تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 5 اولاول 12345
نمايش نتايج 41 به 45 از 45

نام تاپيک: مقايسه قدرت كنسول و رايانه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    SKY LAND

پيش فرض

جیم كیهل سخنگوی ای بی ام گفته : وقتی از ما خواسته شد كه روی این پروژه (پروژه سل) كار كنیم به این نتیجه رسیدیم كه این پروژه آینده كامپیوترها خواهد بود بخاطر همین ، شراكت در ساخت آن را پذیرفتیم این سی پی یو بسیار توان بالایی دارد.ما به زودی شاهد ظهور یك ابررایانه در یك تراشه كوچك بر روی دستگاه بازی خانگی خواهیم بود این باعث خواهد شد برای اولین بار كنسولی ،فاصله زیادی با كامپوترهای فعلی بگیرد. با این تكلونژی می توان افكتهای غیر قابل باور كه تا به حال وجود نداشتند را ساخت. این سیستم از یك مغز 64 بیتی كه با چند كمك پردازنده موازی با باس 256 بیتی تشكیل شده است (این اولین كامپیوتر 256 بیتی جهان است در حالی كه كامپیوتر های امروزی به صورت 64 بیتی كار میكنند)

ويژگيهاي پردازنده سل در ذيل مي ايد كه از قويترين كا مپيوتر هاي امروزي با فاصله جلوتر است.
    برخي از اين ويژگيها مربوط به زماني است كه به طور خودكار به 4 گيگ اور كلاك مي شودالبته در پردازشهاي سنگين كه در مقابل آن نوشته
    4gh
    Capable of running at speeds beyond 4 GHz.
    • Memory bandwidth: 25.6 GBytes per second.
    • I/O bandwidth: 76.8 GBytes per second.
    • 256 GFLOPS (Single precision at 4 GHz).
    • 256 GOPS (Integer at 4 GHz).
    • 25 GFLOPS (Double precision at 4 GHz).
    • 235 square mm.
    • 235 million transistors.
    البته اگه دوستان توضيحات دقيقتري دارند ممنون ميشم واقعا استفاده كنم.
    Last edited by فاطمه ذبيحي; 25-09-2009 at 02:46.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

جیم كیهل سخنگوی ای بی ام گفته : وقتی از ما خواسته شد كه روی این پروژه (پروژه سل) كار كنیم به این نتیجه رسیدیم كه این پروژه آینده كامپیوترها خواهد بود بخاطر همین ، شراكت در ساخت آن را پذیرفتیم این سی پی یو بسیار توان بالایی دارد.ما به زودی شاهد ظهور یك ابررایانه در یك تراشه كوچك بر روی دستگاه بازی خانگی خواهیم بود این باعث خواهد شد برای اولین بار كنسولی ،فاصله زیادی با كامپوترهای فعلی بگیرد. با این تكلونژی می توان افكتهای غیر قابل باور كه تا به حال وجود نداشتند را ساخت. این سیستم از یك مغز 64 بیتی كه با چند كمك پردازنده موازی با باس 256 بیتی تشكیل شده است (این اولین كامپیوتر 256 بیتی جهان است در حالی كه كامپیوتر های امروزی به صورت 64 بیتی كار میكنند)

ويژگيهاي پردازنده سل در ذيل مي ايد كه از قويترين كا مپيوتر هاي امروزي با فاصله جلوتر است.
    برخي از اين ويژگيها مربوط به زماني است كه به طور خودكار به 4 گيگ اور كلاك مي شودالبته در پردازشهاي سنگين كه در مقابل آن نوشته
    4gh
    Capable of running at speeds beyond 4 GHz.
    • Memory bandwidth: 25.6 GBytes per second.
    • I/O bandwidth: 76.8 GBytes per second.
    • 256 GFLOPS (Single precision at 4 GHz).
    • 256 GOPS (Integer at 4 GHz).
    • 25 GFLOPS (Double precision at 4 GHz).
    • 235 square mm.
    • 235 million transistors.
    البته اگه دوستان توضيحات دقيقتري دارند ممنون ميشم واقعا استفاده كنم.
    با احترام به شما بايد عرض كنم بله وصد درصد جديدا بحثي كه مطرح شده اين است كه GPU ها که به منظور انجام محاسبات گرافيکي و کمک به CPU طراحي شده بودند، اکنون توانايي کار بر روي همه انواع عمليات محاسباتي را دارند و نکته جالب تر اينکه به دليل معماري مناسب GPU و عدم نياز به کاشه هاي بزرگ (حافظه هايي که در پردازنده تعبيه مي شوند)، GPU ها بسيار سريع تر از CPU ها پردازش مي كنند! اين امر نه تنها در مورد پردازش هاي گرافيکي، بلكه در مورد کليه نرم افزارهاي روزمره و نيز حرفه اي صادق است. نتايج يک نمونه تست و مقايسه زمان مورد نياز براي پردازش، توسط GPU در مقابل CPU با يک نوت بوک با پردازنده Core 2 Duo T5450، کارت گرافيکي 8600 M GT و سيستم عامل ويستا نشان مي دهد که در ضعيف ترين GPU، سرعت نسبت به بهترين حالت CPU، حدودا شش بار بيش تر است. اين توانايي پردازش در همه کارت هاي گرافيکي وجود دارد. تنها نکته چگونگي کمپايل نرم افزارها است. در واقع برنامه نويس بايد بتواند کدها را به زبان GPU بنويسد. ولي با معرفي CUDA، به هر برنامه نويسي که توانايي نوشتن کد به زبان هاي معمول++ C/C را دارد، امکان کار با GPU و استفاده از قدرت بالاي آن را مي دهد.
    جديدا به منظور استفاده بهتر از CUDA، تراشه هاي گرافيکي سري Geforce GTX 200 را نيز به بازار عرضه شده است. اين تراشه ها همچنان از DirectX 10 پشتيباني مي كنند، ولي داراي معماري جديديتري نسبت به سري هاي 8 و 9 هستند. مزيت اصلي اين GPU همان طور که ذکر شد، امکان اجراي نرم افزارهاي رايج است
    البته اين کار در چند کار تحقيقاتي با کارت هاي گرافيکي قبلي نيز انجام شد ولي براي چند نرم افزار خاص، نه براي همه نرم افزارهاي رايج.
    در نهايت بايد به اين نکته توجه کرد که صنعت رايانه، به سمت پردازش هاي موازي پيش مي رود. عملي که در حال حاضر پردازنده هاي گرافيکي (GPU) ها بسيار بهتر از CPU ها انجام مي دهند و nVIDIA با دانش کافي از معماري GPU هاي توليدي خود، در اين راه گام برداشته است. Intel و AMD نيز اعلام داشته اند که در اين راه بيکار ننشسته اند و در حال ارايه فناوري هاي جديدي در اين زمينه هستند و قطب ديگر، Microsoft، نيز اعلام داشته است در حال ارايه سيستم عامل و کمپايلري است که تمامي اين پردازنده ها را پشتيباني كند.
    با احترام به استدلالات شما با يد عرض كنم ،فلاپس چيزي نيست كه من از خودم بگم! تعدادي از نرم افزارهاي مهم تست سخت افزار و سايت هاي سخت افزاري از اين ملاك براي تعيين قدرت كلي يك پردازنده استفاده مي كنن و قدرت يك پردازنده در فلاپس تابعي است از قدرت اون پردازنده در ساير ابعاد
    من خودمم موندم فقط چرا انقدر برای شما توضیح دادم! امیدوارم دوستان دیگه حداقل استفاده کرده باشن.
    شما بدیهیات رو قبول ندارین! و چیزیهای عجیبی میگین (پردازنده 256 بیتی! جانم، احتمالا برای ترمیناتور هست ) چی بگم فقط میتونم بگم بیشتر مطالعه کنید تا پایه معلومات سخت افزاریتون قویتر بشه، بعد شاید با هم تو بخش سخت‌افزار بحث‌های پیچیده‌تر سخت افزاری کردیم.
    لازمم نیست جواب این پست رو بدین من دیگه تو این بحث شرکت نمیکنم به اندازه کافی فکر میکنم مزخرفات گفتم من سالی یبار بیشتر از این مزخرفات نمیگم البته معمولاً در بخش سخت‌افزار نه اینجا.
    Last edited by milky way; 25-09-2009 at 04:36.

3. 2 کاربر از milky way بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    SKY LAND

پيش فرض

من خودمم موندم فقط چرا انقدر برای شما توضیح دادم! امیدوارم دوستان دیگه حداقل استفاده کرده باشن.
    شما بدیهیات رو قبول ندارین! و چیزیهای عجیبی میگین (پردازنده 256 بیتی! جانم، احتمالا برای ترمیناتور هست ) .
    ميلكي عزيز!!!
    به خدا فلاپس و من از خودم نمي گم ساندرا پرو مي گه!!
    حرف بالا رو هم نماينده آي بي ام زده!!!
    و....
    در هر حال تا اينجا هم از مطالبتو و زحماتتون ممنون
    اميدوارم اين تاپيك كلا برا دوستان مفيد بوده باشه باي

پروفشنال wonderful's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    AZADI LAKE

پيش فرض

سلام دوستان

من فقط میخوام اینو بگم که مقایسه ی این دو تا هیچ وقت به نتیجه ی قابل ملاحظه ای نمیرسه چرا ؟ چون این دوتا برای رقابت ساخته نشده اند و هر کدوم رو برای یک کاری ساختند.

با تشکر
    من که گفتم

حـــــرفـه ای p3yman_xl's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2007
    محل سكونت
    Somewhere between the end of the line and the middle of nowhere

پيش فرض

گمان میکردم میتونید در این تاپیک بحث مفید و منطقی انجام بدید..
    متاسفانه نمیتونید!

بسته شد

7. 3 کاربر از p3yman_xl بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •