تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 68

نام تاپيک: بررسی و مقایسه ی کامپکت های حرفه ای

آخر فروم باز prowler88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Malaysia

پيش فرض

خب ، با توجه به روند صحبتمون ، میخوام وارد دوربینهای Four Third بشم ، البته با اجازه مدیران ، چون یه مقدار با عنوان تاپیک تناقض داره !!

تو این زمینه فقط همین دو دوربین جدی و خوب وجود داره یا گزینه های دیگه هم هستن ؟؟

- Micro Four Third ها هم بسیار کوچک و جمع و جوراین دوربینها مثالهاش چیا هستن ؟ اصلا سر رشته ندارم ؟!!

چون میخوام اگه واقعا بدرد میخوره ، درسته قیمتش برام بالاست ولی فکر اساسی کنم .

این عکسی که ما میبینیم با لنز هست یا بدون لنز؟؟؟؟ یعنی اندازش همینقدر هست ؟ اگه باشه قابل حمله و مناسبه و میتونیم توی سفرهای خونوادگی هم حملش کنم .

این لنزهایی که میگین روی خود دوربین هست ؟ یا نه دوباره باید کلی پول بدم ؟

اندازه لنزها چقدر هستش؟( تله و واید )
    دیافراگم هم ربط به خود لنز داره یا به دوربین مربوط میشه ؟
    (چون توی DPReview دیافراگم نزده بود احتمال میدم مربوط به لنز باشه)

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    همون طور که تو این صفحه میتونی ببینی:
    کد:
    همه ی دوربین های SLR الیمپوس 4/3 هستند. میشه گفت فقط الیمپوس و پاناسونیک هستند که در بازار 4/3 فعالیت میکنند. مخصوصا الیمپوس دوربین 4/3 زیاد ساخته.
    دوربین های Micro 4/3 همین امثال GF1 هستند. تا اون جا که من میدونم تا حالا 4 تا دوربین Micro Four Third ساخته شده. اولین دوربین Micro 4/3 پاناسونیک G1 بود. و بقیه هم GH1 و GF1 و همچنین PEN که اولین Micro Four Third الیمپوس بود.
    همون طور که میبینی این سبک دوربین ها خیلی جدید هستند و مدت زیادی از معرفیشون نمیگذره. و البته تعداد لنزهایی که براشون وجود داره انگشت شماره (البته micro 4/3 ها همون لنز 4/3 روشون نصب میشه با یه کانورتور).
    پاناسونیک دو تا مدل Four Third ساخت به نام های L1 و L10 که خیلی خیلی ناموفق بودند. به دلیل قیمت بالاشون و اسم پاناسونیک و محدودیت در انتخاب لنز...
    ولی الان داره روی micro four third مانور میده و به نظر میاد آینده ی خوبی در انتظار این قسمت از بازار باشه.
    اون عکس هم که میبینی لنز داره روش دیگه. قسمت برآمده و حلقه ی دورش مشخصه. خیلی لنزاشون کوچیکه. مخصوصا لنزهای وایدشون. برای حمل و نقل عالیه.
    لنز کیت که همراه دوربین هست. البته بدون لنز هم میشه گرفت. GF1 دو تا لنز داره همراهش. یکی 20 میلیمتر و یکی 45-14. که هر دو واید هستند و کیفیتشون هم خیلی بالاست. این دو تا لینک راجع به همیناس:
    کد:
    کد:

2. این کاربر از prowler88 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Your Friend's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

یه توضیح در مورد فیلمبرداری با کیفیت HD عرض کنم که بعضی دوربین های عکاسی از جمله پاناسونیک، نوع فیلمبرداری AVC HD دارن که یه مقدار فشرده تره و فرمتشم MTS هست که در کامپیوتر باز می شه ولی اگه بخواین بوسیله DVD Player پخش بشه باید با یه برنامه کانورتور فرمت اونو به avi یا mpeg ( بستگی به نوع دستگاهتون) عوض کنین که در صورت انتخاب کیفیت نرمال باز یه مقدار حجمش پایین می آد.
    شما با AVC HD و با یه رم 16 گیگ میتونین حدود 2 ساعت فیلمبرداری کنین.( اکه دقیق تر بخواین بهتون می گم، بستگی به انتخاب سه حالت Low, Normal ,High کم یا زیاد می شه)
    Last edited by Your Friend; 19-10-2009 at 15:43.

4. این کاربر از Your Friend بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

GF1 سلطان کامپکت های حرفه ای .
    در ضمن Powler نه، Prowler. یعنی کنجکاو، گشت و گذار کننده... البته می بخشین ها!
    Last edited by Your Friend; 19-10-2009 at 14:13.

آخر فروم باز prowler88's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    Malaysia

پيش فرض

یه توضیح در مورد فیلمبرداری با کیفیت HD عرض کنم که بعضی دوربین های عکاسی از جمله پاناسونیک، نوع فیلمبرداری AVCD HD دارن که یه مقدار فشرده تره و فرمتشم MTS هست که در کامپیوتر باز می شه ولی اگه بخواین بوسیله DVD Player پخش بشه باید با یه برنامه کانورتور فرمت اونو به avi یا mpeg ( بستگی به نوع دستگاهتون) عوض کنین که در صورت انتخاب کیفیت نرمال باز یه مقدار حجمش پایین می آد.
    شما با AVCD HD و با یه رم 16 گیگ میتونین حدود 2 ساعت فیلمبرداری کنین.( اکه دقیق تر بخواین بهتون می گم، بستگی به انتخاب سه حالت Low, Normal ,High کم یا زیاد می شه)
    مطمئنین؟ آخه من برعکسشو شنیده بودم. میگفتن AVCHD مخصوص پخش با تلویزیون HD هست.
    در ضمن Powler نه، Prowler. یعنی کنجکاو، گشت و گذار کننده... البته می بخشین ها!
    یعنی پویان

حالا مهم نیست زیاد. هر جور راحتین.

تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

مطمئنین؟ آخه من برعکسشو شنیده بودم. میگفتن AVCHD مخصوص پخش با تلویزیون HD هست.
    درسته، با کابل مخصوص HDMI و یا فیش های معمولی می شه دوربینو به تلویزیون HD وصل کرد ولی نمی شه همیشه فیلم ها رو تو رم دوربین نگه داشت و ضمنا من یه بار امتحان کردم فیلمی که تو کامپیوتر ذخیره کرده بودم رو دوباره به رم دوربین انتقال دادم تا تماشا کنیم ولی ممکن نشد و پخش نکرد. در هر صورت اگه بخواهیم فیلم ها رو تو دیسک DVD ذخیره کنیم و بوسیله DVD Player اونا رو پخش کنیم باید تبدیلشون کنیم. در غیر این صورت در صورتی که قصد داریم همیشه بوسیله کامپیوتر باز کنیم بهتره تو فرمت اصلی باقی بمونن.

8. 2 کاربر از Your Friend بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه amirghs640's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    لارستان فارس

11

اون عکس هم که میبینی لنز داره روش دیگه. قسمت برآمده و حلقه ی دورش مشخصه. خیلی لنزاشون کوچیکه. مخصوصا لنزهای وایدشون. برای حمل و نقل عالیه.
    لنز کیت که همراه دوربین هست. البته بدون لنز هم میشه گرفت. GF1 دو تا لنز داره همراهش. یکی 20 میلیمتر و یکی 45-14. که هر دو واید هستند و کیفیتشون هم خیلی بالاست. این دو تا لینک راجع به همیناس:
    کد:
    کد:
    خیلی از این دوربینها و لنزها اطلاعات زیادی ندارم

ولی چون دارم کلی تحقیق میکنم از دوربین قبلیم(s2 is )میخوام یه دوربین بهتر بگیرم ، که به کامپکتهای حرفه ای رسیدم ، و چون همزمان کوچک بودن و برای حمل و مسافرت آسان بودن برام مهم بود ، به این دوربین رسیدم ،
    بنابراین از لنزها سر در نمیارم.(حالا اگه معایب خیلی خاصی داره به من بگید)

- لنز کیت همراه دوربین هست یعنی چه ؟؟ یعنی تله و وایدش چنده ) ---همونی هست که توی تصویر هست؟؟ یا اون لنز 14 -45 هست ؟

- لنز 14 -45 ، یعنی زوم اپتیکالش 3 دیگه درسته ؟؟؟
    از این بیشتر نیست ؟( احتمالا باید لنز دیگه ای بگیرم ! )

- لنز 20 م م دیگه برام خیلی نا آشنا هست ؟ پس عدد دیگش کو ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

- تحلیلهای فنی لنزها رو هم متاسفانه نمیدونم ؟ ( 2 تا لینک مربوطه )

-وضعیت دیافراگمش چطوره ؟؟
    یعنی هر لنز دیافراگم جدایی داره یا دیافراگم به خود دوربین ربط داره ؟

-این دوتا لنز با خود دوربین هست ، یا باید پول اضافه بدیم ؟؟؟

-این برای استفاده خانواده که اذیت کننده نیست ، و گزینه اتوماتیکش خوب هست ؟؟

راستی قیمت p1 ، ا 830000 تومان و GF1 ا 880000 بود !

به نظر برای هنگام ورود به بازار ایران مناسب باشه .
    Last edited by amirghs640; 20-10-2009 at 03:26.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    لارستان فارس

پيش فرض

و ضمنا من یه بار امتحان کردم فیلمی که تو کامپیوتر ذخیره کرده بودم رو دوباره به رم دوربین انتقال دادم تا تماشا کنیم ولی ممکن نشد و پخش نکرد. در هر صورت اگه بخواهیم فیلم ها رو تو دیسک DVD ذخیره کنیم و بوسیله DVD Player اونا رو پخش کنیم باید تبدیلشون کنیم. در غیر این صورت در صورتی که قصد داریم همیشه بوسیله کامپیوتر باز کنیم بهتره تو فرمت اصلی باقی بمونن.

!
    دوربین شما چی هستش ؟

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    لارستان فارس

پيش فرض

این هم بررسی خوب از سایت dcresource.com

کد:

همونطور که نشون داده شده ، یه عیب گنده دوربین P1 این هست که تا 7 دقیقه فیلبرداری مداوم بیشتر نداره،
    که خیلی بده !!!!
    !!!!!!!!!!!!!
    .
    .
    .
    Last edited by amirghs640; 20-10-2009 at 14:36.

12. این کاربر از amirghs640 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

من سه تا دوربین دارم. یکی Nikon P90 که سال گذشته خریده بودم و دیگری Panasonic TZ7 که با توجه به وزن کم اون و فیلمبرداری HD جهت استفاده در مسافرت و کوه تازه خریداری کرده ام. یه زنیط 122 آنالوگ هم دارم گه گاها جهت تنوع ازش استفاده می کنم.

14. این کاربر از Your Friend بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    لارستان فارس

11

من سه تا دوربین دارم. یکی Nikon P90 که سال گذشته خریده بودم و دیگری Panasonic TZ7 که با توجه به وزن کم اون و فیلمبرداری HD جهت استفاده در مسافرت و کوه تازه خریداری کرده ام. یه زنیط 122 آنالوگ هم دارم گه گاها جهت تنوع ازش استفاده می کنم.
    اگه زیاد با دوربین TZ7 کار کردین و با معایب و مزایای اون آشنا شدین ، از تجربیات مفیدتون برامون بگین

فکر کنم دوربین خوبیه ( بجز تنظیمات دستیش )

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •