تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 105 از 892 اولاول ... 55595101102103104105106107108109115155205605 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,041 به 1,050 از 8913

نام تاپيک: { آرشیو } ◄◄ | C | مشاوره خرید لپ تاپ - بین 1 میلیون تومان و 1.5 میلیون تومان

پروفشنال Ava UK's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

اولا که شما لینک یک فروم لپتاپ میزارید نه منبع دقیق ، تو این نوت بوک ریویو هم حرف بی منطق زیاد میزنند.مثلا تو این فروم نوشته But the 720QM will eat the T9600 ایا این حرف علمی و بر اساس تحقیق هست؟
    در مورد پردازنده Core i7 هم اولا که 8 هسته ای نیست و 4 هسته ای هست و لی میتونه تا 8 ترد رو انجام بده.
    منظورتون از 4 هسته نامریی هم نفهمیدم! علمی توضیح بدین!!!
    و در ثانی اگر ملاک رو نرم افزار های بنچ مارک قرار دهید اختلاف T9600 و 720q در نهایت 5 تا 9 درصد(بسته به تست) نشان میده.
    پس اختلاف زیاد نیست و در ثانی شما از همون قدرت T9600 هم هیچ وقت استفاده نخواهید کرد چه برسه.....
    بی دلیل دنبال نیاز کاذب نگردین.
    دوست عزیز مرسی بابت راهنماییتون.

اول چند نکته رو بگم که سوء تفاهم نشه.
    1. قصد من از اولش مقایسه سی پی یوی P8700 با سی پی یوی i7 720 QM Mobile بود و هست.
    2. لینکی که من معرفی کردم بعنوان منبع نیست و اشاره کردم که در انجمن های تخصصی این بحث صورت گرفته.

وقتی کسی میاد در همین انجمن با 4000 هزار پست و کاربر فعال انجمن لپ تاپ به من بگه که فلان چیز خوبه یا بده حتی اگر حرف اون شخص منبع حساب نشه اما آدم رو به فکر فرو میبره و درصد اشتباهش هم از یک نفر تازه وارد مثل من کمتره. در اون انجمن هم اگر دقت بکنید کسانی این حرف رو زدند که بالای 4000 پست در همون انجمن دارند.

اما حرف شما رو من هم قبول دارم که اینها دلیل و مدرک نمیشه. بعد از کمی جستجو کردن در اینترنت منبعی رو پیدا کردم که همه و یا بهتره بگم اکثر سی پی یو های موجود رو بنچ مارک گرفته و آمارشون رو در سایت گذاشته.
    طبق این آمار سی پی یوی i7 720QM Mobile در رده 11 قرار داره و سی پی یوی P8700 رتبه 37 و سی پی یوی T9600 رتبه 19.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    پس حرف این شخص که در انجمن notebookreview.com گفته بود که i7 720QM براحتی T9600 رو پست سر میزاره از روی این بنچ مارکها و آمارها بیشتر مورد قبول قرار میگیره.

این نکته رو هم اضافه کنم که در سایت بالا 3 سی پی یوی برتر که از نوع i7 میباشند مربوط به سی پی یوهای دسکتاپ میشند و رتبه 4 و 5 هم که متعلق به سی پی یو های دسکتاپ هست و نه لپ تاپ. پس اگر این 5 سی پی یو رو از آمار حذف کنیم سی پی یوی i7 720QM جزو top 5 ها قرار میگیره.

حالا کسی ممکنه این آمارهایی که از روی بنچ مارکها بدست میان رو قبول داشته باشه و کسانی هم ممکنه مخالف باشند و بگند که در واقعیت ممکنه P8700 کارایی بهتری داشته. من اگر تجربه شماها رو داشتم نمیومدم که درخواست راهنمایی بکنم و مستقیم میرفتم لپ تاپ مورد نظرم رو میخریدم. پس اگر جایی میدونید که ممکنه اشتباه بکنم خوشحال هم میشم راهنمایی کنید تا این وسط ضرر نکنم. انجمن برای همین کارهاست دیگه.
    Last edited by Ava UK; 20-12-2009 at 21:26.

2. این کاربر از Ava UK بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای biostar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    ایــــ اصفهان ــــران

پيش فرض

دوست عزیز مرسی بابت راهنماییتون.

حالا کسی ممکنه این آمارهایی که از روی بنچ مارکها بدست میان رو قبول داشته باشه و کسانی هم ممکنه مخالف باشند و بگند که در واقعیت ممکنه P8700 کارایی بهتری داشته. من اگر تجربه شماها رو داشتم نمیومدم که درخواست راهنمایی بکنم و مستقیم میرفتم لپ تاپ مورد نظرم رو میخریدم. پس اگر جایی میدونید که ممکنه اشتباه بکنم خوشحال هم میشم راهنمایی کنید تا این وسط ضرر نکنم. انجمن برای همین کارهاست دیگه.

خوب پس همونطور که خودتون مورد مطالعه قرار دادید این منبع رو و طبق حرفی که در پست قبلی زدم ، تفاوت بین 5 تا 9 درصد هست.(بسته به نوع تست.)

4. این کاربر از biostar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه mos2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    همين نزديكيها

پيش فرض

starboy جان ممنون از راهنماییت.
    این گرافیک 230 و 240 از انویدیا مگه جفتشون 1 گیگ نیستن و میتونند تا 2 گیگ هم شیر کنند. پس با این حساب چیشون فرق میکنه؟ ولتاژشون یا ... ؟
    اینو ببین شما
    کارت راه میفته تو این موضوع
    کد:
    زیادم راجع به cpu کل کل نکن شما
    cpu های نسل جدید intel به دلایلی که گفتنشون از حوصله این بحث خارجه خیلی سرتر از قدیمیاس
    Last edited by mos2010; 20-12-2009 at 22:34.

6. این کاربر از mos2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    همين نزديكيها

پيش فرض

ممنون نظری راجع به اون asus g51vxنداری؟
    بسیار عالیه اما تو قیمتش اشتباه نمیکنین؟
    فکر نمیکنم 1600 پیدا بشه ها

پروفشنال Ava UK's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

اینو ببین شما
    کارت راه میفته تو این موضوع
    کد:
    زیادم راجع به cpu کل کل نکن شما
    cpu های نسل جدید intel به دلایلی که گفتنشون از حوصله این بحث خارجه خیلی سرتر از قدیمیاس

ممنون دوست عزیز منبع بسیار خوبیه.
    من تصمیم رو گرفتم و بالاخره از بین دومدل ایسوز و اچ پی مدل HP Dv6 2090 رو سفارش دادم و ممکنه فردا یا پس فردا به دستم برسه.
    از همه دوستانی که منو راهنمایی کردند متشکرم. اگر سوالی در موردش داشتید بعد از کار کردن باهاش جواب میدم.

آخر فروم باز roteal2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    اصفهون نصف جهون...

پيش فرض

یه لپ تاپ میخوام برای کا رای محاسباتی مثل catia +fluent +بازی و وزن معقول از برند اچ پی هم نباشه.............

داره خودمونی میشه Saharsashia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

قرار شده بود fw550 بخرم. خيلي مطمئن بودم كه مي خرم. اما اين شد كه رنگش هم برام مهم بود و حالا اصلاً اصلاً رنگ مشكي اش پيدا نميشه...
    ميگن دلفيني دارن... منظورشون نقره ايه؟؟؟
    يه مدل از fw با كانفيگ مشابه 550 بهم معرفي كنيد كه فقط مشكي باشه و من اينقدر دردسر نكشم...

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    ایــــ اصفهان ــــران

پيش فرض

قرار شده بود fw550 بخرم. خيلي مطمئن بودم كه مي خرم. اما اين شد كه رنگش هم برام مهم بود و حالا اصلاً اصلاً رنگ مشكي اش پيدا نميشه...
    ميگن دلفيني دارن... منظورشون نقره ايه؟؟؟
    يه مدل از fw با كانفيگ مشابه 550 بهم معرفي كنيد كه فقط مشكي باشه و من اينقدر دردسر نكشم...

در کل این سری 4 رنگ داره

• Black
    • Chocolate Brown
    • Machine
    • Nebula

Machine و Nebula که اصلا گیر نمیاند و در ایران و اکثر کشور ها همون دو رنگ مشکی و قهوه ای گیر میاد
    احتمالا منظورشون از دلفینی همون مشکیه دیگه نه؟؟؟ دلفین که قهوه ای نیست!

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    ایــــ اصفهان ــــران

پيش فرض

یه لپ تاپ میخوام برای کا رای محاسباتی مثل catia +fluent +بازی و وزن معقول از برند اچ پی هم نباشه.............

Studio1557
    i7 1.6 6MB 1333
    4GB
    500GB++
    ATI 4570
    15.6 LED
    DVD-RW
    VH
    2.5
    China
    RayanehHamrah 1.400T

FW-460JBT
    2.8 6MB 1066
    4GB
    320GB
    ATI 4650
    16.4
    BR-Rom
    VH
    China
    RayanehHamrah 1.490T

Aspire5739G
    2.8 6MB 1066
    4GB
    500GB
    GeforceGT240M
    15.6LED
    BR-Rom
    Linux
    2.7
    China Sazgar 1.399T

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    همين نزديكيها

پيش فرض

ممنون دوست عزیز منبع بسیار خوبیه.
    من تصمیم رو گرفتم و بالاخره از بین دومدل ایسوز و اچ پی مدل HP Dv6 2090 رو سفارش دادم و ممکنه فردا یا پس فردا به دستم برسه.
    از همه دوستانی که منو راهنمایی کردند متشکرم. اگر سوالی در موردش داشتید بعد از کار کردن باهاش جواب میدم.
    مبارکتون باشه
    منتظر هستیم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •