروند است و شرط های اول و دوم را دارد ، O را به عنوان عنصر آغازگر موازنه انتخاب میکنیم ...

برای این جوابی دارید ؟

تو موازنه یه نکته ای که باید در نظر گرفت اینه که وقتی به یک ماده ضریب دادیم در واقع اونو موازنه شده فرض میکنیم و دیگه تا آخر کار نباید ضریبش رو عوض کنیم مگه اینکه بفهمیم اشتباه کردیم و باید از اول شروع کنیم
    این رو میدونم ، اما توی امتحانی که گرفت ( فردا شیمی داریم شاید برگه هارو بده ) واکنش هایی رو آورده بود که هرکار میکردی ضریب ها با هم قاطی میشد ، یعنی هی باید ضریب هارو عوض میکردی و هر دفعه یک عنصر موازنه اش بهم میخورد و اون یکی موازنه میشد !! فردا اگه برگه هارو بده یکی 2 تا از واکنش هایی که داده بود رو اینجا مینویسم ، شما همیشه توی تاپیک هستید ؟

احتمالا آقای معلم میخواسته یه خودی نشون بده!
    اتفاقا قراره فردا از آمریکا ماژیک های روون سفارش بده ، چون ماژیک های ایرانی دستش رو اذیت میکنه !! : دی

درضمن، من از یکی از دوستان سال بالایی شنیدم که توی کتاب پیش ، موازنه به صورت کامل تدریس شده ، میشه منبعی معرفی کنید که برم موازنه رو به صورت کامل در سطح پیشرفته از روش بخونم ؟

پروفشنال fouad-pes's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

اشتباه شد
    ببخشید

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

بچه ها برای کنکور هم باید همه واکنش های کتاب های دوم و سوم و پیش رو حفظ باشیم ؟

---------- Post added at 09:15 PM ---------- Previous post was at 09:13 PM ----------

درضمن، من از یکی از دوستان سال بالایی شنیدم که توی کتاب پیش ، موازنه به صورت کامل تدریس شده ، میشه منبعی معرفی کنید که برم موازنه رو به صورت کامل در سطح پیشرفته از روش بخونم ؟
    کتاب پیش موازنه نداره و موازنه برای سال سوم و فصل اولش هست
    موازنه در شیمی مثل جدول ضرب در ریاضی هست و سطح بالا نداره فقط در برخی جاها استثنا داره که باید واکنش رو حفط باشی همین !
    بهترین منبع برای یادگیری موازنه کتاب آموزش شیمی سال دوم مهندس بهمن بازرگان انتشارات مبتکران هست

12. این کاربر از Alireza SM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه farhad1122's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

خیلی ممنون از کمکت
    چه مواقعی H2Oبصورت gهست و چه مواقعی بصورتl ؟ (اگه sهم بود که چه بهتر)
    S میشه جامد
    L میشه مایع (لیکوئید)
    g میشه گاز
    aq هم میشه محلول در آب
    برا دبیرستان باید اینارو بلد باشین! مثلا آب وقتی به حالت بخار هست میشه g و وقتی به صورت یخ هست میشه s و وقتی در دمای معمولی یا دمای اتاق هست و به حال مایع هست میشه L و وقتی مثلا نمک رو تو آب حل میکنیم نمک میشه aq
    Last edited by farhad1122; 09-10-2011 at 19:59.

14. 2 کاربر از farhad1122 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه farhad1122's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری!

پيش فرض

بچه ها برای کنکور هم باید همه واکنش های کتاب های دوم و سوم و پیش رو حفظ باشیم ؟
    اگه میخواید درصد شیمی تون بالا 70 یا 80 باشه باید واکنش ها رو حفظ باشید. هر چی واکنش تو کتاب هست! تو خود را بیازمایید و مانند دانشمندان و متن اصلی درس و... هر جا واکنش دیدین باید حفظ کنید! حتی اگه نمیخواید همشو حفظ کنید حداقل واکنش های خیلی مهم مثل تجزینه نیتروگلیسرین که تو کنکورهای سال های اخیر اومده رو حفظ کنید! یا مثلا فرمولهای شیمیایی مواد رو بلد باشین! مثلا باید بدونید اتانول c2h5oh هست یا فرمالدهید چی هست و ... چون تو سوال های رسم ساختار لوئیس کنکور و مقدار زوایای پیوندی وقتی میگن اتانول شما باید فرمولش رو خودتون بلد باشین! حفظ بودن واکنش ها هم برا سوالهای استوکیومتری لازمه چون مثلا میگن در تجزیه نیتروگلیسرین فلان ماده چقدر تولید میشه؟ شما هم باید ضریب موازنشو بلد باشین که مثلا سمت چپ معادله ضریبش 4 هست (سر جلسه کنکور وقت فکر کردن رو موازنه ی واکنش های اجق و وجق رو ندارین) و هم بتونید واکنش رو کامل بنویسین!
    پس اگه قصدتون درصد بالای شیمی هست باید حفظ کنید هر چی واکنش و فرمول شیمیایی تو کتاب هست... اگه هم نمیخواید همشو حفظ کنید حتما مهم هاشو حداقل حفظ کنید...

16. 2 کاربر از farhad1122 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •