تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 89 از 94 اولاول ... 3979858687888990919293 ... آخرآخر
نمايش نتايج 881 به 890 از 938

نام تاپيک: [آموزش] نصب OS X بر روی سیستم های غیر اپل

آخر فروم باز 1376MAXIMUM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

ببینید بهتون پیشنهاد میکنم اگر خواستید عوض کنید کامپیوتر رو یه MacBook Pro Core i7 Retina بگیرید .. البته بنده وقتی گرفتم که ۲۸۰۰ بود قیمتش با اینحال شرایطی برداشتم .... واسه همین به دلیل بالا بود قیمت پیشنهاد میکنم شما هم یه جایی رو پیدا کنید که شرایطی بده ... . گرافیکش ۲ گیگ هستش و ۲ تا گرافیک داره .. یکی حرفه ای برای کارهای سنگین و یکی سبک تر که کمتر باطری مصرف کنه. ( البته همه مدل هاش این طوری نیست) .

قابلیت نصب ویندوز هم داره که خیلی راحت با برنامه BootCamp میتونید نصب کنید ویندوز رو ...

اما اگر این هزینه رو نمیخواهید بکنید پیشنهاد میکنم همین هکینتاش رو سعی کنید نصب کنید.
    اخرش از روی وی ام ویر تونستم اجرا کنم یه مک و دارم حالا فلش رو همونطوری که گفته بود درست میکنم
    در مورد ایمیج اول همون هکینتاشه درست بود حرف شما ایمیجه خراب بود ویکی اصلیش رو دانلود کردم و دارم طبق اموزش اجرا کردم فعلا نتیجه اش رو هم همینجا مینویسم
    این ورژن 10.7 چقدر شبیه اوبونتو هست با دسکتاپ یونیتی و یکی هم دبیان با دسکتاپ اسمشو یادم نیست ترکیبش میشه مک و و ترمینال و ... رو هم که داره میگم احیانا از رو دست هم کپی نکردن؟ حالا کی از رو کی رو نمیدونم چون قدمت هیچ کدوم رو نمیدونم ولی اوبوتو حدود یک سال و نیم هست همین شکلیه
    Last edited by 1376MAXIMUM; 18-07-2014 at 11:47.

تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

بیچاره گشتم مجبور شدم یکی از هارد هام رو فرمت کنم طوری هم نیستا یه ویندوز ۸.۱ علیل روش بود فقط حالا یه ۷ خوب دارم
    حالا مشکل
    ۱-هاردم gpt شد حالا ویندوز نصب نمیشه
    ۲- مک فقط با فلش بالا میاد !؟؟؟
    فعلا همین فکر کنم صدا هم نداره نمیتونمم تست کنم چون همه خوابن من بیدار
    Last edited by 1376MAXIMUM; 18-07-2014 at 15:26.

کاربر فعال OS X DogForum.ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

ای بابا ... شما باید یه پارتیشن رو فرمت میکردید نه یه هارد رو .. بعد چرا ورژن ۱۰.۷ ؟؟؟؟ شما باید ۱۰.۹ نصب کنید که بیشتر تست شده و خیلی از مشکلاتش کمتره !!!!
    در مورد شبیه بودن مک باید بگم که این قیافه از قبل از ساخت ویندوز و لینوکس وجود داشته و تاریخچه اون در سایت خود اپل هستش ... میتونید ببینید چه مقدار اون ورژن سال ۱۹۸۰ شبیه ورژن فعلی هستش.

ببینید طبق اون آموزش شما باید بعد از نصب مک رو بوتیبل کنید و درایور ها رو با MultiBeast نصب کنید.

به نظر من شما از اول Mavericks رو (۱۰.۹) نصب کنید و در صورتی که میخواهید هاردتون رو NTFS کنید باید برنامه Texura NTFS روی اون مکی که با VM W نصب کردید و بعد از طریق Disk Utility هاردتون رو NTFS کنید.

4. این کاربر از DogForum.ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

ای بابا ... شما باید یه پارتیشن رو فرمت میکردید نه یه هارد رو .. بعد چرا ورژن ۱۰.۷ ؟؟؟؟ شما باید ۱۰.۹ نصب کنید که بیشتر تست شده و خیلی از مشکلاتش کمتره !!!!
    در مورد شبیه بودن مک باید بگم که این قیافه از قبل از ساخت ویندوز و لینوکس وجود داشته و تاریخچه اون در سایت خود اپل هستش ... میتونید ببینید چه مقدار اون ورژن سال ۱۹۸۰ شبیه ورژن فعلی هستش.

ببینید طبق اون آموزش شما باید بعد از نصب مک رو بوتیبل کنید و درایور ها رو با MultiBeast نصب کنید.

به نظر من شما از اول Mavericks رو (۱۰.۹) نصب کنید و در صورتی که میخواهید هاردتون رو NTFS کنید باید برنامه Texura NTFS روی اون مکی که با VM W نصب کردید و بعد از طریق Disk Utility هاردتون رو NTFS کنید.
    روی وی ام ۱۰.۷ هست رو سیستمم ۱۰.۹ ریختم نه صدا داشتم نه گرافیک درست حسابی
    طوری نیست چیزی روش نبود فقط یه ویندوز بود و ۴ تا بازی و نرم افزار که همشو دارم
    در مورد هارد هم که چرا فرمت کردم هرچی زدم نشد حتی رفتم یه درایو ۶۰ گیگ ساختم براش و بوت کردم دوباره برای نصب هر مدلی تو نصب زدم فرمت کرد ولی اشکال میگرفت نمید منم گفتم خوب ویندوزه رو پاک میکنم من که باید نصب کنم بعدم اومدم رو مک بوتلودر رو درست کنم زدم بد ترش کردم دیگه بوت نشد خدا رو شکر هنوز فلشم رو فرمت نکرده بودم دوباره مینصبم فقط قسمت پارتیشن رو یه توضیح بدید ممنون میشم چون من نتونستم درستش کنم که هارد فرمت نکنم

تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

خب .. یه نگاهی بندازید به این عکس :‌

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اول باید پارتیشن رو درست کنید .. که با رفتن به TAB پارتیشن میتونید پارتیشن جدید رو اضافه کنید .. آموزش کامل :‌

دقت کنید که قسمت create new partitions on a disk برای شما هستش...

====

همیشه سعی کنید USB بوت مک سالم رو داشته باشید

====

بعد از نصب مک از طریق برنامه MultiBeast باید مک رو بوت کنید و درایور ها رو نصب کنید
    Last edited by DogForum.ir; 18-07-2014 at 17:32.

7. این کاربر از DogForum.ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال akpa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

سلام خدمت دوستان میخام یه سیتم جدید بگیرم خواهش میکنم بهترین سی پی یو و مادربوردی که با مک سازگاری داره رو معرفی کنید که نصب نسخه -- شده مک روش راحت باشه سیستم الانم ای ام دی هستش که فک کنم اصلا ساپورت نمیکنه

تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

سلام خدمت دوستان میخام یه سیتم جدید بگیرم خواهش میکنم بهترین سی پی یو و مادربوردی که با مک سازگاری داره رو معرفی کنید که نصب نسخه -- شده مک روش راحت باشه سیستم الانم ای ام دی هستش که فک کنم اصلا ساپورت نمیکنه
    با سلام

دوست عزیز اگر دوست دارین که هزینه device های اپل رو مثل MacMini بدین پیشنهاد میکنم یکی از اونها رو تهیه کنید که تا CPU Corei7 هم موجود هستش .. در غیر این صورت به این تاپیک یه نگاهی بندازید :

10. این کاربر از DogForum.ir بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

با سلام

دوست عزیز اگر دوست دارین که هزینه device های اپل رو مثل MacMini بدین پیشنهاد میکنم یکی از اونها رو تهیه کنید که تا CPU Corei7 هم موجود هستش .. در غیر این صورت به این تاپیک یه نگاهی بندازید :
    منم تایید میکنم خیلی پایدار نمیشه هر چقدر هم که سازگار باشه من که امتحان کردم و تجربه ای به دست اوردم این بود حالا فعلا رو مجازی ساز دارم اونم ورژن ۱۰.۷ رو روسیستمم هر چند وقت یک بار مثلا ۲-۳ ساعت یک بار هنگ میکرد یا چند تا برنامه که باز میشد پشت سر هم دوباره مشکل داشت کند میشد با این که ۱۲ گیگ رم دارم و سی پی یو i5 که ضعیف هم نیست مال سندی بریج هست ولی خوب کند میشد اصلش یه چیز دیگه هست رفتم اپلیه سر خیابون با دیوایس هاش کار کردم خیلی روون تر بود و کیفیت بهتری داشت رو دوال کر دوستم که پارسال باهاش کار کردم هم خیلی روون و سریع بود

تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

منم تایید میکنم خیلی پایدار نمیشه هر چقدر هم که سازگار باشه من که امتحان کردم و تجربه ای به دست اوردم این بود حالا فعلا رو مجازی ساز دارم اونم ورژن ۱۰.۷ رو روسیستمم هر چند وقت یک بار مثلا ۲-۳ ساعت یک بار هنگ میکرد یا چند تا برنامه که باز میشد پشت سر هم دوباره مشکل داشت کند میشد با این که ۱۲ گیگ رم دارم و سی پی یو i5 که ضعیف هم نیست مال سندی بریج هست ولی خوب کند میشد اصلش یه چیز دیگه هست رفتم اپلیه سر خیابون با دیوایس هاش کار کردم خیلی روون تر بود و کیفیت بهتری داشت رو دوال کر دوستم که پارسال باهاش کار کردم هم خیلی روون و سریع بود
    بله من روی MacMini ای که Corei5 با ۴ گیگ رم هستش CPU معمولا روی ۱۰٪ هستش اما مشکل رم دارم چون ۴ گیگ مناسب نیست برای سطح کارکرد من ‌(چون همزمان ۴ تا browser بازه به همران فوتوشاپ cc و ... ) که برای رفع فعلی مشکل یه برنامه Auto Ram Cleaner نصب کردم که البته به زودی رم تهیه میکنم... اما MacBook Pro من ۸ گیگ داره که اصلا هیچ Lag ای ندارم و با اینکه ۲۰۱۱ هستش آخرین ورژن مک رو به خوبی ساپورت میکنه.

کلا من از وقتی که اومدم روی مک فوقوالعاده راحت تر شدم چون از طرفی Gamer نیستم که نگران بازی های جدید باشم از طرف دیگه اگر هر برنامه ای بخوام مشابه یا خودش برای مک هستش .. البته برنامه های Port کننده مثل CrossOver وجود دارند که میتونید بسیار ساده برنامه های ویندوز (حتی Office) رو روی مک نصب کنید... یا Virtualization مثل Parallels Desktop که میتونید ویندوز رو همزمان به صورت Mix (نه در پنجره ای جدا) داشته باشید ...

در کل با مک محدودیت های خیلی کمتری دارم اما این ۱۰۰٪ شخصی هستش و خیلی ها میگن با توجه به استفاده ای که دارند هزینه اضافی هستش خرید اپل و...

این تجربه من هستش ...

تاريخ عضويت
    Jun 2012
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

بله من روی MacMini ای که Corei5 با ۴ گیگ رم هستش CPU معمولا روی ۱۰٪ هستش اما مشکل رم دارم چون ۴ گیگ مناسب نیست برای سطح کارکرد من ‌(چون همزمان ۴ تا browser بازه به همران فوتوشاپ cc و ... ) که برای رفع فعلی مشکل یه برنامه Auto Ram Cleaner نصب کردم که البته به زودی رم تهیه میکنم... اما MacBook Pro من ۸ گیگ داره که اصلا هیچ Lag ای ندارم و با اینکه ۲۰۱۱ هستش آخرین ورژن مک رو به خوبی ساپورت میکنه.

کلا من از وقتی که اومدم روی مک فوقوالعاده راحت تر شدم چون از طرفی Gamer نیستم که نگران بازی های جدید باشم از طرف دیگه اگر هر برنامه ای بخوام مشابه یا خودش برای مک هستش .. البته برنامه های Port کننده مثل CrossOver وجود دارند که میتونید بسیار ساده برنامه های ویندوز (حتی Office) رو روی مک نصب کنید... یا Virtualization مثل Parallels Desktop که میتونید ویندوز رو همزمان به صورت Mix (نه در پنجره ای جدا) داشته باشید ...

در کل با مک محدودیت های خیلی کمتری دارم اما این ۱۰۰٪ شخصی هستش و خیلی ها میگن با توجه به استفاده ای که دارند هزینه اضافی هستش خرید اپل و...

این تجربه من هستش ...
    خرید مک رو منم فکر میکردم که هزینه اضافه هست اونم به شدت واصلا به قیمتش نمیارزه اما تو اون چند ساعتی که بامک کار کردم و الان هم روی وی ام ویر دارمش متوجه شدم که نه هم چین اضافه هم نیست شاهکار کرده که پولشو میگیره پول مفت نیست و گرون فروشی نکرده همچین گرافیک قوی و کیفیتی خوب بدم نیست به قیمتش مخصوصا بالا اومدنش خیلی سریع بود تقریبا رو سیستم من ۵-۶ ثانیه اما ویندوز۷ ۲۰-۳۰ ثانیه و ۸ هم ۱۰-۱۵ ثانیه
    خوب همین تفاوت خیلی تو چشمه و نشوندهنده برنامه نویسی قدرتمند تر و مصرفش هم که ثابت کننده اش هست مصرف لپ تاپ هاش خیلی کمه تقریبا نصف ویندوز هم کمتر تو کار مشابه
    اما خوب برای کار من مناسب نیست
    یه سوال شما برنامه هاتونو اورجینال از اپ استور میگیرید؟ چون فکر نکنم برنامه -- شده براش باشه هزینه هاش بالا نیست فکر کنم فتوشاپ فقط ۳۰۰-۴۰۰ تومانی در بیاد یا کم تره؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •