تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 14

نام تاپيک: وصل كردن سينماي خانگي به كامپيوتر

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

14 وصل كردن سينماي خانگي به كامپيوتر

با سلام خدمت هم فرومی های عزیز یک سوال داشتم
    LCD و Home Theater من 42LG808 و LG LH777HTS هستش .
    چون تو دفترچه دی وی دی پلیرش نوشته Divx رو تا 800*600 پشتیبانی می کنه و فیلم دی وی دی عادی هم که فکر نکنم Full HD بشه پس من بی خیال Full HD رو ای دی وی دی پلیر شدم.
    ولی خوب چون نمی تونم از لذت دیدن فیلم هایی با رزولوشن 1920*1080 بگذرم فکر کردم چه کار کنم که بتونم این جور Video ها رو پخش کنم
    روش اولی که به ذهنم رسید اینه که یه دونه کامپیوتر بخرم (کامپیوتری که دارم مال عهد عتیقه) که کارت گرافیکش خروجی DVI (یا شایدم HDMI) داشته باشه و من بتونم با کابل HDMI اونو به LCD وصل کنم و فول HD رو داشته باشم. اما مشکل من تو صدا هست چون سیم بلندگوهای سینمای خانگی من هر دو سر سیمش مثل شکل زیر لخت هست و این طوری به دی وی دی پلیر و بلندگوها متصل می شه

حالا نمیدونم با این که مادربردها و کارت های صدا هفت هشت تا از این خروجی های 3.5 میلی متری داره ولی من چه طوری بلندگوهای سینمای خانگی رو به اینا وصل کنم . مشکل دیگه هم اینجاست که دی وی دی پلیر یک خروجی HDMI داره , پس نمی تونم برای صدا اول از کامپیوتر به دی وی دی پلیر وصل کنم و بعد به تلویزیون.

روش دوم هم این بود که یه هندی کم سونی ( xr520 ) بخرم و فیلم ها رو بریزم روش و با کابل HDMI فیلم ها رو ببینم که اون هم همین مشکل وصل کردن بلندگوها رو داره ( راستی این هندیکم هم صدا رو 5.1 کانال ضبط می کنه که فکر کنم واسه پخش اونا هم با همین مشکل روبرو بشم)

روش سوم هم این که یه PS3 بخرم و این کارو بکنم ( هر چند فکر نکنم MKV رو بخونه باید یک سری Demux Remux بشه ) ولی خوب PS3 هم که خروجی آنالوگ 5.1 رو نداره و باز دست من تو حنا می مونه ( در ضمن PS3 به عنوان یک اسباب بازی از طرف پدر مادر تحریم شده)

از طرفی دیگه من نمی تونم واسه LCD خرج دیگه ای بکنم (بحث بودجه کامپیوتر و هندی کم جداست) اگر نه خودم هم می دونم که با AV ----- می شه این کارو انجام داد یا مثلاً یک BD پلیر مثل LG BD390 بخرم ( که MKV رو هم می خونه ولی معلوم نیست این هم مثل Home Theater in Box ها خروجی آنالوگ 5.1 داره یا نه کسی می دونه ؟)(حالا تا کی معلوم نیست بیاد)

حالا اگر کسی می دونه چه جوری می شه این بلندگو ها رو به کامپیوتر وصل کرد راهنمایی کنه. ممنون
    ( مثلا سیمی هست یک سرش لخت باشه یک سرش از این جک های 3.5 میلی متری یا اصلا بلندگوهای سینمای خانگی با کامپیوتر جور نمی شن؟)

کاربر فعال انجمن های سخت افزار و لپ تاپ afshin b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

در باره ی وصل کردن باندات به کامپیوتر من نمیدونم. ولی فکر کنم wd hd media player بدردت بخوره, که خروجی صدای اپتیکال داره اگه سینمات ورودی اپتیکال داشته باشه صدات حله برای تصویرم که hdmi داره. قیمتشم 130.
    یه تاپیک تو همین قسمت داره. خواستی ببین.

3. 2 کاربر از afshin b بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای *Alucard*'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    A Town Called Hypocrisy

پيش فرض

دوست عزیز اگر پلیر سینمای خانگیتون ورودی AUX داره یا هر اسم دیگه ای میتونید از اون استفاده کنید و خروجی صدای PC رو مستقیما به اون وصل کنید ولی فکر نمیکنم اینطوری بتونید صدای دالبی داشته باشید مگر اینکه کارت صدای PC خروجی Optical داشته باشه و ورودی اون هم روی سینمای خانگی باشه.
    اگر هیچ کدوم رو نداشت یک راه میانبر هم هست اونم این هست که اگر سینماتون ورودی میکروفن داشت میتونید با یک کابل از خروجی PC به ورودی میکروفن سینماتون وصل کنید.
    ولی باندهای سینمای خانگیتون رو به هیچ وجه به خروجی PC وصل نکنید چون اون بلندگوها بدون آمپلی فایر کار نمیکنن و احتمال سوختن کارت صدای PC یا حتی مادربردتون در صورت Onboard بودن چیپ صدا زیاده.
    Last edited by *Alucard*; 25-09-2009 at 02:22.

5. 2 کاربر از *Alucard* بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

اگه فقط دو تا صدا برات کافیه میتونی از اسپیکر کامپیوتر یا ضبط استفاده کنی
    مال من microlab هست و خروجی هاش همین شکلیه
    قیمتش هم اصولا دور و بر 10 تومن باید باشه

البته اسپیکر قدرت سینمای خانگی رو نداره. مثلا حدود 50W RMS
    بنابراین اگر بتونی به همون روشی که *Alucard* گفت از یه ورودی مناسب روی سینمای خانگی مثل AUX استفاده کنی قدرت صدای بیشتری خواهی داشت
    Last edited by ehs_soltany; 25-09-2009 at 16:56.

7. این کاربر از ehs_soltany بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال ardavan_2008's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

*Alucard*جان من نتونستم پی سی رو وصل کنم نمیدونم مشکل از کجاست قسمت دوم که گفتید وصل کردن میکروفون چطوری میشه؟بعد اینا فاصلشون با هم زیاده به نظرت بهترین کار چیه؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

13

دوست عزیز اگر پلیر سینمای خانگیتون ورودی AUX داره یا هر اسم دیگه ای میتونید از اون استفاده کنید و خروجی صدای PC رو مستقیما به اون وصل کنید ولی فکر نمیکنم اینطوری بتونید صدای دالبی داشته باشید مگر اینکه کارت صدای PC خروجی Optical داشته باشه و ورودی اون هم روی سینمای خانگی باشه.
    نگاه کردم این سینمای خانگی LG ورودی اپتیکال رو داره.
    حالا می تونید بگید چه کارت های صدایی خروجی اپتیکال دارند ؟ آیا تمام کارت های صدا ( چه آنبرد چه کارت صدا) این خروجی رو دارند؟
    سوال دوم هم این که این خروجی و ورودی اپتیکال صدای 5.1 کانال را عبور می دهد یا نه (AC3) , اصلا می تونید درباره این Optical یه توضیحاتی بدید
    چه جور کابلی می خواد؟ آیا کابل مخصوصی داره؟

اگر هیچ کدوم رو نداشت یک راه میانبر هم هست اونم این هست که اگر سینماتون ورودی میکروفن داشت میتونید با یک کابل از خروجی PC به ورودی میکروفن سینماتون وصل کنید.

در ضمن ورودی میکروفن رو هم داره آیا این طوری هم میتونم
    صدای 5.1 کانال رو داشته باشم ؟ لطفا توضیح بدید از کدام خروجی PC می شه برای این کار استفاده کرد؟

راستی آیا این هندی کم ها خروجی اپتیکال را دارند ؟ صدای اینهارو چه جوری میشه پخش کرد ( 5.1 کانال)

داره خودمونی میشه ashkan24's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    T e H

پيش فرض جواب سوال شما

با سلام
    دوست عزیز تمامی سیستم های خانگی دارای ورودی aux می باشند (میشه گفت بدون استثنا)
    چونکه همیشه شما به وسیله این قابلیت صدای برنامه در حال پخش از تلویزیون را میشنوید

شما ابتدا باید از مغازه های الکتریکی(همین الکتریکی های معمولی )
    یه تبدیل(انالوگ به دیجیتال) قصمت 1 تصویر
    ونیز یک کابی رنگی(کابل دیجیتال) قصمت 2 تصویر
    بخریدو مانند تصویر از ان استفاده کنید قصمت 3 تصویر

حال باید تبدیل را(قسمت 3 تصویر اول) به خروجی کارت صدا کامپیوتر خود وصل کرده و سر دیگر را نیزبه یکی از روش هایی که در پایین میگم به دستگاه وصل کنید
    روش اول
    پشت دستگاه

در این شکل همان طور که می بینید بایستی دوسر سیتم را به پشت دستگاه وصل کنید (قسمت 2 تصویر بالا)

روش دوم
    جلو دستگاه

در این روش دوباره بایستی از تبدیل استفاده کرده و سپس دو سر امده از کامپیوتر را به سیتم خانگی وصل کنید

در پایان اگر باز هم نتوانستید مشکل را حل کنید سه عکس از موارد زیر بفرستید تا راه حل را برای شما بفرستم
    ریموت کنترل دستگاه
    جلو دستگاه
    پشت دستگاه

11. 2 کاربر از ashkan24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت tara_rayehe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005

پيش فرض

چطور میشه کامپیوتر رو به ضبط صوت متصل کرد به طوری که صدا از داخل باند های ضبط در بیاد میشه راهنمایی کنید؟ و البته ضبط رو باید رویه چی تنظیم کرد مثلا fm - am - cd - video ممنون می شم راهنمایی کنید

ناظر انجمن لوازم صوتی و تصویری mr_rayan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تهرون

پيش فرض

چطور میشه کامپیوتر رو به ضبط صوت متصل کرد به طوری که صدا از داخل باند های ضبط در بیاد میشه راهنمایی کنید؟ و البته ضبط رو باید رویه چی تنظیم کرد مثلا fm - am - cd - video ممنون می شم راهنمایی کنید
    از خروجی صدای کارت صداتون که معمولا یک خروجی تک فیش هست به پشت ضیط صوتتون وصل کنید.البته بایستی از یک کابل یک به دو استفاده نمایید.
    ضبط صوتتون هم بایستی با توجه به function هایی که داره تنظیم کنید.اگر function هاتون همونایی هست که بالا گفتید پس رو حالت video قرار بدید.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

سلام من سینمایع خانگی خریدم من مدل ال جی من ----- فول اچ دی دارم و با کابل hdmi تصویر ----- میبینم من سینمایه خانگی رو چه جور وصل کنم که وقتی سینمایه خانگی رو روشن میکنم صدا تو باند سینمایه خانگی پخش بشه و وقتی خاموش میکنم صدا از خود تلویزیون led پخش بشه از کابل هایه hdmi اگر با این کابل نمیشه راهه دیگه رو به من بگین
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •