تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمايش نتايج 21 به 30 از 30

نام تاپيک: بررسي هاي تخصصي انواع لپ تاپ ( از بيان خود كاربران / لیست در پست اول )

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض بررسی lenovo thinkpad sl410-DLG

سلام

این اولین رویوی من در این انجمن هست و مثل پیام عزیز (Pami) من هم از دوستان تقاضا دارم که این مطلب رو هر جا که استفاده می کنید نام انجمن و نویسنده رو هم بیارید.

دلایل خرید:
    دنبال لپتاپی بودم که قابل حمل باشه و آدم رو به سختی نندازه و وزنش زیر 2.5 کیلو باشه در ضمن خوش ساخت بوده و بدنش محکم باشه و همچنین بشه باهاش بازیهای روز (تا 2010) رو هر چند با جزییات پایین تر اجرا کرد.
    امنیت اطلاعاتش بالا باشه و پورت هاش هم متنوع و به روز باشه.از همه مهمتر ویندوز XP رو ساپورت کنه و درایور های شرکتیش موجود باشه، هرچی قیمتش کمتر باشه بهتره. این بود که در نهایت تصمیم به خرید این لپتاپ گرفتم.

برسی سری SL:
    شرکت لنوو قصد داشت با ارائه این سری خلا موجود در محصولات خودش در سری اداری صنعتی را با ارئه ی یک سری امکانات مالتی مدیا به همراه امکانات اداری و صنعتی رو با هم جمع کنه و از اونجایی که اکثر کاربران برای کارهای غیر تخصصی (در مقایسه با سری T) این لپتاپ ها رو انتخاب می کنن پس لنوو سعی کرد تاحد ممکن قیمت تمام شده رو پایین بیاره.در حقیقت لنوو سری SL رو برای رقابت با سری وسترو از دل راهی بازار کرد.

این مدل در حال حاضر فقط با گارانتی سازگار ارقام تو بازار موجوده و مدل های مشابه این مدل از سری sl410 رو می تونید توی سایت سازگار ببینید.

اول بریم سراغ کانفیگ این مدل:

CPU: Intel Core 2 Duo T6570@2.1GHz, 2MB Cache, FSB 800MHz

Memory: DDRIII 2GB 1066MHz (Single Channel)

Hard Disk: 320GB SATA 5400RPM

Optical Drive: Dual Layer Multi burner Drive (DVD-RW)

Graphic: ATI Mobility Radeon HD 4570 256MB

Display: 14.1 " (1366x768) LED-Backlight TFT LCD

Communication: Intel WiFi Link 1000 BGN Network Adapter
    Realtek PCIe GBE Controller
    Camera
    Thinkpad Bluetooth 2.1

Security: FingerPrint Reader
    ThinkVantage
    Kensington Lock

Ports: 3 x USB 2.0 ports
    VGA output
    RJ45
    HDMI
    eSATA+USB
    Multi Card Reader
    PC Card Slot
    Headphone
    Mic

Weight: Battery: 6Cell 48Wh (Up to 4 hours) 2.32 Kg

Operating System: DOS

چند تا عکس از این لپتاپ:

کیبورد عربی

UltraNav

سمت چپ دستگاه به ترتیب از چپ به راست:
    خروجی تهویه، پورت VGA، پورت ,USB + E-Sata، پورت اترنت، HDMI، میکروفن و هدفون

سمت راست دستگاه به ترتیب از راست به چپ:
    ورودی آداپتور،دی وی دی رایتر، 2 پورت USB، اسلات مموری، دکمه خاموش و روشن وایرلس و بلوتوس

پشت دستگاه:
    پورت USB (همیشه روشن)

از روبرو:
    ال ای دی های مربوط به میزان شارژ و حالت هیبرنیت یا استندبای

زیر لپتاپ:
    1. محل خروج مایعات ریخته شده بر روی کیبورد(اگه آب یا قهوه روی کیبورد ریخه بشه از این قسمت خارج میشه و به مین بورد و قطعات داخلی آسیب نمی زنه)
    2. پیچ نگه دارنده رام (در صورت نیاز می تونید پیچ رو باز کنید و رام رو بدون باز کردن کل لپتاپ تعوض کنید)
    3. ماژول وای فای
    4. جای سیم کارت
    5. هارد
    6. رم
    7. cpu
    8. فن

اندازه ی تاچ پد

اندازه آداپتور

مقایسه ضخامت لپتاپ (با قاب سیدی 2 تایی)

امکانات:
    کیبرد بسیار راحت و روان و بی صدا ، همچینن تاچ پد بزرگ و دارای اسکرول عمودی و افقی، وجود چیپ گرافیکی در رده متوسط به بالا (4570 ATI) به شما این امکان رو میده تا بتونید بازیهای روز رو با جزییات پایین تر و با زیهای تا 2 یا 3 سال پیش رو بدون مشکل و کاملا روان اجرا کنید. با وجود سنسور اثر انگشت و بایوس حرفه ای امینیت اطلاعات رو تا حد زیادی تامین می کنه. بوسیله پورت USB همیشه روشن میتونید وسایل جانبی از قبیل موبایل و ام پی تری پلیر و در حالتی که لپتاپ خاموشه، شارژ کنید. بوسیله پورت HDMI می تونید تصویر لپتاپ رو روی تلویزیون HD یا ال سی دی خودتون ببینید. پورت E-SATA به شما این امکان رو میده تا بتونید با سریعترین صورت ممکن اطلاعات موجود در هارد اکسترنال رو رد و بدل کنید.

این رویو ادامه داره .........
    Last edited by kakero; 08-08-2010 at 12:19.

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و کنسول HOJ-JAT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    دانشکده مهندسی!

پيش فرض sony vaio f123fx

به نام خدا
    نقد و بررسی sony vaio f123fx

با عرض سلام خدمت شما دوستان و عزیزان در این مطلاب سعی کرده ام تا با زبان ساده و راحت بتوانم این محصول را معرفی کرده و بررسی نمایم

مقدمه:شرکت سونی طی چند سال گذشته محصولات فوق العاده ای به بازار عرضه کرده است از تلویزیون های با قابلت های 3 بعدی گرفته تا گوشیهای موبایل با امکانات بالا البته با همکاری شرکت اریکسون..والبته لپ تاپ های با قابلیتهای بسیار بالا
    سری f12 یکی از جدید ترین سری های این شرکت می باشد که به تازگی به بازار عرضه شده است در این سری سعی شده است تا مشکلات که در سری f11 وجود داشت به کلی رفع شود بنده در اینجا مدل f123fx را معرفی می نمایم

مشخصات اصلی این مدل عبارت اند از:
    CPU:INTEL CORE I7 (1.73) WITE TURBO BOOST UP TO (2.93GHz) WITH 6 M CASH
    RAM:6 GIG DDR3
    VGA:NVIDIA 330 GT WITH 1 GIG OF RAM
    16.4" MONITOR WITHE TFT DISPALY
    OD:BLUE RAY DRIVE
    HDD:500GIG
    این مدل از سی پی یو مدل جدید اینل با نام I7 پشتیبانی می نماید که با TURBO BOOST متواند در صورت نیاز قدرتش را تا 2.93ghZ بالا برده و هر گونه نیاز را بر طرف سازد
    رم 6 GIG این مدل از نوع ddr3 میباشد تا هر گونه نیاز را بر طرف سازد
    کارت گرافیک 330 شرکت اینویدیا نیاز طرفداران بازی را رفع میکند یک تست از gupz برایتان می گذارم :
    صفحه نمایش عریض 16 اینجی با وضوح بالا و قابلیت تنظیم خودکار نور صفخه و خاصیت tft که با این امکان شما از هر طرف که به صفحه نمایش نگاه کنید تغییری در رنگ ان مشهاده نخواهی کرد
    این مدل از صفحه کلید کامل و دارای نام پد استغاده می کند که دارای نور پس زمینه هم میباشد تا در شب به طود خودکار روشن شود

خوب حالا بررسی را از طرف راست لپ تاپ ادامه می دهیم

اولین چیزی که مشاهده می شود دکمه پاور ان است که به رنگ سبز در می اید اگر شما درب لپ تاپ را در هنگام کار ببنید در حالت نیمه خاموش قرار می گیرد و چراغ ان به حالت قرمز چشمک زن در می اید

بعد از پاور شما درایو بلوری را مشاهده می نمایید که قبلیت خواندن دیسک هال بلوری را دارد به علاوه قابلیت خواندن و رایت کردن cd و dvd
    بعد از ان دو پورد پر کار برد دنیای کامپیوتر یعنی USB را مشاهده می نمایید در اخر هم پورد میکروفون و هدست

در جلو لپ تاپ شما دو شیار کارت حافظه و چراغ ان سویچ وایرلس و چراغ هارد دیسک و چراغ شارژ را مشاهد می کنید

در سمت چپ شما شیار express card پورت esata و usb پورت hdmi و پورت شبکه را مشاده می نمایید

در قسمت بعد کانال تخلیه هوای cpu در که حین بازی مثل یک شسوار ار ان باد گرم خارج میشود را میبینید به علاوه سوکت شارژ
    در قسمت بالا صفح نمایشگر دوربین وب کم و میروفون را مشاهده می کنید

عملکرد این لپ تاپ بسیار رضایت بخش بود و محاسبات ستگین و بازی ها را به راحتی اجرا می نماید دما در همه قسمت های ان عادی بوده ور اجرای برنامه های سنگین کمی گرمتر میشود
    امتیازات بالای ویندوز سون نسخه (خانگی که ویندوز اصلی بوده و دارای کد خریداری شده میباشد)گویای
    عملکرد بالان ان است:

من به شخصه از این مدل راضی هستم این مدل میتواند یک مدال دانشجو مهندسی باشد البته فاکتور از قیمتش

من این مدل را در 8 /6 89 به قیمت 1750000 با یک سال گارانتی خریداری کرده ام
    امید وارم نقد خوب و قابل قبولی بوده باشه کاستی ها را بر من ببخشید ..
    ارادت مند شما
    Last edited by HOJ-JAT; 05-09-2010 at 08:21.

داره خودمونی میشه mohammad-rsh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض بررسی لپ تاپ ASUS N53JN

با سلام
    حرف N تو اسم این لپ تاپ نشون میده که جز سری مولتی مدیا ASUS هست.
    مشخصات این لپ تاپ به صورت زیر هستش:
    Processor:
    Intel Core i5-520M, 2.4-2.93 GHz Turbo
    Display:
    15.6” HD/LED 1,366 x 768
    VGA:
    nVIDIA Geforce GT 335M; VRAM: 1GB DDR3 and Intel GMA integrated HD video card
    HDD:
    Samsung 640GB 5400rpm
    ODD:
    DVD Sup.MTI
    Memory:
    4GB DDR3
    Free OS
    HDMI, the network e-SATA/USB and a USB 3.0 and SDXC card reader, 2.73kg
    6 Cell Battery – 4400 mAh and 48 Wh
    قیمت این مدل دوروبر 1300000 می چرخه (البته آبان من خریدم 1570000)
    لوازم موجود در جعبه ی لپ تاپ مثل همه ی لپ هاست به اضافه ی موس و کیف اورجینال اسوس که نسبت به مدلهای قبلی کیفیت بالاتری دارند.
    اینم عکس از کیف و ماوس (ساخت شرکت Logitech) همراه لپ تاپ

سیم این موس در شیار زیر موس جمع میشه و USB اون زیر ماوس بالاتر از چشک اپتیکش قفل میشه که به نظرم خیلی خوبه و کاملا سیم رو جمع می کنه.

حالا زوایای مختلف لپ تاپ و پورتهای موجود رو بررسی می کنیم.
    نمای سمت راست:

1-دو درگاه USB2
    2-درایو نوری
    3-ورودی میکروفون و بلندگو
    4- دکمه برای خاموش کردن وایرلس (البته کلید فانکشن هم برای روشن و خاموش کردن وایرلس وجود داره ولی اگه از این قسمت خاموش کنید دیگه با کلید فانکشن روشن نمیشه)
    یک نکته در طراحی درایو نوری در نظر گرفته شده و اونم محلی برای گذاشتن انگشت و راحت تر باز کردن درایو هست که در شکل می بینید (همین چیزای کوچیک نشون دهنده دقت تو طراحی هست)

سمت چپ:

پورت ها موجود عبارتند از:
    1-HDMI
    2-LAN
    3-Card Reader (SD)
    4-E-SATA
    5-USB 3
    یکم درباره USB 3 توضیح می دم:

این پورت نسبت به USB 2 دارای ماکریمم پهنای باند 10 برابر است (480مگابایت بر ثانیه برای USB 2 و 4.8گیگابایت بر ثانیه برای USB3) علاوه بر این قدرت انتقالی از 500mA به 900mA افزایش پیدا کرده و همچنین به طور کامل اطلاعات می تونند وارد و خارج بشن به صورت همزمان بدون کاهش سرعت
    البته اون 10X که روی لپتاپ نوشته ماکزیمم پهنای باند هست و در اصل با هاردهای موجود سرعتش نسبت به USB2 سه برابر هست
    به نمودارهای زیر دقت کنید:

نمای پشت:

1-خروجی گرافیک
    2-ورودی شارژر

جزئیات کیبورد:

کیبورد این مدل بسیار خوب طراحی شده بازخورد کلیدها و فاصله ی بینش عالیه و علاوه بر اون یک کیبورد کامل هستش یعنی همراه با Numpad
    درردیف بالا کلیدهای زیر وجود دارند:

اولین کلید از سمت چپ برای تغییر حالت کاربرد به 4 حالت زیر:
    الف) Battrey Saving
    ب) Quiet Office
    ج) Multimedia
    د) High Performance
    (این حالتها برای مدیریت مصرف باتری هستند که به ترتیب افزایش مصرف باتری متناسب با کارکرد رو در بر دارن

کلیدهای قطع صدا، کم وزیاد کردن صدا و Play & Pause در انتها هم کلید Power

در بین این کلیدها هم چراغهای Numpad، CapsLock و گرافیک (رنگ آبی نشون دهنده ی روشن بودن گرافیک Intel با حافظه 64 و رنگ سفید نشون دهنده ی کارکرد گرافیک GeForce GT 335M هستش) وجود داره
    در ردیف دوم کلیدهای F1 تا F12 همراه با کلیذهای ترکیبی fanction برای رفتن سریع به حالت Battery Saving، وایرلس، تنظیم نور صفحه نمایش، خاموش کردن صفحه نمایش، اتصال صفحه نمایش خارجی، خاموش کردن تاچ پد

کمبود کلیدهای مالتی مدیا تا حدودی احساس میشه و برای دستوراتی نظیر رد کردن آهنگ یا برگشت به قبلی و Stop کلیدهای ترکیبی Fn + کلیدهای جهت دار پیش بینی شده

فارسی بودن کیبورد به نظر من خیلی مفیده و نیازی به چسبوندن لیبل که باعث زشتی و کثیف شدن کیبورد میشه نیست

تاچ پد:

تاچ پد این مدل مولتی تاچ با حساسیت زیاد هستش کلیدهای اون یک تیکه هست ولی مشکلی در کلیک چپ یا راست به وجود نمیاره

تنظیمات پیش فرض این تاچ پد به صورت زیر هست:
    سه انگشت = کلیک راست
    حرکت دو انگشت در چهار جهت = اسکرول
    سه انگشت + حرکت به بالا = باز شدن My Computer
    دو انگشت + دور یا نزدیک شدن = Zoom in و Zomm out
    دو انگشت + چرخش = چرخش تصویر
    و زدن دو انگشت روی یک لینک در مرورگرها باعث میشه اون لینک در یک تپ جدید باز بشه که خیلی مفیده

صدا:

اسپیکرها توسط شرکت Bang & Olufsen ICEpower طراحی شده که واقعا عالیه و خروجی صداش فوق العاده هست

گرافیک:
    گرافیک 335 تقریبا 4درصد ضعیف تر از مدل ATI 5650 هست که برای بازی هم مناسبه (خودم انواع باز یها رو روش بازی کردم بدون مشکل ولی دمای هوای خروجی لپ تاپ تا حدودی بالا میره)
    بازی هایی مثل Call of Duty، Starcraft, Darksiders و ....

همونطور که گفتم این سیستم دو گرافیک داره یکی 64 (که تا 1.7 شر می کنه) و یکی 1گیگابایت و وقتی لازم باشه بین این دوتا سویچ میشه البته می تونید با استفاده از برنامه Nvidia Control Panel که همراه با درایور گرافیک نصب بشه برای هر برنامه تعیین کنید با کدوم گرافیک وارد عمل بشه.
    نمایی از از این نرم افزار رو می بینید

و تمام جزئیات اجرای برنامه رو تعیین کنید

صفحه نمایش
    صفحه نمایش این لپ تاپ فوق العاده عالیه. و ضعف مدل N61 به هیچ وجه در این مدل وجود نداره
    کیفیت عالی و زاویه دید خیلی بالا فکر کنم 170 درجه!

سایر نکات:
    این لپ تاپ جریان هوا رو از بین کلیدها (علاوه بر زیر دستگاه) هم مکش می کنه که باعث خنک تر شدنش میشه
    وب کم این دستگاه 2مگاپیکسل هست، دارای قابلیت Smart Logon هست با قابلیت شناسایی چهره،
    در مورد باتری در حالت Office تا حدود 3 ساعت تا 3:20 جواب میده که مناسبه!
    حالت High Performance حدود 1 ساعت
    حالت Battery Saving (تصویر پشت زمینه عوض میشه، استارت بار مخفی میشه و ...)
    روی لپ تاپ با یک پوشش آلومنیومی پوشونده شده که بسیار زیبا هست

نرم افزارهای موجود روی DVD همراه دستگاه زیاد هستند که می تونید بعضیا رو بدون ایجاد اشکال از روی لپ تاپ پاک کنید تا سرعت بالا اومدن افزایش پیدا کنه

روی دستگاه علامتی داره که نشون میده دارای قابلیتی هست برای افزایش کیفیت فایلهای تصویری به Full HD که البته من ندیدم و پیداش نکردم! (شکل زیر)

یک قابلیت دیگه هم داره برای تولید کمتر دی اکسید کربن برای حفط محیط زیست (البته اگه خدایی نکرده یه جایی مثل زیر آوار تا تو غار گیر کردین با فعال کردن این گزینه می تونین بعد از فرستادن درخواست کمک بیشتر زنده بمونید!!!)

هیچ صدایی هم از دستگاه شنیده نمیشه فقط وقتی از درایو نوری استفاده می کنید صدای چرخش DVD میاد که کاملا عادیه. البته اونم فقط وقتی که مثلا فیلم رو رد می کنید یا میرید آهنگ بعدی وگرنه وقتی از دی وی دی ایمیج می گیرید بازهم هیچ صدایی به گوش نمی رسه!

معایب:
    واقعا نتونستم عیبی از لپ تاپ پیدا کنم به جز کم بودن کلیدهای مالتی مدیا که مجبورید از کلیدهای ترکیبی اونم فقط برای عوض کردن آهنگ استفاده کنید.

سری جدیدتر مجهز به گرافیک GeForce 415 یا 425 هستن که 6 درصد از گرافیکی که این مدل داره (GeForce 335) قویتره

تو مجله "دانستنیها دیجیتال" هم یک نقد کلی در مورد این مدل شده و در اونجا هم ذکر شده که این مدل یکی از بهترین های ASUS هست

در نهایت چند نمودار مربوط به performance این لپ تاپ می دارم تا شاید به دردتون بخوره

cpu:

البته مدلهای جدید از cpu مدل 460m با فرکانس 2.53 استفاده می کنن

گرافیک 64:

Last edited by mohammad-rsh; 08-02-2011 at 10:16.

4. 12 کاربر از mohammad-rsh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال elvin_1987's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Tehran_takhttavos

پيش فرض

رز بی
    Last edited by elvin_1987; 05-05-2011 at 16:33.

6. 7 کاربر از elvin_1987 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز pooriya_hp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

سلام به تمام دوستای عزیزم

امروز قصد دارم براتون نقد و بررسی hp pavilion dv6000 رو قرار بدم
    شاید این لپ تاپ الان دیگه قدیمی شده باشه ولی ارزش خوندن نقد و بررسی رو داره !!

من تا جایی که ممکن بود دستگاه رو باز کرده ام و یکسری عکس ازش گرفتم
    اگر جایی کمبودی بود دیگه سروران به بزرگی خودشون ببخشن !!

اما بریم سر بحث خودمون :

hp pavilion dv6000

این لپ تاپ تولید سال 2006- 2007 هست که در کانفیگ های مختلف عرضه میشد ....

اوایل این لپ تاپ به عنوان لپ تاپ Gameing شهرت پیدا کرده به نحوی که اکثر گیمرها به خاطر دیزاین و کانفیگ مناسب به این لپ تاپ جذب شده اند ....

اما پس از مدتی مشکل عظیمی که نام hp رو هم بد کرد بوجود اومد

" مشکل سوختن چیپ گرافیک "

علل این مشکل این بود که زمانی که گیمر گرم بازی می شود دما برای چند دقیقه بالا می رود و این عمل
    باعث مختل شدن واحد کنترل می شود و سپس دستگاه ریست می شود و در نهایت تصویری مشاهده نمی شود !!

اما اگه مثل من PC Gamer نباشید این مشکل براتون اتفاق نمی افته !!!

دیزاین و طراحی :

طراحی این لپ تاپ واقعا منحصر به فرد هست و طبعا چشم هر کاربری رو میگیره ...

بدنه تیتانیومی – طرح های زیبا که روی بدنه تراش خورده اند واقعا کار رو زیبا کرده !!!

جای قرار گیری پورت ها کاملا مناسب هستند و مزاحمت ایجاد نمی کنند ...

سوکت اتصال شارژر با توجه به رنگ آبی که داره ... عالی شده

کارت صدا هم جای خوبی بکار رفته البته آنچنان به کار نمی آد !!!

از نظر وزن و حمل هم خیلی خوب هست !!

خلاصه دیزاینش بیست هست و از نظر من خیلی کلاس داره !!!

کارت صدا :

کارت صدا خیلی خوبی داره ، جای قرار گیری پورت ها وقعا عالی هست چنانچه زیاد بکار نمیآد !!

DVD-RW :

DVD-RW خیلی خوبی داره ، Light Scrib هم داره

port`s :

در زمان خودش فول پورت بود

Touch Pad :

Touch pad اش ضعیف هست و جنسش یه جوری هست که کمی باهاش کار می کنی دیگه دست به سختی حرکت می کنه
    از طرفی هم خیلی داغ میشه ... !!

LCD :

LCD یش هم بد نیست نسبتا خوبه ....

Remote Control :

لذت بخش ترین قسمت سخت افزاریش همین کنترلش هست از نظر من واقعا عالی هست ....
    بخصوص اینکه من لپ تاپم رو وصل می کنم به LCD TV و این کنترل خیلی به کار میاد !!

پشت ریموت :

خشاب ریموت :

شارژر :

شارژر نسبت به شارژر های گذشته خیلی کوچیک تر و بهتر شده ....
    متراژ سیمش هم مناسبه !!

باتری :

باتریش هم اوایل 3 ساعت نگه میداشت ولی الان حدودا 2.5 ساعت ....
    وزنش هم کمه !!

---------- Post added at 10:51 PM ---------- Previous post was at 10:46 PM ----------

مادربورد :

مادربورد خوبی داره

---------- Post added at 10:53 PM ---------- Previous post was at 10:51 PM ----------

HDD :

هاردش هم خیلی خوبی سرعت دوران 7200 هست

با برند segate

---------- Post added at 10:55 PM ---------- Previous post was at 10:53 PM ----------

RAM :

رم های DDR2 که کانفیگ اصلی 1GB با برند SAMSUNG است !!!

---------- Post added at 10:57 PM ---------- Previous post was at 10:55 PM ----------

keyboard :

کیبوردش زیاد تعریفی نداره ...

---------- Post added at 10:59 PM ---------- Previous post was at 10:57 PM ----------

GPU-Z :

8. 9 کاربر از pooriya_hp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز pooriya_hp's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

+ از دوستانی که با اینترنت سرعت پایین میان خیلی معذرت میخوام چون برای load عکس ها کمی باید منتظر شن

+ از بابت اینکه نتونستم نقد و بررسی لپ تاپ های جدید رو بزارم ، شرمنده ام

+ من تا جای که تونستم از قطعات لپ تاپم عکس انداختم

و امیدوارم که بدرد دوستان بخوره

کوچیک همتون پوریا

10. 3 کاربر از pooriya_hp بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال elvin_1987's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Tehran_takhttavos

پيش فرض ایسر 5742G

سلام دوستان.
    من لپتاپ 5742Gز رو باز کردم و عکس قطعات رو اینجا قرار میدم توضی هم نمی دم در اخر توضیح خلاصه ای قرارمی دم.

رم ایسر G5742 مارکش رو من نفهمیدم اما ساخت تایوان بود.

یکی از ایراد هایی که میشه گرفت اسپیکر 5742G هست شاید اندازش 2*1 سانت هم نباشه اسپیکر خیلی کوچکی داره صدای هم که با این اسپیکر در میاره این اسپیکر از سرشم هم زیادی هست
    تو عکس بالا می بینید کنارهاشم پایهاش هستن که یکم گندش کردن.

عکس بالا تاچ پد هست که روی پوشش بالایی لچتاچ قرار داره.

نمایی از هارد و درایو دی وی دی و قسمتی از مینبرد.
    عکس به دلیل اینکه با گوشی انداخته شده کیفبت خوبی نداره.
    اما دقت کرده باشین طرز چینش و قرار دادن سیم کشیها عالی هست بدون تا شدگی اینا .

نمایی از فن سی پی یو و چشت سی پی یو.

فن سی پی یو که جلوش هم هیت سینک سی پی یو قرار داره هیت سینک که زیر برد هست اندازه نصف برد قرار هست.

عکس پشت سی پس یو.

عکس بالای عکس درایو هست
    اسم درایو معلوم هست من تا حالا ایتن مارک درایو ندیده بودم
    ساخت فیلیپین هست.
    روشم نوشته توشیبا سامسونگ تکنولوژی ساپورت.

نمایه کلی لپتاپ.

دوستان 5742G درسته اریک طراحی شده اما چینش قطعات طوری هست کهفضا کافی برای گردش هوا و تهویه وجود داره.
    و سیم کشیهاش بدون تا خوردگی و تو در تویی هست و امکان اتصال وجود نداره.
    که تو عکس معلوم هست.
    فلت های کیبرد درایو تاچ پد و همه قطعات بدون تا خوردگی و خم شدگی هست .
    منقبلا ایسوس دلهم داشتم اما ازطراحی داخلی این حال کردم.
    تنها ایرادی که میشه گرفت اسچیکرش هست که خیلی ضعیف هست.اما میشه کاریش کرد خیلی راحت.

بابت کیفیت پایین عکس ها هم ببخشید.

موفق پایدار باشید
    Last edited by elvin_1987; 21-07-2011 at 09:45.

12. 5 کاربر از elvin_1987 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز piroooz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

دوستانی عزیزی که ریووی نوت بوک خودشون را قرار میدن...
    قبل از آپلود کردن عکس لطف کنند و سایز عکساشون را ریسایز کنند ...
    هم نظم تاپیک رعایت میشه و هم کاربران برای دیدن ریویوهای جدیدتر دچار مشکل نمیشن ...
    اگر هم براتون مقدوره از نرم افزار های کاهش حجم عکس(PicShrink- VSO.Image.Resizer )استفاده کنید ...
    با تشکر...

14. 2 کاربر از piroooz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای mehrdad21's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

اگر دوستان تمایل داشته باشند می تونیم این تاپیک رو مجددا احیا کنیم و به جای کپی پیست از مطالب تالیفی خودمون استفاده کنیم. با توجه به شغلم (فروشنده نوت بوک) دسترسی به تمام مدل های موجود دربازار ایران رو دارم و میتونم در مورد نقاط قوت و ضعف و مشکلات و خرابی های نوتبوک اطلاعات خوبیرو در اختیار دوستان قرار بدم .اگه تمایل به همکاری دارید اعلام کنید تا یه استارت حرفه ای بزنیم.

16. 5 کاربر از mehrdad21 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای zed2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

سلام
    من در اواخر فصل تابستان لپتاپ جدیدی رو خریدم ولی بخاطر مسائلی نتونستم تا الان نقد و معرفی رو در این رابطه انجام بدم و الان تونستم و امیدوارم بدرد بخورد
    اول از همه که لپتاپ من asus n73sv است که یک لپتاپ 17.3 اینچی می باشد.. و در دسته جانشین دستکتاپ می توان گفت هست ( گرچه من Pc رو هنوز دارم )
    زمانی که من می خریدم آپشن های سفارش باسه هارد و رم بود و نوع مانیتور رو نمی شد تغیر داد ( بعدا توضیح می دم چرا )
    هدف از خرید این لپتاپ باسه من اول جانشینی لپتاپ قدیمی ام با یک لپ تاپ که به شرایط کاری من بیشتر بخوره و صفحه بزرگتری داشته باشه که بشه اطلاعات بیشتری رو دید و تا حدود جانشین دستکتاپ شدن در موارد کارکرد های عادی و اینترنت ( البته یکم فراتر رفت از پیش بینی هام و به گیم هم مقداری وارد شد )

مدلی که من خریدم این مشخصات رو داره
    Intel® Core™ i7 2630QM
    Genuine Windows® 7 Home Premium 64 bit
    NVIDIA® GeForce® GT 540M with 1GB DDR3 VRAM
    8 gig DDR3 1333 MHz SDRAM
    17.3" 16:9 HD+ (1600x900)
    2.5" SATA
    750GB 7200rpm
    Blu-Ray DVD Combo (احتمالا )
    3 -in-1 card reader ( SD/ MS/ MMC)
    2.0 Mega Pixel web camera
    1 x Microphone-in jack
    1 x Headphone-out jack (SPDIF)
    1 x VGA port/Mini D-sub 15-pin for external monitor
    1 x USB 3.0 port(s)
    3 x USB 2.0 port(s)
    1 x RJ45 LAN Jack for LAN insert
    1 x HDMI
    بقیه مشخصاتش با مشخصات مدل پایه یکی است و می تونید در لینک زیر ببینید
    (عکس ها با گوشی گرفته شده است – پوزش بخاطر پایین بودن کیفیت )

ابعاد این لپتاپ 42.6 x 29.0 x 3.80 ~3.93 cm (WxDxH) هستش که بزرگتر از مدل های 15 از پهنا هستش
    خوب این مدل مانیتورش در سایت سازنده دو نوع هست که یکی HD+ بود و دیگری fullhd که زمانی که من رفتم full hd نیومده بود به بازار ایران .از لحاظ کیفیت تصویر باسه فیلم دیدم و بازی کردن برای من قابل قبول بوده ولی برای کارهای گرافیک رو چون در زمینه من نیست نمی تونم بگم مناسب هست یا نه.
    پردازده های این مدل از 3 مدل Intel® [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] وIntel® [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و Intel [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تشکیل شده و من هم چون دیر به دیر ( 5 سال به بالا ) لپتاپ اپدیت می کنم قویترین مدل رو خریدم. که دارای کارت گرافیک Intel® HD Graphics 3000 داخلی هم هستش که مشخصاتش رو پایینتر می توانید ببینید.

(توضیح :برچسب بلو-ری من کنده شده و بخاطر همین تو تصویر نیست – احتمالا برای کسایی که ممکنه براشون سوال پیش بیاد)
    از لحاظ ظاهری و از نظر من لپ تاپ شیکی هست.
    کیبردی که استفاده شده مثل کیبرد های مدل های 15 اینچی است و تنها تفاوت 17 اینچی ها به 15 اینچی ها وجود دکمه های مولتی مدیا در سمت چپ ان هستش که دسترسی رو اسون کرده ( گرچه من فقط از دکمه های صدا تا حالا استفاده کردم) کیفیت کیبرد هم قابل قبول است و می توان پس از عادت کردن به راحتی باهش کار کرد ( البته اگر انتظار بازی کردن باهاش دارین توصیه می کنم زیاد هیجان زده نشین چون باسه من در بازی های FPS بعضی مواقع که دکمه A گیر می کرد)
    تصاویر بخش های کناری لپ تاپ:
    سمت چپ:

بلوری دیسک و کانال خروج هوا
    سمت راست:

از راست به چپ : ورودی اداپتور دستگاه ، محل بند قفل ، خروجی VGA ، پورت USB2 و USB3 ، پورت HDMI ،دکمه کشویی فعال غیر فعال کردن تجهیزات بی سیم لپ تاپ کارت خوان ورودی و خروجی صدا
    پشت :

پورت لن و دو پروت USB2 دیگر
    مشخصات سخت افزاری لپ تا:

رم این مدل تا 12 گیگابایت را ساپورت می کنه که از سه اسلات 4 گیگابایتی میشه استقاده کرد و می تونم بعدا اپدیت کنم.(البته نفهمیدم چرا 4 تا اسلات تو نرم افزار نشون داد؟؟؟)

کارت گرافیک این مدل [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که از 1 گیگابات رم dd3 استفاده می کنه .همچنین کارت گرافیک داخلی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم هستش که مشخصات انها را می توانید در زیر ببینید.
    این لپتاپ از لحاظ گرما بسیار خنک کار می کنه و تا جایی که من دیدم به سختی حرارت رو میشه جاییش حس کرد ( البته به استثنای بخشی که هوای فن خارج میشه).

از لحاظ بازدهی سیستم خنک کننده این نتایج می تونه کمک کنه ( در هر دو حالت به صورت پیش فرض با فعال بودن قابلیت turbo boost هست – در حالت عادی من غیر فعال می کنم چون 8 هسته بطور کامل نیاز من رو مرتفع می کنه)
    FluidMark

FurMark

که البته در صورت از کار انداختن قابلیت turbo bost می توان کلی از دمای سیستم کاست که به لطف power4gear که در لپتاپ های asus موجوده این کار به راحتی انجام پذیر است.( هر دو تست بر اساس کارت گرافیک مورد استفاده کارت nvidia است - امکان تنظیم استفاده از کارت intel هم هست.)
    در رابطه با نرم افزاری موجود در لپ تاپ بجز ویندوز یک نسخه افیس [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و مجموعه نرم افزارهای asus مثل e-Driver و ASUS Vibe Fun Center و LifeFrame و Splendid Utility و syncables desktop SE و AI Recovery Burner و SmartLogon Manager و Nuance PDF Reader و ASUS SonicMaster و Game Park Console و FancyStart و Power4Gear Hybrid و WinFlash و Wireless Console 3 و ASUS Video Magic و CyberLink PowerDirector و CyberLink PowerDVD 10 و MediaEspresso رو می توان اشاره کرد که در این لپ تاپ موجود است و از لحاظ کارکرد اولیه کامل است.
    در رابطه با کیفیت صدای این لپتاپ در تفکیک صداها کاملا برای موسیقی دان ها راضی کننده است ولی از لحاظ حجم بخاطر نداشتن ساب احتمالا نتونه رضایت کامل رو ایجاد کنه ( برای مصارف عادی من مسئله ای در صدای لپتاپ ندیدم و ازش راضی بودم.)البته با ASUS SonicMaster می تونین یکم حجم صدا رو افزایش بدین ولی معملا کسایی که دونبال حجم صدا هستن معمولا بلندگو های اکسترنال هم دارن باسه اینکار و معمولا از انها استفاده می کنند.

امیداورم این بررسی بنده مفید باشد

با تشکر از Pami برای راهنمایی که باسه نوشتن کردن این مطلب به من کردن.

18. 4 کاربر از zed2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 3 از 3 اولاول 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •