تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 45

نام تاپيک: مقايسه قدرت كنسول و رايانه

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

اگه در اين مورد دليل قوي و مستندي داريد ممنون ميشم بگيد.
    اين قضيه به شدت محل ترديده بنا بر آنچه گفته شده خروجيps3 حد اقل برابر 2 ترا فلاپس است در حالي كه قدرت كور آي سون 965 به عنوان يكي از قويترين پردازنده هاي دنيا حدود 68850 مگا فلاپس است كه تقريبا مي شه 69 گيگا فلاپس و اين در برابر 2000 گيگا فلاپس ps3 خيلي خيلي مايوس كننده است و لذا از ps3 به عنوان يك سوپر كامپيوتر خانگي نام برده شده است.
    دوستان اگه در اين مورد مطالب دقيقتري دارند بفرمايند ممنون ميشم.
    دقیقاً نکته همین جاست دوست عزیز که اصلاً Cell رو اونطوری نمیشه با یک پردازنده چند هسته‌ای استاندارد اینتل یا AMD مقایسه کرد چون اصلاً Cell طراحی استانداردی مثل اون پردازنده‌ها نداره، البته نه اینکه این یک مشکل باشه نه ولی اصلاً Cell برای انجام کارهایی که این پردازنده‌های معمول قرار انجام بدن ساخته نشده، برای همین شما اگر کل اینترنت رو زیرو رو کنی نمیتونی یه مقایسه بین Cell با یکی از این پردازنده‌ها پیدا کنی مگه یکسری مطالب غیر تخصصی بدردنخور.

من نمیخوام خیلی وارد بحث جزئیات معماری Cell و بحث تخصصی سخت‌افزاری بشم ولی اینطوری در نظر بگیر یه پردازنده 4 هسته‌ای اینتل یا AMD در اصل 4 هسته برابر محاسباتی عمومی دارن ولی در Cell ما یک هسته محاسباتی عمومی دارم که بهش PPE میگن که در اصل همون Power PC قدیمی IBM هست و بقیه اون 8 هسته (یا در PS3 که 7 تاست) در اصل یکسری هسته‌های special-purpose که کارشون برای محاسبات floating point عالی انجام میدین و در محاسبات Integer یا general purpose جالب نیستن اصلاً و این ساختار کلاً با ساختار پردازنده‌های معمول متفاوته چون در هسته پردازنده‌های معمول کلا تمام هسته‌ها برای همه‌ کار ساخته میشن، Cell در کارهایی مثل Physics یا Encoding/Decoding و... خوب عمل میکنه (در بازی‌ها بخصوص به تنهایی خوب عمل نمیتونه بکنه) و در خیلی از کار‌ها شاید یه پردازنده معمولی چند هسته‌ای امروزی بهتر از Cell باشه و هست.
    میشه Cell رو یچیزی بین CPU و GPU فرض کرد و کارهای محاسبات گرافیکی هم بیشترش در کنسولی مثل PS3 به عهده RSX هست.
    حالا این باشه تا بعداً من یه مثال ساده از قدرت برتر یه PC Highend در برابر کنسول‌های امروزی بگم.
    Last edited by milky way; 23-09-2009 at 02:23.

2. این کاربر از milky way بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    SKY LAND

پيش فرض

دقیقاً نکته همین جاست دوست عزیز که اصلاً Cell رو اونطوری نمیشه با یک پردازنده چند هسته‌ای استاندارد اینتل یا AMD مقایسه کرد چون اصلاً Cell طراحی استانداردی مثل اون پردازنده‌ها نداره، البته نه اینکه این یک مشکل باشه نه ولی اصلاً Cell برای انجام کارهایی که این پردازنده‌های معمول قرار انجام بدن ساخته نشده، برای همین شما اگر کل اینترنت رو زیرو رو کنی نمیتونی یه مقایسه بین Cell با یکی از این پردازنده‌ها پیدا کنی مگه یکسری مطالب غیر تخصصی بدردنخور.

من نمیخوام خیلی وارد بحث جزئیات معماری Cell و بحث تخصصی سخت‌افزاری بشم ولی اینطوری در نظر بگیر یه پردازنده 4 هسته‌ای اینتل یا AMD در اصل 4 هسته برابر محاسباتی عمومی دارن ولی در Cell ما یک هسته محاسباتی عمومی دارم که بهش PPE میگن که در اصل همون Power PC قدیمی IBM هست و بقیه اون 8 هسته (یا در PS3 که 7 تاست) در اصل یکسری هسته‌های special-purpose که کارشون برای محاسبات floating point عالی انجام میدین و در محاسبات Integer یا general purpose جالب نیستن اصلاً و این ساختار کلاً با ساختار پردازنده‌های معمول متفاوته چون در هسته پردازنده‌های معمول کلا تمام هسته‌ها برای همه‌ کار ساخته میشن، Cell در کارهایی مثل Physics یا Encoding/Decoding و... خوب عمل میکنه (در بازی‌ها بخصوص به تنهایی خوب عمل نمیتونه بکنه) و در خیلی از کار‌ها شاید یه پردازنده معمولی چند هسته‌ای امروزی بهتر از Cell باشه و هست.
    میشه Cell رو یچیزی بین CPU و GPU فرض کرد و کارهای محاسبات گرافیکی هم بیشترش در کنسولی مثل PS3 به عهده RSX هست.
    حالا این باشه تا بعداً من یه مثال ساده از قدرت برتر یه PC Highend در برابر کنسول‌های امروزی بگم.
    يعني شما مي فرماييد قدرت وحشتناك سل هيچ مزيتي براي PS3 به ارمغان نمي آره در حالي كه جايي خوندم
    كه به كمك همين سل مي شه بازيهايي رو اجرا كرد كه در آن بيش از 250 كاراكتر متحرك همزمان مي تونن فعاليت كنن
    آيا ممكنه سوني پردازند ه اي رو مخصوص گيم طراحي كرده باشه اون موقع اين پردازنده در گيم از پردازنده هاي عمومي اينتل نا كار آمدتر باشه؟
    دوستان اگه مستندات دقيقي دارن بگن

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

يعني شما مي فرماييد قدرت وحشتناك سل هيچ مزيتي براي PS3 به ارمغان نمي آره در حالي كه جايي خوندم
    كه به كمك همين سل مي شه بازيهايي رو اجرا كرد كه در آن بيش از 250 كاراكتر متحرك همزمان مي تونن فعاليت كنن
    آيا ممكنه سوني پردازند ه اي رو مخصوص گيم طراحي كرده باشه اون موقع اين پردازنده در گيم از پردازنده هاي عمومي اينتل نا كار آمدتر باشه؟
    دوستان اگه مستندات دقيقي دارن بگن
    Cell به تنهایی خیر، Cell + RSX میتونن قدرت خیلی مناسبی رو برای بازی‌ها ارائه بدن اونم که شما شنیدین احتمالاً مربوط به بازیه MAG هست که تا 250 نفر میتونن در یک Map بازی کنن.
    Last edited by milky way; 23-09-2009 at 03:01.

5. این کاربر از milky way بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه xperia990's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    mashhad maybe

پيش فرض

من متخصص این چیزا نیستم ولی این اطلاعات رو دارم :
    ps3 اون 7 تا هسته اش به صورت غیر موازی هست و برای اجرای بازی و multi media خوبه
    ولی در pc موازی است ومیشه باهاش کارای دیگه هم کرد

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

من متخصص این چیزا نیستم ولی این اطلاعات رو دارم :
    ps3 اون 7 تا هسته اش به صورت غیر موازی هست و برای اجرای بازی و multi media خوبه
    ولی در pc موازی است ومیشه باهاش کارای دیگه هم کرد
    ببنید من در مورد بازی‌ها یچیزی بگم، تو یک بازی در اصل n مورد پردازش متفاوت و n مدل محسابه وجود داره بخش پردازش گرافیک بازیها فقط یه قسمتش هست، ولی بازیها پردازش‌های دیگه ای مثل پردازش صدا یا AI یا Physics و... هم دارن که اینطوری یه بازی میشه یک نرم افزار بسیار بسیار سنگین و RealTime، حالا این همه پردازش وجود داره، کنسول PS3 رو در نظر بگیرید به صورت خیلی خیلی کلی بخش بزرگی از این پردازش‌ها مخصوصاً پردازش‌های گرافیکی به عهده RSX هست و Cell شاید توان زیادی در این زمینه نداشت باشه و بخشی دیگه به عهده Cell هست (البته به این خاطر گفتم بصورت خیلی کلی چون تقسیم محسابات و پردازش‌ها یا Threadها در اصل کار سازندگان بازیه یا حالا ممکنه اون پشت اون کیت بازی سازی که این کمپانی‌ها یعنی همون PS3 DevKit و XNA عرضه کردن این کار رو انجام بده) در اصل اینطوریه که میگن پردازنده Cell به تنهایی برای بازی‌ها خیلی جالب نیست همونطور که گفتم شاید یه پردازنده معمولی بتونه Cell رو ناک‌آیت کنه راحت چون Cell برای یکسری کارهای خاص طراحی شده و مثل پردازنده‌های معمول همه منظوره نیست ولی ترکیب Cell + RSX ترکیب خیلی مناسبی هست برای پردازش و اجرای بازی‌ها.

8. 2 کاربر از milky way بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    SKY LAND

پيش فرض

در اصل اینطوریه که میگن پردازنده Cell به تنهایی برای بازی‌ها خیلی جالب نیست همونطور که گفتم شاید یه پردازنده معمولی بتونه Cell رو ناک‌آیت کنه راحت چون Cell برای یکسری کارهای خاص طراحی شده و مثل پردازنده‌های معمول همه منظوره نیست ولی ترکیب Cell + RSX ترکیب خیلی مناسبی هست برای پردازش و اجرای بازی‌ها .
    تا اونجايي كه من شنيدم جالب نبودن سل براي بازي فقط به دليل سخت بودن برنامه نويسي براي آن است نه نا تواني آن
    بنا بر آنچه آمده قدرت سل به تنهايي( بدو ن در نظر گرفتن چيپست گرافيكي والا به اضافه اون با هم ميشن حدود 2000گيگا فلاپس يا همون 2 ترا فلاپس كه از اين مقدار سهم rsx پردازنده گراغيكي عبارت است از حدود 1800 گيگا فلاپس) برابر با 217 گيگا فلاپس است كه تقريبا دو برابرپردازنده 360 با حدود 115 گيگا فلاپس و سه برابر كور اي سون 965 با 69 گيگا فلاپس است درسته كه سل يك پردازنده غير متعا رفه و براي مصارف عمومي مناسب نيست ولي اين مشكلي ايجاد نمي كنه چرا كه در امكان سوني هست كه ولو به مرور زمان بازيها رو با كمك بازي سازان براي سل بهينه كنه تا بتونه از قدرت 200 گيگا فلاپسي اون استفاده كنه و همون طور كه گفتيد يك سري پردازشهاي غير گرافيكي است كه بر عهده سل هست واگه بازي بتونه خوب از قدرت پردازشي سل استفاده كنه و خوب بهينه بشه براي سل اون وقت ديگه سل هيچ حريفي نداره نه 360 و نه رايانه وشايد اين كه گفته مي شه هنوز از قدرت واقعي ps3 استفاده نشده شايد يكي همين باشه و احتمالادر آينده ما خواهيم ديد كه سوني براي به رخ كشيدن قدرتش به pc و 360 بازيهاي اختصاصي رو مي كنه كه بيشترين بهره برداري رو از قدرت سل بتونن بكنن
    اما تو گرافيك ظاهرا ps3 اندكي بعد از 360 ,و pc قرار داره و البته جلودار pc هست و مي تونه روز به روز فاصله اش رو هم بيشتر كنه
    البته دوستان اگه از رزولوشن دقيق بازيهاي ps3 اطلاعي دارن بگن و نيز اگه مي دونن الان دقيقا مثلا كارتهاي گرافيكي سري 200 انويديا و 4000 اي تي آي چه قابليتهاي سخت افزاري اضافه اي نسبت به چيپستهاي گرافيكي سوني و 360 دارن بگن ممنون
    مي شم .
    Last edited by فاطمه ذبيحي; 25-09-2009 at 03:08.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

تا اونجايي كه من شنيدم جالب نبودن سل براي بازي فقط به دليل سخت بودن برنامه نويسي براي آن است نه نا تواني آن
    بنا بر آنچه آمده قدرت سل به تنهايي( بدو ن در نظر گرفتن چيپست گرافيكي والا به اضافه اون با هم ميشن حدود 1800گيگا فلاپس يا همون 2 ترا فلاپس كه در برخي حالتها مي تونه تا مرز 4 تر ا هم بره) برابر با 217 گيگا فلاپس است كه تقريبا دو برابرپردازنده 360 با حدود 115 گيگا فلاپس و سه برابر كور اي سون 965 با 69 گيگا فلاپس است درسته كه سل يك پردازنده غير متعا رفه و براي مصارف عمومي مناسب نيست ولي اين مشكلي ايجاد نمي كنه چرا كه در امكان سوني هست كه ولو به مرور زمان بازيها رو با كمك بازي سازان براي سل بهينه كنه تا بتونه از قدرت 200 گيگا فلاپسي اون استفاده كنه و همون طور كه گفتيد يك سري پردازشهاي غير گرافيكي است كه بر عهده سل هست واگه بازي بتونه خوب از قدرت پردازشي سل استفاده كنه و خوب بهينه بشه براي سل اون وقت ديگه سل هيچ حريفي نداره نه 360 و نه رايانه وشايد اين كه گفته مي شه هنوز از قدرت واقعي ps3 استفاده نشده شايد يكي همين باشه و احتمالادر آينده ما خواهيم ديد كه سوني براي به رخ كشيدن قدرتش به pc و 360 بازيهاي اختصاصي رو مي كنه كه بيشترين بهره برداري رو از قدرت سل بتونن بكنن
    اما تو گرافيك ظاهرا ps3 اندكي بعد از 360 ,و pc قرار داره و البته جلودار pc هست و مي تونه روز به روز فاصله اش رو هم بيشتر كنه
    البته دوستان اگه از رزولوشن دقيق بازيهاي ps3 اطلاعي دارن بگن و نيز اگه مي دونن الان دقيقا مثلا كارتهاي گرافيكي سري 200 انويديا و 4000 اي تي آي چه قابليتهاي سخت افزاري اضافه اي نسبت به چيپستهاي گرافيكي سوني و 360 دارن بگن ممنون
    مي شم .
    دوست عزیز اصلاً این نوع مقایسه‌ای که شما انجام میدی از پایه اشتباه و شما تفکر درستی از مفهوم Flops ندارین؛ من نمیخوام خیلی ریز وارد بشم چون اصلاً نیازی نیست و برای شما میگم فقط.

اول بگم اصلاً فلاپس فلاپس که میگیم چی هست، فلاپس به محاسبات FLoating point در واحد سیکل زمان میگن؛ این نکته رو بگم که اصلاً اندازه گیری Flopsها همگی تئوری هست و تستی برای اندازه گیری واقعی وجود نداره یا من نشنیدم، ولی اصلاً Flops در کامپیوتر‌های امروزی معیار پرفنس برای یک CPU یا حتی GPU حساب نمیشه چون چیزهای خیلی زیادی در پرفنس نقش دارن خیلی و محاسبات دیگه‌ای مثل محسابات Integer که عام تر هم هستن وجود دارن و هزار و یک چیز دیگه. در اصل محسابات FLoating point در جاهای خاصی استفاده‌های مکرر و خاص دارن مخصوصاً امروزه بیشتر برای GPUها در Shader Core محسابه میشن، ولی بازم معیار مناسبی حتی برای اندازه گیری قدرت کلی GPU ها هم نیست چون تعداد زیادی از محاسبات اصلاً در پوشش Shader Core قرار نمیگیرن و CPUها هم که خیلی پیچیده هستن و اصلاً محاسبش هم بی فایدست و بدردم نمیخوره.

مثلا GPU مثل 8800GTX که قدیمی شده توانایی دستیابیه به حداکثر 518 گیگافلاپس رو داره یا چرا راه دور بریم GPU مثل Geforce GTX 280 توانایی رسیدن به حداکثر 993 گیگافلاپس رو داره برای 4870 ادعا کردن به 1.2 ترافلاپس میرسه یا شگفتی جدید 2.15 میلیارد ترانزیستوری یعنی ATI 5870 که تازه هم تست شده توان 2.7 ترافلاپس رو نمایش میده!! ولی اصلاً نمیشه یک GPU رو با یک CPU مقایسه کرد مثلاً بگیم GTX 280 خوب 1 ترافلاپس هست و Core i7 920 مثلا 50 مگافلاپس پس GTX 280 فلان برابر قوی‌تره بله در محاسبات FLoating point بشدت قویتره ولی CPU یه پردازنده General Purpose هست و قرار همه کار بکنه و این با کاری که GPU قرار انجام بده زمین تا آسمون متفاوته ولی Cell رو مثلاً طوری طراحی کردن که اصلا در محاسبات FLoating point عالی عمل کنه، اصلاً هدف طراحیش این بوده نه چیز دیگه‌ای.

در ضمن او رقم 2 ترا فلاپس هم برای RSX + Cell دروغ یا اشتباه محساباتیه روی هم حداکثر به یک و خورده‌ای میرسن که بازم میگم اینا همش تئوریات هست و اصلاً ارزش اونطوری و عملی که فکر میکنید ندارن و در عمل خیلی چیز‌ها متفاوته خیلی.
    Last edited by milky way; 24-09-2009 at 02:53.

11. 3 کاربر از milky way بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

آخه من نمیدونم کدوم کنسولی میتونه همچین فریم ریتهایی تولید کنه حتی در خواب شبشون هم نمیبینن (البته میدونم جفت کنسول ها به 60 فریم در ثانیه ختم شدن ولی تأثیری نداره باشم)
    دقت کنید که رزولوشن حتی بیشتر از 1080P هم هست.

13. 8 کاربر از milky way بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال sima_6600's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

باز هم این بحث های قدیمی شروع شده ولی خوبه یک سری از اقایون که کنسول دارن اینو بدونن که درسته که نسبت به کنسول خودت حساسی ولی یک سری واقعیت ها هست که باید قبول کنی.مثلا این که کنسول هیچ وقت به پای PC نمیرسه چون کنسول یک شبحه PC هست.و نه چیز دیگه.خیلی حا با این حرف من موافق هستن که PC از همه لحاظ برتری داره نسبت به کنسول و مهم ترینش هم گرافیک و بافت های موجود در PC هست که در کنسول نیست سایه ها و دیگر جزیات در PC و کنسول با هم فرق دارن اگر یادتون باشه GameSpot یک مقایسه بین کنسول و PC در چند بازی گزاته بود از جمله فال اوت که
    در تصاویر برتری کامل PC بر دو کنسول مشاهده میشد.پس دیگه جای بحث نیست خلاص.

پروفشنال wonderful's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    AZADI LAKE

پيش فرض

سلام دوستان

من نه از فلاپس چیز زیادی میدونم نه میخوام وارد بحث مقایسه ی پردازنده ها بشم

من فقط میخوام اینو بگم که مقایسه ی این دو تا هیچ وقت به نتیجه ی قابل ملاحظه ای نمیرسه چرا ؟ چون این دوتا برای رقابت ساخته نشده اند و هر کدوم رو برای یک کاری ساختند.

(در تایید این قسمت حرف اقای p3yman_xl ) کنسول ها برای سرگرمی واستفاده ی اسان و بی دردسر, با کیفیتی معقول, وقیمتی مناسب ساخته میشوند. شما میتونید با هزینه ی 400 تا 500 هزار تومان میتونید یک کنسول بخرید فقط cd رو داخل کنسول بگذار بعد نهایت لذت رو از اون داشته باشید

و همچنین شما میتونید با هزینه ی چندین برابر یک کنسول یک pc فوق العاده بخرید وکیفتی به مراتب بالاتر از یک کنسول در همه ی جهات داشته باشید.ولی درگیر نصب و پچ و پلاگین وچیز های دیگه بشیدو نهایت لذت رو از بازی نبرید!

من خودم به شخصه دوست دارم با یه کنسول بازی کنم تا یه pc فوق العاده

با تشکر

16. 3 کاربر از wonderful بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •