تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 24

نام تاپيک: مشككل در خريد خط تلفن براي اتصال به adsl

آخر فروم باز Persian_Gun's's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

5 مشككل در خريد خط تلفن براي اتصال به adsl

سلام دوستان
    من به دلایلی محرمانه نمیتونم از خط تلفن خونمون برایه اینترنت استفاده کنم و به همین دلیل تصمیم گرفتم برم یه خط تلفن جدید واسه خونه بخرم تا از این خط واسه ای دی اس ال استفاده کنم و این کارم کردم رفتم 80 هزارتومنه ناقابل یه خط خریدم و وقتی ام که واسه وصل کردنش اومدن 20 هزار تومن به بچه های سیمبان مخابرات شیرنی دادم
    خلاصه......
    دیشب رفتم نمایندگی صبانت که ازشون سرویس بگیرم....که ناگهان به اتفاقه نمایندگی متوجه شدیم این خطه جدیدی که خریدم از تکنولوژی فیبره نوری استفاده میکنه در صورتی که برای داشتنه ای دی اس ال فقط و فقط باید از کابله مسی استفاده شده باشه....
    من 1 روزه که حالم خیلی گرفتست
    اینارو گفتم تا شما اشتباهه منو تکرار نکنید.همین.
    بدرود

حـــــرفـه ای hakhamanesh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    اورجینال کی

پيش فرض

درسته براي خريد خط تلفن اگر به Adsl روي اون خط نياز داريد حتما بايد بهشون بگيد كه ميخواهيد خطتون Adsl رو ساپورت كنه.

پروفشنال cityslicker's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زیر همین سقف خاکستری

پيش فرض

غرب تهران هم به همین اتفاق دچار شده

البته تو یه سایتی یه دوستی این راه رو پیشنهادا داد:

1- مودم های outdoor سرویس IPwireless datak تمام شده و مودم های ایندور به خوبی آنتن نمیده و هزینه گرانی هم داره این سرویس.

2- سرویسهای وایمکس هزینه بالایی داره و اصلا به صرفه نیستند با توجه به سرعت بسیار کمشون چون برای سرعت های بالا باید یه هزینهای بسیار زیادی پرداخت بشه که اصلا به صرفه نیست.

3- اینترنتهای ماهواره ای هم که از طرف سند مشکل دارند و یک طرف قضیه میلنگه. معمولا سرعت های بسیار بالاشون هم کاربرد نداره چون اولا شما سند ندارید و دوما کسی که سرعت 2 مگ بر ثانیه داشته باشده خیلی سریع کل سهمیه یک ماهش رو مصرف میکنه و سرعت افت میکنه و یا باید دوباره پول زیادی رو به این سایتهای ارائه دهنده بده. هیچکدوم هم اعتباری بهشون نیست چون همشون موبایلهاشون رو تو سایت گذاشتند , نه آدرسی و نه تلفن ثابتی. پس این قضیه کلا منتفی هست.

4- تنها یک راه میمونه ولین خوشبختانه اون یک راه استفاده از دایل آپ نیست. من این راه رو خودم آزمایش کردم و با موفقیت جواب داد.

منزل ما در قسمت شمالی بولوار اوشان در شهرک شهرداری پشت شهرک خلبانان شکاری در اقدسیه شمال تهران و شرق دارآباد واقع شده و کابل مسی هم به هیچ وجه نمشد گرفت.

کاری که من کردم این بود:

در فاصله هزار متری (در شهرک محلاتی) برای یک بنده خدایی که منزلش به پشت بام منزل ما دید مستقیم داشت یک سرویس ADSL داتک با سرعت 256 کیلوبایت گرفتم و گفتم که مفتی از این ADSL استفاده کن و حالش رو ببر
    فقط اجازی بده که من در تراس خونتون یک آنت کوچیک اندازه یک بشقاب قرار بدم و اون هم از خدا خواسته قبول کرد.

من با دو تا ACCESS POINT Outdoor که یکی روی ساختمان آن شخص و دیگری رو ساختمان خودمون نصب کردم تونستم یک لینک ارتباطی با سرعت 30 مگابایت در ثانیه راه اندازی کنم که در هر شرایط جوی هم به خوبی جواب میده, و برای خط اون شخص ADSL گرفتم و او رو از طریق Access point به صورت Point to Point به هزار متری اون یعنی منزل خودمون انتقال دادم , سیستم بسیار عالی داره جواب میده و هیچ مشکلی نداره.

فقط باید دقت کرد شخصی که میخواد مورد لطف و عنایت شما قرار بگیره خوره اینترنت نباشه, و فقط برای چک کردن ایمیل و نهایت روزی یک ساعت چرخ زدن تو نت از اینترنت استفاده کنه وگرنه تمام پنهای باند رو میخوره و چیزی به شما نمیرسه.

سوالاتی که ممکنه بپرسید:
    تجهیزات چقدر هزینه برداشت؟ حدود 600 تومان البته به صورت ارزانتر هم میشه.

آیا این کار مجاز هست؟ بله کاملا رو فرکانس 2.4 هیچ مشکل قانونی وجود نداره و این یک فرکانس آزاد هست.

آیا کامپیوتر اون شخصی که میخواد سرویس بده باید همیشه روشن باشه؟ نه اصلا! یوزرنیم و پسوورد اینترنت در خود مودم کانفیک میشه و میاد اینور.

این تنها راه به صرفه این بود که برای من جواب داد.

4. 2 کاربر از cityslicker بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال cityslicker's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زیر همین سقف خاکستری

پيش فرض

درسته براي خريد خط تلفن اگر به Adsl روي اون خط نياز داريد حتما بايد بهشون بگيد كه ميخواهيد خطتون Adsl رو ساپورت كنه.

اصولا رو فیبر نوری نمیشه ADSL فعال کرد چون این سیستم با فیبر سازگار نیست اما می تونن اینترنت رو مثل خطوط استیجاری ( leassed ) برای دیتا و اینترنت روی فیبر فعال کنند

آخر فروم باز Persian_Gun's's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

البته تو یه سایتی یه دوستی این راه رو پیشنهادا داد:

1- مودم های outdoor سرویس IPwireless datak تمام شده و مودم های ایندور به خوبی آنتن نمیده و هزینه گرانی هم داره این سرویس.

2- سرویسهای وایمکس هزینه بالایی داره و اصلا به صرفه نیستند با توجه به سرعت بسیار کمشون چون برای سرعت های بالا باید یه هزینهای بسیار زیادی پرداخت بشه که اصلا به صرفه نیست.

3- اینترنتهای ماهواره ای هم که از طرف سند مشکل دارند و یک طرف قضیه میلنگه. معمولا سرعت های بسیار بالاشون هم کاربرد نداره چون اولا شما سند ندارید و دوما کسی که سرعت 2 مگ بر ثانیه داشته باشده خیلی سریع کل سهمیه یک ماهش رو مصرف میکنه و سرعت افت میکنه و یا باید دوباره پول زیادی رو به این سایتهای ارائه دهنده بده. هیچکدوم هم اعتباری بهشون نیست چون همشون موبایلهاشون رو تو سایت گذاشتند , نه آدرسی و نه تلفن ثابتی. پس این قضیه کلا منتفی هست.

4- تنها یک راه میمونه ولین خوشبختانه اون یک راه استفاده از دایل آپ نیست. من این راه رو خودم آزمایش کردم و با موفقیت جواب داد.

منزل ما در قسمت شمالی بولوار اوشان در شهرک شهرداری پشت شهرک خلبانان شکاری در اقدسیه شمال تهران و شرق دارآباد واقع شده و کابل مسی هم به هیچ وجه نمشد گرفت.

کاری که من کردم این بود:

در فاصله هزار متری (در شهرک محلاتی) برای یک بنده خدایی که منزلش به پشت بام منزل ما دید مستقیم داشت یک سرویس ADSL داتک با سرعت 256 کیلوبایت گرفتم و گفتم که مفتی از این ADSL استفاده کن و حالش رو ببر
    فقط اجازی بده که من در تراس خونتون یک آنت کوچیک اندازه یک بشقاب قرار بدم و اون هم از خدا خواسته قبول کرد.

من با دو تا ACCESS POINT Outdoor که یکی روی ساختمان آن شخص و دیگری رو ساختمان خودمون نصب کردم تونستم یک لینک ارتباطی با سرعت 30 مگابایت در ثانیه راه اندازی کنم که در هر شرایط جوی هم به خوبی جواب میده, و برای خط اون شخص ADSL گرفتم و او رو از طریق Access point به صورت Point to Point به هزار متری اون یعنی منزل خودمون انتقال دادم , سیستم بسیار عالی داره جواب میده و هیچ مشکلی نداره.

فقط باید دقت کرد شخصی که میخواد مورد لطف و عنایت شما قرار بگیره خوره اینترنت نباشه, و فقط برای چک کردن ایمیل و نهایت روزی یک ساعت چرخ زدن تو نت از اینترنت استفاده کنه وگرنه تمام پنهای باند رو میخوره و چیزی به شما نمیرسه.

سوالاتی که ممکنه بپرسید:
    تجهیزات چقدر هزینه برداشت؟ حدود 600 تومان البته به صورت ارزانتر هم میشه.

آیا این کار مجاز هست؟ بله کاملا رو فرکانس 2.4 هیچ مشکل قانونی وجود نداره و این یک فرکانس آزاد هست.

آیا کامپیوتر اون شخصی که میخواد سرویس بده باید همیشه روشن باشه؟ نه اصلا! یوزرنیم و پسوورد اینترنت در خود مودم کانفیک میشه و میاد اینور.

ممنون بابته راهنماییت..
    اگر نتونستم کاری کنم یه خطه دیگه میخرم که کابله مسی باشه این خیلی با صرفه تر از روشی هست که شما گفتید..

Banned
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    سلام !

پيش فرض

برادر "cityslicker" کار خیلی جالبی بود ! خودم به فکرش افتاده بودم ولی هزینش برای من زیاد دمی شد بی خیالش شدم !
    البته چون ما غرب تهرانیم و خطوط PCM به شدت یافت می شه کسی رو هم پیدا نتوسنتم بکنم بسی رنج بردم ! راه دیگه ای نسیت ؟؟؟
    الان با هر قبض تلفون حداقل 150 تومن 200 تومن می دیم ! یعنی راهی نیست کمتر هزینه بشه ؟؟؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

یکی هست که از هردوی شما زرنگتره:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پروفشنال farhad_s5's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگه بريد مخابرات و بهشون گير بديد شايد براتون درست كنن!!

من ديدم يكي از دوستان همين فروم با شكايت و از اين جور كارها مشكل Pcm خودش رو حل كرده بود!!

مخابرات موظف هست كه خط شما رو از Pcm خارج كنه!!

Last edited by farhad_s5; 14-08-2008 at 18:31.

پروفشنال r4pbr4p's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    † Mars †

پيش فرض

مشکل ایشون پی سی ام نیست

خطش فیبره!

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    L0r3stan

پيش فرض

حالا اين pcm و فيبر نوري چي هست؟؟؟

چرا يكي ميگه pcm بايد باشه يكي ميكنه بايد برش دارن؟؟
    Last edited by persia007; 14-08-2008 at 14:54.

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •