تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 5 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 45

نام تاپيک: مقايسه قدرت كنسول و رايانه

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    SKY LAND

پيش فرض مقايسه قدرت كنسول و رايانه

دوستان د ر مورد قدرت گرافيكي و پردازشي كنسولهاي نسل جديد ps3 و x360, و مقايسه اون با رايانه ها هر چي مي دونن بگن
    مثلا اين كه گفته مي شه كه گرافيك رايانه هاي امروزي از كنسولها ي نسل جديد جلوتره در موردش چه نظري داريد؟
    از طرفي مثلا ما مي بينيم قدرت پردازش ps3 حدود 2 ترافلاپس است و اين يعني اين كه با فاصله زياد از ازقوي ترين پردازنده هاي رايانه هاي شخصي جلوتره...
    نهايت رزولوشن كه كنسولها در عمل در غالب بازيهاارائه مي كنند چقدره ؟آيا در عمل فول اچ دي هستند يا كمترند؟
    در حالي كه گفته مي شه كنسولها هميشه به طور پايدار 50 فريم به بالا رو ارائه مي كنن...
    نمي خوام با تعصب در مورد اين كه كدوم بهتره بحث بشه فقط علاقه مندم دوستان اگه اطلاعات دقيقي در مورد مقايسه قدرت سخت افزاري كنسول و pc دارن اگه علاقمندن بگن
    براي من كه بحث شيرينيه!!!
    ممنون
    Last edited by فاطمه ذبيحي; 21-09-2009 at 21:14.

آخر فروم باز Maziar_69's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

راستش من زیاد از نظر فنی نمیدونم.
    اما به نظرم کنسول هایی مثل PS و ایکس باکس بهتر هستن.

ببیینید آخرین مدل این دستگاه ها چند ساله که توی بازاره و هر جور بازی که میاد رو با بهترین کیفیت اجرا میکنه.
    در صورتی که اگه همون زمان بهترین کامپیوتر رو جمع می کردید الان نمیتونستید بازی مثل فیفا یا PES رو با کیفیت بالا بازی کنید...

هرچی جلوتر میریم و بازی های پیچیده تر و پرگرافیک تری ساخته میشه بیشتر قدرت این کنسول ها رو میشه درک کرد....
    تازه گفته میشه که هنوز بازی ساخته نشده که بتونه از تمام پردازنده ی قدرتمند PS3 استفاده کنه...

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    SKY LAND

پيش فرض

[ هر جور بازی که میاد رو با بهترین کیفیت اجرا میکنه.]
    البته متاسفانه بحث مي ره به سمت و سوي اين كه كدوم بهترن ولي من منظورم مقايسه سخت افزاري و قدرت پردازشي اين دو بود.
    بعضي ها مي گن چون ps3 بازيها رو در عمل با رزولوشن پايين و مناسب tv ونهايت 1024.768 يا 1360.720 اجرا مي كنه بازيها رو روان و با فريم بالا اجرا مي كنه و اما در پي سي ها ما شاهد رزولوشنهاي خيلي بالاتر هستيم .

دوستان در مورد مقايسه قدرت پردازنده سل ps3 و كوادهاي خيلي سريع اينتل اگه مطلبي دقيق دارن بگن

و اين كه مي گن قدرت گرافيكي ps3 در نهايت معادل دو تا 6800 الترا يا يك 7800gtx هست آيا درسته؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

حتی اگر رزولوشن پی سی بالاتر باشه اونقدری نیست که بخواد خیلی به چشم بیاد.

ببینید مثلا شما یه گوشی موبایل رو با صفحه نمایش 16 میلیون رنگ بذارید کنار یکی دیگه با 65 هزار رنگ.
    واقعا نمیشه تشخیص داد.
    در این مورد هم همینه.
    اینقدر بازی کردن با همین کنسول ها حتی اگه رزولوشنش پایین تر باشه لذت بخشه که حد نداره.

5. این کاربر از Maziar_69 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    SKY LAND

پيش فرض

و نيز كي ميدونه x360 كه يك پردازنده تقريبا سه هسته اي داره قدرت سي پي يو ي آن معدل كدام پردازنده اينتل يا اي ام دي هست
    لطفا اگه اطلاع دقيقي داريد بگيد؟

و اينكه ميگن قدرت گرافيكي X360 نهايت يك كارت 9800XT هست درسته؟

ويك سوال ديگه اينكه در حالي كه چيپست گرافيكي كنسول ها مربوط به حد اقل 2 سال قبل هست چطور بازيهاي جديد و نو آوريهاي گرافيكي جديد رو ارائه مي كنن؟
    بعضيها مي گن كنسولها در عمل با طرفندهاي نرم افزاري و زدن جزئيات غير قابل اجرا بازيهاي جديد روبراي كنسولشون قابل اجرا مي كنن و در عمل چند سال در يك سطح گرافيكي ثابت هستند و به نوعي در جا مي زنن .
    اگه اين حرف اشتباهه بگيد
    ممنون

بعضيها مي گن در گيم، اگه كارت گرافيك خيلي قوي داشته باشي ويك سي پي يوي نسبتا قوي ،قوي ترين بازيها رو مي توني اجرا كني با جزئيا استثنايي يعني مثلا اگه شما يك كارت گرافيك مثل Q8400 ويك كارت گرافيك مثل 4890 داشته باشي در يك مونيتور فول اچ دي در رزولوشن 1920.1080 جزئيات وكيفيتي رو مي بيني كه عمرا بازي كنند گان كنسول اون رو درك نمي كنن ولذا تنها مزيت PS3 كه همون داشتن يك يك سوپر پردازنده است در گيم تاثير قاطعي نداره ونيازي به اين پردازش بالايي كه سل انجام مي ده در گيم نيست و مهم چيپست گرافيكيه كه PS3 از گرافيكهاي جديد 2-3 سال عقبه
    آيا اين حرف درسته؟ و اصولا پردازش بالاي سل چه قابليتي به PS3 ميده كهPC از انجام اون عاجزه؟

اين درسته كه چون گرافيك PS3 نكشيده بازي كرايسيس براي اون ريليز نشده؟

دوستان در مورد سوالاتي كه كردم اگه پاسخ دقيقي دارند ممنون ميشم جواب بدن

[مثلا شما یه گوشی موبایل رو با صفحه نمایش 16 میلیون رنگ بذارید کنار یکی دیگه با 65 هزار رنگ.]
    جسارتا بايد بگم كه تفاوت گرافيك 16 ميليون رنگ نوكيا حتي بر 256 هزار رنگ اريكسون به وضوح حداقل براي من كه بد جوري تو چشم مي زنه مخصوصا اگه مونيتو موبايل شما2.4 اينچ يا بالاتر باشه
    Last edited by فاطمه ذبيحي; 22-09-2009 at 01:38.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

فاطمه ی عزیز لطف کنید پست های پشت سر هم ندید و مطالبتون رو در یک یا دو پست بنویسید.
    ممنون.

در ضمن شما گوشی هایی مثل Omnia رو که 65000 هستند رو مقایسه کنی با 16 میلیون های نوکیا فکر نمیکنم واقعا 15 میلیون و 935 هزار رنگ کمتر ببینی...

بحث منحرف نشه.
    Last edited by Maziar_69; 21-09-2009 at 23:27.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    SKY LAND

پيش فرض

[اینقدر بازی کردن با همین کنسول ها حتی اگه رزولوشنش پایین تر باشه لذت بخشه که حد نداره. ]
    اينكه بازي با كنسول بسيار زيبا و شيرين وپر از مزاياي فراوانه من هم قبول دارم و هيچ بحثي در اون نيست.
    بحث ما در مورد مقايسه قدرت اين دو به صورت علمي ومستند چه در بعد پردازنده و چه در بعد گرافيك و چه در ساير ابعاد هست و اين كه در نهايت كدام خروجي بصري سطح بالاتري دارند.
    و خواهش من اينه كه دوستان در اين مورد اگه مطلب دقيقي دارند بفرمايند و الا من هم قبول دارم كه كنسولها مزاياي فراواني دارند كه همه رو ترغيب مي كنن حتي در كنار يك PC قوي يكي از اون ها رو هم داشته باشند
    مزايايي نظير:
    1.كنترل عالي در ژانرهايي خاص از بازيها
    2.عدم دردسرهاي نصب بازي
    3.عدم دغدغه براي ارتقا كنسول تا كنسول بعدي
    4.قيمت ارزانتر بازيها بعد از هك شدن و رايج شدن آن.مزيت اختصاصي براي ايرانيها مثل وضعيت كنوني PS2
    5.بازيهاي انحصاري
    6.قابليت جا بجايي راحت كنسول
    7.ارائه فريم بالا و پايدار حد اقل 50 فريم

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    یه جایی تو زمین سبز خداوند

پيش فرض

شما انقد پست دادی که حوصلم نیومد همشو بخونم ولی اینکه کرایسیس واسه ps3 ندادن درسته چون نمیتونست بکشه.البته از خودم نمیگم خود سازنده ها گفتن ولی قراره نسخه 2 واسه هر 3 کنسول بیاد.در ضمن شما میخوای pc یا کنسول بخری؟اگه آره بگو راهنمایی کنیم.

اگه نباشه جاش خالی می مونه alierna's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

ببخشید واسه پست اشتباه بالا!!!
    سلام. کنسول های موجود در بازار الان دیگه از سیستم های های اند یا حتی کمی نزدیک به اون کم میارن...
    تنها چیزی که باعث میشه بازی ها رو بهتر اجرا کنن اینه که شرکت های بازی سازی میدونن بازی رو واسه چه سخت افزاری میسازن...
    پس جزئیات رو کم و زیاد میکنن تا بازی به حد قابل قبول و روان واسه کنسول بیاد.
    شرکت های بزرگ بازی سازی این کارو اینقدر خوب انجام میدن که این که جزئیات رو کم کردن(اگه نیاز باشه ها!!!) اصلا به چشم نمیاد.
    یجور هنره!
    به هر حال کنسول طوری طراحی شده که لذت بازی باش با کامپیوتر خیلی فرق داره. شما حتی اگه یه psp هم بگیرید با اینکه بازیاش کم گرافیک ترن اما بیشتر از بازی با کامپیوتر ازش لذت میبری.
    اما از اونور که ببینیم هیچ بازیه اول شخصی بدون ماوس و کیبورد حال نمیده!!!!
    حتی بعضی از سوم شخصا!!!!
    بگرد دنبال علایقت...
    گرافیک فقط یه بعد از دنیای بازیه.هدف اصلی لذت بردن از بازیه که کاملا سلیقه ایه!

11. این کاربر از alierna بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    SKY LAND

پيش فرض

[در ضمن شما گوشی هایی مثل Omnia رو که 65000 هستند رو مقایسه کنی با 16 میلیون های نوکیا فکر نمیکنم واقعا 15 میلیون و 935 هزار رنگ کمتر ببینی... ]
    ممنون از مازيار عزيز و حضورشون و تذكرشون.البته اين جدا پست دادن هم شايد يك نو ع بازار گرميه
    در مورد امنيا كدوم مدل رو مي فرماييد؟ البته در كنارتعداد رنگ ؛رزولوشن و عوامل ديگه اي مثل او ال اي دي بودن و.. هم مهم و مخصوصا اينكه سازنده اش سامسونگه كه خداي ال سي ديه و قطعا قابليت هاي ديگه اي رو در مونيتور موبايلهاش به كار مي ره كه با كيفيت بشن.
    اما من به شخصه وقتي گوشي خودم كه ان 82 هست و مونيتورش 16 ميليون با اغلب سوني اريكسونها كه مونيتورشون غالبا 256 هزار رنگ هستند در كنار هم مي گذارم جواد بودن اونها بد جوري به چشم مياد.

[من فقط یه چیزو میدونم و اون اینه که اگه یکی از مدیران بیاد تو این تاپیک دیگه باید با ID شما خداحافظی کنیم]
    يا ارحم ااراحمين !!!
    جيزز كرايست!!!
    اوه ماي گاد !!
    اشهدان ...
    انشالله مي بخشن حد اقل اين دفعه رو !!
    پليييز...
    Last edited by فاطمه ذبيحي; 22-09-2009 at 01:41.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •