تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: آفت دهان

داره خودمونی میشه sh_k_1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    یه جایی تو این دنیا

پيش فرض آفت دهان

سلام
    یک مدتیه که با آفت دهان درگیری دارم . قبلا حدودا هر دو هفته یکبار دهانم آفت میزد ولی جدیدا پیشرفت کرده .
    حدود ۲ هفته پیش یک آفت زده بود که دیگه داشت خوب میشد ولی دیشب موقع شام خوردن احساس می کردم خیلی سوزش داره وقتی نگاه کردم دیدم کنار همون آفت تقریبا با چند میلیمتر فاصله داره یکی دیگه میزنه !!! ( غذا خوردن هم برام درد سری شده )
    حالا می خواستم ببینم علتش چیه و برای بهبود زودتر باید چه کار کنم ؟ مسواک هم اغلب به طور مرتب هر شب میزنم

کـاربـر بـاسـابـقـه EHSANRF's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

من هم دوران 14 تا 18 سالگي به اين بلاي جانمان سوز مبتلا بودم! نگران نباش بعد از 18 سالگي خوب ميشي! ولي اساسي كار آدم رو مختل ميكنه! بخصوص اونايي كه خيلي بزرگن !

آخر فروم باز S E V E N's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

سلام خدمت شما دوستان عزیز

جناب sh_k_1 تاپیک محشری درست کردی.ببین من الان 18 سالمه و چند سالی هم هست که باهاش کلنجار میرم یعنی میرفتم.

ببین این مشکل عوامل بسیاری داره که یکی از اون ها عامل ارثی هست که برای من هم همین مورد بود. برای درمان موضعی از

داروی میرتکس ( مورد ) استفاده میشه که تو همه داروخونه ها دارن و طریقه مصرفش رو هم توی جعبه نوشته.

ببین الان فصلشه و به همین خاطر در اوایل پاییز کمی اذیت میکنه ولی در بهار و تابستون مشکلی پیش نمیاد.

این دارویی هم که گفتم موثره ولی نه خیلی زیاد مثلا اگه از شروع تا پایان زخم 10 روز طول بکشه. میشه با مصرف این دارو تا 5 روز

دوره این زخم رو کم کرد.

درمان قطعی هم تا اونجایی که اطلاع داشتم نیومده بود که پارسال دانشمندان ایرانی در جهاد د انشگاهی تهران موفق به کشف راه

حل قطعی شدند به این صورت که با لیزر درمانی که 10 حدودا دقیقه طول میکشه. مشکل به کلی حل میشه. البته این رو گزارشی

که پارسال تلویزیون پخش کرد گفت. من 18 سالمه و تا پارسال که مشکل داشتم ولی امسال و در این چند روزه که پاییز شروع شده

مشکلی نداشتم ولی برادر کوچکترم همین الان داره از میرتکس استفاده میکنه. اینم بگم که خودم هنوز دنبال قضیه این لیزر دزمانی

رو نگرفتم ولی چون خیلی نوپا هست هنوز به اون صورت مطرح نیست ولی تصمیم دارم یه روز برم جهاد دانشگاهی و پیگیر بشم.

سوالی داشتی بپرس.

موفق باشی

آخر فروم باز shalineh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    فعلا ایران

پيش فرض

آفت دهان معمولا ناشی از فلور طبیعی دهان یا باکتریهای فرصت طلب دیگر است و معمولا در موارد افت یا ضعف ایمنی ( به هر دلیل ) بروز میکنه.
    توجه به بهداشت دهان و دندان، استفاده از دهان شویه های مناسب و استریل کننده ( نظیر کلرهگزیدین و ... ) ، استفاده از آنتی بیوتیک خوراکی ( در موارد شدید ) و در نهایت استفاده از مسکن در صورت دردناک بودن، از روشهای موثر در بهبود یا پیشگیری از آفت دهان است.

5. این کاربر از shalineh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    یه جایی تو این دنیا

پيش فرض

ممنون از راهنمایی های دوستان .
    اول اینکه از ۱۸ سالگی من یک ۳ . ۴ سالی میشه که می گذره . فکر کنم از همون حدود ها بود که شروع شد .
    از داروی میرتکس هم استفاده میکنم . تنها خوبی که داره به مدت حدود ۱ ساعت لب رو بی حس می کنه و میشه غذا خورد .
    شاید هم ناشی از ضعف بدنی باشه آخع تقریبا از اواخر ماه رمضون شروع شده .

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    یه جایی تو این دنیا

پيش فرض

یک چیزی هم که بیشتر نگرانم کرده اینه که ۳ سالی هست که وقتی هوا گرم میشه چشمم لکه های قرمز ایجاد میشه . چشم پزشک گفت این لکه ها دونه هست یه چیزی شبیه کورک . ولی گفت شاید از رماتیسم باشه .
    چند بار هم آزمایش خون و عکس از لگن و ستون فقرات و تست های مختلف رماتیسم رو دادم ولی دکتر رماتیسم گفت نه مشکل رماتیسم هم ندارم . فقط از علایم مربوط به رماتیسم همین یک مورد آفت دهن رو داشتم . که دکتر گفت آزمایشها که چیز خاصی نشون نمی ده ولی اگه بازهم مشکل آفت داشتی باید بیشتر پیگیری کنی .
    امکان داره این آفت ها از رماتیسم باشه ؟ ولی هیچ مورد دیگه ای علایم روماتیسم رو ندارم

آخر فروم باز shalineh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    فعلا ایران

پيش فرض

یک چیزی هم که بیشتر نگرانم کرده اینه که ۳ سالی هست که وقتی هوا گرم میشه چشمم لکه های قرمز ایجاد میشه . چشم پزشک گفت این لکه ها دونه هست یه چیزی شبیه کورک . ولی گفت شاید از رماتیسم باشه .
    چند بار هم آزمایش خون و عکس از لگن و ستون فقرات و تست های مختلف رماتیسم رو دادم ولی دکتر رماتیسم گفت نه مشکل رماتیسم هم ندارم . فقط از علایم مربوط به رماتیسم همین یک مورد آفت دهن رو داشتم . که دکتر گفت آزمایشها که چیز خاصی نشون نمی ده ولی اگه بازهم مشکل آفت داشتی باید بیشتر پیگیری کنی .
    امکان داره این آفت ها از رماتیسم باشه ؟ ولی هیچ مورد دیگه ای علایم روماتیسم رو ندارم
    دکتر شما به سندرم شوگرن ( شاید هم با احتمال کمتر سندرم بهجت ) شک کرده که البته شک به جایی هم هست. اما سایر کرایتریاها در شما وجود نداره.

9. 2 کاربر از shalineh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای eMer@lD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

ممنون از توضیحات دوست گلم شالینه جان

آفت مثل تمامی بیماریهای پوستی درمان قطعی نداره و با کوچکترین حساسیتی دوباره بروز میکنه
    الیته با کم خوابی، و استرس رابطه ی زیادی داره..
    غذای داغ و صرف نوشیدنیهای داغ مثل چای هم به بروز و یا زیاد شدن آفت کمک شایانی داره..
    بالارفتن دمای بدن و کمبود آهن باعث بروز میشه..

البته برای کم کردن درد داروهایی هست که به صورت خمیر یا پودر که حاوی استرویید هست معمولا تجویز میشه..

این مبحث هم برای مطالعه مناسبه
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

11. این کاربر از eMer@lD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •