تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 42

نام تاپيک: شبکه کردن دو کامپیوتر ویندوز 7

حـــــرفـه ای ebicross's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

مرسی،
    اگه تمامی درایوها،شیر باشن،وصل اینترنت بشم اشکالی پیش میاد؟منظورم اینه که کسی نمیاد اطلاعات شخصیم رو بدزده؟
    خب برای Everyone شما Share نکن.
    برای همون طرف مورد نظر Share کن. لزومی هم نداره تمام درایوها Share باشن و کلا کار درستی نیست.
    اگر Firewall داشته باشید کسی نمیتونه از طریق اینرتنت به سیستنتون دسترسی داشته باشه.

2. 2 کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال hadi_vazi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    چالوس

پيش فرض

من راحت با سوئیچ دوتا کامپیوترم رو به هم وصل کردم و اینترنت هم شیر کردم ولی میخوام با استفاده از کارت شبکه دومی که روی کامپیوترم وصله این کارو بکنم به کارت شبکه دوم یه آی پی مخصوص تو رنج همون کارت اولی دادم و تو کامپیوتر دوم بازم یه آی پی تو رنج اون دوتا دادم و gateway و dns رو نمی دونم چی باید بدم که اینترنت هم شیر بشه با این وضعیت یکی از درایوای هاردم شیر شده ولی اینترنت شیر نشده کسی می تونه کمک کنه بگه تو قسمت gateway و dns باید کدوم آی پی رو وارد کنم؟

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

من درست متوجه نشدم! یعنی یک سیستم به مودم وصله و از طریق یک کارت شبکه ی دیگه به سوئیچ وصله و از اونجا به سیستم دوم نصب میشه؟

شما طبق زیر عمل کنید.
    برای کارت شبکه یا سیستمی که مودم ADSL دارد IP و دیگر مشخصه ها را به صورت زیر در نظر بگیرید.
    IP Address: 192.168.0.2
    Sub net Mask: 255.255.255.0
    Preferred DNS server: 192.9.9.3
    Alternate DNS server: 4.2.2.4
    و برای کارت شبکه ی دوم که به هاب یا سوئیچ وصله (ویا مستقیم به سیستم دیگری)هم به صورت زیر عمل کنید:

IP Address: 192.168.0.3
    Default gateway: 192.168.0.2
    Preferred DNS server: 192.9.4.3

برای سیستم دوم هم به صورت زیر:
    IP Address: 192.168.0.4
    Default gateway: 192.168.0.2
    Preferred DNS server: 192.9.4.3
    اما بهترین راه به نظرم اینه که مودم ADSL رو بوسیله ی DHCP تنظیم کنید. تنظیمات ADSL رو به صورت PPPOe تنظیم کنید و به سیستمهای هیچ IP ندین و بزارید اتومات باشه. مودم رو به هاب/سوئیچ وصل کنید و سیستمها رو هم همینطور.
    اینطوری هم شبکه دارید و هم اینترنت برای هر کلاینتی که به هاب وصل باشه.

5. 2 کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    چالوس

پيش فرض

مشکل اینه که من مودم adsl ندارم من یه اینترنت point to point دارم که کابلش از آنتن بالای ساختمون وصل می شه به یه آداپتور و آداپتور هم یک خروجی داره که اونو وصل کردم به کارت شبکه اصلی کامپیوتر و یه کارت شبکه pci خریدم و از اون یه کابل کراس برای کامپیوتر دوم بردم حالا فکر کنم منظورم رو فهمیده باشید حالا من درایو هاردم شیر شده ولی اینترنت نه.
    این رو هم بگم که من اصلا مودمی ندارم که dhcp داشته باشه وقتی نیاز به dhcp داشته باشم با نرم افزار این کارو می کنم من آی پی کارت اول رو172.16.10.25 و کارت دوم رو 172.16.10.24 و آی پی کامپیوتر دوم رو 172.16.10.26
    Last edited by hadi_vazi; 23-11-2010 at 17:59.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

طبق همونی که گفتم راحت اینترنت Share میشه.

اگر میتونید IPها رو اونطور که من گفتم در نظر بگیرید تا مشکلی پیش نیاد.

این آداپتور حتما یک IP داره دیگه؟ قابل تغییر نیست؟
    شما همچنین میتونید کانکشن رو Share کنید. در Properties کانکشن سربرگ Sharing تنظیمات موجوده.

8. این کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    چالوس

پيش فرض

ممنون از راهنمائیتون فقط یه سوال دیگه دارم اینکه؟
    تمام آی پی ها رو متوجه شدم رو چه حسابیه بجز یکی جریان Preferred DNS server: 192.9.9.3 چیه؟
    به چه درد می خوره و اینکه این آی پی رو روی چه حسابی می گید بذارم ؟ کلیه یا برای هر کسی یه آی پی خاصی باید بگیره؟
    مثلا اگه آی پی من با 172 هم شروع بشه بازم باید تو اون قسمت همین عددی که گذاشتید رو بذارم؟ آخه من باید و مجبورم آی پی کارت اول رو بذارم 172.16.10.25 که بتونم اینترنت داشته باشم در غیر اینصورت اینترنت ندارم.
    راستی آخرین جمله ای که گفتید که می تونم کانکشنم رو شیر کنم خوب من همین الان این کار رو کردم که این آی پی ها رو دادم مگه بدون مودم adsl می شه اینترنت رو از طریق دیگه ای به جز همین شیر کردن کانکشن انتقال داد؟
    Last edited by hadi_vazi; 24-11-2010 at 15:01.

تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مـشـهـد

پيش فرض

در مورد DNS ها من اطلاعاتم همین بود و بچه های انجمن شبکه میتونند بیشتر راهنمایی کنند. علت اونها رو من نمیدونم. اگر شما مطلبی پیدا کردین حتما برام بفرستین.

برای Share کردن اینترنت راههای زیادی هست. یکیش Share کردن کانکشن که در این حالت دیگه DNS و این چیزها نمیخواد و هروقت سیستم اول به اینترنت وصل باشه دومی هم وصله.

راه بعدی استفاده از همون IPها و DNSها و این چیزها که بدون Share کردن کانکشن اینترنت به اشتراک گذاشته میشه.

راه سوم هم استفاده از DHCP و تنظیم اون برای مودم یا سوئیچ هستش که از همه راحت تره.

راههای دیگه مثل NAT و غیره هم هست.

11. این کاربر از ebicross بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

بسلا به همه pcwordها

داره خودمونی میشه khalilpakbaz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

سلام

دوستان 2 تا لپتاپ دارم و میخوام Share کنم و اطلاعات جابجا کنم و الان درایوی که Share کردم هم توی اون یکی لپتاب میبینم ولی وقتی روش کلیک میکنم با این ارور مواجه میشم!! مشکل چیه؟باید چی کار کنم؟ از کابلی که برای مودم ADSL استفاده میکنم هم برای وصل شدن 2 لب تاپ استفاده کردم.

داره خودمونی میشه khalilpakbaz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

کسی نیست به ما کمک کنه؟ خیلی کارم گیره

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •