تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 68

نام تاپيک: بررسی و مقایسه ی کامپکت های حرفه ای

داره خودمونی میشه amirghs640's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    لارستان فارس

پيش فرض بررسی و مقایسه ی کامپکت های حرفه ای

با سلام به همه

دیدم جای همچین موضوعی خالی هست ، اساتید عزیز نظرات خودشون رو پیرامون این دو دوربین بیان کنند.
    ( البته G11 میتونه توی این مقایسه وارد کنیم)

هر دو دوربین دوربینهای کامپکتی هستن که بیشتر برای عکاسانی که حرفه ای هستند و دوست دارن دوربینی داشته باشند که همه جا با هاشون باشه.

مزیت این دو به G11 در نگاه اول اندازه کوچکترشون هست.

سنسور LX3 1/1.63 در مقایسه با سنسور 1/1.7 S90 بزرگتر هست.

لنز واید LX3 24 در مقابل 28 S90 گستره دید بهتری در اختیار کاربر قرار میدهد ولی

زوم اپتیکال 2.5 LX3 در مقابل زوم 3.7 S90 نقطه ضعف محسوب میشه.

فیلمبرداری اچ دی LX 3 هم مزیت دیگر این دوربین هست.

یک چیزی که من بین دو دوربین مقایسه کرده و دیدم این هست که LX3 رنگ آبی آسمان رو خوب نشون نمیده و به نظرم S90 در این زمینه طبیعی تر و قشنگتر نشون میده

عزیزان و بزرگواران میتونن در مورد کیفیت عکس یه طور فنی نظرات خودشون رو بدن.

عکس LX3

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    عکس S 90

کد:
    Last edited by amirghs640; 02-10-2009 at 01:01. دليل: اضافه کردن لینک مقیسه عکسها

آخر فروم باز prowler88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Malaysia

پيش فرض

دوست عزیز. دقت کنید که رنگ چیزیه که به شرایط عکس و تنظیمات دوربین و وایت بالانس و... بستگی داره و مخصوصا با توجه به این که شما عکس های این دو دوربین رو از دو سایت مختلف مقایسه می کنید نمیتونه معیار خوبی برای قضاوت کردن باشه. رنگ های این دوربین هم کاملا طبیعیه و اگه مشکلی داشت یکی از سایت هایی که ریویو از این دوربین گذاشته بودند به این مساله اشاره می کردند.
    تفاوت اندازه ی سنسورشون هم خیلی نامحسوسه و حتی تراکم پیکسل S90 کمتر از LX-3 هست.
    در هر صورت آدم تا خودش با دوربین کار نکنه نمیتونه نظر بده ولی روی کاغذ تفاوت ها در این هاست:
    واید بهتر LX-3 در مقابل تله ی بیشتر S90
    وایت بالانس 7 نقطه ای S90 در مقابل 5 نقطه ای LX-3
    لنز سریعتر LX-3 با دیافراگم (2.8-2.0)
    محدوده ی سرعت شاتر بهتر LX-3
    قابلیت نصب فلاش اکسترنال روی LX-3
    قابلیت نصب کانورتور واید روی LX-3 که البته کانورتور تله موجود نیست. میشه واید لنز رو از این هم بهتر کرد.
    سرعت عکاسی پیاپی بهتر LX-3 که مشکل همیشگی کامپکت های کنان بوده
    فیلمبرداری LX-3
    Last edited by prowler88; 02-10-2009 at 07:43.

3. این کاربر از prowler88 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال artara74's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام به همه

دیدم جای همچین موضوعی خالی هست ، اساتید عزیز نظرات خودشون رو پیرامون این دو دوربین بیان کنند.
    ( البته G11 میتونه توی این مقایسه وارد کنیم)

هر دو دوربین دوربینهای کامپکتی هستن که بیشتر برای عکاسانی که حرفه ای هستند و دوست دارن دوربینی داشته باشند که همه جا با هاشون باشه.

مزیت این دو به G11 در نگاه اول اندازه کوچکترشون هست.

سنسور LX3 1/1.63 در مقایسه با سنسور 1/1.7 S90 بزرگتر هست.

لنز واید LX3 24 در مقابل 28 S90 گستره دید بهتری در اختیار کاربر قرار میدهد ولی

زوم اپتیکال 2.5 LX3 در مقابل زوم 3.7 S90 نقطه ضعف محسوب میشه.

فیلمبرداری اچ دی LX 3 هم مزیت دیگر این دوربین هست.

یک چیزی که من بین دو دوربین مقایسه کرده و دیدم این هست که LX3 رنگ آبی آسمان رو خوب نشون نمیده و به نظرم S90 در این زمینه طبیعی تر و قشنگتر نشون میده

عزیزان و بزرگواران میتونن در مورد کیفیت عکس یه طور فنی نظرات خودشون رو بدن.

عکس LX3

کد:
    عکس S 90

کد:
    شما واقعا به اين دو عكس بسنده كرديد و اين دو دوربين با همين دو عكس زير سوال مي بريد؟

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    لارستان فارس

پيش فرض

دوست عزیز. دقت کنید که رنگ چیزیه که به شرایط عکس و تنظیمات دوربین و وایت بالانس و... بستگی داره و مخصوصا با توجه به این که شما عکس های این دو دوربین رو از دو سایت مختلف مقایسه می کنید نمیتونه معیار خوبی برای قضاوت کردن باشه. رنگ های این دوربین هم کاملا طبیعیه و اگه مشکلی داشت یکی از سایت هایی که ریویو از این دوربین گذاشته بودند به این مساله اشاره می کردند.
    تفاوت اندازه ی سنسورشون هم خیلی نامحسوسه و حتی تراکم پیکسل S90 کمتر از LX-3 هست.
    در هر صورت آدم تا خودش با دوربین کار نکنه نمیتونه نظر بده ولی روی کاغذ تفاوت ها در این هاست:
    واید بهتر LX-3 در مقابل تله ی بیشتر S90
    وایت بالانس 7 نقطه ای S90 در مقابل 5 نقطه ای LX-3
    لنز سریعتر LX-3 با دیافراگم (2.8-2.0)
    محدوده ی سرعت شاتر بهتر LX-3
    قابلیت نصب فلاش اکسترنال روی LX-3
    قابلیت نصب کانورتور واید روی LX-3 که البته کانورتور تله موجود نیست. میشه واید لنز رو از این هم بهتر کرد.
    سرعت عکاسی پیاپی بهتر LX-3 که مشکل همیشگی کامپکت های کنان بوده
    فیلمبرداری LX-3
    ممنون از شما

درسته لینک مقایسه عکسها باید در یک شرایط یکسان با هم مقایسه بشن ولی من چند تا عکس دیگه هم از ال ایکس 3 دیدم که یه خورده در نشون دادن رنگ آبی کم رنگتر دیدم .

باز باید بررسیهای بهتری انجام بشه.

به نظر شما کیفیت عکس در S90 بهتره ؟ ( روی کاغذ )

ولی واقعا این LX3 یه غولی در کامپکتها هست ،، کاش کاش کاش زوم بیشتری داشت .

یه سوال اینکه LX4 قرار نیست بیاد ، که این نقص رو برطرف کنه ؟؟/

کسی اطلاعی نداره؟

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Malaysia

پيش فرض

ممنون از شما

درسته لینک مقایسه عکسها باید در یک شرایط یکسان با هم مقایسه بشن ولی من چند تا عکس دیگه هم از ال ایکس 3 دیدم که یه خورده در نشون دادن رنگ آبی کم رنگتر دیدم .

باز باید بررسیهای بهتری انجام بشه.

به نظر شما کیفیت عکس در S90 بهتره ؟ ( روی کاغذ )

ولی واقعا این LX3 یه غولی در کامپکتها هست ،، کاش کاش کاش زوم بیشتری داشت .

یه سوال اینکه LX4 قرار نیست بیاد ، که این نقص رو برطرف کنه ؟؟/

کسی اطلاعی نداره؟
    فعلا هیچ خبری از آپگرید سری LX نیست. قراره در روزهای آینده فرم ویر جدید LX-3 بیاد ولی در مورد LX-4 یا چیزی شبیه اون حرفی زده نشده.
    کیفیت عکس که چیزی نیست از روی کاغذ معلوم بشه. خیلی وقت ها هست که شما با دیدن مشخصات دو تا دوربین فکر میکنین یکیشون بهتره در صورتی که حقیقت امر چیز دیگریست. من حدس میزنم (البته تاکید میکنم این یه حدسه که با توجه به کیفیت عکس LX-3 و کیفیت کلی عکس دوربین های کنان به ذهنم خطور کرده) که این دو مدل (S90 و G11) از نظر کیفیت در سطح پیکسل بهتر از LX-3 باشند. در مورد نویز و موارد دیگه نمیتونم نظر بدم.
    در مورد رنگ هم شما باید این نکته رو بدونین که این که ما بگیم فلان دوربین رنگ آبی یا هر رنگ دیگه رو خوب یا دقیق نشون نمیده باید با توجه به یک معیار باشه. معیار شما برای نظر دادن در مورد رنگ عکس این دوربین ها چیه؟ اون موقعی که عکس گرفته شده شما اونجا نبودین تا بتونین ثبت دوربین رو با واقعیت مقایسه کنین و نظر بدین. نمونه عکس دیگه ای هم از اون صحنه نداریم که با یک دوربین با دقت رنگ عالی عالی گرفته شده باشه مقایسه کنیم. و حتی اگه هر دو دوربین از همون منظره عکس گرفته بودند باز هم نمیشد نظر داد. چرا؟ چون شما نمیدونین رنگ کدومشون به واقعیت نزدیکتره. شاید رنگ LX-3 که به قول شما کمرنگ تره طبیعی تر باشه. پررنگ بودن دلیل بر عملکرد خوب در ثبت رنگ ها نیست. و اتفاقا برعکس تاثیر منفی داره. اگر هم بخواین رنگ ها رو غنی تر کنین میتونین با تنظیمات دوربین مثلا saturation رو زیاد کنین (یا هر اسمی که روی اون منو هست, مثلا اگه سونی باشه میذارین رو vivid) که آبی پررنگ تر بیافته. یا این که موقع ویرایش عکس روی رنگ ها کار کنین.

7. این کاربر از prowler88 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    لارستان فارس

پيش فرض

فعلا هیچ خبری از آپگرید سری LX نیست. قراره در روزهای آینده فرم ویر جدید LX-3 بیاد ولی در مورد LX-4 یا چیزی شبیه اون حرفی زده نشده.
    کیفیت عکس که چیزی نیست از روی کاغذ معلوم بشه. خیلی وقت ها هست که شما با دیدن مشخصات دو تا دوربین فکر میکنین یکیشون بهتره در صورتی که حقیقت امر چیز دیگریست. من حدس میزنم (البته تاکید میکنم این یه حدسه که با توجه به کیفیت عکس LX-3 و کیفیت کلی عکس دوربین های کنان به ذهنم خطور کرده) که این دو مدل (S90 و G11) از نظر کیفیت در سطح پیکسل بهتر از LX-3 باشند. در مورد نویز و موارد دیگه نمیتونم نظر بدم.
    در مورد رنگ هم شما باید این نکته رو بدونین که این که ما بگیم فلان دوربین رنگ آبی یا هر رنگ دیگه رو خوب یا دقیق نشون نمیده باید با توجه به یک معیار باشه. معیار شما برای نظر دادن در مورد رنگ عکس این دوربین ها چیه؟ اون موقعی که عکس گرفته شده شما اونجا نبودین تا بتونین ثبت دوربین رو با واقعیت مقایسه کنین و نظر بدین. نمونه عکس دیگه ای هم از اون صحنه نداریم که با یک دوربین با دقت رنگ عالی عالی گرفته شده باشه مقایسه کنیم. و حتی اگه هر دو دوربین از همون منظره عکس گرفته بودند باز هم نمیشد نظر داد. چرا؟ چون شما نمیدونین رنگ کدومشون به واقعیت نزدیکتره. شاید رنگ LX-3 که به قول شما کمرنگ تره طبیعی تر باشه. پررنگ بودن دلیل بر عملکرد خوب در ثبت رنگ ها نیست. و اتفاقا برعکس تاثیر منفی داره. اگر هم بخواین رنگ ها رو غنی تر کنین میتونین با تنظیمات دوربین مثلا saturation رو زیاد کنین (یا هر اسمی که روی اون منو هست, مثلا اگه سونی باشه میذارین رو vivid) که آبی پررنگ تر بیافته. یا این که موقع ویرایش عکس روی رنگ ها کار کنین.
    به نظر شما lx3 در بازار هست یا نه؟

چطور میشه پیداش کرد؟

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Malaysia

پيش فرض

به نظر شما lx3 در بازار هست یا نه؟

چطور میشه پیداش کرد؟
    راستش نمیدونم هست یا نه. باید از نمایندگی های پاناسونیک پرسید. البته میگن کمیاب شده ولی ضرری نداره آدم یه سری به جمهوری بزنه.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    لارستان فارس

11

راستش نمیدونم هست یا نه. باید از نمایندگی های پاناسونیک پرسید. البته میگن کمیاب شده ولی ضرری نداره آدم یه سری به جمهوری بزنه.

من هر چی گشتم گفتن دیگه نمیاریم ، راستی قیمت در سایت آمازون LX3 هم به شدت گرون شده

امروز 499$ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

در صورتیکه S90 ( دقیق یادم نیست ) ولی حدود 50 $ ارزونتر بود!!!!!

با این وجود POWLER جان عزیز

- یعنی می ارزه من قید فیلمبرداری اچ دی رو بزنم و S90 بگیرم یا نه؟

یا به هر زحمتی شده همون LX3 رو از زیر زمین هم شده پیدا کنم.

مدل دیگه ای هم که ( با توجه به تمام مباحث مطرح شده بین خودمون ، که اولیش کیفیت عکسه ) وجود داره که من ندیده باشم؟؟؟؟

راستی علاوه بر تشکرها ، گفتم اینجا هم از شما که اطلاعات مفیدتون رو در اختیار جوونهای ایرونی میذارینتشکر کنم.

اجرتون با امام زمان (عج)

راستی حیف این SX 200 ، اگه کیفیت عکسش در شب نویز نداشت و لرزشگیرش در شب و نور کم بهتر کار میکرد گزینه منابسی با توجه به هزینه ، زوم تله و واید ، فیلمبرداری اچ دی ، و اندازه مناسب بود.

حیف ، حیف حیف !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Last edited by amirghs640; 05-10-2009 at 02:04.

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Malaysia

پيش فرض

من هر چی گشتم گفتن دیگه نمیاریم ، راستی قیمت در سایت آمازون LX3 هم به شدت گرون شده

امروز 499$ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

در صورتیکه S90 ( دقیق یادم نیست ) ولی حدود 50 $ ارزونتر بود!!!!!

با این وجود POWLER جان عزیز

- یعنی می ارزه من قید فیلمبرداری اچ دی رو بزنم و S90 بگیرم یا نه؟

یا به هر زحمتی شده همون LX3 رو از زیر زمین هم شده پیدا کنم.

مدل دیگه ای هم که ( با توجه به تمام مباحث مطرح شده بین خودمون ، که اولیش کیفیت عکسه ) وجود داره که من ندیده باشم؟؟؟؟

راستی علاوه بر تشکرها ، گفتم اینجا هم از شما که اطلاعات مفیدتون رو در اختیار جوونهای ایرونی میذارینتشکر کنم.

اجرتون با امام زمان (عج)

راستی حیف این SX 200 ، اگه کیفیت عکسش در شب نویز نداشت و لرزشگیرش در شب و نور کم بهتر کار میکرد گزینه منابسی با توجه به هزینه ، زوم تله و واید ، فیلمبرداری اچ دی ، و اندازه مناسب بود.

حیف ، حیف حیف !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    شما لطف دارین دوست عزیز.
    راستش به نظر من کلا آدم نباید رو فیلمبرداری اینا حساب باز کنه. حتی فیلمبرداری HD هم داشته باشن باز هم چنگی به دل نمیزنه. S90 هم انتخاب خوبیه. خصوصا به خاطر تله ی بهترش نسبت به LX-3.
    یه کامپکت دیگه هم هست Fuji F200EXR که اونم از کامپکت های خوب بازاره. آمار قیمت اونم بگیری بد نیست.
    قبلا هم در مورد SX200 گفتیم که هم از نظر مشخصات و هم از نظر کیفیت عکس ZS1 و ZS3 پاناسونیک بهتر از اون هستند.

12. این کاربر از prowler88 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال artara74's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

صبر كن دوربين S90 تو بازار جا بيوفته و چند تا ريويوو درست حسابي بياد بعد تصميم بگير

صفحه 1 از 7 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •